24 ápr 27, 19:15:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: DanMachi  (Megtekintve 37000 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Mafu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 891


Unknown


« Dátum: 15 ápr 04, 20:26:25 »

Elindult a rövid nevű:  Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru no Darou ka? sorozatunk. Rövidítve DanMachi.
Érdekesnek tűnő SAO felállás és véres kivitelezés.  Nevet
Műfaja: Fantasy
Írta: Hideki Shirane
Rendezte: GENCO
Stúdió: J.C.Staff
-----------------------------------------------------------------------------
Leírás:
A kazamaták, olyan rejtélyes helyek ahová a kalandorok a szerencse és a fájdalmas halál reményében mennek. Az ember érdekes csapdákat és éhesebb szörnyeket figyelhet meg, ahogy a familliák tagjai, akikre az istennők áldásuk adták, felfedezik őket.
Főhősünk Cranel Bell, egy tizennégy éves kalandor, aki a legkisebb, egy fős familliába tartozik, de nagy tervei vannak a... csajozással kapcsolatban. Nevet

Cím fordítása: Helytelen Dolog Lányokat Felszedni Egy Kazamatában?

« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 04, 22:55:29 írta Mafu » Naplózva
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #1 Dátum: 15 ápr 04, 21:14:15 »

Egy kis ismertetőt kaphatunk róla ? Nevet
Naplózva

Mafu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 891


Unknown


« Válasz #2 Dátum: 15 ápr 04, 22:40:34 »

A kazamaták, olyan rejtélyes helyek ahová a kalandorok a szerencse és a fájdalmas halál reményében mennek. Az ember érdekes csapdákat és éhesebb szörnyeket figyelhet meg, ahogy a familliák tagjai, akikre az istennők áldásuk adták, felfedezik őket.
Főhősünk Cranel Bell, egy tizennégy éves kalandor, aki a legkisebb, egy fős familliába tartozik, de nagy tervei vannak a... csajozással kapcsolatban. Nevet

Cím fordítása: Helytelen Dolog Lányokat Felszedni Egy Kazamatában?
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 04, 22:42:25 írta Mafu » Naplózva
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #3 Dátum: 15 ápr 04, 22:56:02 »

Aha értem, köszi  Nevet Majd holnap meglesem.
Amúgy  nem értem, hogy tudnak egy animének ilyen hosszú címet adni xD

Szerk: Kicsit zavaros még, de jónak néz ki, bár lehetne véresebb  Pojén 
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 05, 16:21:13 írta dehunter » Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #4 Dátum: 15 ápr 05, 22:04:42 »

Á, nem volt rossz rész. Kicsit variáltak rajta a mangához képest, de így jobb. Legalábbis 99%-ban.

Az 1% annak szól, hogy azt kihagyták, amikor Loki letapperolja Aist és amiért az kiüti őt. Vagy azt majd a kövi részben akarják...?
A másik pedig amikor a végén Hestia cukkolja az összevert Bellt, hogy akkor egy ágyban fognak aludni, és amikor Bell félig már alva igent mond rá, akkor a mangában Hestia nem "elretten", hanem még inkább... ^^ Míg az animében ugye "megijed" és visszakozik.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #5 Dátum: 15 ápr 05, 22:51:55 »

Azt az 1%-ot írjuk az adaptáció sebességének számlájára. Az Opening alapján 4 vagy 5 kötetet fognak a light novelből feldolgozni, vélhetően 12-13 rész alatt, így ki fog esni itt-ott néhány részlet. Ez azt jelenti, hogy a light novel, manga adaptációja részletesebbnek és hitelesebbnek bizonyulhat több ponton is. Egy ideig még lesz viszonyítási alapunk. ^^

Az elsötétített rész pedig csak egy csípő és hastapi volt Lokitól a light novelben. Nem vitt fel annyira a keze, mint a mangában. xD

« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 05, 22:52:39 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
somniatis
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Válasz #6 Dátum: 15 ápr 08, 17:51:14 »

Nagyon jól néz ki. Csak az volt fura, hogy amikor közölte  barna hajú tündérke, hogy  bizony nem lesz könnyű dolga a szöszinél akkor teljesen leesett állal fogadta az információt. Nekem furcsa, hogy ezen meglepődött. Kis apróság ez minden "baja", a többi tetszik.    Mosolyog
Naplózva

"Gondolkodom tehát egyedi vagyok."
geszta
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Válasz #7 Dátum: 15 ápr 08, 19:38:51 »

Egész jónak ígérkezik így az első rész alapján Nevet
Naplózva
ziziproof
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


.
« Válasz #8 Dátum: 15 ápr 09, 09:40:50 »

Mikor jön a köv. rész?
thx
Naplózva
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #9 Dátum: 15 ápr 09, 15:53:41 »

Az angol verzió szombatonként érkezik, a magyar meg nem tudom, valószínűleg az is max pár napra rá
Naplózva

ziziproof
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #10 Dátum: 15 ápr 10, 05:39:52 »

okés. köszi:)
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11 Dátum: 15 ápr 10, 19:51:58 »

2. rész

Az eleje egész jó volt. Loki "A Deszka" kicsit kapta az ívet. ^^" És úgy tűnik, a neve és az Ichimaru Gin-es tekintete ellenére nem Loki (a skandináv mitológia bajkeverő tűzistene) lesz a fő bajkeverő, hanem Freya.

Viszont a végét szerintem kicsit összecsapták. És azt sem értem, hogy a hőseinket üldöző szörnyet minek kellett "átalakítani"? A mangában így néz ki (a linkelt mangaoldal nem spolier): http://mangafox.me/manga/dungeon_ni_deai_o_motomeru_no_wa_machigatte_iru_darou_ka/c008/8.html és nem sokkal magasabb egy megtermett felnőtt férfinél.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #12 Dátum: 15 ápr 10, 20:18:12 »

Chakra-dono, notice me! ikszdé

Múlt héten már írtam, hogy a DanMachi alapja a light novel, azaz regény és nem a manga. Hacsak nincs illusztráció a szörnyről, akkor körülírás alapján kell meganimálniuk. A novelben annyi szerepelt róla, hogy izmos, igencsak termetes, majomszerű, fehér szőrzete van és Freyához hasonlóan, hosszú, vállig érő hajjal rendelkezik. A manga verzió és az anime verzió eltérően álmodta ezt meg, ennyi történt. ^^

Szóval, nem fog fillerbe sem átmenni az anime, csak beérik, majd lehagyják a manga változatot, valahol a 7. rész körül, ha jól számolom. Manapság minden light novel kap manga adaptációt is, de azokból a manga adaptációkból szigorúan havonta jönnek ki csak fejezetek, így a light novel mindig előtte lesz, a potenciális anime adaptáció pedig valószínűleg előtte lesz már a szezon közepe felé. Az általános tendenciák legalábbis ezt mutatják.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 10, 20:27:11 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #13 Dátum: 15 ápr 11, 11:55:10 »

Tudom, eszemben is volt. ^^ Csak ha már itt 4 méter magas félig páncélos szörnyekkel harcol Bell, akkor a későbbi szörnyekkel mi lesz? ^^" Talán ezért lett volna elég, ha csak a manga mintájára alkotják meg Ezüsthátat. ^^
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 11, 11:56:19 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #14 Dátum: 15 ápr 11, 12:47:45 »

Azért igazán oda adhatta volna neki a kardot/tőrt, ha már megcsináltatta neki xD
Amúgy az opening végén van egy fekete és piros színű kard,  kb. 1mp-re mutatják, az majd a főhősünk kardja lesz ? Elég faszán néz ki  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 11, 12:50:11 írta dehunter » Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!