24 szep 27, 14:21:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 882 883 [884] 885 886 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2317717 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13245 Dátum: 15 márc 05, 12:03:54 »

Ez meg már az én idealizmusom, hogy fel kéne számolni a fölösleges munkát. Az, hogy valaki bolti eladó nem termel értéket. Jóformán teljesen helyettesíthető gépekkel. Nyilván emiatt, nem is kap sokat. Az a baj, hogy senkinek nincs szinte koncepciója, hogy mit adjon a világhoz hozzá, csak pénzt akarnak az emberek.

Mire gondolsz itt a világ hozzáadásához? Pont azért akarunk pénzt, nem az emberek hanem mi !, mert nem a két kezünkkel elégítjük ki alapvető szükségleteinket. Mire alapozod, hogy értéket KELL termelni az embernek?

Munka, meg a termelés kapitalista hazugság.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13246 Dátum: 15 márc 05, 12:11:36 »

Meg azért aranyos, ahogy világszerte többmillió bolti eladót akarsz munkanélkülivé tenni. ikszdé

Egyébként sajnos manapság elég sokan kezdenek belebuzulni a Skynetbe. Főleg szélsőbal helyeken lehet ilyeneket látni, de milyen kommunisták ezek, hogy már dolgozni se akarnak?

Egyébként elég csak elolvasni Asimov robotregényeit, hogy érezze az ember, hogy nem lenne jó egy olyan világ, amiben már a faszunkat is a robotok verik ki helyettük. Az ilyen civilizáció pusztulásra van ítélve.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13247 Dátum: 15 márc 05, 12:27:09 »

nem lenne jó egy olyan világ, amiben már a faszunkat is a robotok verik ki helyettük. 
Akkor sem, ha ez csinálná?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eEzH40l-Dg8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eEzH40l-Dg8</a>
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13248 Dátum: 15 márc 05, 13:06:17 »

Nem csak a bolti eladókról van szó. Hanem, hogy fokozatosan a technológia fel kéne váltsa az olyan munkát, amit fel tud. És igen, ha a technológia meg tudná oldani, hogy szinte ingyen történjen minden, akkor nem is lenne baj a munkanélküliség. Nyilván ez nem egyik napról a másikra történne. De ebbe az irányba kéne haladni.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13249 Dátum: 15 márc 05, 13:10:16 »

Ennyi erővel az "értékek termelését" is átvehetnék a robotok egy idő után.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13250 Dátum: 15 márc 05, 13:12:35 »

De akkor már az elején adjuk oda nekik az atomrakéták indításának jogkörét is. Ha minden szart gépekre bízunk, akkor a fontosabb dolgokat is. Meg különben is, essünk túl rajta. Utána még hátha sikerül megdugnom Sarah Connort. Nevet Bár lehet, a T-1000 bejelentkezne erre a feladatra is. Szomorú
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13251 Dátum: 15 márc 05, 13:17:24 »

Az Úr saját képére megalkotta az embert. Az ember ugyanígy a robotot. Vajon a robotok is alkotnak majd valamit a saját képükre?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13252 Dátum: 15 márc 05, 13:24:49 »

Naná. Pl. jobb és hatékonyabb terminátorokat. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13253 Dátum: 15 márc 05, 14:44:28 »

Alapjövedelem 3:0 nkw fórum.  Faceg
Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #13254 Dátum: 15 márc 05, 14:58:20 »

Isten megteremtette az embert.Az ember elpusztítja istent.Az ember megteremti a dinoszauruszt.A dinoszaurusz megeszi az embert.Az ember elpusztítja a dinoszauruszt és megalkotja a skynetet.A skynet elpusztítja ez embert és megalkotja a mátrixot ahol az ember megismételheti a pusztítás láncolatát.Majd jön Vágási Feri és vesz egy eredeti mikroszoft vindóz 95 programot amit a gyereke lefagyazt és belerakják az 5 kiló csirkefarhátat.Ja és a 42 az univerzum válasza mindenre.Minden összefügg mindennel csak ki kell nyitnunk a fülünket és meghalljuk isten tervét.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 15:15:52 írta CapacRaimi » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #13255 Dátum: 15 márc 05, 15:44:31 »

