24 máj 17, 13:00:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 217
  Nyomtatás  
Szerző Téma: One Piece - Anime  (Megtekintve 687592 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #975 Dátum: 10 nov 23, 18:21:13 »

Persze, lehetne így is értelmezni de ebben itt nem tulajdon név mivel továbbra is jelzőként funkcionál a megszólításban.   A te verziódnak ellentmond az, hogy az egész legénységet is Mugiwarának hívják, akik viszont nem tulajdonosai annak a kalapnak. Így mindenféleképp jelzőként kell értelmezni ezt a szót.
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 23, 18:30:03 írta rini67 » Naplózva
DeX
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 105


« Válasz #976 Dátum: 10 nov 23, 18:30:49 »

A legénységet emlékezetem szeint Mugiwara kalózoknak szokták hívni.
Legalábbis én nem emlékszek arra hogy valaki úgy hívta volna a legénységet hogy Mugiwara.
De valószinüleg tévedek Nevet
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #977 Dátum: 10 nov 23, 18:45:55 »

Nem tévedsz csak én lusta voltam így kiírni. Nyelvesít

Viszont valami rémlik, hogy volt már rá példa amikor azt mondták, hogy ott vannak vagy itt vannak a Mugiwaráék (szalmakalaposok). Így is teljesen érthető de nem emlékszem, hogy a mangában vagy anime fordításban netán az angolban verzióban láttam vagy olvastam. Gondolkozik
Naplózva
Matten
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 998


Kritikus, Énekes, Parodista, miegymás :D


WWW
« Válasz #978 Dátum: 10 nov 23, 18:52:48 »

Nem kötekedés képpen mondom de ha nem teccik ne nézd Figyelmeztetés
Szerintem minden úgy van jól ahogy van.Engem kifejezetten zavarna ha mugiwara hejett szalmakalapos lenne írva.És szerintem azzal hogy a munkályukat kritizálod amit mellesleg a szabadidelyükben csinálnak,tönkre teszi a csapat morálját.

Elnézést az OFF-ért


Nem értem az ilyen emberek felháborodását, örüljön, hogy valaki lefordítja neki.
NKWT-nek is van egy stilusa és én eddig és ahogy látom sokan mások is megvannak vele elégedve.
Én is nézek más forditók által készített animet pl. Bleach. Ott is vannak hibák, egyéni stilus és nem írok nekik ilyen felháboritó szöveget, hogy ez miért van igy, stb. /off vége.

Kár, hogy most 2 résznyi fillér  lesz, pedig Chopper harca izgalmas. Kiváncsi vagyok mit fog müvelni aval a formával Gondolkozik

Kedves Matten!

Először is nagyon tetszik a Jugiós avád! Az az anime egy igazi érett mű, a legérettebb gondolkodású embereknek! Ennél fogva inkább igyekszem úgy fogalmazni, hogy zseniális elméd sikeresen felfogja, feldolgozza, majd igaznak és helytállónak lássa magyarázatomat Mosolyog - igen, ez szarkazmus volt Mosolyog

[...]

Összefoglalva az egészet: a Mugiwara szójátékok és fordítás miatt változni fog. Zoro technikái maradnak japánul. A helyesírásra meg még jobban figyelünk, mint eddig. Csak hogy szó ne érje a ház elejét. Láttam már más feliratokat, amikben a japán nyelven elhangzó támadás angolul volt beleírva a magyar feliratba. Láttam már "arigatou"-t "értem'-nek fordítva... láttam már Shirohigét a nagy fehér bajszával és csupasz állával Fehérszakállnak írva... bátran merem kijelenteni, hogy a miénk az egyik legminőségibb ezen a téren. Nincsenek szarvas hibáink. Szerintem. Szólj, ha tévedek Nevet

