24 jún 17, 07:31:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2156408 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Ryder93
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 69


Főállású kalózvadász


« Válasz #180 Dátum: 14 júl 19, 10:36:53 »

Ha már cosplay, itt van még egy.

Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #181 Dátum: 14 júl 19, 10:40:40 »

Jaj, ne bókolj nekem, a végén még elpirulok. Pirul Nevet

Ez egyáltalán nem bók volt.  Ohh My God
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #182 Dátum: 14 júl 19, 10:40:54 »

Minaginak és heonak:

Mohakertek.  Pirul
Köszi, le is mentettem őket.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #183 Dátum: 14 júl 19, 11:44:03 »

Pont olyan vagy mint Asha Greyjoy, lehet hogy ironborn meg kraken seed, de nő vagy szóval soha nem lehetsz annyira menő, mint Victarion vagy Euron.

Ugye ezt nem gondolod komolyan? Már megint hülyeségeket beszélsz. Nevet Bár Aes is értelmesnek tartotta Victariont, bár akkor szerintem mi két nagyon eltérő könyvet olvasunk. ikszdé
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #184 Dátum: 14 júl 19, 12:30:58 »

Nem azt írtam, hogy értelmes, hanem hogy menő.  Nevet Bár még hitelesen nem tudom kimondani hogy értelmes-e vagy sem, még van 900 oldal.  Nevet

Amúgy meg biztos csak a fordítás miatt. Faceg

Nekem ez a cikk jobban tetszett:

http://aszabadnomuves.postr.hu/5-idegesito-es-elavult-illemszabaly

pl: rühellem ha mindig jó étvágyat mondás kényszer van, ha nem otthon/étteremben eszek rendesen, akkor általában azt szoktam mondani hogy nem nem jó, mert nem élvezem csak muszáj bevinnem táplálékot és csillapítani az éhségérzetet de nincs benne semmi jó.  Nevet

« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 12:32:18 írta Syzygy » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #185 Dátum: 14 júl 19, 12:56:09 »

Szerintem hülyeség a cikk. A magázás a magyar nyelv egyik szépsége, és nem feltétlenül a tiszteletet, hanem a személyek közötti kapcsolat távolságát is kifejezheti. Szánalmas például az angol, amiben nincs magázás, nekem az olyan idegen, tiszteletlen, gyerekes és szar nyelv e szempontból. A magázás és a tegezés között akkora különbség van, mint a múlt és a jelenidő között, ami számos dolgot elmond az időről, helyről, a szemlélő nézőpontjáról.

A köszönés feszültségoldás, az emberi agresszió egyik csillapítása, és talán a történelem (vagy az emberiség hajnalától) létezik. Engem például nagyon idegesít, hogy a nőknek nincs olyan bevett, mindenki által ismert köszönési formája, mint a kézfogás a férfiaknál. Ha valakivel első találkozáskor kezet fogok, valahogy rögtön elillan a feszültség közöttünk, míg utálom, mikor kézfogás (esetleg köszönés) nélkül találkozom először valakivel, akkor érezhetően jobban szorong mindkét fél. Ez valami ösztön lehet, meg a jó szándék közvetítése, csak a hülyék ágálnak ez ellen is.

Az ajtó meg már évek óta a feministák nagy kedvence, komolyan, sajnálom őket, hogy ez a legnagyobb problémájuk. Ez nem arról szól, hogy nő vagy, vagy férfi, hanem arról, hogy mennyire figyelsz másokra. Annyira szánalmasak egyes nők, de komolyan, lassan már én sem értem őket. A férfiak végre valamivel szeretnének a kedvükben járni, úriemberként viselkedni, erre emiatt panaszkodnak. Utána meg mennek sírva blogot írni arról, hogy kihalt a férfiakból a lovagiasság és mind olyan bunkó köcsög lett. Jelentem: ez esetben mi tettük őket azzá.

A jó étvágyat meg az egészségedre meg olyan, hogy nem muszáj. Legfeljebb bunkónak fognak hinni. Normális embereknek nem esik nehezére megtanulni az alapvető illemszabályokat, és betartani azokat, csak mostanában szeretnek a régi, bevált dolgok és erkölcsi rendszerek ellen panaszkodni egyesek. Nem tudom, hogy ezeket vajon tényleg ennyire zavarja ez a két szó, vagy csak ennyire hipszterek, vagy tudatosan akarják még több kövét kiverni a már így is magába rogyó illemek és erkölcsök falának. Szomorú
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #186 Dátum: 14 júl 19, 12:57:06 »

A magázás inkább a német nyelv "szépsége" nem?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #187 Dátum: 14 júl 19, 12:58:18 »

Miért lenne a német nyelvé? Nekik is van, nekünk is, akkor miért csak az övék?
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #188 Dátum: 14 júl 19, 13:00:29 »

Mert gondolom tőlük vettük át. Valahogy azt feltételezem, hogy mi nem lehettünk ennyire modoroskodó gyökerek, hogy ilyet használjunk alapjáraton.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 13:04:54 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #189 Dátum: 14 júl 19, 13:03:56 »

Minden értelmes nyelvben van magázás, mert a nyelvek célja, hogy minél kevesebb szó felhasználásával legyen a mondatok jelentéskülönbsége minél nagyobb. Az angolban is volt magázás, vagy inkább úgy mondom, hogy tegezés, mert az angolban a tegezés tűnt el, és a magázás maradt fenn, azaz az angolok valójában mindenkit magáznak.

