24 jún 26, 14:09:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 884 885 [886] 887 888 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2199440 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13275 Dátum: 15 márc 05, 21:48:55 »

Hát, én nem ezt látom a nagy átlagnál (kivéve, ha a TV nézés/Facebook/9gag célkitűzésnek számít Nevet).
A legtöbb embernek még leírt céljai sincsenek.

Lehet, hogy pont azért nincs, mert a 8-12 órás munka és az ehhez kapcsolódó létfenntartás elveszi a figyelmet a célokról, nyilván az egyéni felelősség hogy amikor haza esel hullafáradtan akkor a tv előtt döglesz, vagy kezedbe veszel egy könyvet, netán elmész edzeni, alkotni valamit.

Én is mennyivel több ember lennék most 13 rész house of cards után de csak 4 részt láttam összesen, mert napi 8 órás meló után nem lehet darálni. : ((
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13276 Dátum: 15 márc 05, 21:54:22 »

Igen, az átlagembereknek az egyetlen célja a vegetálás. Ez most gonosznak hangzik, de nem sértés, sok élőlénynél így van. Ha ingyen kap energiát, akkor elvan, mint a befőtt, mert nem kell érte semmit befektetnie. Így azt csinálja, amit élvez, de ez legtöbbeknél agykikapcsolós/energiaspórolós folyamat, mert arra vagyunk beprogramozva, hogy energiát spóroljunk. Azaz TV-t néznek, chipszabálás közben.

A társasági szituációk mármost is sokkal felszínesebbek a technológia miatt, pedig csak 20-30 éve robbant be az internet. Ma már nem kell energiát befektetni abba sem, hogy beszélgessünk emberekkel (például a falu erkölcsi szabályainak betartása, hogy ne közösítsenek ki, vagy táncházban udvarlás), elég felmenni youtubra és ott veszekedni az emberekkel. A kapcsolatok nagy része is csak interneten keresztül zajlik, egyre kevesebb az állítólagos barátok között is a személyes találkozás, mert minek.

Nem művészkedne senki, mert minek. Legfeljebb az, akit tényleg szétszaggat belülről az önkifejezés vágya, de ilyen kevés van. Ma azért művészkedünk, hogy értékeket teremtsünk: hogy festményen elmondjuk másnak az érzelmeinket, hogy szépet alkossunk, amiket a többiek értékelni fognak. Azért írunk regényt, hogy tanítsuk az embereket. De minek tegyük, ha ott vannak a szuperszámítógépeid, akik sokkal gyorsabban sokkal szebbeket festenek, mély gondolatokat, amiket ők talán nem is értenek, de az emberek értékesebbnek fogják látni az emberek műveinél, így azok értéke lecsökken. Minek írjunk könyvet, ha a szuperszámítógépek másodpercenként dobnak piacra százezer általuk írtat, amiben történetbe foglalnak már mindent, amit csak lehetséges. Értelmetlen lenne a művészkedés, értelmetlen a tanítás, értelmetlen minden.

Persze maradhat a sport. Talán lehetnének még emberi versenyek, ahol csak emberek indulhatnak. De ez is megkérdőjelezhető, mert semmi haszna. Azért élnél, hogy sportolj? Úgyis meghalsz, mit értél el vele, amikor már a szuperrobotjaid a legyőzhetetlen katonák, a legerősebb harcosok, a legjobb sportolók.

Madách még azt mondta, az élet értelme a küzdés maga. Ez mindig így is volt, mind küzdünk, de egyre kevesebbet. Ma már összehasonlíthatatlanul kevesebbet küzdünk, mint egy őskori vagy középkori ember. Kevesebbet küzdünk a nagyszüleinktől is, mert nem kell harcolnunk a személyes kapcsolatainkért, nem kell mérföldeket leküzdenünk, hogy beszéljünk egy baráttal. Nagyanyám még magának fonta a kötelet, mi már nem tudnánk, hogy kell. Minek, ha megcsinálják helyettünk a gépek. És aztán, gondoljuk, majd találunk új értelmet az életünknek a küzdés nélkül is. Csak az a baj, hogy hiába egyre könnyebb az élet, szemmel láthatóan egyre elveszettebbek az emberek, és egyre céltalanabb az életük.

