24 júl 05, 03:19:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 883 884 [885] 886 887 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1589873 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Narutoclone
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 1290

Fox Lord


« Válasz #13260 Dátum: 12 okt 31, 23:15:22 »

A másik érdekes alak meg Ryuuken lesz...

Hoppá. Ha Ichigo anyja és Ryuuken netán rokonok lennének, akkor Ishida el fogja kaparni magát  Pojén
Naplózva

"Jól  csak a szívével lát az ember, ami igazán fontos, a szemnek láthatatlan." - a róka (A kis herceg)

Növényektől türelmet, állatoktól emberséget tanulhatunk.

Naruto X Hinata fan
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #13261 Dátum: 12 nov 01, 00:22:26 »

Legalább varrhat már neki Ishida quincy ruhát köpennyel,mert Ichigonak már nem lehet kifogása ikszdé

(Am van esély hogy Ryukentöl tudja talán,ezért is dorgálhatja folyton Ichigot)
Naplózva

echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #13262 Dátum: 12 nov 01, 02:17:04 »

Nah..az egy héttel ezelőtti elképzeléseim úgy váltak valóra, hogy fapofával olvastam végig a fejezetet..abszolút semmi megrökönyödés vagy ilyesmi.  Kúl Van benne valami, hogy ha túl sokat filózok egy mangán, akkor a meglepetés ereje csorbul.

Fúh,...visszaolvastam a hozzászólásokat és volt itt minden finomság. Sokmindennel egyetértettem(bocsi, neveket most nem tudok): például volt aki kiemelte, hogy Ichigo elveszített vmit a személyiségéből és mint egy kutya a csont után megy mindenkit megmenteni. Abszolút igaz. Aztán egy hsz, ami nagyon tetszett arról, hogy Ichigo a fejlődés egy tágabb útját járja be amellett, hogy 2 faj gyermeke és Kubo erre a fejlődésre hol elfogadhatóbb, hol pedig gyenegébb magyarázatot, de igenis adott.
De volt olyan is, amit kicsit túlzásnak tartottam. Például, hogy hogy lehet az, hogy Ichigo családját csak most tisztázza Kubo..és hogy ez milyen abszurd. Szerintem nem akkora gond..Naruto édesanyjáról is későn kaptunk információt az apját pedig csak sejtették(pont mint bleachben) vagy ott a One Piece, ahol a legelső említés Luffy szüleiről (csak apjáról) a manga 432. fejezetében esik meg a muterjáról meg egy szó se hangzott el pedig 10+ éve fut a manga. Szóval nem tudom mi a gond azzal, hogy a bleachben is csak későn tisztázódik mindez.

Szerintem a quincy erő magyarázatára jó ez a szál, Kubo okosan megtalálta azt a rést, amit eddig még nem használt ki (mutert) és még erősíti is a főhőst..adja a drámai hatást (már azoknak akik nem spilázták túl az elmélkedésüket és voltak biztosak benne már régóta, mint én) új megvilágításba helyez sokmindent. Szerintem Kubo nem most, az arc elején találta ki, hogy Masakit fogja használni, szerintem már sokkal korábban tervezte a halott muter kijátszását. (abban persze nem lehetek biztos, hogy pont így..de az tuti, hogy az Aizenes elszólás óta tudta.)
Komolyan..én sokkal jobban utálom azokat a megoldásokat, amikor az ellenség csak azért akarja Ichigot, mert annak
magas a lélekenergiája amit meg akarnak szerezni/felakarnak használni stb. Ez új értelmet ad, "Állj közénk, mert hozzánk tartozol" és kész.

