24 máj 17, 03:37:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hoshi no Samidare  (Megtekintve 95609 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #300 Dátum: 13 márc 25, 20:48:40 »

Hát igen, haladunk a vége felé... Viszont addig is élvezzétek azokat a referenciákat, amik majd 1-2 fejezet mulva fognak nagyot koppanni Nevet
A következő két fejezet pedig ütni fog azt megígérhetem.
De ki tudja, azért ne igyatok előre a medve bőrére, csak mert Animus most szívott egy picit Nevet
Naplózva

marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #301 Dátum: 13 márc 25, 21:46:48 »

Jó volt Animus tekintetét látni , amikor széttörött a kalapácsa , már ezért érdemes volt idáig elolvasnom . Nevet
Már nagyon kíváncsi vagyok , hogy mire képes Animus a harcban . Ő kemény dió lesz ...
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Morause
Vendég
« Válasz #302 Dátum: 13 márc 28, 10:49:00 »

Pár fejezet óta csak olvasom, és nem kommentáltam ezt! Nem is tudom így hirtelen mit írhatnék róla... anima meg animus gyerekként tényleg olyan emberi, hiába vannak szuper képességeik mégis csak emberek, animus is inkább csak nagyképű, az orvoska is a flashbackben volt olyan "kedves" hogy felrobbantotta a már eleve élesített bombát.
Csak egy csipetnyi hülyeségre kellet hogy fogékony legyen és bumm! De mind1 a 10. tehát Paunepsion irtó gagyi gólem volt szerintem, maimakteron tetszetős volt azzal hogy tudni meg érezni akart, látszott rajta hogy inkább szeretne ember lenni mint gólem. Poseidonról meg annyit hogy végső domain ide vagy oda, túl hamar ölette meg a manga szerzője, tehát mint utolsó gólem azért vártam volna tőle vmit, mondjuk a méretétől függően egy alapos tájrendezést azt minimum.
Ez a Blues Drive Monster meg csak hab a tortán, ez nálam enyhe agykárosodást okozott főleg azzal az eszméletlen bugyuta küllemével. A manga bár még nem ért véget de a befejező részei nem túl fényesen kezdődnek, a 12. ellen való küzdelem gyakorlatilag a nullára konvergálható, fölösleges dolgok létrehozása mint pl. blues drive monster, de legalább samidare villant ahogy szokott... csak most az erejével. Remélem a megmaradt néhány fejezetről csak jó szavaim lesznek!

Mellesleg a fordítás oltári, úgyhogy köszi! Mosolyog smirksweat
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #303 Dátum: 13 márc 28, 12:27:51 »

A Blues Drive-ot nem akkor szedte elő a semmiből Anima, az ott volt végig és nem csak névben, az más kérdés, hogy nem látták. Ha emlékeztek a legelején már tesz Hangetsu egy utalást a lépcsősorra, mellesleg akárhányszor látjuk Animust a kalapácson az álomban, sehol nincs Anima, vagy a kapu, ahol Samiék beszélgetnek. Az már csak az olvasók tévhite volt, hogy Samiék is a kalapácson vannak az álmukban.

Az meg, hogy hogy néz ki.... Hát erre most, mit mondjak? Szerintem elég annyi, hogy "Anima"....
Az utolsó Gólemmel kapcsolatban, meg szerintem Animus direkt csinálta ilyen nagy céltáblának, hogy ne kelljen harcolnia, mert, ha gyorsan lerendezik a lovagok, akkor jöhet a Biscuit Hammer.
De ha nem találják ki a lovagok a Negai Kanau Hikarit, akkor így is szétkapta volna őket Poseideon kb gond nélkül. Esélyük nem lett volna.
Engem sosem zavart különösebben, hogy ilyen gyorsan leverik, logikus is, nézzétek meg ki milyen erős lett, különösen Samidare. Igazából ezek után már semmilyen Gólem nem okozhatott volna nagyobb fejfájást, csak egy nagy böszme tank, az viszont remek céltábla, amint az látható volt.