Szerintem teljesen normálisan, mosollyal az arcomon elmondtam egy értelmes kritikát. Gondoltam vagyok itt elég ideje és töltöm a munkáitokat elég ideje, hogy ezt megtehessem. Ó de bocsánatot kérek nagyságotoktól! Nem tudtam hogy itt Tilos kritikát írni, mert amit csináltok csak tökéletes lehet. Pár észrevételt adtam át, teljesen normálisan, erre mit kapok? "Csinálj jobbat!"
Soboka: HOL VOLT EBBEN FELHÁBORODÁS? Most fel vagyok háborodva a Reagálásotokon! Örülök, hogy van felirat, ezzel nézem a One Piecet, és nem másik csapatéval. Ha szerinted egy kis kritika Halálos bűn akkor már elnézést, de valami baj van nálad. NE VEGYÉTEK ÉSZRE MÁS SZEMÉBEN A SZÁLKÁT AMÍG A TIETEKBEN OTT A GERENDA!
Fogyasztó vagyok, és ha lenne elég szabadidőm, ha tudnék feliratot szerkeszteni, időzíteni, talán én is fordítanám, de nem mfogyasztó vagyok. De attól még lehetnek észrevételeim nem? Nem Őket húzom le, és nem is tituláltam Szarnak a munkájukat. Ha Szarnak gondolnám, régen nem lennék itt. Meglehetően JÓnak találom a munkákat, de néhány dolog akkor is szemet szúrt. Meglincseltek ezért?

Tapion: A kritikám neked szólt, és gondoltam vagy elég értelmes hogy ezt úgy fogadd mint valaki aki ad azoknak a véleményére, akiknek Kedvességből, kedvtelésből adja a feliratokat. Gondoltam nem vagy elszállva magadtól, és gondolod a munkádról, hogy Tökéletes. Ugyanis bár a munkátok jó és minőségi, de akár hiszitek akár nem, semmiképpen sem tökéletes. Egy munka sem tökéletes. Gondoltam ha szólok, akkor Segítek vele, és te ezt helyesen reagálod le.
 Ehelyet mit kaptam? Első bekezdésben gúnyt és szarkazmust! Képzeld: Nem szeretem a Yu-Gi-Oh! manga-animét! Ha nem tudod miért az az avám ami, akkor NE KÖSS BELE! Ha egy értelmes kritikára az első reagálásod a téma terelése és gúnyolódás, az a legnagyobb "rajongóidat" is elkergetheti. Segítő szándékom után, mostmár igenis ideges vagyok! Ha látnás máshol is a postjaimat, akkor tudhatnád, hogy nem vagyok egy tapasztalatlan kisiskolás bunkó, aki mindenbe belepofázik. Ha én valamire kritikát írok, azt eddig is megfogadták, és szerintem van itt pár barátom a Fórumon akik tudják, hogy ha kell értelmesek a hozzászólásaim. Nem kéne Egyből gúnyolni, mert magadra vetsz rossz fényt. És én még ott szurkoltam nektek amikor azzal a bizonyos bloggal öltétek egymást. De ha már a fogyasztóiddal is így beszélsz, akkor problémáid vannak.

Ha valaki kritikát ír, azt jobb megfogadni, mert ha megtagadod, és nem tudod rendesen megmagyarázni miért, akkor szerintem nem a kritikussal van baj.
Ezesetben és most figyeljetek: Örülök, hogy a Mugiwarát átírjátok Szalmakalaposra, és megértem hogy így hagyjátok a technikákat is valamilyen szinten, jó amit csináltok (először leírjátok a jelentést), csak olykor zavaró, hogy a rész fele japánul van feliratozva.

További jó munkát, és reméljük fejlődik tovább a Már Így is minőségi munkátok (el sem hiszem vagy valaki kedvéért ezt le kell írni), és Tapion, nagyon remélem hogy szavaim elérnek hozzád és nem csak egy Átlagos Fórumozó semmit sem tudó szavait látod benne, hanem egy segítőkész kritikusét.

Köszöntem...

Ui: A zászlón szalmakalap van, Luffy beceneve Szalmakalapos, ergó Szlmakalapos kalózok. A Buggy kalózok egyikének sem Buggy a neve, a Foxy kalózok közül sem volt senki Foxy.
Naplózva

Ide most valami bölcsesség kéne, de nem jut eszembe semmi ikszdé
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #979 Dátum: 10 nov 23, 19:30:07 »

Ui: A zászlón szalmakalap van, Luffy beceneve Szalmakalapos, ergó Szlmakalapos kalózok. A Buggy kalózok egyikének sem Buggy a neve, a Foxy kalózok közül sem volt senki Foxy.