A fejezet utolsó mondatáról pedig..mi ez a félreértés, hogy nem lehet tudni ki mondta és kinek? Számomra egyértelműen Bach beszélt csak azon az oldalon és egyértelműen Ichigonak címezte a mondandóját. Talán azért jöhetett szóba itt Isshin neve is mert mint látom a magyarban az van, hogy "A fiam sötétségben született." és ez tényleg Isshint sejteti.Én az angolt olvasom el mindig először és ott egyértelműen Bach mondja Ichigonak, hogy várjon rá mert eljön érte, addig nyalogassa a sebeit " my son...born in the darkness" "Fiam, ki sötétségben született". Ha Isshin mondaná, akkkor "My son was born in the darkness" lenne szerintem és indulhat a flashback =de Isshinnek nincs is nyoma a terepen szóval nemértem honnan jött most ide)..de én tényleg csak az angolból indulok ki szóval csak megjegyzem, nem tényeket közlök. Kár, hogy nem tudok japánul...így sose tudom, hogy most melyik fordítás áll közelebb az eredetihez..szóval bocs ha vmi hülyeséget beszélek..
Én azon agyaltam inkább, hogy ez a fiam megnevezés Bach részéről vmi további rokoni szálra kacsingat-e, vagy esetleg Bach az a fajta ember, aki a quincyket mint fajt, mind gyerekeinek tartja valahogy. (bár ezt kétlem)


Valamiért azt is tudtam, hogy nagyon sokan fogják szidni Kubot ezen a héten (is), meg magát úgy a mangát, de én képes voltam megemészteni az egészet. Lehet azért mert már 1 hete se zavart a gondolat..Néha azért elgondolkozok azon, hogy miután a Bleach elérte az első mélypontját és sok rajongónak csalódást okozott SS arc után, ott dőlt el az egész. Egyszerűen onnantól kezdve  Kubo kihúzhat bármit a cilinderéből a fogadtatás úgyis negatív lesz, mert a csalódás már egyszer beépült a manga imidzsébe. Szerintem sok esetben ez a helyzet, mert gyakran túlzásnak tartom azt a sok mocskot, amivel a mangát illetik.
Naplózva
Tensa-Zanka no Tachi
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 36


« Válasz #13263 Dátum: 12 nov 01, 08:04:35 »

Teljesen egyetértek veled echoCHANNEL.

Kubo szerintem is jól csinálja ezt az arcot és nem hiszem,hogy csak hasraütve találná ki a dolgokat egyik napról a másikra ,mert azért néha elejt egy-két információt  (Gondolok itt az Aizenes beszólásra) ami sejteti hogy ő jóval előre kidolgozta remélhetőleg a történetet.

Ráadásul ez az egész Quincys téma nekem nagyon bejön ,mivel a Quincyk amúgy is egy rejtélyes faj ,pláne így azokkal a kérdésekkel amik most keletkeztek körülöttük.
A végéről annyit ,én angolt is fordítottam meg magyart is....De így se nagyon jött le mi is van...
Én így is el tudom képzelni,hogy Isshin jött meg a semmiből mint Aizen ellen ,vagy pedig egy visszaemlekezés...Mivel ichi barátunk nem lehet Bach fia ,elég sok ok miatt.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #13264 Dátum: 12 nov 01, 10:39:41 »

Jah sokkal filingesebb lesz Ichigo én vagyok az apád!
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #13265 Dátum: 12 nov 01, 11:16:02 »

Na most ismét újraolvastam, és most már összeállt a kép az utolsó mondat terén. Eddig is úgy gondoltam, hogy Bach mondja (már az átjáróból szó vissza a kép alapján), csak abban nem voltam biztos, hogy kinek. Most már úgy gondolom, hogy 99%, hogy Ichigónak mondja, és valójában semmi rejtett tartalma nincsen. Én így értelmezem:
"Viszlát, Kurosaki Ichigo. A jövőben majd visszajövök érted. Nyalogasd a sebeid, és várj rám... fiam,... ki sötétségben született."
Szerintem az utolsó két mondat egyben van, és a "fiam" csak egyfajta megszólítás, nem pedig valami rokoni szálra utal. A hétköznapi életben is gyakran előfordul, hogy az idősebb személyek a jóval fiatalabbakat fiamnak szólítják, még akkor is, ha lány az illető. Nevet A sötétségben született pedig tényleg a rejtélyes múltjára/születésére utal. Én is mondjuk szerencsésebbnek találom a "...ki sötétségben...." fordítást, mert így kevésbé ködös ez az egész (először én is így fordítottam le magamnak angol után). Hát ez az én teóriám, nem kell velem egyet érteni, de még azt is el tudom képzelni, hogy Bach egyfajta ősapája quincyknek, és számára mindenki "fiam" (csak nem mindenkinek mondja, mert hiszen ő a felség Nyelvesít), elvégre mindenki képességéhez köze van, az a különös időkorlát, na meg ugye az az 1000 év...
Ó, és azt kétlem, hogy Isshin mondaná, meg hogy csak úgy betoppant volna. Ha meg is jelent, akkor sem pont ezt mondaná, egy ilyen helyzetben. Mosolyog Ja és azt lehagytam, hogy szintén teljesen egyet értek echoCHANNELlel. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 11:22:09 írta akym17 » Naplózva

rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #13266 Dátum: 12 nov 01, 12:29:17 »

Egyértelmű, hogy Bach szájából ez olyasmi, mint amit egy tábornok mond az egyik katonájának, vagy egy vezető beosztású valaki (uralkodó!) a népe egyik tagjára...
Ichigo habár quincy ősöktől származik, mégis a "sötétségben" élt eddig, ez lehet maga a tudatlanság, mivel nem ismerte a családja gyökereit; jelentheti magát a shinigami életet is, ugyebár fekete kimono; de lehet még akár utalás is Ichigo bankai-ára, vagy valami másra Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 12:32:19 írta rougon » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #13267 Dátum: 12 nov 01, 13:07:25 »

Vagy például a nevére?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #13268 Dátum: 12 nov 01, 13:14:04 »

Én is ilyenre gondoltam a manga elolvasása után. A sötétségben születettet úgy értettem, hogy quincy gyökerek ellenére a shinigamik oldalán harcol. Röviden, semmit nem tud arról, hogy quincy gyökerei is vannak, a másik oldalra került. Ennek a jelentése szerintem a sötétségben született kijelentés. A rokoni szálat azért nem lehet kizárni a "fiam" megszólításban sem. Sem Isshinről sem Masakiról nem tudunk semmi biztosat. Ami viszont biztos, hogy Isshin shinigami Aizen elmondása alapján és az édesanyja pedig Bach mondása alapján quincy gyökereket hordoz. Úgy tűnik, hogy ez egy modern Romeo és Júlia jellegű történet volt Isshin és Masaki között. Mindketten megpróbáltak kiszakadni az addigi életükből. De lehet olyan jelentése is a fiamnak mint a Yu Yu Hakusoban volt.

A lényeg, hogy szerintem most lesz egy néhány részben sebnyalogatás, kárfelmérés, 0. osztag befutás, tudományos kutatás a bankaiok lopása  miatt, az ellenfél felkutatása. Ezután következhet a sokak által várt Isshin történet bemutatása. Én legalábbis ezt a forgatókönyvet várom.
Naplózva
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #13269 Dátum: 12 nov 01, 14:34:13 »

Az utolsó mondatot én is úgy értelmezem hogy eddig Ichigo tévhitben élt a szüleivel kapcsolatban, nem tudta az igazi kilétüket vagy származásukat. A 0. osztagot már nagyon megnézném de most szerintem is jön egy kis pihi vagy átkapcsolás HM-be a kardos alak kilétére választ adva. Aztán mehet Isshin saga.
Remélem egyszer bekövetkezik amit igazán várok Kenpachi (valami új/nagyobb erővel megáldva) vs Haschwald Nevet
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #13270 Dátum: 12 nov 01, 16:28:22 »

Igen...én is azzal a teóriával játszadoztam el mint akym17. Nevet Sőt rini67 gondolataival is egyetértek. A modernkori Rómeó-Júlia érzés bennem is felmerült, valamint én is látom magam előtt az általa leírt forgatókönyvet.