Paunepsionról. Szerintem ő volt a legveszélyesebb Gólem. Örökké vissza-visszajön és mindig egyre erősebb. Olyan sok van belőle, hogy fárasztó ellene harcolni. Vannak olyan lovagok, akiknek az ereje kb használhatatlan nagy tömegben.
Ha Taiyou nem dönt úgy, hogy leveri az utolsót, akkor a lovagok elvéreznek Paunepsionnál, ezt akár ki is jelenthetjük.

De persze ez csak az én személyes véleményem.
A fordítást pedig szivesen, örülök, hogy élvezitek, de a munka másik jelentős részét Szanisz végzi az egyébként szerintem gyönyörű minőségjavítással, amit a rawon ezközön és ugye magával a szerkesztéssel, ami révén manga formátumban olvashatjátok. Chakra pedig minden alkalommal helyrepofozza a nyelvtanom Nevet

Mellesleg volt rész ebben a mostani fejezetben, ami azt hittem nagyobb port fog kavarni (mert, hogy érdekes módon senkit nem zavart különösebben), de úgy tűnik nem lett igazam Nevet

EDIT

A két videó az aláírásomban többé nem tartalmaz egy olyan spoilert sem, ami a történet szempontjából bármilyen módon releváns lenne.

Aki még nem látta őket nyugodtan vessen rájuk egy pillantást, mert nagyon jók.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 01, 23:25:56 írta Exkirion » Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #304 Dátum: 13 ápr 10, 18:20:17 »

Kisebb fennakadásaink vannak a heti fejezet utójavításaival FTP híján, ezért nem volt még a héten fejezet. Amint megoldjuk kikerül.
Gondoltam jó ha tudtok róla.
Naplózva

Morause
Vendég
« Válasz #305 Dátum: 13 ápr 26, 10:26:12 »

Mikor kerül ki az utolsó pár fejezet? Úgy tudom 62-63 fejezetes és most 59-nél járunk ha jól tudom. Szeretném végre megtudni mi történik most pontosan hogy Animus látszólag megkapta a végső csapást?!?!  Hmm?
Mindenesetre előre köszönöm a választ, arról hogy mikor jönnek a befejező részek... köszi szépen! Mosolyog
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #306 Dátum: 13 ápr 26, 19:48:46 »

Hidd(gyétek) el én szeretném a legjobban kiadni, de a szerkesztőnknek hetek óta halott a nete az FTPnk pedig a mútkori leállás alkalmával meghalt, így se nekem sem Chakrának, aki tudna javítani nincsenek meg a javított/beszerkesztett fejezetek.

Szóval amíg nincs FTPnk vagy Szanisz nem éleszti be a netét, sajnos nem tudunk haladni. Igyekszünk, bocsi srácok.
Naplózva

samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #307 Dátum: 13 máj 03, 00:00:47 »

Na, elértem az 59.fejezetig. Azt kell, hogy mondjam kellemes csalódás volt ez a manga. Őszintén szólva kábé a 9.fejezetig nem is nagyon tetszett, de ahogy haladt a történet, meg jöttek az újabbnál újabb szereplők, úgy egyre jobban megfogott ez a manga Mosolyog

Az ember nem is hinné, hogy egy ilyen rövid mangába ennyi csavar van, meg ilyen összekötések. Például az elején nem is hittem volna, hogy Yuuhi és Samidare hercegnő már kiskorukban is ismerték egymást.
Szokásos mangarecept, lassan indul be, de ha beindul, megállíthatatlan lesz és letehetetlen manga. A vége felé már vannak igazán látványos elemek, mint például amikor megjelent Animus utolsó gólemje, vagy a macskalovag utolsó gólemje (ikszdé), vagy amikor összefogtak és együttesen harcoltak Animus-szal, stb... (egyébként így halkan megjegyzem, hogy az Animus elleni harc nagyon jól mutatna animében, legalábbis szerintem jobban nézne ki, mint mangában)