Ezen esetben én is adnék néhány jó tanácsot és kritikát.

A Buggy kalózok közül egyiknek sem Buggy a neve, kivéve persze Buggyt aki a kapitányuk és ugyanez elmondható a Foxy kalózok csapatáról is.

Ha már egyszer kritikát írsz ne legyen benne helyesírási hiba, főleg nem ennyi.
Ugyan nem az én dolgom magyar nyelvtanárt játszani, de, ha szavakkal akarsz harcba szállni akkor ismerd is őket.
Példának okáért az általad igen csak sokszor használt fogyasztó szó enyhén szólva nem állja meg a helyét, tekintve, hogy te nem fizetsz ezért a bizonyos termékért.

Valamint, ha segíteni akarsz, akkor azt ahogyan már nekem is jelezték megteheted a feliratban szereplő bármelyik email címet használva és így elkerülhető az ehhez hasonló témába nem illő hozzászólások zápora.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
numen
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Válasz #980 Dátum: 10 nov 23, 19:35:00 »

"Ui: A zászlón szalmakalap van, Luffy beceneve Szalmakalapos, ergó Szlmakalapos kalózok. A Buggy kalózok egyikének sem Buggy a neve, a Foxy kalózok közül sem volt senki Foxy."

Én ezzel egyetértek.
Naplózva
Matten
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 998


Kritikus, Énekes, Parodista, miegymás :D


WWW
« Válasz #981 Dátum: 10 nov 23, 19:48:13 »

Ui: A zászlón szalmakalap van, Luffy beceneve Szalmakalapos, ergó Szlmakalapos kalózok. A Buggy kalózok egyikének sem Buggy a neve, a Foxy kalózok közül sem volt senki Foxy.

Ezen esetben én is adnék néhány jó tanácsot és kritikát.

A Buggy kalózok közül egyiknek sem Buggy a neve, kivéve persze Buggyt aki a kapitányuk és ugyanez elmondható a Foxy kalózok csapatáról is.

Ha már egyszer kritikát írsz ne legyen benne helyesírási hiba, főleg nem ennyi.
Ugyan nem az én dolgom magyar nyelvtanárt játszani, de, ha szavakkal akarsz harcba szállni akkor ismerd is őket.
Példának okáért az általad igen csak sokszor használt fogyasztó szó enyhén szólva nem állja meg a helyét, tekintve, hogy te nem fizetsz ezért a bizonyos termékért.

Valamint, ha segíteni akarsz, akkor azt ahogyan már nekem is jelezték megteheted a feliratban szereplő bármelyik email címet használva és így elkerülhető az ehhez hasonló témába nem illő hozzászólások zápora.

Tudtam hogy lesz valaki aki helyesírási szabályokkal jön, és beleköt néhány betűkimaradásba. Jobb visszavágásod nem volt, köszönöm. Számold össze a helyesírási hibáimat abban a hosszú a postban, majd nézz körül a fórumban, és egy Rövid postban többet láthatsz néhány embernél. Nekem JÓ a helyesírásom, akár hiszed akár nem. Arról, hogy néhány betű a billentyűzetem minősége miatt kimarad, nem tehetek.
Mi lenne ha a tartalommal lennél elfoglalva.

Valamint nem értem, hogy ez miért nem témába illő, a címből azt vettem le, hogy ez ide való.. De rendben, értettem. Akkor legközelebb ezeket E-Mailben jelzem, de arra nem biztos hogy kapok reagálást. kacsint
Naplózva

Ide most valami bölcsesség kéne, de nem jut eszembe semmi ikszdé
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #982 Dátum: 10 nov 23, 20:04:38 »

Elolvastam a többi részét is, bár az, hogy milyen érett vagy és mennyire vagy képes megvédeni magad a legkevésbé sem érdekel.
Ha már a kiragadásnál tartunk, nyilván önhibádon kívül, de mintha elfelejtetted volna azt az apró tényt, hogy az általad kreált utóirat merőben eltér a tényektől és jó magam többek között erre is reagáltam.