Isshinnek minél hamarabb felkéne bukkannia a színen, hogy Ichigo úgy rendesen is pánikrohamot kaphasson...Az Uraharás szál is bökdösi még az oldalamat, de Ishida képét is megnézném mikor helyzetjelentést adnak neki Ichigoról. A halálistenek most tutira kapnak 1-2 fejezetet arra, hogy hitetlenkedjenek Yamabá felett, Rukia-Renji páros felkaparja magát a placcról és elsiratják Nii-samát (véleményem szerint tutira meghalt, de Kubo esetében soha nem lehet tudni), remélem Kenpachi is felébred és úgy magához méltóan felszívja magát az ellen seggberúgására. Régóta reménykedek Nel és Grimmjow visszatérésében is, de ha ez az arc valamelyik pontján be is következik majd..az véleményem szerint nem itt lesz. A 0. osztag megjelenésével is lehet számolni, bár én sokkal hatásosabb belépőt várnék el tőlük (úgyértem nem most azután, hogy az ellenség már eliszkolt, SS meg romokban). Oh, és majd elfeledkeztem a kedvenc gyűlölt karakteremről Aizenről...főszereplő2.0 a bleach univerzumban, aki mindenhova betolja azt a hegyes orrát. Ha Kubo még nagyobb gyűlöletet akar szítani a fanok körében, akkor Aizent kell csak elővennie ahhoz, hogy az összes holtat feltámassza úgy, hogy hihető magyarázata legyen (viszont az ténleg felháborítana).

Amúgy azon gondolkoztam, hogy ilyen szülők mellett most már egészen lehetetlenül hangzik az, hogy Yuzu erőtlen legyen. Egész érdekes lenne, ha a másik kettővel ellentétben ő az anyukájára hajazna inkább. Mondjuk ehhez először látnia kellene a lelkeket, de ami késik... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 16:30:15 írta echoCHANNEL » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #13271 Dátum: 12 nov 01, 17:56:39 »

...Gondolok itt az Aizenes beszólásra...

Aizennek nincs semmilyen beszólása, halálisten meg embert mond:
Shinigami: http://www.mangareader.net/94-49233-20/bleach/chapter-397.html
Ember: http://www.mangareader.net/94-49861-4/bleach/chapter-398.html

Vagy Kubo baltázta el nagyon csúnyán, vagy a reader. Utóbbit nem hiszem, pár FAIL-jük ellenére sem.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #13272 Dátum: 12 nov 01, 18:22:21 »

volt aki kiemelte, hogy Ichigo elveszített vmit a személyiségéből és mint egy kutya a csont után megy mindenkit megmenteni.

Elevenítsük fel mi is volt a jó régi Bleachben, mit is mondott Uryuu első találkozáskor Ichigonak ? -nemszószerint-
Te nem vagy igazi halálisten, te csak egy helyettes vagy, aki az erejét, és a fél személyiségét Rukiától kapta. Mosolyog Mindemellett, ha jól emlékszem, Byakuya úgy ütötte le Ichit, hogy a Rukiától kapott ereje megszűnt, na és onnantól át is váltott mementek mindenkitbe.

My son...born in the darkness.

Mit is mondott Bach ? Megöli Ichigot és újraéleszti quincyként, nem kell szó szerint venni a megölést és élesztést, de akár úgy is lehet, lényeg, hogy amit az arrancarokkal csináltak azt akarják Ichigoval is, ÍGY az én fordításom így hangzana :

Fiam...szüless meg a sötétségben.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #13273 Dátum: 12 nov 01, 18:26:37 »