Régen a magyarban is a magázás volt az általános, mindenki magázta egymást, a házastársak és a szülők-gyerekek is. Csak a nagyon szoros barátságban élő, azonos társadalmi csoportú, azonos nemű egyének tegezték egymást.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #190 Dátum: 14 júl 19, 13:05:07 »

Nem jó ez a cikk, Syzygy mert csak kukacoskodás. Minden dolognak meg van a maga szépsége. Szerintem, kedves és aranyos, ha azt mondják, hogy "Jó étvágyat" miközben eszem, hiába van teli a szám, hümmögve is megtudom köszönni és a többi másik embernek is aki esetleg még mondja. Max nem figyel rá az ember, ha utálja. Ezzel viszont ők, a figyelmességüket próbálják sugallni. Ilyen miatt bosszankodni elég nevetséges, ahogy az "Egészségedre!" is. A magázás szerintem nagyon kedves. Nem szeretem annyira, mert attól még, hogy valaki idősebb nálam 50 évvel, szívesen beszélgetek vele úgy, hogy valamennyire egyenrangúak vagyunk. Egyébként szerintem nagyon szép ez a magyar nyelvben.

Én soha nem hallottam, hogy az ajtós udvariasság ilyen nagy gondot okoz a férfiaknak és vagy a nőknek. Mi fáj ebben az egészben? O.o

Ezt viszont külön neked ajánlom, Syzy. Nevet http://aszabadnomuves.postr.hu/a-42-leghipszterebb-dolog
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #191 Dátum: 14 júl 19, 13:06:58 »

A távolságtartás annyira nem fontos szerintem. Miért tartsunk távolságot, ha mondjuk a boltban veszünk valamit? Sokkal barátságosabb közeg lenne, ha nem magázódnánk. Nem is szoktam, csak ha valaki már tényleg iszonyat öreg.
A másik nagy kedvenc a csendőr pertu. Az az egyik legundorítóbb jelenség a magyar nyelvben. Ezenkívül számtalan kínos pillanat és sértődés kiindulópontja. EZ egy fekély a magyar nyelv testén.

István király óta biztos vagyok ebben, mert átvették a német mintákat. Azelőtt nem tudom elképzelni, hogy ugyanez ment. Bár valószínűleg erről nincs írásos emlék.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #192 Dátum: 14 júl 19, 13:14:09 »

A köszönés feszültségoldás, az emberi agresszió egyik csillapítása, és talán a történelem (vagy az emberiség hajnalától) létezik. Engem például nagyon idegesít, hogy a nőknek nincs olyan bevett, mindenki által ismert köszönési formája, mint a kézfogás a férfiaknál. Ha valakivel első találkozáskor kezet fogok, valahogy rögtön elillan a feszültség közöttünk, míg utálom, mikor kézfogás (esetleg köszönés) nélkül találkozom először valakivel, akkor érezhetően jobban szorong mindkét fél. Ez valami ösztön lehet, meg a jó szándék közvetítése, csak a hülyék ágálnak ez ellen is.
Mindig egy nőnek illik elsőnek kezet nyújtani és azt a férfinak el kell fogadni. Én rohadtul utálom, hogy találkozok férfiakkal, akik számomra tök idegenek, nyújtom a kezemet, hogy kezet fogjuk és bemutatkozzunk, erre puszit akarnak adni. Nem, nem szabad. Miért lett ez ennyire bevált, hogy a nőket puszival kell üdvözölni?
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #193 Dátum: 14 júl 19, 13:14:47 »

Az önözés valóban német mintára alakult ki talán, de a magázás nem, az belső fejlemény volt, mert a társadalmi átalakulások megkívánták (egyébként a kend, kegyelmed útján alakult ki). És szerintem most is megkívánják. Sehogy sem tudnék tegezni egy professzort például. Ugyanakkor valamiért az is jól esik, hogy ők sem tegeznek engem. Én nem barátságot akarok egyetemen kötni, hanem tanulni, és ahhoz, hogy tanulhass valakitől, meg kell lennie a kellő tiszteletnek. Voltak tanáraim még gimiben és általánosban, akiket suli végén már simán tegeztünk, de valahogy sosem tudtam őket kellően komolyan venni ezek után.

Egyébként nem kell távolságot tartanod, ha boltban veszel valamit, sőt én sokszor úgy érzem, egyesek, főleg nők, nem is szeretik, ha magázzák őket, mert öregnek hiszik magukat. ikszdé A távolságot nem olyankor kell megtartani szerintem, amikor bemész a boltba és veszel egy kiló kenyeret, vagy vaníliafagyit kérsz a plázában, hanem amikor tényleg okod is van rá: olyan tudású vagy rangú személlyel találkozol például.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 13:15:26 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #194 Dátum: 14 júl 19, 13:23:07 »

Érdekes jelenség az biztos. Kb. azt jelenti, hogy tárgyként kezellek, mert így tárgyilagosabban működünk. (Jó esetben ezt, rossza esetben, azt hogy háhá. Én vagyok a felsőbbrendűbb köcsög. A mamám olyan, hogy szerinte nem szabad vitatkozni az idősebbekkel, mert ők az idősebbek. Konkrétan ez az érvelése.) Viszont sok helyzetben jó lehet az, hogy nem kapcsolunk érzelmeket az emberhez. Az egyetemes példád tényleg elfogadható. De én általában csak a visszás oldalát tapasztalom ennek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!