24 máj 18, 20:22:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740083 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
valfred
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Válasz #3345 Dátum: 13 ápr 03, 22:50:10 »

És mi van akkor ha Naruto megteremti a békét ahogy  jóslatban áll? Akkor egyúttal meg is semmisíti a Shonobi világot, mivelhogy a a békében nincs szükség olyanra mint nindzsa?
Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #3346 Dátum: 13 ápr 03, 23:12:46 »

Hát szerintem ez már egy kicsit túl van bonyolítva így Mosolyog Valószínűleg nem fognak eltűnni a shinobik Nevet Nekem nagyon tetszett ez a visszaemlékezős rész már mióta azt várom, hogy megtudjunk Madara hogyan lett olyan amilyen Nevet
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #3347 Dátum: 13 ápr 03, 23:46:20 »

Hiei.
Az  "elpusztítja a Shinobi világot" lehet úgy is értelmezni, hogy változtat a társadalmi szerkezeten, s már nem shinobinak fogják nevezni a már amúgy sem shinobikat.

Mekkora izé lenne már, ha most így összefognáa  shinobi nemzeteket, aztán pár év múlva tengeren túli földrészeről meg jönnének az aszaszinok.  Pojén


Korund-chan
Erre gondoltam, az alsó két kép.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/562/4

De mint írtad, tényleg eléggé irreális ez a shinobi elnevezés. Kb olyan a dolog, mint Mr. 47-est próbálnánk hippiként beállítani.

És aztán most lehet mondani, hogy Hashi békét hozott, és a gyerekek tanulhattak, boldogan játszhattak és hasonlók, de ennek ellenére mégis meghalt Rin, mégis árvák és kitaszítottak lettek Nagatoék, odaveszett Tsunade öccse és a többi.

Pont erre is gondoltam amikor a barbár és a civilizált társadalom közti átmenetre gondoltam.
Mert hát hiába van mindenféle szociális hálózata mint pl közoktatás, ha a kölyköket ugyanúgy a háborúba küldik, és osztogatják nekik a chuunin és jounin rangokat mint a cukrot, hogy legyen mit a fejfájukra vésni
Ironikus, hogy Hashi részben pont ez ellen hozta létre a falu rendszert.

-------

shinobik?

Eredeti funkciójuk politikai célzatú kémkedések és orvgyilkosságok.  Egyedül talán az ANBU felel meg ennek.

Persze megfelelne erre bármelyik mezei csak shuriken dobáláshoz értő shinobi is. Belopózni egy ellenséges földesúr szállására végezni a célpontal, majd felszívódni, erre tökéletesen alkalmasak lennének.

Most viszont nagy tömegben ki vannak vezényelve a harcmezőre... ágyú tölteléknek.

Szerintem kb 90%-uk funkcióját vesztette, mint shinobi, hiszen az eredeti funkciójuk szerinti műveletekre túl sokan vannak.
Bevethető haderőként meg túlságosan is képzetlen a java részük.

S itt nem csak arra gondolok, hogy a Madara féle félistenek ellen *** sem érnek, mert pislant egyet és vagy két-három armageddon zúdul a világra. Hanem mint pl Kakashi és Gai a part1-ben, hogy tucatjával verték az ellenség legalább chunin szintű ninjáit bármiféle (komolyabb) technika alkalmazása nélkül.

Sajnos azt kell mondanom, hogy erre a harctérre túlságosan is alulképzettek és rosszul felszereltek.

Kicsit visszább tekintve.

Körülbelül egy időiben, vagy legalábis közel egymáshoz a Narutót is beleértve három shounen manában zajlott (zajlik) háború.
Szerintem 1:2 a sikeres megvalósítás aránya s a Naruto sajnos a 2-esből az egyik.

Persze hangzatos egy történeben az a szó, hogy háború, de a megvalósítása egy shounen esetén elég problémás és nehéz feladat.

Ez a béke utópia is tán olyan dolog aminél Kishi túl nagy fába vágta a fejszéjét.