Idézet
Azok terveznék, akik ezt élvezik csinálni.

Nem érted, miért hoztam ezt fel. Azért hoztam fel, mert ezek az emberek uralnák a világot. Nem úgy, ahogy ma uralják egyesek, hanem tényleg uralnák. Ebben a rendszerben az emberek lennének a legértéktelenebbek, mert szükségtelenek. Akármikor megölhetnének téged, mert nem kellesz. Nem teremtesz, nem vásárolsz, csak fogyasztasz. A mai vezetőknek kell a néptömeg, mert ők emelik őket hatalomra, ők veszik a termékeiket, ők dolgoznak a gyáraikban. De egy ilyen munka nélküli világban a robotok termelnek mindent, azaz a robotok készítői tulajdonolnak mindent, tehát számukra lényegtelen, hogy te megveszed-e a terméküket vagy sem. Ahogy Martin mondta, a hatalom ott van, ahol az emberek hiszik, hogy van, azaz az emberek emelik a vezetőket tudatalatt hatalmi pozícióba. Itt nem ez lenne, itt a hatalom ott lenne, ahol a robotok vannak. Minden más lényegtelen.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 22:10:02 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13277 Dátum: 15 márc 05, 22:18:23 »

Ez azért elég pesszimista látásmód. Van realitása persze. De pesszimista nagyon. Filozófia is létezik a világból. Nem kell feltétlenül abból kiindulni, hogy egy vezető gonosz és önző. Lehet, hogy azt akarja, hogy kevesebbet szenvedjenek az emberek és harmóniában tudjanak élni a természettel. Lehet az is, hogy nem. Az átlagember filozófiája, hogy legyen nekem jó és itt megáll.

Ha azt mondod ma valakinek, hogy filozófia, akkor csóválja a fejét és annyit mond, hogy a filozófiát nem lehet megenni, tehát nincs értelme.

Sok ember van, aki ezen túl is gondolkodik. De igen, ha előbb jön el a technológiai szingularitás, mint ahogy az emberiség pszichológiailag és filozófiai szempontból megérett rá, akkor lehet, hogy ki is pusztulnánk. De ha képtelen ezzel megbirkózni az emberiség, akkor nem is olyan fontos, hogy létezzen. De az nem megoldás, hogy stagnáljunk örökre.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13278 Dátum: 15 márc 06, 01:28:12 »

Naivitás azt feltételezni, hogy az ember folyamatosan szembe menne a saját természetével és csak a jóra, jobbra törekedne.

Egyébként várom a példádat ahol valakinek úgy lett több, hogy nem másoktól vett el. (Visszatérve a világ tele van értékekkel dologra. A világ egy jól behatárolható véges hely, tehát nincs benne végtelen mennyiségű érték.)
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13279 Dátum: 15 márc 06, 09:01:13 »

Miért várod a példámat? Már írtam. Pl. az autó ilyen. Az is jól jár, aki gyártja és az is, aki időt spórol a használatával.
Nem naivitás ezt feltételezni, hanem undorító, proli, suttyó, félállatszerű dolog az ellenkezőjét feltételezni.

Én akkor mennék szembe a természetemmel, ha nem fejlődni és nemesedni szeretnék. Szomorú, ha számodra a másik a természetes, de ne általánosíts. Nem véletlenül jutottunk el az ősemberek társadalmából a maiba.