Nagyon tetszik továbbá az is ebbe a mangába, hogy nincs egy ember, nincs olyan, hogy egy ember az überkirály és mindenkit megment, meg csak rá lehet számítani (utalás---> Ichigo). Nem itt egységként harcol mindegyik bestialovag, ami  figyelemre méltó.
Azok az egyes elemek, amik poénokra vannak alapozva, el vannak találva. Legjobban a mimikákon fekszem hanyatt a röhögéstől, főleg Noi mimikáin xD Nagyon bolond az a gyík Nevet A trollgyík xD

Kedvenc karakteremnek többet is mondanék: Noi, Mikazuki (leginkább ők fogtak meg).
Kedvenc bestialovag képesség: Ha választanom kéne, akkor kigyólovagét, vagy Mikazukiét, esetleg még a macskalovagét. A macskalovag azért került bele, mert nagyon szeretem az ilyen kreatív dolgokat, meg jók az ilyen alkotóképességek (nem hiába, hogy annyira imádom a FMA-t Nevet)

A főszereplő...
Nos, hol is kezdjem... jobb, ha elejéről. Magával a karakterével nincs bajom, hiszen elég durva gyerekkora lehet egy kis srácnak, akit a nagyapja ilyen terrorban tart. Így Yuuhi karakterét meg tudom érteni valamilyen szinten, főleg ezt a befelé fordulását, meg ezt a kis antiszockodását. De valahogy a személyisége nem fogott meg, számomra kicsit unszimpatikus néha a bússága, meg az emberekhez való viszonyulása (ami megint betudható a nagyapja "nevelésének"), persze kivételek is vannak (például: Samidare hercegnőhöz való viszonyulása).
Szerencsére, hogy Noi kiválasztotta és vele van, mert fele annyira érdekes lenne, meg poénos, ha már poénos. Bár Noi és Yuuhi viszonya felettébb szórakoztató néha Nevet
A képessége jó, tetszetős és a neve is el van találva. A neve különösen tetszik.
Az edzés módja meg tetszett, hogy ilyen hétköznapi, egy kis ásás mindenkit megerősít, mi? ikszdé

Maguk a bestiák...
Mindegyiket lehet kedvelni, szeretni, mégis van pár, ami számomra nem annyira szimpatikus, de mégis tisztelem és kedvelem.
Először is, számomra a legjobb első benyomást Noi, Shea, Lee, Ludo. (többieket is ki fogom fejteni)
Noi, szellemes, vicces, mimikái olykor-olykor székről ledőlve röhögősek. Nagyszerű barát és hű bajtárs Mosolyog
Shea, vannak olyan pillanatai, amikor Noinál is viccesebb, ilyen, amikor mindig biztatja a Hakudót arra, hogy nyisson Yuuhi felé, aztán ha valami diszkrétebb dolgot mond azonnal elintézi a kis csaj a kigyót xD
Lee, idegesítő néha az ordítozásai, de valahol vicces is. Főleg, mikor Mikazukiról és Subaru-chanról van szó xD
Ludo, meghatározó személyiség volt, és egyben fontos is. Én kicsit bántam, amikor meghalt az elején a kutyalovag, mert jó lett volna még őket látni Mosolyog Bár a későbbiek folyamán újra fel-fel bukkant (még ha nem is Ludo, hanem Shinonome), aminek örültem.
Lance, Kil, Zan Amaru, Ron számomra közömbös karakterek, nem tudunk meg sokat róluk, persze megvan nekik is a múltjuk, meg ahogy találkoztak a lovagokkal, de úgy nagyon nem, vagy csak alig szerepelnek a történet során, meg nem nagyon van rájuk fektetve a hangsúly. Még ha Zan Amaru is volt a mester bestiája, meg a két lurkó volt az utolsó tanítványuk, akkor se.
Dance, hm... egy szóval jellemezném: büszke. Büszke egy állat, de ezzel ellentétben hű társához, és a célhoz, amit el kell érni.
Loki, számomra egy eszes és furfangos állat, meg eléggé ravasz. Nem hiába ő volt mindig a csaták folyamán a "kettős ügynök" Mosolyog
Coo, nem szeretem a macskákat, de vele kivételt teszek Mosolyog Vannak néha neki is vicces jelenetei, meg poénos fejeket is tud vágni, például, amikor meglátta Shimaki utolsó gólemjét, mintha csak tükörbe nézett volna... Ja, egy jó nagy 3D-s tükörbe xDDDDD
Muu, nem véletlenül hagytam őt utoljára. Muu nekem egy megoldatlan rejtély, meg furcsa picit a jelleme. Leginkább az furcsa számomra, hogy ritkán, sőt nem is beszél szinte a mangába semmit. Ettől függetlenül jó párost alkot Mikazukival, meg biztos szerethető karakter lenne, ha többet beszélni, na mindegy.

