24 szep 27, 15:10:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2317940 alkalommal)
0 Felhasználó és 82 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #900 Dátum: 14 júl 27, 15:48:04 »

Röviden, tömören: napalmot rájuk Mosolyog
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #901 Dátum: 14 júl 27, 16:09:05 »

És még én vagyok a pszichopata XDXD De megfontolandó. Azonban a születésszabályozás lenne a legjobb megoldás sok helyen. Senki nem halna bele, Az ember akkor is sacc per kb teljes életet élhet ha nem csinál gyereket vagy ha csak 1et csinál. A nyugdíjak itt a komoly kérdés ez főleg a fejlett országokban.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #902 Dátum: 14 júl 27, 16:09:13 »

Szvsz Griffith-ben nincs semmi menő. Egy nyomorult szadista áruló.

Makishima > Griffith

Reggel tízig ezt olvastam, aztán elhomályosult a világ és kidőltem. Azért szerintem nem ilyen egyszerű a kép, ahogy lefestetted, mert tényleg nem egy Naruto vagy Bleach szintű történetvezetésről van szó, és ugyan a fekete-fehér/gonosz és jó vonal erősebben érvényesül, mint a Psycho Passban, de itt a szereplők pszichológiailag valamiért jobban vannak megtervezve, és emberibbnek hatnak. Ez nem azt jelenti, hogy bele tudod élni magad egy-egy karakter történetébe, de pont azért nem tudod, mert mindenki az olyan történeteken szocializálódott, ahol az emberek végig valami magasröptű eszmerendszer szerint döntenek, és soha nem térnek le az általuk taposott útról, nem rendíti meg semmi az elképzeléseiket stb. Talán azért alakult ez így a történetírásban, mert az ember nem szereti, ha a szereplők személyisége fluktuál, hiszen ha megkedvelünk egy stílust, akkor abban nem akarunk látni változást (jó példa erre Sherlock, akinek a személyisége eléggé megváltozik a harmadik évadban, és emiatt nekem egy csomó ismerősöm panaszkodott, hogy már nem is kedvelik annyira, mert egyre inkább társasági ember, és nem olyan szociopata, mint régen).

Ebben a történetben viszont szerintem viszonylag erősen építenek a szereplők érzelmeire, arra, hogy az őket ért hatások hogyan változtatják meg őket, hogyan hatnak rájuk pszichikailag. Jó példa erre mindjárt az első fejezetekben Gatts, akinél bemutatják, hogy még évekig kísértik a Gambinoval meg a megerőszakoló orkkal történt esetek - pont úgy, ahogy évekig kísértenének egy valóságos embert is.

Ezek alapján pedig szerintem nem lehet egy egész karaktert ilyen szinten leszólni, még ha valóban követ is el árulást, hanem figyelembe kell venni a körülményeket is. Mert valljuk be, ilyen esetben szinte nem is maga a személy, hanem a körülmények döntenek. És őszintén szólva, szerintem, ha én lettem volna az ország egyik legjobb lovagja, aki megállíthatatlanul menetel az álmai felé, majd egyszer csak minden ilyen szinten megváltozik, és olyan nyomorékká válok, hogy járni, beszélni, a kardot felemelné sem tudnám, és egy kis balesettől két darabra törne a karom, akkor én is elég ingatag és befolyásolható lennék a jövőmmel kapcsolatban. Ki nem?

Ráadásul figyelembe lehetne venni azt is, amit az az "isten" mondott. Hogy a történelmet úgy alakították, hogy ez az egész létrejöhessen, Griffith megszületése, a tettei, az őt és csapatát ért események mind megtervezettek voltak (nem tudom, hogy erről később lesz-e szó, vagy változik valamit, én csak eddig olvastam). Ha ez igaz, akkor egyrészt "eleve elrendelés" miatt Griffith nem is cselekedhetett volna másképp, és mindennek így kellett történnie.
Ezt szerintem valamilyen szinten a Griffithtel történő esetek is bizonyítják. Ennyire megkínozni és nyomorékká tenni felesleges lett volna, ha épen és egészségesen is ugyanígy dönt. Ez csak a felé tanúsított sajnálatunkat növelte kb. Szerintem, ha már a történelmet egyébként is magasabb erők alakították, pont azért történt ez az egész, mert a kínzás kellett ahhoz, hogy Griffith ezt az utat válassza.