Értékből meg hogyne lenne végtelen. Egyrészt létezik szellemi érték is, ami értelemszerűen végtelen. De elég csak a technológiára gondolni. Beláthatatlan még a számunkra, hogy milyen szintig lehet fejleszteni. Tehát nem kell attól félni, hogy elfogynak az értékek.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 06, 09:02:13 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13280 Dátum: 15 márc 06, 09:11:28 »

Az a baj a világgal, hogy az ember egy ideje nem fejlődik, csak az eszközei. Egy gépesített világ ezt csak erősítené. Máris szembementél magaddal.

Az én futurisztikus jövőképem pont az ellenkezője ennek. Ott az emberek helyettesíthetnének bármilyen gépet. A boltokban képességeket vehetsz eszközök helyett. A gépesített világ gondolatától irtózom.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 06, 09:15:53 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13281 Dátum: 15 márc 06, 09:35:08 »

Nem csak a fizikai világban lehet fejlődni. Szellemi fejlődés is van. Nem valami elvont misztikus dologra gondolok most, hanem arra, hogy a legtöbb ember személyisége szánalmas szinten van. Büszkélkednek az intellektusukkal holott szinte teljes mértékben az érzelmeik után mennek, úgy, hogy fel sem tűnik nekik.
És nem is tudnak erről. Gyerekkori traumák befolyásolják a mindennapokat. Tehát nagyon ráfér a fejlődés az emberiségre. De az nem igaz, hogy senki nem fejlődik. Rengeteg pozitív példát látok.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #13282 Dátum: 15 márc 06, 13:06:22 »

Én is inkább azon az oldalon vagyok, ha kevesebb lenne a munka, akkor sokkal több idő jutna az értékekre. Szebb lenne minden és itt nem a tv nézéses chipszabálásra gondolok. Én is inkább úgy tapasztalom magamon, hogyha önpusztítás időszakom van pillanatnyilag vagy hosszabb távon - tudatosan - azt a stressz hozza ki belőlem. Ennek majdnem a száz százaléka munkahelyi dolog. Fizikai-lelki egyaránt. Nincs idő és lehetőség(!!) az önmegvalósításra (vagy csak minimális) és ezt szerekkel pótolja az ember. Az is közrejátszik, hogy sok ember nem azt csinálja amit szeret. Ha az említett gépesítés megvalósulna, az emberek nem tekintenék a munkát negatívnak, sok mindenki a helyére kerülne, ráadásul fele annyit sem kéne sem időben, sem energiában dolgozni. Megváltozna az egész mentalitás, magasabb szintre emelkedne a tudat kollektív szinten is. Persze ehhez az is kéne, hogy ne a felső 1% kezében legyen a világ összvagyonának majdnem a fele. A gép maga csak egy eszköz, nincs vele semmi baj. Az ember a szellemi fejlődéssel jutott el idáig. Míg más állatok az evolúción keresztül más képességekre tettek szert, fizikailag erősödtek, stb, addig az ember az agykapacitásán keresztül mindig új és új eszközökkel hidalta át a problémákat.
Naplózva



Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #13283 Dátum: 15 márc 06, 13:12:01 »

Én nekem a bankszámlám fejlődhetne végre egy kicsit. Kaptam ismerősön keresztül ajánlatot. Kisegítés részmunkaidő egy ilyen fénymásolós szakdolgozatkötős helyen. Remélem bejön addig pont jó lenne amíg a nagy meló el nem kezdődik de az még 1-2 hónap mire a tárgyalások véget érnek és csinálhatom Mosolyog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13284 Dátum: 15 márc 06, 13:23:10 »

Az ember a szellemi fejlődéssel jutott el idáig. Míg más állatok az evolúción keresztül más képességekre tettek szert, fizikailag erősödtek, stb, addig az ember az agykapacitásán keresztül mindig új és új eszközökkel hidalta át a problémákat.
Ez hülyeség, ugyanis az ember semmivel sem okosabb, mint az ókorban volt. Többet tudunk, de ez nem egyenlő a magasabb szellemi szinttel. A tudáskészlet növekedéséről van szó, ez mennyiségi változás, nem minőségi, mint a fejlődés. A jobb kütyük csak a növekedés melléktermékei.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13285 Dátum: 15 márc 06, 13:28:25 »

