24 szep 29, 04:25:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 645 646 [647] 648 649 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1702006 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #9690 Dátum: 11 jún 19, 13:09:03 »

Hirotonak abban igaza van, hogy kevésbé változatos volt a Bleach, mint ahogy lehetett volna, ez pedig egyértelműen Kubo számlájára írható fel. Kár volt még anno a az SS-es harcok alatt Ichigot ennyire feltápolni, hogy leverjen 2 kapitányt is...sőt a bankai megszerzése is várathatott volna magára, akár úgy is hogy anno még az edzése alatt elveszthette volna már ezt a lehetőségét pár évre, de most már mindegy, ezen már nem nagyon lehetett változtatni... ezzel hogy elveszítette az erejét, szerintem is csak nyert a manga, remélhetőleg az új kezdettel sikerül ezen a jó színvonalon fenntartani

Ishidát is megértem nagyon, mert sajnos eléggé divat lett fikázni minden fronton a "blíícset", bármi is történik benne... régebben még volt is alapja, ma már csak szánalmas... persze még mindig vannak hibái szerintem ( nekem egyértelműen a történetvezetés lassúsága ennek számít)
Más mangákban is vannak olyan dolgok amik nekem nem valami jól sikerülnek, sőt szerintem baromságok is, mégsem jár oda pár ember lehurrogni, inkább annál többen kezdik dícsérni, hogy az milyen jó, mert ott ez a "szokás" csak a blícset trendi fikázni, ha lehet ne is csak itt, hanem bárhol máshol nyögjünk be egy " ez mennyivel jobb mint a blícs Mosolyog"-et
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #9691 Dátum: 11 jún 19, 13:17:23 »

Én imádom a bonyolult dolgokat, a képzelet határainak feszegetését, és lehet hogy emiatt marad alul nálam a Bleach.  Én megértem az álláspontodat, de elismerheti bárki, hogy a Bleach egyhangúbb mint a másik két manga, de én azt is elismerem, hogy lehet szeretni, és élvezettel olvasni. Amúgy az eddigi Bleach részekben kevés volt a váratlan fordulat, de ha ez most változik, akkor annak örülni kell. 

Rougon: nem fikázom a Bleachet. Én se szeretem, ha csak valaki indok nélkül ráírja hogy sz.r. Az én álláspontom szerint a Bleach sokkal de sokkal jobb is lehetett volna, és ahogy írtad ez az alkotó bűne. Természetes, hogy vannak kedvenc mangáim, és meg akarom azokat védeni, de a Bleachet is szeretem, és a véleményem az, hogy Kubo a jó irány felé kezte terelgetni a sztorit. Lehet, hogy rájött a hibájára, és emiatt akarta gyorsan befejezni az Aizenes részeket. Ki tudja, de örülök neki és hiszek benne, hogy most jelen pillanatban egy változatosabb és meglepetésekkel telibb manga fog elénk tárulni.
Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #9692 Dátum: 11 jún 19, 13:27:01 »

Hiroto: félreértettél, nem hittem azt hogy fikázod a mangát Mosolyog sőt igazat is adok szinte mindenben amit írsz, de ugyanígy rini67-nek és ishidának is teljes mértékben
van némi eltérés a mondandótok között, de mindenki véleményének van alapja, csak árnyalatnyi különbség van az értelmezése között
A Bleach anno nagyon jól indult, de idővel itt is követett el hibákat a mangaka, most próbálja megtalálni a "helyes" utat...
van akinek bejön a manga sztorija, a benne lévő lehetőségek..., van akinek kevésbé, egyszerűen mert más az ízlése mindenkinek...
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 19, 13:30:54 írta rougon » Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #9693 Dátum: 11 jún 19, 13:27:26 »

Elkészítettük az UNMASKED character book Ulquiorra életéről szóló részét, a mangát megtaláljátok BleachFan főoldalon!
Naplózva



 
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9694 Dátum: 11 jún 19, 13:32:52 »

Nekem ezzel a siettetéssel az a bajom, hogy így is sok mindenre nem adna magyarázatot. A hibákat elnézem mert ez mégiscsak egy fantázia történet és nem érdemes a realitást belekeverni. Az ellentmondás viszont sokszor megakad a torkomon. Nemcsak a Bleachben hanem a többi Mangában is. Ha még gyorsabb lenne akkor még több ilyen probléma kerülne bele. Akkor meg az lenne a baj. Lassan ott tartunk mint amikor számítógépes játéknál bekapcsolják azt az opciót, hogy gyors meccs. Kiírják a következő rész címét. Byakuya & Byakuya. Következő rész címe 1 - 0. Na ez egyáltalán nem hiányzik. Viszont így tényleg gyorsan haladna a manga, az már biztos.