Ráadásul a katonák közül is egyedül Gatts-ot, Caskát, Pippint meg Judeaut sajnáltam (oké, szóval a főbbeket), mert a többiek, valljuk be, nem azért voltak annyira hűségesek Griffithhez, mert olyan jó barátai voltak, hanem azért néztek fel rá és követték, amit Ishida is mondott: mert magasabb szintű lényként imádták, és úgy gondolták, hogy Griffith minden körülmények között győzelemre vezeti őket. Ez esetben az ő hűségük is kettétört, mikor Wyald felfedte, hogy igazából Griff már sosem lesz az, aki régen volt. Ráadásul az is igaz, hogy mind katonák voltak, akiket Griffith addig is feláldozott a céljaiért, csak éppen a csatamezőn (bár saját akaratukból követték). Ezeket még én is feláldoztam volna. Nevet
Persze Gatts és a társai megint más eset, az valóban értékelhető árulásnak.

És persze ott van az a körülmény is, hogy Griffith sem mutatkozott addig együttműködőnek, amíg a démonok tele nem beszélték a fejét. Addig kifejezetten nem akarta, hogy Gattsnak is baja essen. Az is egy jó kérdés, hogy ilyen helyzetben, amikor egy személy nem tud dönteni két lehetőség közül, mennyire képes egy adott irányba terelni a döntését az éppen jelenlévő személy. Ha Gatts van ott, és ő beszél Griffithez a démonok helyett, akkor talán máshogy alakul minden.

Azért egy kicsit elgondolkodtam, hogy én mit tennék, ha a céljaimat valami ilyen szinten elérhetetlenné tenné. Ha mondjuk valamiért - önhibámon kívül - kibasznának az egyetemről, amibe több év verejtékes munkáját öltem bele (ez még az enyhébb eset, de már ebbe is rossz belegondolni). Ha tudnám, hogy a célom, amiért éveken át dolgoztam, örökké elérhetetlenné vált, és soha többé nem leszek képes kitörni a hullámvölgyből, amibe kerültem. Nos, ez egy valóban jó kérdés. Ha meg még meg is bénulnék, egyértelmű, hogy bekattannék és minimum kinyírnám magam (bár bénán nehéz, tudom), de nem lennék képes úgy élni, semmi pénzért. Szóval az ő esetében én sem látnék más opciót, mint az öngyilkosságot vagy a démonok ajánlatának elfogadását, abból kiindulva meg, hogy Griffith mindig is hatalomra vágyott, egyértelmű volt, hogy utóbbit fogja választani.

Az pedig, hogy szadista-e: mint mondtam, csak az átalakulásig olvastam el viszonylag felszínesen, szóval nem tudom a folytatást. Azt sem tudom, hogy Femto és Griffith mennyire egyezik meg, de én kb. két teljesen ellentétes személyiséget láttam. Jó kérdés, hogy egy teljesen más személyiségű embert nevezhetünk-e ugyanannak az embernek, ami korábban volt.

Persze most nem akarom Griffithet védeni... na jó, azt akartam, ha már hozzá hasonlítottatok. Nevet Nem hiszem, hogy a továbbiakban kedvelném egyébként, ez a Femto eléggé ellenszenves. De nem is hiszem, hogy tovább olvasom, mert elfogyott a tegnapi lelkesedés, mondtam, hogy mindent hamar megunok. Szomorú

Persze nem ismerem évek óta a történetet, ez az egynapos ismeretség meg nyilván nem elég ahhoz, hogy olyan szinten átlássak mindent, mint azok, akik régóta követik a mangát. De nekem ez szűrődött le, amikor olvastam. Meg szerintem tényleg nem egy olyan történet, ahol egy-egy szereplő karakterét és jellemét két szóval lehet értékelni.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #903 Dátum: 14 júl 27, 17:09:33 »

