24 jún 26, 03:51:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2197527 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #195 Dátum: 14 júl 19, 13:29:39 »

Valójában, ha el is tűnne a magázás és az önözés, a beszélő felek, ha különböző társadalmi rangon állnak, úgy sem kommunikálhatnának egyenrangúan. A magázás előtt is voltak megkülönböztető szavak, amit hozzá kellett illesztenie mondandójához az "alacsonyabb rangú" személynek: (maga) kegyelmed, kend, uram, stb. Ezt úgy is elvárják, és mindig érvényesülni fog, mert minden nyelv azt bizonyítja, hogyha időlegesen el is tűnik, egy idő múlva visszatér.

Idézet
A mamám olyan, hogy szerinte nem szabad vitatkozni az idősebbekkel, mert ők az idősebbek.

Szerintem meg az idősek nagy része demens, szenilis és egyáltalán nem bölcs. Nem fogok senkit azért tisztelni, mert ő idősebb, ez nevetséges érv. Lehet régen, mikor senki sem tanulhatott és az emberek a mezőn élték le az életüket, és a több tapasztalat több tudással és bölcsességgel is együtt járt, ez igaz volt. De amióta vannak iskolák, könyvek, internet és az emberek nagy része sok helyről szerezheti az információját, a kor nem feltétlenül mutatja meg az adott személyek bölcsességét és tudását. Ha meg valaki velem bunkó, akkor lehet hetven, nyolcvan éves is, soha nem fogom tisztelni, mert nem szolgált rá.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #196 Dátum: 14 júl 19, 13:33:47 »


Ezt viszont külön neked ajánlom, Syzy. Nevet http://aszabadnomuves.postr.hu/a-42-leghipszterebb-dolog

Kiállításra járni.
Szülők pénzén élni. (ez remélem már nem sokáig, illetve már most is költségmegosztás van)
Twin Peaks-et nézni. (who killed laura palmer?)
Antikváriumban vásárolni. (most is vettem egy bulgakov könyvet mert 50% olcsóbb volt)
Biciklizni. (közlekedési eszköz és még mindig nem értem hogy lehet nem tudni biciklizni 18 év felett)
Független filmeket nézni. (pedig ezek a legjobbak, only lovers left alive < 3 )
Iróniát használni.

Ennyi, szóval ez sznobhipszterség, ne rakj egy csoportba asima mezei hipszterekkel. Durci

Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #197 Dátum: 14 júl 19, 13:34:35 »

Én ebben a magázás dologban azt utálom, hogy képtelen vagyok megjegyezni, hogy ki az akivel tegeződök és ki az akivel magázódok. Egyszerűen nem tudok ilyen hülyeséget megjegyezni. Komolyan bele tudok őrülni ebbe. A legjobb még az ha az utcán több ember is jön szembe, akiknek köszönni kell, mert akkor egy "jónapotot" és egy "sziát" is odamondok, aztán osszák el maguk között, ahogy akarják. Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #198 Dátum: 14 júl 19, 13:36:31 »

Elhiheted, hogy én sem pozitív példaként hoztam fel a mamámat. Nevet
Amikor ilyen öregeknél kell pl. a magázódás és ők még nagyvonalúan tegeződnek is akkor ott elgondolkodom, hogy jó lenne ezt kivenni a nyelvből.
Igen Aes. Meg mindenki előtt ott van az a kínos pillanat, amikor találkozik a gyerek a szülei barátaival. Csókolomot köszön. És jön az, hogy: Jaj, nem vagyok és olyan öreg, köszönj nyugodtan sziát. Hozzá mindneki jópofán mosolyog. És ez az egész ceremónia valahogy annyira kínos.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 13:39:42 írta Gdat88 » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #199 Dátum: 14 júl 19, 13:38:05 »

Nem jó ez a cikk, Syzygy mert csak kukacoskodás. Minden dolognak meg van a maga szépsége. Szerintem, kedves és aranyos, ha azt mondják, hogy "Jó étvágyat" miközben eszem, hiába van teli a szám, hümmögve is megtudom köszönni és a többi másik embernek is aki esetleg még mondja.

Hát ha valaki komolyan gondolja a kívánságot akkor igen, de legtöbbször kényszeres, mert "illik". Pl: boldog szülinapozásnál is érzi az ember aki valóban komolyan is gondolja meg az aki csak azért mert illik. Persze ha rákérdeznék mindenki azt mondaná hogy jah persze ő komolyan gondolja szóval itt el is van vágva az egész.

