24 szep 29, 20:12:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 964 965 [966] 967 968 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2322656 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14475 Dátum: 15 ápr 27, 18:47:57 »

Egyébként az igazán nagy gondolkodók azok, akik egyszerre tanulmányozták a bölcsészetet és a természettudományokat is.
Ma geográfusnak hívják az ilyen tudóst.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14476 Dátum: 15 ápr 27, 18:50:41 »

dtatar, igazad van, de én ezért írtam a gondolkodást. Ahhoz, hogy megérts valamit, nem kell gondolkodni. Nekem sosem kellett. Oké, most ez megint szavakon való lovaglás, mert gondolkodás alatt én nem azt értem, hogy leülsz a genetika elé, és töröd magad, hogy ez miért is van így, míg végül rá nem jössz. Ez a megértés folyamata, azaz megértesz valami olyat, amit más már megmagyarázott, kitalált, megalkotott. A gondolkodás alatt én azt értem, hogy mélyen elmerülsz olyan társadalmi és világegyetemi problémákban, amikre egyszerűen nincs magyarázat, mert annyi eredője és összetevője van, és a saját elmédben és tudatodban kell kialakítanod egy saját választ, ahogy a filozófusok tették.

Szóval igazad van, csak én máshogy használtam a gondolkodás szót, mert ne találtam rá megfelelőt.

Idézet
a kvantumfizika például mennyiben "lineáris"?

A kvantumfizika teljesen lineáris a természettudományok azon sajátosságaiból kifolyólag, hogy csakis ok-okozat vagy okozat-ok módon tud gondolkodni. Minden, ami nem lineáris a kvantumfizikában, az gyakorlatilag filozófia, azaz feltételezés. Ahogy filozófia volt az ókori görög atomista filozófusok állítása is, mivel természettudományosan nem tudták bizonyítani. Ettől eltekintve végül kiderült, hogy közel jártak a valósághoz.

Az is filozófiai kérdéseket tesz fel, aki nagy természettudományos felfedezésekben részt vesz. Mindenki más csak robotszerűen ismétli azokat, amiket megtanult, azaz amiket mások felfedeztek. Elég pontosan látszik ez a laborokban.

Idézet
de most csak az egyetemről beszéltek

Te is csak az egyetemről beszéltél, mikor en bloc szidtad a bölcsészetet.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 27, 18:52:41 írta Saphira » Naplózva

dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #14477 Dátum: 15 ápr 27, 20:07:09 »

Idézet
a kvantumfizika például mennyiben "lineáris"?

A kvantumfizika teljesen lineáris a természettudományok azon sajátosságaiból kifolyólag, hogy csakis ok-okozat vagy okozat-ok módon tud gondolkodni. Minden, ami nem lineáris a kvantumfizikában, az gyakorlatilag filozófia, azaz feltételezés. Ahogy filozófia volt az ókori görög atomista filozófusok állítása is, mivel természettudományosan nem tudták bizonyítani. Ettől eltekintve végül kiderült, hogy közel jártak a valósághoz.

Az is filozófiai kérdéseket tesz fel, aki nagy természettudományos felfedezésekben részt vesz. Mindenki más csak robotszerűen ismétli azokat, amiket megtanult, azaz amiket mások felfedeztek. Elég pontosan látszik ez a laborokban.

Végülis így is fel lehet fogni. Amint mondtam, én inkább a kérdésfeltevésnél tennék alapvető különbséget. Ilyen felfogásban viszont egyetértek.

A kvantumfizikát a hullám-részecske kettősség és a határozatlanság miatt hoztam szóba, mint olyan terület, ahol több megközelítése van a dolgoknak. Bár bizonyos értelemben ez szerintem is összemosódik a filozófiával.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #14478 Dátum: 15 ápr 27, 22:20:18 »

Na jó, én ezen a két cikken most rendesen kiakadtam. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire szar a helyzet a magyar egészségügyben, minden bevásárlókocsi-bölcsős képpel együtt.

http://www.anyacsavar.com/hol-szuljek/
http://www.anyacsavar.com/otthonszulesem-a-korhazi-szulesem-sebtapasza/