Én ezért írtam egyébként, hogy ő nem a megtestesült gonosz eleinte. Ami vele történt, mikor lebénult, mikor semmire sem volt képes persze, hogy mondhatni megörült egy lehetőségnek ami kihúzza ebből és amit ajánlottak neki, eléggé hízelgő volt s alapjáraton így kellett történnie.
Griffith elakarta élni az álmait, embereken át, ha kell, nem érdekelte. Egy egyszerű ember volt, ki egy célt lőtt ki maga elé. Hittek benne és szerették, felnéztek rá, követték. Femto meg a megtestesült gonosz lett. Nem véletlenül. Nevet Én attól még annyira nem szerettem Griffith-et, nekem Guts volt az igazi.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #904 Dátum: 14 júl 27, 17:15:49 »

Annyira utálom, hogy a facebook akkora hatással van egyesek életére, hogy fordítva mondják a neveket. Van egy-két személy, aki mindig úgy hivatkozik másokra, mint például Nikolett Tóth, Melinda Balla stb. Rettenetesen idegesít.

Meg még az is nagyon tetszett a démonná alakulása kapcsán, amit a démonok mondtak a valódi énjéről. Hogy holttesteken, emberi életeken átgázolva tud csak eljutni a céljához. És igazából ez mennyire érvényes a mi világunkra is, ahol szintén szinte csak úgy juthatsz előre, ha átgázolsz másokon, egyéb esetben osztozni fogsz a sorsukon és mások gázolnak át rajtad. Tudom, kicsit negatívan festettem le a valóságot, de szerintem van benne valami.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #905 Dátum: 14 júl 27, 17:22:46 »

Én mondjuk az ilyen emberek néha tényleg így hívom (pl. Béla Kovács), de nálam ez a gúny eszköze. Szóval, csak azt mondom így, akit alapból nem kedvelek valamiért, és emellett nincs annyi esze se, hogy a nevét rendbe tegye facebookon. ikszdé
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #906 Dátum: 14 júl 27, 17:24:55 »

Nem negatív, ez is egy lehetséges út és legtöbb esetben a legkönnyebben járható út, hogy átgázolsz mindenkinek és úgy éred el célod és sajnos tényleg, ha nem teszed meg, sok esetben rajtad gázolnak át. Nagyon nehezen tudsz kitörni ebből. Sok a törtető a világban és néha elég elszomorító ez az egész.

Mikor németet kezdtem el tanulni, még alsóban nagyon furcsa volt, hogy fel voltak cserélve a nevek, facebookon már megszoktam. Nevet
Nekem alapjáraton fordítva tette a facebook mikor regisztráltam. Csak akkor lett volna normális, ha a keresztnevemhez a vezetéknevemet írom be.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #907 Dátum: 14 júl 27, 17:27:03 »


Nemcsak akkor, mert facebook beállításokban be lehet állítani a keleti névsorrendet is.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #908 Dátum: 14 júl 27, 17:28:03 »

Annyira utálom, hogy a facebook akkora hatással van egyesek életére, hogy a közösségi oldalról panaszkodnak.  Faceg
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #909 Dátum: 14 júl 27, 17:30:04 »

Senki sem panaszkodott a facebookra, az emberekre panaszkodtam, akik nem ismerik a magyar névsorrendet. Szövegértelmezés egyes, te sznob.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #910 Dátum: 14 júl 27, 17:30:24 »

Annyira utálom, hogy a facebook akkora hatással van egyesek életére, hogy még egy animés fórumon is a Facebook a téma.  Szerencse
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #911 Dátum: 14 júl 27, 17:31:22 »

Annyira utálom, hogy Lew a képregénykészítés helyett a fórummal van elfoglalva. ikszdé
Naplózva
xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #912 Dátum: 14 júl 27, 17:33:27 »

Annyira utálom hogy nincs egy sörcsap a szobámban...
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #913 Dátum: 14 júl 27, 17:42:49 »

Ismerősöm ezt a képet osztotta meg a Facebook-on. Közös is merősünk reakciója: "Csak? Csicskák." ikszdé

Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #914 Dátum: 14 júl 27, 17:49:39 »

Hát már nem azért, de ez tényleg nem sok.
Naplózva


Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!