Mármint én nem szeretem ha sablonmondatokban beszélünk, csak akkor ha valóban komolyan is gondoljuk, nem csak azért mert aranyos és kedves.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #200 Dátum: 14 júl 19, 13:38:17 »

Pf, Aes, látszik, hogy ti nem értek fel az ilyen arisztokrata társadalmi normákhoz, bezzeg én. Lesütöttszemek

Idézet
a magázódás és ők még nagyvonalúan tegeződnek is akkor ott elgondolkodom

Simán megszólnám őket, hogy tessék csak nyugodtan magázni engem is.  Nyelvesít
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #201 Dátum: 14 júl 19, 13:41:29 »

Én az újonnan megismert emberek nevét és arcát is nehezen jegyzem meg, nem hogy még ilyeneket. ikszdé

Engem amúgy nem magázzon senki. Ki nem állhatom. Ha valaki, aki úgymond "alattam áll" a rangsorban, ki akarja mutatni a tiszteletét felém, akkor azt ne ilyen erőltetett módon tegye. Hanem pl. hogy meghallgatja a mondanivalómat, figyelembe veszia  tanácsaimat, a véleményemet stb.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #202 Dátum: 14 júl 19, 13:43:00 »

Mert biztos érdekli a véleményed az olyan személyeket, akik "alattad állnak a rangsorban".
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #203 Dátum: 14 júl 19, 13:53:09 »

Mármint én nem szeretem ha sablonmondatokban beszélünk, csak akkor ha valóban komolyan is gondoljuk, nem csak azért mert aranyos és kedves.
Az óvodában és általános iskola az alsós osztályaiban, ha ebédes a gyerek, CSAK akkor kezdhet el enni (vagyis felénk így volt), ha közösen megköszönték az ebédet és jó étvágyat kívántak monoton hangon. Persze, hogy sablonná válik az ilyen és szomorú, de sokan mégis komolyan gondolják. Én például kicsi korom óta, mondom az embereknek, ha tüsszentenek - akkor is, ha vadidegen -, hogy egészségére, de ha nem is mondom ki, akkor magamban mondom (ez inkább akkor volt, mikor nyuszi voltam) és mindig komolyan gondolom. Nevet

Én sem szeretem, ha sablonmondatokkal beszélünk. Mikor unatkoztam alsóban, erről elkezdtem írni a füzetembe egy kis pszichológia könyvet. ikszdé Még mindig meg van, lehet egyszer befejezem.

---------------------
De fura, nem kell kitörölnöm privát üzeneteket, hogy elférjek, mert nincs az a csík, hogy hamarosan betelik. O.o
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 13:56:32 írta Minagi » Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #204 Dátum: 14 júl 19, 13:56:52 »

A sok illemmel az a baj, hogy az ember egy szinten állat. És mindig elfojtja az állati ösztöneit. Ezt általában úgy engedi ki, hogy iszik és olyankor felhatalmazást kap, hogy állatként viselkedjen. De nekem ez az út annyira nem tetszik.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #205 Dátum: 14 júl 19, 13:59:12 »

Akkor az értelmes emberek miért nem isznak, és miért nem akarnak állatként viselkedni? Nevet

Minagi, nekem is a végtelen postaláda az egyetlen célom ezen a fórumon. ikszdé
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #206 Dátum: 14 júl 19, 14:01:01 »

Mert elfojtják, vagy találnak más módot, hogy kiéljék az ilyen hajlamaikat.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 14:02:14 írta Gdat88 » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #207 Dátum: 14 júl 19, 14:02:12 »

Egy új világ nyílik meg majd előtted, Saphira! Nevet
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #208 Dátum: 14 júl 19, 14:02:18 »

Mondj már példát ezekre a hajlamokra.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #209 Dátum: 14 júl 19, 14:07:24 »

Önfeledten létezni. Gondolkodás nélkül kimondani, ami eszünkbe jut. Nem pedig belekényszeríteni magunkat egy elfogadott viselkedésbe. Agresszívan fellépni olyankor amikor nem lenne illendő. Olyan mozgásformákat végezni, amiben a test  szabad. Bár még ezt a legkönnyebb megoldani, mert ott van a tánc, vagy a sportok. Nekem pl. a thai box azért nagy szerelmem, mert elengedhetem magamban az agressziót anélkül, hogy félteni kéne a másikat. Mert az életben meg amúgy nem szeretek másokat bántani.

Röviden összefoglalva, minden olyan dolog, amit megtenne az ember, de szégyen miatt nem teszi. Valahol ki kell engedni ezeket.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 19, 14:08:50 írta Gdat88 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!