Nincs abban igazad, hogy nem kellett volna Ichigot feltápolni. Az ok is egyszerű. Ha nem lett volna olyan erős mint Byakuya akkor nem lett volna képes megmenteni Rukiát. Másodszor a mangának eredetileg ott lett volna a vége. Tehát Kubo lezárta volna a történetet. Csakhogy a kiadó kérte a folytatást így folytatva lett. De ezért ért ilyen gyorsan a csúcsra Ichigo mert ez lett volna a történet befejezése. Ha előre tudta volna, hogy nem 100 részből kell kidolgozni a történetet akkor lehet, hogy más lett volna a történet.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #9695 Dátum: 11 jún 19, 13:57:45 »

Rougon: Elnézést, kicsikét fáradt vagyok (vagy csak kicsit másnapos, lényegtelen) kicsit nehezen mennek az értelmezések.  Én szeretem a bleachet, és megtaláltam azt az ,,utat" amit te írtál, de a bleach egy kiaknázatlan sztori, és én haragszom mind a kiadóra, mind Kubora,  hogy nem egyeztettek előtte. Gondolom nem így ugrott volna bele a mester a harcokba, ha tudta volna, hogy 400 fejezetnél is többet kell majd alkotnia. Én személy szerint úgy érzem, hogy a SS részek után a bleach elhamarkodott lett, nem lett volna tökéletesen megtervezve. Szerintem Kubo ezzel az újrakezdéssel egy új ötletét akarja megvalósítani, és nagy valószínűséggel erre is várt, hogy ezt megtehesse. Én tisztelem az alkotó tehetségét, kitűnő rajzokat csinál, de nem tudta hibátlanul kidolgozni az ss és a mostani részek közti átvezetést. Gondolom rájött arra, hogy az a maegoldás amit az ss-ig használt nem lesz hasznára, és belátta hogy egy hosszú sorozatot nem tud olyan pillére építeni, mint egy rövid sorozatot. Ennek érdekében meghozta eddigi legjobb döntését. ( Jah, és még ha vissza is adja az erejét, remélem nem kapja vissza a bankait meg a többit is Mosolyog)

Rini67: Amit írtál, avval egyetértek. Fel kellet tápolni Ichit, de ez csak egy rövid sztorinál lett volna normális. Ha Ichit nem keverte volna ilyen hamar bele ebbe az ss elleni harcba, akkor sokkal jobban fel tudta volna építeni a storit. Gondolj bele, ha a kapitányokkal nem kellet volna megküzdenie, hanem csak az 5. 6. tisztekkel ahhoz, hogy megmenthesse Rukiát, akkor a mai napig még egy csomó komoly és erőben kb megegyező vetélytársa lehetne neki.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9696 Dátum: 11 jún 19, 14:39:30 »

Éppen ez az. Hogy ő egy rövid sztorit készített de a kiadó a sikere miatt folytatást kért. Így Nem volt lehetősége jobban kibontani a kerettörténetet. Az akkori szinthez kellet igazítani a folytatást. Meggyőződésem, hogy eredetileg azzal zárult volna a történet ezen része, hogy leverik Aizent és nem lett volna benne Shirosaki szál sem. Ezek szerintem utólag kerültek bele, hogy a sztorit folytatni lehessen. Viszont ezzel meghatározta a történet folytatását illetve irányát az író. Tehát Aizen elmenekülése és Shirosaki megjelenésének levezetése kellett legyen benne a fő cél. Nem mehetett a történet különböző történetszálak mentén mint például a Naruto vezetése.

Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy 5. szintű tisztek leverését csak úgy néznék az egyre erősebb szintű tisztek. Előbb - utóbb találkoznia kellett volna egyre erősebb személyekkel. Azzal pedig, hogy megjelent a kivégzésen a kapitányok előtt, egyértelművé kellett válnia, hogy van olyan erős mint ők. Ezt máshogy nem lehetett volna levezetni erő szempontjából. Így is a folytatásban szerintem valamennyire visszafogta/bizonytalanná tette az erejét Kubo. Szerintem az első 60 rész kimagasló volt majd a HM-es időszak hozott egy jó átlagot. Nagyon megdobta ezt Nelliel és a két kísérőjének megjelenése. Ezután viszont esett a manga szerinti színvonal az espada harcokkal SS-ben, amíg Aizen mozgásba nem lendült. A vége meg tulajdonképpen jó volt csak valahogy egy-két résszel lehetett volna hosszabb. Hozzáteszem, hogy a manga szerinti színvonal mert az anime ezzel szemben végig látványos és jó színvonalú volt. Mintha direkt animének írta volna. Ebben szerintem sokkal jobban teljesít mint a Naruto anime átdolgozása.

Abban teljesen egyetértünk, hogy az elején ne kapja vissza az shinigami erejét mert akkor túlságosan power lenne. És szerintem ezt sugallja nekünk Kubo is az Isshin, Urahara és a láb tulajdonosa bemutatásával. Majd valahogy idővel visszakapja ha a főboss erejét megismerjük mert erre biztos, hogy akkor szüksége lesz. Addig meg apránként erősödik a többi fullbring erejének elnyelésével.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 19, 14:48:38 írta rini67 » Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #9697 Dátum: 11 jún 19, 14:53:27 »

Rini 67: A hozzászólásod első felével nekem adtál igazat, tehát a manga tökéletlen, mert nem erre szánták, és emiatt elmaradt a többi manga mögött. 

Miért is nem lehetett volna 5. szintű tisztek ellen harcolni? Annyi esély lett volna rá, valami oknál fogva se a hadnagyok, se a kapitányok nem lettek volna SS-be, vagy Ichi még valahogy az SS-be való bejutás előtt megtámadta volna őket, volt lehetőség, csak Kubo gyors lezárást akart.

Amúgy min is vitatkozunk? Ha azon, hogy a manga jobb is lehetett volna, ezt te is és én is elismertem. Ha azon, hogy a manga nem jó, ezt viszont mindkettőnk cáfolja,  ha azon, hogy a többi manga jobb, ezen megint hülyeség, mert egyikünk sem enged a maga igazából. Én amondó hogy várjuk meg a mostani részeket, mert ígéretesnek ígérkezik.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9698 Dátum: 11 jún 19, 15:44:42 »

Tökéletlen? Persze. De melyik nem az? Rengeteg dolgot felsorolhatnánk bármelyik mangából és ezáltal azokat is tökéletlennek tartunk. Mégsem írom azt a Narutora vagy valamelyik másik manga topicjába, hogy .....  Egyszerűen ilyen. Lehetne ezerszer jobb és rosszabb is. Azt is kibeszéltük, hogy ez miért lehetséges hatványozottan a Bleach világára. Ráadásul erről nem csak az író tehet hanem a kiadó is. Szóval lehetne jobb, de lehetne jobb a Naruto és az One Piece is. Mégsem azok. Az One Piece jó mangában és animében is. A Naruto jó mangában de kevésbé jó animében. A Bleach pedig kevésbé jó mangában de jobb animében. Nekem valahogy ez jön le az olvasottak illetve látottak alapján.

Nem lenne kicsit sem durva, hogy egy olyan hely ahol a shinigamik főhadiszállása van és nem tartózkodik ott egy hadnagy vagy parancsnok sem. Nagyon érdekesnek nézne ki. Akkor hogyan is lenne a kivégzésen jelenlevők névsora. Röviden 5. és annál alacsonyabb tisztek kivégeznek egy náluk magasabban álló személyt hiszen Rukia a Byakuya ház egyik nemese. Kicsit érdekes menete lenne a dolognak, hogy pont Byakuya nem lenne ott a maga életfelfogásával a becsületről. Nekem inkább lázadásnak vagy forradalomnak tűnne ez a felállás másrészt óriási meggondolatlanságnak SS részéről. Így is kicsit elborzadva gondolok egy olyan esetre, hogy valakit halálra ítélnek, változtatgatják az időpontját és a kutya sem néz utána, hogy hogyan is van ez még ha nem is kérdőjelezheti meg senki sem.

Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #9699 Dátum: 11 jún 19, 16:23:48 »

Csak anyit mondok a Bleach nem Magában jó hanem Animében Mosolyog Kubu úgy is írja a mangát hogy jó legyen animében:)
Sok látványos harc.
A poén az hogy narutonál fordítva van az Mangában jobb, amimében annyira nem jó.....
Naplózva
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #9700 Dátum: 11 jún 19, 16:28:45 »

De ha megnézed akkor egy bleach anime kitesz olykor 4 fejezetet narutoból 2 fejezet kiad egy animét one piece nél meg 1-1 beszélőseb fejezet magába kiad egy anime részt és igy a bleachban több filler van ami szerintem annyira nem jó főleg ha rsoz a fellir mert egy job filler még elmegy alahogy de egy rosszab 20 részes fillert tulélni nehéz Nevet
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #9701 Dátum: 11 jún 19, 16:31:48 »

Persze mert Narutoban állandóan visszaemlékezés van...
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #9702 Dátum: 11 jún 19, 17:29:10 »

Rini67: Én nem szidom a Bleachet. Nem azért jöttem ide, sőt szeretem. De a Bleach világa mesze nem olyan tág mint a Naruto vagy a One piece.  Emiatt én tökéletlennek érzem (tökéletes világ nem létezik) . Persze mindegyik manga lehetne jobb vagy rosszabb, de ha megnézed akkor a többi alkotó a lehetőségei nagy részét kihasználja, míg a Kubo-ra ez nem igaz, de mint ezt már írtuk, ez nem az ő hibája volt. A Bleachben több rejtélyesség váratlan fordulat, több ellenség kellet volna, de ez is a kiadó megbolygatása miatt nem valósult meg.  A bleach szereplők több része nem volt eléggé kifejlődve. Vegyük Gint: a legkomolyabb ellenségek közé soroltam volna, gonosznak és erősnek hittem, rejtélyes és kiszámíthatatlan, de nem jól lett elsütve, és engem ez annyira bántott. Ha a mostani részeket megnézed, kitűnik hogy az új karakterek nagyon titokzatosak.  Ginjo inkább tűnik gonosznak míg a másik kardos srác is titokzatos. Én a  Bleach fejlődését látom emiatt.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #9703 Dátum: 11 jún 19, 17:54:40 »

Nem is rólad írtam korában. Nálad nem találkoztam olyannal, hogy csak azért jössz az oldalra, hogy egy mondatba lehord a sárga földig, minden indoklás nélkül vagy éppen hülyeséget irkálva minden valóságalap nélkül. Ha így volt érthető a korábbi írásom akkor bocsánatot kérek érte.

Persze mindenkinek megvan ahhoz a lehetőség, hogy véleményt alkosson róla, de ezt indoklás nélkül ahogy néhányan megteszik az már kicsit rossz érzéssel tölt el. Biztos másoknak is bökné a szemét ha bemennék a Narutoba annyi szöveggel, hogy "ez a rész egy nagy kupac". Vagy ezért "kár volt időt és papírt pazarolni" szöveggel. Két perc alatt úgy lehordanának a fanok, hogy ihaj. Ráadásul teljesen jogosan tennék ezt. Írja oda az ember mellé, hogy mi az ami nem tetszik neki benne. Ha pedig az egésszel baja van akkor indokolja meg röviden és értelmesen miért gondolja így.

Éppen Gint hoztad fel példának. Engem például pont ő nem ért meglepetésként és éppen azért ahogy cselekedett. Kívülről tipikus gonosznak nézett ki de amikor Ichigoval először összecsapott és a visszaemlékezései számomra azt mondták, hogy nem olyan amilyennek látszik. Egy laza de soha nem megbocsájtó emberként tartottam számon. Tousen viszont nagyon meglepett és főleg az oka, hogy miért vált ilyenné aki éppen az igazságot keresi. Ráadásul ő pont az egyik olyan személy volt aki megállíthatta volna Aizent mivel nem hatott rá a képessége. Mégis körülötte a jó aura sugárzott míg Ginből a gonosz aura.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #9704 Dátum: 11 jún 19, 18:10:20 »

Én kérek bocsánatot, szokásom mindent magamra venni, rossz szokás, de nehéz kezdeni vele valamit  ikszdé

Engem nem is fel lehet ezzel idegesíteni.

Én inkább Gint akartam volna fő gonosznak. Leverte volna Aizent, vagy helyre rakta volna, és mondjuk a kulccsal elmenekülve lelépett volna. Én egy ilyen fordulatnak örültem volna igazán. DE  a mostani részek kárpótolnak, és örülök, hogy izgalmas fejezetek várnak ránk. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 645 646 [647] 648 649 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!