Ugyan, Gdat. Pont te vagy a fórum individualista mintaképe. Eddig nem úgy nézett ki, hogy bármennyire is érdekelne a társadalom. Te vagy az, aki szerint az erőszak mindent megold, aki gondolkodás nélkül verne orrba idegesítő nőket és férfiakat, ha ezt engedné a törvény. Te vagy az, aki saját bevallásod szerint is gátlástalanul kihasználtad az emberek hiszékenységét, és közben fejlődtél és nemesedtél a tapasztalatok révén. Tehát - gondolom - úgy is lehet akkor fejlődni és nemesedni, hogy másokat átversz. Hidd el, az emberiség nagyrésze ilyen nárcisztikus individualista lenne, aki - ha tényleg a nemesedés lenne mindenki célja - csak a saját fejlődését siettetné, de azt gátlástalanul.

Idézet
Nem valami elvont misztikus dologra gondolok most, hanem arra, hogy a legtöbb ember személyisége szánalmas szinten van. Büszkélkednek az intellektusukkal holott szinte teljes mértékben az érzelmeik után mennek, úgy, hogy fel sem tűnik nekik.

Szerintem az is az érzelmei után megy, aki megverne mindenkit, aki neki nem tetszik.
Egyébként sem értem, miért zavar ez. Nekik ennyire jutotta, és ilyenre formálta őket a társadalom. Röhögd ki őket, vagy próbálj rajtuk segíteni, de fogadd el, hogy az emberek különbözőek. Mindig lesznek Sanyikák, és mindig lesznek Newtonok, aztán ki tudja, lehet klisé, de mindegyikben van valami érték. Engem az szomorít el, hogy a társadalom nagy része olyan, mint te (én is, mielőtt sértésnek veszed). T/3-ban beszélünk a többi emberről, mint értéktelen, alacsony szellemi szinten álló senkikről, akik csak rohannak az unalmas életük örök körforgásában a még unalmasabb céljaik után. Rájuk nézünk, és süt róluk a gőg, meg a lenézés, mert fontosabbnak gondolják a szerintünk szánalmas életüket, mint minket. A probléma az, hogy mi is ugyanilyen gőgösek vagyunk, mi is ugyanígy gondolkodunk, és csak gerjesztjük ezt a folyamatot, ami ahhoz vezetett, hogy a társadalmunk ennyire személytelen és érzéketlen. És ők is úgy néznek rád, ahogy te rájuk, hidd el. Lenéznek, mert itt már mindenkinek joga van lenézni a másikat mindenért.
Nem kéne senki céljait elítélni, attól, hogy számodra szellemi nullának tűnik, lehet otthon minden éjszaka órákat filozofál. Attól, hogy te hülyeségnek tartod valaki céljait, számára ugyanolyan fontos marad.

Ami vicces, hogy csoporttársaimmal 3 éve koptatjuk a padokat, de mindig csak természettudományos/orvosis óráink voltak. Most egyszerre van antropológiánk és szociológiánk, és olyan furcsaságok derültek ki. Olyan személyekkel, akikkel korábban sosem beszélgettem sokat, és egy kicsit talán előítéletes is voltam velük szemben, nagyon jól el lehet filozofálgatni életről, halálról, mindenről. Meglepett, hogy egyáltalán nem vagyok egyedül ezekkel a gondolatokkal a csoportban, pedig elsőre úgy tűnt. Aztán vannak a kis tudós, szín ötös zsenik, akikkel meg nem lehet. ikszdé

Idézet
Szellemi fejlődés is van. Nem valami elvont misztikus dologra gondolok most, hanem arra, hogy a legtöbb ember személyisége szánalmas szinten van.