----
ui:
Nem mellesleg tényleg elég nagy kontraszt, hogy míg pl Naruto, Kakashi, Kiba...stb simán bevethető lenne egy Star Wars-os klónok háborúja féle csatatéren, addig az úgymond noname csak shuriken dobáláshoz értő shinobikat simán letarolná egy középkori lovasság.

...


Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3348 Dátum: 13 ápr 04, 09:15:19 »

Saphira:

Rablók, tolvajok, gyilkosok, őrző-védő és egyéb feladatok békeidőben is vannak (pl. kapálás a krumpliföldön ikszdé).
Elég csak visszagondolni, hogy a 7-es csapat Geninként milyen munkákat csinált.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 04, 09:19:03 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
jonin
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Válasz #3349 Dátum: 13 ápr 04, 12:26:05 »

Szerintem mindenki hibás. De azt el kell ismerni, hogy azért mert Tobirama kipécézte magának Madarát, és ő nem úgy bánt vele mint a hímes tojással, és nem volt ráhangolva a búja/bajára attól még Madarának nem kellett volna az 5 éves szintet megjátszania. Senki nem érti meg őt, Hasimara hülye, az ő nagyszabású tervét nem képes megérteni, nem fog neki tanácsot adni többet. Milyen kárörvendő volt amikor mondta, hogy most ő volt a jobb a harcuknál. Hasis már vagy 50X kiröhöghette volna, és egyszer sem alázta meg. Madara meg rögtön mint egy5 éves " most ki volt  a jobb"?? Tessék? Szép lett volna ha egy ilyen vezeti a falut, ha v.ki megsérti vagy nem tiszteli , és nem ért vele teljes eggyet már hülye is, és semmit nem ért, és különben is halljon meg mindenki akinek nem egyezik a véleménye Madárka véleményével. Onnan tudod ki az erős jellem ha mindenki ellene van, akkor is ki áll a jó ügyért, és nem kezd el gyilkolászosdit játszani, ártatlan emberek életével,... Plusz milyen gőgös feje van ennek is...
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 04, 12:27:30 írta jonin » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3350 Dátum: 13 ápr 04, 14:27:01 »

Talán Madara úgy gondolta, hogy előbb össze kellene békíteni a népeket és csak utána közös fedél (falu) alá hozni őket.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
jonin
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Válasz #3351 Dátum: 13 ápr 04, 14:33:16 »

Lehet  Gondolkozik
De ha így is lett volna, egyedül nem tudta volna véghez vinni, ezért inkább csak pusztított.
Hasis mondta, hogy mondja el mit gondol és együtt megoldják, ő is a segítségére lesz ha van v.mi jó ötlete.
De Madara túl öntelt volt, és féltékeny  Hasis erejére, ezért inkább duzzogot és mindent megtartott magának.
DE ez az út amit választott sz.tem a viselekdésébe mindvégig benne rejlett....Csak ezek a döntés sorozatok hamarabb hozták elő belőle a rossz oldalt, mintha ( nem piszkálta volna Tobimara, vagy  aklánja jobban tisztelte volna, vagy Hokage lett volna) ezek  a késleltető motívumok szerintem... De elöbb utóbb úgyis történt volna ami ezt a sötét oldalt kihozza Madarából..ez volt  a sorsa  Gondolkozik
De ezt már nem tudhatjuk meg smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 04, 14:34:30 írta jonin » Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #3352 Dátum: 13 ápr 04, 15:41:57 »

Talán Madara úgy gondolta, hogy előbb össze kellene békíteni a népeket és csak utána közös fedél (falu) alá hozni őket.

ááááááááá akkor nem küldte volna el itt ezt a kettőt: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/562/4
bár igaz ez a szituáció a felvilágosodása előtt lehetett.

Szerintem vagy csak hatalmat akar és kilépni az örökös második helyről vagy ténylegesen feltámasztani a tesóit Rikudo Sennin erejével(talán így lehet) és úgy uralkodni konohán/világon.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #3353 Dátum: 13 ápr 04, 16:26:22 »


Nem mellesleg meg aszem pont Madara volt az akinek kis ütyködései közrejátszottak a shinobi háborúk kirobbanásában.


