24 ápr 28, 00:51:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: DanMachi  (Megtekintve 37004 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #15 Dátum: 15 ápr 11, 13:50:02 »

Tudom, eszemben is volt. ^^ Csak ha már itt 4 méter magas félig páncélos szörnyekkel harcol Bell, akkor a későbbi szörnyekkel mi lesz? ^^" Talán ezért lett volna elég, ha csak a manga mintájára alkotják meg Ezüsthátat. ^^

Logikus, amit mondasz, viszont méret ≠ erő. Ha Bell fokozatosan fejlődik, akkor egy szép napon, úgy elbánhat az ilyen hegyomlásokkal, mint ahogy Ais is elbánt a Minótaurosszal. Csak túl is kell élnie addig. ^^"

@dehunter

Lenne egy tippem arra a fegyverre, de nem mernék rá megesküdni. Elég nagynak tűnik és markolata sincs igazán, szóval egyelőre magamban tartom.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 11, 13:50:43 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
torda221
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Válasz #16 Dátum: 15 ápr 15, 15:08:26 »

Pedig sueretem  a spoilereket
Naplózva
somniatis
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Válasz #17 Dátum: 15 ápr 15, 17:49:05 »

Pedig sueretem  a spoilereket

Célszerű előbb megnézni a részt.  Mosolyog
Valaki esetleg tudja, hogy a mangát fordítják-e valahol magyarra?
Naplózva

"Gondolkodom tehát egyedi vagyok."
buba1500
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #18 Dátum: 15 ápr 15, 21:12:03 »

jó kis anime nekem tetszik csak kár hogy ez is rövid lesz ahogy olvastam  Szomorú
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #19 Dátum: 15 ápr 18, 17:39:59 »

3. rész

Mivel a rész nagy részét az Ezüstháttal való fogócska tette ki, így arról túl sokat írni nem lehet. Viszont Bell új dagger-ja igen jó kis cucc. Egy kalandornak tényleg ez a legjobb fegyver. ^^
És a rész végén Lili is feltűnik pár képkocka erejéig. Miért van egy olyan érzésem, hogy ő sokak kedvence lesz, főleg miután jobban megismerjük? Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #20 Dátum: 15 ápr 22, 19:05:59 »

3. rész

Szép és dinamikus lett az Ezüsthát elleni harc, szóval nem lehet okunk a panaszra és magával a résszel is elégedett voltam. ^^

Annyit sajnálok csupán, hogy nem a 4 epizód = 1 kötet tempójú adaptáció mellett döntöttek, mert szerintem értelmesebb zárást lehetne produkálni, ha a 3. kötet végéig adaptálnák, de az Opening alapján ebből a 4. és lehet, hogy érintőlegesen az 5. kötet is bele fog kerülni. 13 rész alapján, ezt mindenképpen gyorsnak mondanám, de eddig még nem vágtak ki annyira lényeges dolgokat.

És, ha már felhoztam az adaptálást, a nyakamat merném rá tenni, hogy a J.C. Staff ugyanazt el fogja sütni a szériával, mint amit az Index-szel is tett. Nevezetesen azt, hogy nem egy második szezon fog jönni a szériából legközelebb, hanem elkezdik szépen a light novel, spin-off sorozatát adaptálni, a Sword Oratoriát. Abban, Ais és a Loki Família van a főszerepben és az ő szemszögükből látjuk az eseményeket. A baj ugyanazzal lesz, mint az Index-Railgun viszonyban. A spin-off tartalmaz érdekességeket, de hosszú távon nem ér fel az alapszériával és sok benne a felesleges ökörködés, "teaparti". Magyarán, a Sword Oratoria miatt mindig várni kell majd a következő szezonra ahelyett, hogy csak a fősztorit adnák és alaposan le fog előbb-utóbb maradni az anime a light noveltől. Természetesen, egyelőre minden csak elméleti síkon van, de nagyon benne van a pakliban, hogy meg fogják lépni.
----------

Lili, mint sokak kedvence? Hát, nem vagyok biztos benne, Chakra-dono. Nálam semleges, nemzetközi szinten pedig finoman szólva sem kedvelik, de majd meglátjuk, itt mit fognak szólni hozzá.

Ha már a karakternépszerűségnél tartunk, Hestia világszerte, óriási sztár lett. Vagy a kék szalagja lett a sztár? Keresettek rá. ikszdé
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #21 Dátum: 15 ápr 22, 20:27:12 »

Hát, inkább, mint Hestia. De még jó, hogy ízlések és pofozok. ikszdé
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #22 Dátum: 15 ápr 22, 21:16:23 »

Inkább örömteli, hogy a tipikus tsunderek helyett, végre egy 100% dere dere kapja a szeretetet és az elismerést. Nem hittem volna, hogy ezt megérem. ikszdé

http://haruhichan.com/wpblog/44080/internet-reacts-to-danmachis-hestia/

Anime előtt: kevesebb, mint 20 fanart
Anime után: Több, mint 600 és egyre csak növekszik... smirksweat
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #23 Dátum: 15 ápr 23, 20:38:47 »

Még a koreai TV-ben is szerepelt. Nevet

Nagyon Moe karakter azért szeretik ennyire. Hatalmas Hype-ot gerjesztett az biztos.^^ Szerintem megnőtt a kék szalagok utáni kereslet miatta. xD
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #24 Dátum: 15 ápr 25, 18:34:40 »

