Szavazati jog a magyar állampolgároknak jár, legyenek azok Magyarországon élők vagy határon túliak.
Hmmm... Röviden meg lett fogalmazva az egyetlen problémám a határon túliaknak való állampolgárság adásával.
Hiába magyar Juli néni, ha csak négy évet élt életében Magyarországon (azt is '40 és '44 között), mégis milyen jogon szól bele az ott élők életébe? Még ha azok a saját rokonai is, és véletlenül még a magyarországi politikai és gazdasági helyzettel is tisztában van?
Félreértés ne essék, a szavazati jogon kívül kifejezetten örülök, hogy aki magyarnak érzi magát, kaphat állampolgárságot. Ez az egy pont azonban nagyon zavar.
Pláne, hogy az állampolgárság megadása így egy politikai eszközzé alacsonyodott.Az utolsó két hozzászólással egyébként egyetértek.
Egy akármilyen felsőfokú végzettséget manapság nagyon könnyű összeszedni, így ezt nem lehet értékmérőként állítani egy hasonlóan fontos ügyben. Jelen pillanatban pedig más eljárásról sem tudom elképzelni, hogy korrekten szűrné ki az okos embereket a "népből". (Arról nem is beszélve, hogy ez egy elég undorító elitista felfogás, ami valószínűleg sokakat akadályozna a szóban forgó elitbe való bekerülésben.)
A Micsudi által említett felelős pozíciókkal természetesen annyiban más a helyzet, hogy (akárcsak egy magáncégnél) az államnál is csak egy hozzáértő (lehetőleg egy jó diplomával rendelkező) ember tudja kezelni a rábízott tárcát.