Szerintem összetéveszted Madara-t Danzo-val, mert ő volt az, aki béketárgyalásokat szabotált, csak hogy esélye legyen Hokage-vá válni (mely helyett inkább csak szép ellenségeket teremtett a falunak).


ááááááááá akkor nem küldte volna el itt ezt a kettőt: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/562/4
bár igaz ez a szituáció a felvilágosodása előtt lehetett.


Na igen, kicsit érdekes, hogy Konoha megalapításako tök kawai friend-je volt Hashirama-nak, miközben eme visszaemlékezés egészen mást mutat. Jó lenne tudni, hogy mikor volt eme Tsuchikage-s visszaemlékezés.

De elöbb utóbb úgyis történt volna ami ezt a sötét oldalt kihozza Madarából..ez volt  a sorsa  Gondolkozik
De ezt már nem tudhatjuk meg smirksweat

Mint köztudott, sors nincs csak nagyon debil emberek, akik hisznek benne. ikszdé

Bűnözőből meg szinte bárkiből lehet, elég egyszer összetörni. Mit gondolsz, miért akarta Obito kinyírni Naruto haverjait a szeme előtt, s miért mondta el Naruto-nak az "igazat"? Hogy összetörjön, mint anno Sasuke vagy Obito maga, s így "beszennyezze". Sasuke a Hang Négyesre is csak azért hallgatott, mert előtte kiverték belőle a barnát is.
Naplózva
Narutoclone
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 1290

Fox Lord


« Válasz #3354 Dátum: 13 ápr 04, 18:18:24 »

Lehet, hogy Madara valami olyasmiben gondolkodott már a távozása előtt is, hogy az egész világot egyesíti. Mert azzal, hogy a falu létrejött OK, az ő gondjuk nagyjából megoldódott. Csak innentől már nem egyedi klánok harcoltak, hanem faluk de a vége ugyanaz lett, túl sok feszültség van még falun belül is, nem beszélve a faluk között.

Viszont ahogy látjuk, egy kellően nagy veszély ellen képesek összefogni. Madara neve önmagában elég volt ehhez. Ő valamiféle fő-fő mumussá lett, aki ellen mindenki egyesül aztán csak néznek hogy jé, megy ez nekünk. Ki tudja, lehet hogy a Hold Szeme csak egy B-terv a részéről, ha nagyon nem megy nekik az összefogás.



De én kizárnám az Izanagit. Akkor elveszik egy szem, márpedig neki mindkét szeme továbbfejlődött. Inkább genjutsu, klón, Muu osztódása vagy valamilyen gyógyító cucc lehetett a túlélése oka.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 04, 18:22:21 írta Narutoclone » Naplózva

"Jól  csak a szívével lát az ember, ami igazán fontos, a szemnek láthatatlan." - a róka (A kis herceg)

Növényektől türelmet, állatoktól emberséget tanulhatunk.

Naruto X Hinata fan
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3355 Dátum: 13 ápr 04, 18:35:46 »

jonin:

Én inkább Narutoclone véleményével értenék egyet, részben.
Madara talán pont azért nem mondott el semmit Hashiramának, mert tudta, hogy nem hagyná neki a "gonoszt játszani". Mert az Uchiha talán azt szűrte le a kőtáblából, hogy a végső egyensúlyhoz kell egy hős (Hashirama) és egy gonosztevő (Madara).

Ha jól megnézzük, a "mostani" Madara nem tűnik se egy agyatlan gyilkológépnek, se vadállatnak. Arca az van, de neki legalább van is mire.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #3356 Dátum: 13 ápr 04, 18:51:44 »

Ha jól megnézzük, a "mostani" Madara nem tűnik se egy agyatlan gyilkológépnek, se vadállatnak. Arca az van, de neki legalább van is mire.

Pontosítok... csak volt mire.

Mert nálam már alapból tekintélyét veszíti az, aki a tesója szemével nyomul, majd a "barátja" DNS-t beülteti hogy nyomhasson Mokuton-t, majd "feltámasztása" után kb 95%-ban az Edo Tensei-re támaszkodik...

Arról ne beszéljünk, hogy a Rinnegan Izuna szeméből fejlődött ki, szóval gyakorlatilag még a Rinnegan sem az övé.