Ha nem kapsz rá választ szerintem az nem feltétlenül probléma, tekintve, hogy téged a segítőszándék vezérelt, megtetted amit tudtál, hiszen akárhova is írsz, ha a csapat tagjai nem változtatnak a feliraton akkor mindez lényegtelen marad.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Matten
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 998


Kritikus, Énekes, Parodista, miegymás :D


WWW
« Válasz #983 Dátum: 10 nov 23, 20:10:13 »

Eltekintesz attól a ténytől, hogy kritika nélkül nem változik semmi, kritikával meg megvan az esélye.

Magyarázd el miért tér el a tényektől az Utóiratom?

Egyébként nem értem mi a fenét vitatkozol te ezen. Téged nem zavar semmi a feliratban, engem zavart. Az hogy én leírtam az észrevételeimet, neked miért szúr szemet? Sérti a közérzeted, hogy valakinek más az ízlése, és valaki szerint nem 100%-osan tökéletes amit olvasol? Neked ez miért baj, magyarázd el kérlek.
Naplózva

Ide most valami bölcsesség kéne, de nem jut eszembe semmi ikszdé
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #984 Dátum: 10 nov 23, 20:28:45 »

Ui: A zászlón szalmakalap van, Luffy beceneve Szalmakalapos, ergó Szlmakalapos kalózok. A Buggy kalózok egyikének sem Buggy a neve, a Foxy kalózok közül sem volt senki Foxy.
A Buggy kalózok közül egyiknek sem Buggy a neve, kivéve persze Buggyt aki a kapitányuk és ugyanez elmondható a Foxy kalózok csapatáról is.

Parancsolj el is van magyarázva.

A másik kérdésedre pedig egyszerű a válasz.
Te leírtad a véleményed ezt el is fogadtam, ám egyszerű rajongóként megpróbáltam kijavítani azokat a hibákat amik nem fedik a valóságot, s jelen esetben ezeket te okoztad.
Nekem nem fáj, hogy bírálod a feliratot mivel úgysem nézem meg az .srt-ket ráadásul már láttam az összes részt.
Azonban, ha mindennek van más kényelmesebb formája az nem árthat, ha valaki felhívja rá a figyelmedet.

Vitatkozni nem vitatkozom legfeljebb vitázom, ráadásul nem is a felirattal kapcsolatos témában, hanem a hozzászólásaid milyenségéről szólóban.
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 23, 20:45:13 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Jiijo
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1650



« Válasz #985 Dátum: 10 nov 23, 20:30:27 »

Mostmár fejezzétek be az OFF-t. Ha gondotok van egymással, azt intézzétek el PÜ-ben.
Naplózva


Aláírásomat készítette: Kiru Hoshino
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #986 Dátum: 10 nov 23, 20:53:48 »

LOL. Mi van itt? ikszdé Hazaérek... Híradó: Észak-Korea háborúzik Dél-Koreával. Leülök Fórum elé: Észak-Matten, háborúzik Dél-Többiekkel ikszdé Matten mit idegeskedsz? Igyál egy sört és énekeljünk egy Haruka kanatát. Nevet

Ja és hogy hozzá is szóljak a téma címéhez: A mai felirat mindjárt kikerül, szóval türelem, aranyeret terem.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #987 Dátum: 10 nov 24, 09:55:38 »

Az offolásból pedig most már elég legyen. A téma az One Piece Anime, és nem egymás oltása!

Moderátor
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #988 Dátum: 10 nov 25, 11:42:59 »

Rendesen kiéltétek magatokat gyerekek Nevet Amúgy most kiváncsi leszek majd a pénteki feliratra, mivel már az új vidihez fog érkezni Nyelvesít
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
numen
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Válasz #989 Dátum: 10 nov 25, 12:31:59 »

Én nem leszek rá annyira kíváncsi, semmi különleges, olyan lesz a felirat mint a többi: kiváló:P

A Chopper-Kong-ra leszek kíváncsi, h mikor veszi észre magát, ill hány embert csap le, mint vmi legyet...Nevet
Tetszik ez a sorozat, mindig tudnak vmi újat mutatni, anélkül, h túl erőltetett lenne:)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 217
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!