A 0. osztagot MOST én sem várom. Szerintem Yama halála után lett volna ütős és szükséges a megjelenésük, de most, hogy az ellenség már lelépett és lerombolt mindent... szerintem kizárt, hogy csak úgy feltűnjenek. A belépőjük nekem egy kemény és kilátástalan harc közepén tetszene leginkább. Pirul
Hát ha úgy vesszük, akkor Nel majdnem végig jelen volt. Én meg Aizenből simán ki tudnék még hozni dolgokat, de inkább visszatekintésre és új jó karakterekre lenne szükség, nem pedig rá. (pedig én a végére megkedveltem)
Ishidát (és Isshint) már én is nagyon várom! Főleg, hogy erre mit fog reagálni. Lehet napokra bekuporodik majd egy sötét sarokba, magába zuhan, és egyfolytában azt mondogatja ködös tekintettel, hogy "Ilyen nincs... ez lehetetlen...". Közben pedig öntudatlanul elkezdi varrni Ichigo quincy ruháját. Pojén
Kenpachi szerintem felrúgja ez eddigi edzésterveit, és még ennél is keményebbet állít majd össze magának. Azért szerintem ő is érzékelni fogja, hogy csúnyán megszégyenítették a tisztjei szemében, elvégre szerintük Ő+vereség=kizárt, ilyen nem létezik. Nevet
Byakuya meg nemsokára kap egy szép temetést, és ennyi. Rukia sír majd egy nagyot, de a kapitányt ezzel nem lehet feltámasztani. Bármennyire is szeretem és ő a kedvencem, nem hinném, hogy ezek után Kubonak még lenne bőr a képén életben hagyni/feltámasztani. Nyelvesít (Legalább is most nem. Nyelvesít)
Na végre megvan:
Idézet
Na még valami eszembe jutott. xD Ha Ichigo ennyire táp, akkor miért van az, hogy Karin csak épp, hogy rendelkezik shinigami szerű erővel, és Yuzu pedig egyáltalán nem? Oké, hogy fiatalabbak Ichigonál, de akkor is. Ráadásul a két lány ikrek, így kb. egyszerre kellene fejlődniük, vagy legalább Yuzunak is kellene látnia már a lelkeket.
Ezt egy korábbi kommentemből idéztem echoCHANNEL. Vagyis ezen már én is elgondolkoztam, és kétlem, hogy ezen Kubo nem fog hamarosan módosítani.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 18:30:59 írta akym17 » Naplózva

echoCHANNEL
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



« Válasz #13274 Dátum: 12 nov 01, 19:59:29 »

Elevenítsük fel mi is volt a jó régi Bleachben, mit is mondott Uryuu első találkozáskor Ichigonak ? -nemszószerint-
Te nem vagy igazi halálisten, te csak egy helyettes vagy, aki az erejét, és a fél személyiségét Rukiától kapta. Mosolyog Mindemellett, ha jól emlékszem, Byakuya úgy ütötte le Ichit, hogy a Rukiától kapott ereje megszűnt, na és onnantól át is váltott mementek mindenkitbe.

Fúhh én már nem emlékeztem arra, hogy mit mondott Ishida az első találkozásukkor, de visszanéztem és valóban van szó "Kuchiki Rukia igazi természetéről." Mosolyog Mégis..én hülyeségnek tartom, hogy Ichigo azért mondta azt a bizonyos szónoklatát Ishidának a közös lidércirtásukkor, mert Rukia személyisége befolyásolta. Igazából, ha nem hozod ezt fel, akkor életemben nem hallok erről. Mindenki más csak úgy hivatkozott rá, mint a személy, aki ellopta Kuchiki shinigami erejét. Személyiségről én nem hallottam. Mikor elhangzott az a bizonyos párbeszéd, akkor Ichigo kiemelte, hogy az édesanyját egy lidérc ölte meg és nem akar több olyan embert látni maga körül, mint ő maga. Emiatt öli a lidérceket. Még ki is emelte, hogy nem egy szuperhős, aki megmenti a föld lakóit...

@akym17 Szerintem jó ötlet lenne Yuzut is bevonni a családi vállalkozásba...nem úgy értem, hogy most bevonni a harcokba, hanem majd a végén azért jelezni, hogy ő sem erőtlen. A 0. osztagos megjelenésben is egyetértek, én is valami ilyesmi belépőre várok.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 20:02:30 írta echoCHANNEL » Naplózva
Oldalak: 1 ... 883 884 [885] 886 887 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!