24 jún 17, 16:14:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 883 884 [885] 886 887 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2157890 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13260 Dátum: 15 márc 05, 19:27:02 »

Megyek Pestre koalát lopni. Jön valaki segíteni?
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #13261 Dátum: 15 márc 05, 19:33:19 »

Mennék, ha nem lennének csőbuzik. Ráadásul még egyfolytában be is vannak tépve.
http://hircsarda.blog.hu/2015/03/05/_burnyak_koalak_nem_kellenek_tiltakozik_a_jobbik
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13262 Dátum: 15 márc 05, 20:04:50 »

Direkt beleírtam a szinte szót Saphi.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13263 Dátum: 15 márc 05, 20:09:14 »

Ő meg direkt beírta, hogy még szinte sem. Ne vitatkozz a Saphimmal!
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13264 Dátum: 15 márc 05, 20:33:15 »

Az meg csak nem igaz. Ha valamit minimális energiabefektetéssel lehet megcsinálni, az szinte ingyen van. Ha én eladok neked egy házat öt forintért, arra is lehet ezt mondani. És ha felfedeznénk egy módszert amivel 100-szor kevesebb energiával elő lehetne állítani, akkor ez pl. tökéletes példája, annak, amit mondok.

De mondok jobb példát. Szeretsz biciklizni. Függsz tőle. Ha van egy dinamo, akkor az szinte ingyen szolgáltat áramot, mert nem dolgozol érte abban az értelemben, hogy kellemetlen munkát végzel, hanem az alapállapotod természetes hozadéka. Tehát hülyeség, hogy nincs ilyen, h szinte ingyen.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 20:34:43 írta Gdat88 » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13265 Dátum: 15 márc 05, 20:35:13 »

A bicikli pénzbe kerül. Nevet Ilyen értelemben nincsen ingyen.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13266 Dátum: 15 márc 05, 20:49:54 »

Idézet
És ha felfedeznénk egy módszert amivel 100-szor kevesebb energiával elő lehetne állítani, akkor ez pl. tökéletes példája,

A természet fedezte fel a legnagyobb hatékonyságú motort, az ATP-szintázt. Azért kell enned, hogy ezt a motort hajtsd. Látod, még a legtökéletesebb motor is milyen energiaigényes.

Idézet
De mondok jobb példát. Szeretsz biciklizni. Függsz tőle. Ha van egy dinamo, akkor az szinte ingyen szolgáltat áramot, mert nem dolgozol érte abban az értelemben, hogy kellemetlen munkát végzel, hanem az alapállapotod természetes hozadéka. Tehát hülyeség, hogy nincs ilyen, h szinte ingyen.

Ne definiáld újra a dolgozni szót, mert az csak egyesek szótárában kellemetlen. Ha munkát végzel, akkor energiát fektetsz be valamibe, ahol ez megtérül. Nem kellenek kellemes meg kellemetlen jelzők. Világít a lámpa, mert te tekersz, közben a tested energiát használ fel, fáradsz, éhesebb leszel, több energiát kell bevinned, eszel egy almát, aminek termelésébe és hozzád szállításába szintén valaki energiát fektetett be, akinek szintén szükségletei vannak, és... stb. A végtelenségig lehetne sorolni. Nincs olyan, hogy ingyen, ez valahol meg fog akadni, mert a pénz ennek a világegyetemi energiaegyenlőtlenségnek az ember által létrehozott manifesztációja, amivel megpróbáltuk betölteni az áruk cserélgetése közben keletkezett űrt. Olyanná lett a társadalomnak, mint az ATP a sejtnek.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13267 Dátum: 15 márc 05, 20:52:16 »

Én ajándékba kaptam. De itt most az elv a lényeg, ha valamit kellemetlen érzés és fölösleges időráfordítás, illetve tartozási kptelezettség nélkül kapsz, az ingyen van. Ingyen veszem le a diót a fáról pl. és eszem meg, mert a nap és az eső ingyen táplálja. Ugye nem kell tovább folytatni a gondolatmenetet? Nevet

Azt akartam a biciklis példával kifejezni, hogy nem figyelsz valamire és csak azért kapod mert létezel. De oké, mondok akkor még pontosabb példát.

Van egy gyerek, aki jó helyre születik, örököl 6 milliárd forintot, ami bent van a bankba. Ingyen kapja a pénzt a kamatok után, mert ő nem dolgozik. Ebbe nem tudom, hogy magyarázod bele, hogy munka. De ha ez munka ám legyen. Ilyen munkát szívesen kapnék.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 21:02:41 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13268 Dátum: 15 márc 05, 21:11:23 »

Nem ingyen van, arra az költött, akitől kaptad az ajándékot. Tehát a kiegyensúlyozandó energiahiány nem nálad, hanem nála jelentkezik. Gyakorlatilag ez az ajándékozás lényege, ha elvonatkoztatunk az anyagi világról, és csupán energiákról beszélünk, akkor nem egyszerűen ajándékozok, hanem leveszem valakiről önzetlenül az energianyereség megtérítésének terhét.

Idézet
Ingyen veszem le a diót a fáról pl. és eszem meg, mert a nap és az eső ingyen táplálja.