Negatívum(OK):
- néhol kidolgozatlan háttér
- a harcok rajzolása helyenként kivehetetlen és többször kell megnézni, hogy végül ki vegye az ember, hogy mi akar ez a támadás lenni
- kevés háttérinfó (itt magukra a lovagok múltjára értem és a köztük lévő kapcsolatra, nem a lovagok és a bestiákkal való kapcsolatukra)
- a szerelmi szálak néhol irritálnak, hogy húzzák egymást csak (pölö: Yuuhi és Hakudo)
- ez szubjektív véleményem, de van 1-2 bestia, akit igazából lecserélnék és sokkal jobb lenne az eredetinél (pölö: egér helyett sündisznó vagy ilyesmi)
Többet nem írok, mert azok jelentéktelenek.

Nem olvastam végig a művet, csak addig, ameddig itt publikálva lett, habár lehet elolvasom, mert nagyon érdekel a vége Nevet

Összességében én 4/5-re értékelem ezt a mangát Mosolyog

u.i.: Ha valaki elolvassa a hsz-met, azt megköszönöm, legalább Ex, Chakra ti olvassátok el xD

u.i.2.: Többi karaktert (Hercegnőt, Animát, Animust, stb...) nem fejtettem még ki, de egyelőre legyen ennyi elég, aztán majd írok róluk is bővebben Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 03, 00:08:21 írta samdav » Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #308 Dátum: 13 máj 03, 10:17:00 »

Én ebben a émában minden HSZ-t elolvasok, mindegy milyen hosszú.
Ahogy néztem akkor tetszett neked is. Örülök.
Amúgy már valószínűleg végeztünk volna a kiadással mert a fodítás kész van, csak nem nagyon tudni mi van Szanisszal. Egyszer csak elment a nete és azóta nem nagyon hallat magáról.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 03, 10:18:46 írta Exkirion » Naplózva

lordog
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39



« Válasz #309 Dátum: 13 máj 07, 03:19:37 »

be szerkeszem ? mondjuk különleges javitást nem tudom amit ö csinált de betudom szerkeszteni később meg lehet cserélni
Naplózva

2012? Világ vége na gyere csak túl éllek Nevet
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #310 Dátum: 13 máj 07, 09:03:09 »

Egy egyrészt nem így megy, másrészt erre a pár fejezetre nem akarok új szerkesztőt, ha nem feltétlenül muszáj.
Naplózva

lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #311 Dátum: 13 máj 09, 15:18:27 »

hmm . megvárjuk Mosolyog , de ha kell segítség akkor segítünk szívesen Nevet én is befejeztem már angolul , lehet nem vennétek nagy hasznomat , de segítek, ha esetleg mégis publikálnátok Szanisz visszatérése elött Mosolyog
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #312 Dátum: 13 máj 21, 10:48:25 »

Nos emberek, úgy tűnik Szanisz visszatért, szóval (végre) folytatódik a project. Remélem még nem untatok rá a várakozásra Nevet
Számítsatok ma-holnap az új fejezetre.
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #313 Dátum: 13 máj 21, 11:47:50 »

Ezt örömmel hallom Nevet. Ezek szerint visszatértek az egy fejezet hetente kiadásra?
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #314 Dátum: 13 máj 21, 12:23:48 »

Most már lehetőleg nem lesz leállás a project végéig, szóval kaptok minden héten fejzetet, ha csak nem üt be valami csúnya krakk (MEGINT.....)
Naplózva

Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!