Megkergültek a német zsernyákok! ikszdé Az egyik ismerősömet 200, a másikat 400 euróra büntették meg ma! ikszdé
A 200 eurós büntetést a lesötétített hátsó lámpákért kapta a srác! ikszdé Na de az mindig is a teckós búcsús tunning híve volt! ikszdé
Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #13256 Dátum: 15 márc 05, 16:08:25 »

http://444.hu/2015/03/04/visszahugyozo-fallal-tamad-hamburg-a-bulinegyedeben/

Ennyi erővel már nyilvános WC-ket is építhetnének.  Nyelvesít

Bár Siófokon (sajnos) láttam már olyat, hogy valaki sétálás közben kapta el a nemesebbik szervét és intézte el a dolgát, szóval neki még fal sem kellett hozzá.  >.<#
Csak távolabb kell állni a faltól, és kész... smirksweat
Vagy kibírod hazáig Nevet azért az sem mellékes főleg ha városban vagy...itt vidéken elég ha keresel egy bokrot...benyomva rohadt hasznos tud lenni:D
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #13257 Dátum: 15 márc 05, 16:44:36 »

Aes hol van?  Hmm?

Runspringaaaa!  Ördögi

Hát haveromat büntették már meg közterületen vizelésért 5000 Ft-ra...
-Hát maga mit csinál?
-Nem látod hogy hugyozok b.meg? xD

Azért pár üveg sör után nehéz hazavinni a dolgot... Néha még aa közeli fal is messze van.. Főleg ha hullámzik a járda...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13258 Dátum: 15 márc 05, 18:02:54 »

Idézet
És igen, ha a technológia meg tudná oldani, hogy szinte ingyen történjen minden, akkor nem is lenne baj a munkanélküliség.

A világegyetem első számú szabálya, hogy semmi nincs ingyen. Szinte ingyen sem.

dtatar, senki nem mondta, hogy ennek a rendszernek minden része rossz, és azonnal le kell cserélni, ezt nem tudom, honnan vetted (lehet félreérthető voltam, bár visszaolvastam, és tényleg nem állítottunk ilyet, sőt a feudalizmus sem amiatt jött fel, hogy cseréljük le arra). Pont azzal indult minden, hogy az a baj, hogy az összes rendszert teljesen a kukába söpörtük az elmúlt 100 évben, és átvettünk egy attól teljesen eltérőt, ami számos gazdasági és társadalmi következménnyel járt. Ez sosem jó megoldás, mindig szervesen kell építkezni, alapokra, különben összeomlik alattad minden. Az a probléma manapság az emberekkel, hogy már a saját életükben utópiát várnak, és türelmetlenül cserélgetnék a rendszereket.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 05, 18:07:39 írta Saphira » Naplózva

dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #13259 Dátum: 15 márc 05, 19:21:10 »

Valóban nem mondtatok ilyet, de erősen ki lett domborítva az egésznek a negatív oldala. Nem véletlenül nem egy adott kommentre reagálva mondtam az első és utolsó részeket. Inkább a mentalitásnak szólt, ami eluralkodott a beszélgetésben illetve ami (ahogy most meg is említetted) uralkodik a tömegekben. Nem gondoltam én se, hogy vissza akarod hozni a feudalizmust, csak meghagytam példának, mert fél egykor egyszerűbbnek tűnt, mint valami újat kitalálni. Nevet
Ha valami támadólag hatott, azért bocsánatot kérek, nem állt szándékomban. Csak úgy éreztem, hogy a közhangulat kezd egyöntetűen a rendszerrel szembefordulni, és én próbáltam azt valamennyire megvédeni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 882 883 [884] 885 886 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!