Menő Bell új vértje ^-^
Nekem eddig szimpatikus Lili,  bár egyértelműen  Hestia ftw  Nevet


Naplózva

sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #25 Dátum: 15 ápr 25, 22:45:33 »

Akkor egyedül nekem nem szimpatikus kicsit sem Lili? Valamiért irritáló, de még a hangja is:S
Naplózva

iiHALA MADRID!!
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #26 Dátum: 15 ápr 25, 22:50:46 »

4. rész

Most éreztem azt először, hogy a tempó túlságosan is gyors volt. Nem is csoda, mert a 2. kötet, közel felét már fel is dolgozták. :/

Amikor Eina-san és Bell találkoznak Hestiával, akkor Hestia nem is ért rá hozzászólni Eina-sanhoz a novelben, mert rászóltak, hogy menjen vissza dolgozni, miután váltott pár szót Bellel. Az anime valamiért inkább bedobott egy féltékenységi beszédet, kihagyva ezzel Bell és Hestia beszélgetését.

Bell vértjének készítője, Welf Crozzo az Openingben lévő, vörös hajú legény. A múltkor említett piros kard pedig több, mint valószínű, hogy az ő varázskardja lesz, amit anno még a Héphaisztosz Famíliába való bekerüléskor csinált. Más ötletem nincs arra a fegyverre.

Lili bemutatása se lett az igazi. A novelben, Bell kéri meg arra, hogy vegye le a csuklyáját, mert meg akar bizonyosodni róla, hogy ő tényleg nem az a parum/prum(alacsony növésű ember, mondhatni hobbit),akibe belefutott. Az animében viszont Lili önként leveszi a csuklyáját, pedig nélküle teljesen zavarban van a kutyás beütése miatt, ami inkább tűnt macskásnak a fülek alapján.

Ryu figyelmeztetése átjött hangilag(Hayami Saori FTW!), de se ő, sem pedig Syr nem voltak elég megfélemlítőek Lilivel. Azt pedig, hogy egy alma helyett, egy érmével küldte telibe Lilil kezét Ryu, nem tudtam mire vélni. Elf Railgun? smirksweat

Freya mellett remélem feltűnik Ottarl is a következő részben.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 25, 22:53:18 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #27 Dátum: 15 ápr 26, 00:29:30 »

4. rész

Háhááá! Végre Bastian is "elégedetlen" pár dologgal kapcsolatban. Nevet És pont ugyanazokkal, mint én. ^^
Tényleg rohannak, mint az állat. Lili bemutatása mangában is kb. ugyanúgy van, mint a novellben lehet. Szóval én is csodálkoztam, hogy szinte büszkén veszi le a csuklyáját, a füleiről nem is beszélve. Plusz a mangában itt már lehet tudni, hogy Lili rendelkezik valamiféle "alakváltó" mágiával. De ha nem ismerném a mangát, az anime alapján szinte fel sem tűnne...

Másik dolog Lilivel kapcsolatban, amiért morci voltam:
Manga (nem spoiler): http://mangafox.me/manga/dungeon_ni_deai_o_motomeru_no_wa_machigatte_iru_darou_ka/c019/15.html
Ugyanaz a jelenet animében: http://kepfeltoltes.hu/150426/_HorribleSubs__DanMachi_-_04__480p_.mkv_snapshot_18.45__2015.04.26_01.24.03__www.kepfeltoltes.hu_.png
Így aztán tényleg teljesen elnagyolják a karakterét.

De Freya ruhája legalább tényleg dögös lett. ^^
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 26, 00:31:01 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Mafu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 891


Unknown


« Válasz #28 Dátum: 15 ápr 26, 07:41:28 »

Lili bemutatása se lett az igazi. A novelben, Bell kéri meg arra, hogy vegye le a csuklyáját, mert meg akar bizonyosodni róla, hogy ő tényleg nem az a parum/prum(alacsony növésű ember, mondhatni hobbit),akibe belefutott. Az animében viszont Lili önként leveszi a csuklyáját, pedig nélküle teljesen zavarban van a kutyás beütése miatt, ami inkább tűnt macskásnak a fülek alapján.
Csak megjegyzem, hogy Lilli egy chientrope, nem egy prum. A prum-ot csak azért monták rá, mert kihasznál másokat. Aféle haszonélő-t meg haszonlesőt jelent.
A rész után kíváncsi vagyok vajon hol lehetnek ezek a kazamaták, mert egész idáig azt hittem a Bábel toronyban vannak. Amiről most kiderült, hogy egy bolt?

Chakra:
Ezzel a Lili dologgal én is egyetértek. Az anime alapján én nem tudtam eldönteni, hogy ő egy ilyen számító "haszonélő" Nevet vagy csak szegény és azért lop, mert muszály neki.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 26, 07:45:14 írta Mafu » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #29 Dátum: 15 ápr 26, 08:55:30 »

@Chakra-dono

Tudnék én még elégedetlen lenni több dologgal kapcsolatban is, de a túlzott panaszkodókat nem kedvelik errefelé. ikszdé

@Mafu

Olvasd el még egyszer, amit írtam, mert nem esik le nekem, hogy melyik részből szűrted azt le, hogy Lilit én kikiáltottam prumnak vagy az, hogy nem tudom, hogy egy ő valójában egy chientrope. Hmm?
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!