A növényeket nemcsak nap és eső táplálja, hanem más is, bár való igaz, a kemoautotróf élőlények biomasszáján kívül minden szerves anyag energiája a Napból származik, ahogy a miénk is. Ettől függetlenül az a növénynek nincsen ingyen, neki meg kell termelnie. Te ezt elveszed tőle, azaz a növény kárára jutsz nyereséghez (vadászat/gyűjtögetés). A gond ott van, hogy számodra tiszta nyereség csak gyűjtögető életmódban van (bár akkor sem), amikor tényleg semmit sem fektetsz bele a növény növekedésébe. De ugye ezzel csak annyi energiádat fedezheted, amennyit a növény megújuló képessége, így saját energiája fedez. Ettől magasabbra nem léphetsz, és ha ezt feléled, kipusztítottad a fát, te meg éhezel. Azaz beindul a mezőgazdaság: energiát fektetsz abba, hogy a növény több energiát tudjon termelni, amit te elfogyaszthatsz. Viszont ez már megint nincs ingyen számodra sem.

Bárhogy csűrjük-csavarjuk, úgy is ide lyukadunk ki, soha, semmi sincs ingyen, és valakinek úgy is meg kell dolgoznia a te semmittevésedért.

Bár nem is értem, miért beszélünk erről, ez a legalapvetőbb dolog a világon.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 21:14:12 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13269 Dátum: 15 márc 05, 21:16:30 »

De te filozófiai problémát csináltál egy egyszerű kijelentésből. Ha ingyen kapnám a pénzt a bankból kamatok miatt. Azért én nem dolgozom, csak jön. Számomra ingyen van. Más dolgozik rajta oké.
Viszont az egész dolog lényege, amire ki akartam lyukadni, hogy meg lehetne oldani a technika fejlődésével, hogy olyan kevés munkával érjünk el eredményt, ami szinte fel sem tűnne. Erre érettem, hogy szinte ingyen. És amiatt vetettem fel az egész problémát, hogy nem nagyon látom, hogy az ember gondolkodna egy ilyen fejlődésen, hanem éltetik a sziszifuszi munkát, aminek nem lehet a végére érni. Tudom, hogy szó szerint soha nem lehet a végére érni. De ha mondjuk naponta 1 percet kéne dolgoznom. Akkor lehet kerekíteni a 24 órához képest és mondani, hogy szinte ingyen.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13270 Dátum: 15 márc 05, 21:24:35 »

Nem gondolkodunk olyan jövőben? Hát szerintem pont az emberi lustaság a 'fejlődés' egyik legnagyobb hajtóereje, azaz minél kevesebb munkát akarunk befektetni ugyanazért az eredményért. Unták már az emberek, hogy farönkökkel kell piramist építeni,  és feltaláltuk a darut. Ettől függetlenül, ugyanannyit kell befektetned a piramisba, mint régen, legfeljebb a munka tűnik könnyebbnek individuumokra bontva.

Persze lehet egyszer felszámoltathatjuk az összes kétkezi munkát (mára is nagyon nagy része megszűnt), de ennek valahol meg kell térülnie. Meg egyébként is a legrosszabb világ lenne szerintem, ahol nem kéne dolgozni, csak lazulni egész nap, mert mindent megcsinálnak helyettünk a robotok. Remélem fellázadnának és kinyírnának mindenkit.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13271 Dátum: 15 márc 05, 21:26:36 »

Lennének célok, mert az ember alap természete, hogy célokat tűzzön ki. Sportolnánk, művészkednénk, ugyanúgy félelmekkel kellene szembenézni, amik a társasági szituációkból jönnek, stb. Nem unatkoznánk.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13272 Dátum: 15 márc 05, 21:32:01 »

Kicsit utópista vagy.

Kik tervezik a robotokat, akik dolgoznak helyetted? Kik fejlesztik? Övék lenne a világ. Vagy talán a robotok képesek lennének magukat megtervezni és felépíteni? Esetleg maguknál jobb robotot tervezni, hibáikat kiküszöbölni? Ja, ez már technológiai szingularitásnak, ami olyan társadalmat eredményezne, ami összehasonlíthatatlan a maihoz és felfoghatatlan nekünk.Na meg ott az örök kérdés, hogy egy ilyen robot meddig játszana rabszolgát.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #13273 Dátum: 15 márc 05, 21:34:27 »

Lennének célok, mert az ember alap természete, hogy célokat tűzzön ki. Sportolnánk, művészkednénk, ugyanúgy félelmekkel kellene szembenézni, amik a társasági szituációkból jönnek, stb. Nem unatkoznánk.

Hát, én nem ezt látom a nagy átlagnál (kivéve, ha a TV nézés/Facebook/9gag célkitűzésnek számít Nevet).

A legtöbb embernek még leírt céljai sincsenek.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13274 Dátum: 15 márc 05, 21:41:24 »

Azok terveznék, akik ezt élvezik csinálni. Politikusok is lennének, akik vezetőnek születtek, mert van olyan személyiség, aki igényli. Nem hiszem, hogy ez utópia lenne. Lenne sok probléma ezután is. Lennének agresszív és veszélyes emberek továbbra is. De én egyszerűen nem tartom helyesnek, hogy az ember az ideje többségét olyan dologra fordítsa, ami nem az ösztönéből fakad. Az oroszlánnak nem kell megmondani, hogy vadásszon, mert csinálja ösztönszerűen. A sasnak nem kell mondani, hogy repüljön, mert csak csinálja. Az ember viszont nem akar 12 órát a gyárban dolgozni, mint sok gazdaságilag és politikailag kevésbé szerencsés országban teszik. Mégis erre kényszerülnek. Ez természetellenes. Nem jó.

Az emberben pont az a csodálatos, hogy mindig halad a jobb felé. De megrekedni látom kicsit ezt a jelen körülmények között.

---

Hogyne lenne cél tv-zni? Elvonja a figyelmet a valós kellemetlenségekről. Ebbe az állapotba merülni a cél. Persze van ennél jobb is. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 21:42:40 írta Gdat88 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 883 884 [885] 886 887 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!