Viszont egy valamit marhára nem értek.... ha ennyire védeni akarta a klánt... miért akarta falustól elpusztítani? Lehet, hogy csak cselből támadta a falut, hogy legyen kifogása Hashirama-val harcolni (elvégre valahogyan rá kell venni a majmot, hogy ugorjon), de akkor ezt a "gyűlöltem a klánt" dolgot csak Obito találta ki? Mert az már 100%, hogy a "klán kényszerített a békekötésre" csak kamu volt, de akkor ezzel mi a helyzet?
Naplózva
Takarek
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #3357 Dátum: 13 ápr 04, 19:05:00 »

Lehet mint Oro, ő is elkezdett már kísérletezni uchiha és senju dns-sel és sikerült létrehoznia egy kezdetleges zetsut, aki a csata legvégén átvette a helyét! -azért ő neki is rendelkeznie kellett valamilyen orvosi laboros végzettségel, mint kedvenc kígyónknak, mert a sejtbeültetés már danzounál kiderült nem egyszerű-

Ezután vissza tudott vonulni és a kísérleteivel meg a tervével tudott foglalkozni! Én nem hiszem, hogy Hashirama - meg a világ többi része- csak úgy hagyta volna Madarát lézengeni a világban és ezt az öreg nagyon jól tudta is! Így hitelesen el tudta játszani a halálát!
Naplózva
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #3358 Dátum: 13 ápr 04, 19:09:12 »

Izuna ÉS Madara szemeiből... kis különbség.

Amúgy Madara mesedélutánja lesz még érdekes, na meg a tábla tényleges tartalmára lennék már nagyon kíváncsi. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 04, 19:12:53 írta Aizen » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3359 Dátum: 13 ápr 04, 19:53:33 »

jonin:

Én inkább Narutoclone véleményével értenék egyet, részben.
Madara talán pont azért nem mondott el semmit Hashiramának, mert tudta, hogy nem hagyná neki a "gonoszt játszani". Mert az Uchiha talán azt szűrte le a kőtáblából, hogy a végső egyensúlyhoz kell egy hős (Hashirama) és egy gonosztevő (Madara).

Én is hasonlót írtam pár oldallal ezelőtt, örülök, hogy többünknek eszünkbe jutott ez, így kevésbé tűnik hülyeségnek. Nevet Mint ott is írtam, egyik legjobb animében volt ez a történet, de ott mesterien megoldották. Kíváncsi vagyok, ha itt is ezt a sztorit kapnánk, hasonlítana-e a kettő, vagy Kishi képes lenne-e olyan szépen befejezni. Mosolyog

Én vagy a fenti megoldást, vagy az eredeti hold szeme tervet tartom elképzelhetőnek, mint Madara már itt is felbukkanó tervét. Az előző mellett szól, hogy Madara elég nagy boldogsággal és élvezettel tekint az egyesült shinobi hadseregre, illetve azt is megemlíteném, hogy a hét útról meg hasonlókról - amik elviekben fontosak lennének a Hold szeme tervhez - nem igazán kaptunk elégséges információt. Érdekes, hogy azt mekkora vehemenciával vezette be Kishi, mintha a hét út a történet majdani meghatározó kulcsa lenne, erre időközben elsikkadt valahol a semmiben, és már említést sem tesznek róla.
Ugyanakkor bevallom őszintén, hogy részben én bele is beszélem Madara fejébe ezt a tervet, mivel nekem szimpatikus szereplő, és tetszene ez a befejezés és önfeláldozás. Bár ha valóban így lesz vége a történetnek, akkor szegény Obitoval eléggé kitoltak.

A hold szeme tervre ugyanakkor valamivel több bizonyítékunk van. Ugye Chakra említette, hogy a fenti tervet Hashirama nem értette volna meg, ezért titkolta előle. De ha továbbgondoljuk, ez a hold szeme tervre is ráhúzható: az a Hashirama, akit megismertünk, biztos nem ment volna bele a világ álomba süllyesztésébe.
Emellett túlságosan meg van tervezve Obito és Madara minden lépése a Juubival kapcsolatban, és a rinne tensei sürgetése is azt valószínűsíti, hogy valóban véghez akarják vinni ezt a tervet. A templomban elmondott szöveg pedig szintén ráhúzható, ha a yin és yang maga a két klán, amelynek egyesítését Madara Hashirama genomjának megszerzésében látta.