A baj az, hogy még az ott dolgozókat se lehet igazán hibáztatni a rengeteg összehasonlítással a tündi-bündi külföldi szakemberekkel, akik alaphangon az 5-6szorosát keresik a magyar társaiknak miközben harmadannyit dolgoznak.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #14479 Dátum: 15 ápr 28, 07:08:38 »

Imádom ezt a fejlett kommunikációt a munkahelyen. Jön a csoportvezető csaj. El akarja húzni a rolót, ami van az ablakon közvetlenül mellettem. Mondom ne csináld már, bántja a fény a szememet így reggelről. Szó nélkül továbbcsinálja. Megy tovább. Azzal a lendülettel visszahúzom. Látja, de konfrontálódni már nem akar. Az Isten is vezetőnek teremtette.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 28, 07:10:31 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14480 Dátum: 15 ápr 28, 10:46:10 »

Vajon ezt céltudatosan gmannak szánták?



A kiscsaj kiütné Gdatot!

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/agvdADn_460sv.mp4
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 28, 10:53:45 írta Saphira » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14481 Dátum: 15 ápr 28, 11:37:40 »

Gdat lányát láthattuk Nevet
Ez a kép. Ilyenekért rosszabb helyeken feministák gyilkolni szoktak ikszdé
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #14482 Dátum: 15 ápr 28, 20:32:38 »

Múltkor volt szó Ayumiról. Teljesen jól van. Láttam ma a buszon és mosolygott.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14483 Dátum: 15 ápr 28, 20:35:12 »

Itt hagyta a fórumot, és megtalálta a boldogságot. Ti is látjátok az összefüggést?
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #14484 Dátum: 15 ápr 28, 20:39:25 »

Szerintem a vicctopicba belinkelt viccei állhatnak a háttérben.  Nevet
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14485 Dátum: 15 ápr 28, 21:02:34 »

Ugyan már örüljünk neki ha épp nem mélydepis Mosolyog Ám ti mit szóltok bölcs belügyminiszterünk kijelentéséhez hogy semmi köze a fóliázásnak a rablásokhoz?  Szerintem őt kéne befóliázni mellé pár követ és megúsztatni a Mariana-árokban.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #14486 Dátum: 15 ápr 28, 22:53:41 »

Szerintem felelős emberként kellene megtanulni viselkedni és nem ilyen fantáziákban kiélni a frusztrációidat. Sokkalta kellemesebb és kevésbé árnyalt képet festene az amúgy nagyon torz személyiségedről.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14487 Dátum: 15 ápr 29, 10:23:52 »

Jó dühös vagyok most nagyon :/ Sanszos te nem fostál éjszaka a dohányboltban belegondolva hogyha itt most elvágják a nyakad akkor talán 2-3 óra múlva megtalál valaki. Szar érzés. Igyekeztem ezen nem is gondolkozni.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14488 Dátum: 15 ápr 29, 10:47:52 »

Éjszaka a boltok nagy részében nem találnának rád hamar.

Amúgy álszentség ez "ne láthassák a cigit a gyerekek" gondolkozás. Látni fogják. Látják majd a szüleiktől, ahogy azt is látják, hogy azok mindig bemennek egy boltba, ami számukra rejtély és tiltott. És emiatt még jobban meg akarják ismerni ők is.

Emlékszem, amikor kicsi voltam, és azt mondták, csak akkor mehetek be a METRO-ba, ha nagy leszek, az volt álmom. ikszdé
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14489 Dátum: 15 ápr 29, 12:26:33 »

Jó dühös vagyok most nagyon :/ Sanszos te nem fostál éjszaka a dohányboltban belegondolva hogyha itt most elvágják a nyakad akkor talán 2-3 óra múlva megtalál valaki. Szar érzés. Igyekeztem ezen nem is gondolkozni.
Ha igazi férfi lennél, baseball ütővel várnád, hogy büntetlenül kiélhesd minden elfojtott indulatodat egy másik emberen, majd a netre is feltennéd a biztonsági kamera felvételeit, hogy még jobban megalázd. Én még a börtönben is meglátogatnám, hogy kigúnyoljam.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 964 965 [966] 967 968 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!