24 szep 28, 00:21:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 880 881 [882] 883 884 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1169891 alkalommal)
0 Felhasználó és 62 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13215 Dátum: 14 jún 23, 14:43:48 »

Tényleg nem sértésből, de a szüleid miért üzentek hadat a rendes neveknek?
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13216 Dátum: 14 jún 23, 14:45:56 »

Integrálni a kell a parasztságot is egy egészséges személyiségbe, mert ha nem teszi az ember akkor túl sznob lesz. Még Saphira is integrálta, pedig ő azért keményen sznob. Nevet
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13217 Dátum: 14 jún 23, 14:48:52 »

Mert a szüleim úgy gondolták, hogy különleges neveket adnak gyerekeiknek és még szeretik is. (Mármint mi gyerekek, a saját nevüket) Nem olyat, hogy Kati, Gergő, Eszter stb...

Egy ismerősömnek pár hónapja született egy gyermeke és ő például ugyan csak egy ritka, de nem Bibliai nevet adtak a lányuknak. Szirka lett. Hirtelen szokatlan elsőre, de szép magyar név mégis.
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13218 Dátum: 14 jún 23, 14:52:49 »

Én soha nem gondolkodtam el azon, hogy tetszik e a nevem. Sok mindenen nem gondolkodtam még el soha.
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #13219 Dátum: 14 jún 23, 14:53:35 »

Nem értem miért sznob az y-os név. A cz kicsit necces, de az se vészes szerintem. :3
Tabitha nekem is jobban tetszik mint a Tábita, szebben cseng. :3 Nekem szívás, mert kb minden második lányt Zsófinak hívnak úgyhogy semmi különleges nincs a nevemben. T_T Szirka név tetszik nekem, tényleg szép. :3
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13220 Dátum: 14 jún 23, 14:56:34 »

Pedig még a legnagyobb magyar is egyetért velem ezügyben.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #13221 Dátum: 14 jún 23, 15:00:29 »

Mégis mi lenne a necces a cz-ben? A cz-s nevek a legjobbak. Durci

Oviban szerettem a nevem, szlovák oviban nem nagyon akadt Noémi, általánosban és gimiben rühelltem, hogy tömegnév, most egyetemen ismét szeretem, mert egész ritka, mégse egy Gabi vagy egy Zsófi, vagy Dóri, vagy Petra. Mondjuk érdekes, hogy nálunk otthon a magyar közösségben is mások a gyakori nevek, mint itt, otthon a Mária még korombelieknél is nagyon gyakori illetve. a Réka sem ritka.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #13222 Dátum: 14 jún 23, 15:03:06 »

Nekünk az volt a "szokásunk" hogy a gyereket (az elsőt) az apáról vagy anyáról nevezik el. Így lett a nővérem Julianna, ha fiú lett volna akkor József lett volna. Én azért vagyok Angelika mert apu szülinapján van ennek a névnek a névnapja.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13223 Dátum: 14 jún 23, 15:07:34 »

Tabitha nekem is jobban tetszik mint a Tábita, szebben cseng. :3
Nevet Pedig úgy olyan idegen nekem. Vagyis eleinte mikor úgy hívtak fura volt, mára már megszoktam, sőt.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13224 Dátum: 14 jún 23, 15:15:59 »

Tényleg nem sértésből, de a szüleid miért üzentek hadat a rendes neveknek?

Mert sokan szeretnék kifejezni a hovatartozásukat a névvel, de tömegneveket sem akarnak, ugyanakkor inkább kerülnék a Dzsozé, Agamemnon és Agapé neveket.

Én például csúnya szittyamagyar náci vagyok és szeretem a magyar neveket (igen, ballib barátaink szerint az ilyen emberek szittyamagyar nácik). Nekem nagyon tetszik például lánynévből a Hajnal, Bíbor, Tavasz vagy a Csermely is. Fiúból meg a Kara. Mások meg kiakadnának ezen, hogy mégis hogyan lehet ilyen neveket adni a gyereknek. Nem tudom, szerintem olyan világban, ahol vannak Szorák, Szofik meg Hozék, szerintem ezek igenis elfogadható nevek.

A Szirka szerintem sem rossz, meg nekem a Szinta is tetszik, illetve a Színes is, bár ezt már nem adnám gyereknek, pedig nagyon régi, 1000 éves magyar név.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 23, 15:16:57 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13225 Dátum: 14 jún 23, 15:24:37 »

Nálunk a névválasztásnál az a lényeg, hogy kemény legyen. Egy Bence szinte kéri, hogy verjék meg, de egy Vilmost, vagy egy Gyulát senki sem piszkál.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13226 Dátum: 14 jún 23, 15:27:51 »

A magyar kultúra kereszténység előtti hagyományait azért nehéz őrizni, mert egyből a tarsolylemezes, mogorva öreg bácsikra gondol az ember, vagy a kövér, igénytelen nénire, aki elmondja, hogy Jézus valójában magyar volt stb. Biztos tudjátok melyik rétegre gondolok. És tőlük kiráz a hideg. Rossz, ha velük egy kicsit is összemosnak.

A Bence a hangzása miatt tényleg ilyen kéne legyen, de én eddig csak menő Bencékkel találkoztam.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 23, 15:29:07 írta Gdat88 » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13227 Dátum: 14 jún 23, 15:30:17 »

Sajnos én ebben a névadás témában szörnyen kozmopolita vagyok. ikszdé Sőt szinte már internacionalista marxista-leninista. Szóval nekem sok név tetszik, az eredetétől teljesen függetlenül is. Pl. a Lívia meg a Krisztina nekem a kedvenc neveim közé tartoznak, de nekem még a Cintia is tetszik. Az Alvina az még az egyik kedvencem. Bár nem is ismertem soha senkit akit így hívnak, mondjuk ez inkább előny. xD Azt azért nem mondom, hogy hidegen hagy az eredete, de a szépsége sokkal fontosabb nekem. (Ez az én esetemben már így is felér egy bolsi coming out-tal.)


Viszont az ilyen dzsipszi nevek (magyarított angolszász nevek, mint a Dzsenifer) azok nem. ikszdé
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13228 Dátum: 14 jún 23, 15:33:24 »

Akkor most én is szittyamagyar vagyok a  nevemmel?  Szomorú

de ez már nem férne ki titulusnak
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13229 Dátum: 14 jún 23, 15:34:50 »

A fórumon minden második pasi Gergő, így uncsi a tiéd, de a középső neved menő. Nyelvesít
Naplózva


Oldalak: 1 ... 880 881 [882] 883 884 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!