Ehhez kéne egy vallás, azon belül egy jó oktatási rendszer, stb. Nemcsak robotok.

------------------------------------------------------------------------------

Oké, egy fontosabb téma: kidolgoztam egy csomó tételt, kinyomtattam, erre a nyomtató lehagyta az ékezeteket az ő-ről (csak erről az egy betűről). Annyira idegesít, hogy így nem tudom megtanulni. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 06, 15:24:01 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13286 Dátum: 15 márc 06, 16:11:31 »

Az erőszaknak megvan a helye a világban, de mikor mondtam én valaha is olyat, hogy átverek embereket? Azt idézd már be légyszíves.
Nem vernék meg mindenkit aki nem tetszik. Néhány embert igen, mert van, hogy helyesnek tartanám az érzéseim után menni, de ez egy döntés, nem egy tudattalan reakció. Nem létező önellentmondásokat akarsz belemagyarázni a mondanivalómba.

A társadalom amúgy érdekel, de csak az után, hogy lenne is időm ilyen kérdésekre, mert amíg a saját szabadságomat nem oldottam meg, nem lenne értelme a társadaloméval foglalkozni.

Nem az a baj, hogy az emberek, tudattalan késztetések miatt teszik a legtöbb cselekményüket. Ez rám is vonatkozik. Csinálok hülyeségeket én is, elragadnak az érzelmeim olykor. Tehát ebből a szempontból nem különbözöm sok másik embertől. De folyamatosan azon vagyok, hogy fejlődjek. Azt pedig igenis magasabb rendű gondolkodásnak tartom, ha valaki nem túlélni akar, hanem fejlődni. Kövezz meg érte.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13287 Dátum: 15 márc 06, 17:03:38 »

Úgy emlékeztem, hogy azt írtad, hogy az emberek csak halak, és neked csak az a célod, hogy kifogd őket, és fejlődj. Valami ilyesmi, de már nem találom, hol volt ez a beszélgetés. Ha rosszul emlékeztem, akkor bocs.

Idézet
mert amíg a saját szabadságomat nem oldottam meg, nem lenne értelme a társadaloméval foglalkozni.

Mindig nevetségesnek gondoltam ezt a nagy nyugati szabadságvágyat. Mindegyik filozófus ezzel jön, de valaki definiálhatná már végre, mi a szabadság.

Idézet
Nem az a baj, hogy az emberek, tudattalan késztetések miatt teszik a legtöbb cselekményüket. Ez rám is vonatkozik.

Én semmit sem teszek tudattalanul. Én tudatosan szoktam ülni és lesni ki a fejemből, hogy véletlenül se kezdjek el tanulni, mint most. ikszdé
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13288 Dátum: 15 márc 06, 17:35:02 »

Nők, ti fura kis állatok, miért nem bírjátok megmondani, hogy mi a fene bajotok van éppen, ha szépen kérdezik tőletek?
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13289 Dátum: 15 márc 06, 17:36:18 »

Nem emlékszem ilyenre. Max a munkahelyről írhattam hasonlót, de tuti nem ilyen fellengzősen. Eleinte kellemetlenül tudtak érni a visszautasítások. De a mostani esetben már sokkal jobban megy az eladás és marad energiám figyelni az emberekre és kedvesnek lenni, illetve közben fórumozni. Nevet

A szabadságnak sok formája lehet, ja pl, valaki retteg társas szituációktól az nem szabad, ha függ a cigitől az sem szabad, mert rá van valamire kényszerítve ami nem jó, de "muszáj".

Én személy szerint azt értettem szabadság alatt, hogy nevetséges lenne azon gondolkodni, hogy mit tegyek az emberiség jövőjéért, amikor egyelőre napi 8 órát dolgozom és ebből kettőt utazom, de azon vagyok, hogy ebből mihamarabb kitörjek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 884 885 [886] 887 888 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!