Ugyanakkor én úgyis az első megoldást preferálom. Nevet Az második túl kiszámítható, minden lépését és célját tudjuk, a bukás meg biztos, hogy garantálva van. Az előző pedig egy szép és meglepő fordulatot hozna a történetbe.


Idézet
Mert nálam már alapból tekintélyét veszíti az, aki a tesója szemével nyomul, majd a "barátja" DNS-t beülteti hogy nyomhasson Mokuton-t, majd "feltámasztása" után kb 95%-ban az Edo Tensei-re támaszkodik...

Bezzeg a szívátültetéses vagy műszíves beteg meg hős, amikor gyerekeivel kerékpározik a parkban, mi? Mosolyog

Idézet
Viszont egy valamit marhára nem értek.... ha ennyire védeni akarta a klánt... miért akarta falustól elpusztítani? Lehet, hogy csak cselből támadta a falut, hogy legyen kifogása Hashirama-val harcolni (elvégre valahogyan rá kell venni a majmot, hogy ugorjon), de akkor ezt a "gyűlöltem a klánt" dolgot csak Obito találta ki? Mert az már 100%, hogy a "klán kényszerített a békekötésre" csak kamu volt, de akkor ezzel mi a helyzet?

Én is gondolkodtam már, hogy Madara valóban meggyűlölte-e a klánt, vagy ez már csak Tobi meséje volt. Igazából Tobi elég sok mindent hozzáadott a történethez. Olyanokat is, amiket ő gondolt tovább és látott bele Madara sztorijába. Maga Madara soha nem mondta ki (ha jól emlékszem), hogy gyűlölte a klánt, és annak elpusztításában sem ő segédkezett Itachinak. Persze nem tudhatjuk, valójában mit gondolt, amíg el nem mondja.

A falu megtámadását meg még most sem értem. A végzet völgye elég messze van Konohától, hogyhogy ott futottak össze Hashiramával, aki - mint Hokage - nem igazán hagyta el a falut? Ha annyira el akarja pusztítani, simán megtámadja éjszaka, amikor senki sem számít rá. Az ott élő emberek 99,99% nem tudott volna vele mit kezdeni, a 0,01% meg Hashirama volt, aki meg - ha már máskor is hagyta el a falut - simán elkerülhető lett volna. Szerintem egyértelmű, hogy itt valóban az játszott közre, amit már Madara említett is: nem a falu elpusztítására pályázott, hanem Hashirama DNS-ére, a falupusztítás csak háttértörténet volt, amivel csatára lehetett buzdítani a a hokagénket.

Aizen: a kőtábla tartalmát szerintem nemsokára megismerjük, mert Sasuke hátra fog fordulni, és elolvassa. Nevet És remélem nem csak annyit tudunk meg belőle, hogy sejtelmesen nézi, hanem közli is miről szól pontosan, mert már engem is érdekel.

Idézet
Mert az Uchiha talán azt szűrte le a kőtáblából, hogy a végső egyensúlyhoz kell egy hős (Hashirama) és egy gonosztevő (Madara).

Ja, és ehhez még annyit hozzátennék, hogy ennek cáfolására vagy alátámasztására pontos fordítás kellene. Mert az egyik angol fordítás ezt alátámasztja, mivel ott Madara azt mondja, hogy "végre rászántad magad, Hashirama", mintha várta volna, hogy levágják, a másik szerint viszont azt, hogy "megváltoztál", majd arról beszél, hogy mindezzel Hashirama hibát követett el, és az ebből származó sötétség egyszer el fogja nyelni a falut. Igaz, rövid mondatok, de fontosak, és a fordítások különbözősége miatt egyik állítás sem cáfolható biztosan.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 04, 20:04:24 írta Saphira » Naplózva

Oldalak: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!