24 jún 18, 01:04:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 827 828 [829] 830 831 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1018062 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12420 Dátum: 14 jún 15, 16:42:25 »

Úgy Saphira, ahogy a Let it go-ból lett, legyen hó! Nevet

Let it go, let it go!
Can't hold it back any more.
Let it go, let it go!
Turn away and slam the door.
I don't care what they're going to say.
Let the storm rage on.
The cold never bothered me anyway.

Legyen hó, legyen hó
még sose volt hasonló.
Legyen hó, legyen hó,
olyan lelket mozdító.
Bár tudnám azt, hogy mi lesz itt még!
Jöjjön száz orkán!
és közben a szívemen ül a jég.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12421 Dátum: 14 jún 15, 16:43:42 »

Én Frozenben direkt nem is néztem a feliratot a daloknál, mert annyira idegesített, hogy teljesen más van ott, mint ami a szövegben. xD
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12422 Dátum: 14 jún 15, 16:45:37 »

Nekem a Mulan, meg a Lilo és Stitch a kedvenceim. Nevet
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12423 Dátum: 14 jún 15, 16:47:21 »

Amit én néztem hű volt a szöveghez, mármint aki a feliratot csinálta, de nem is bonyolult azért a szövege. Nevet Nem értem miért írták át amúgy, meg hogy minek kellet? Nem volt érthető?
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12424 Dátum: 14 jún 15, 16:51:12 »

Mert a gyerekeket akinek szánják annyira nem érdekli a szöveg, jobban hangzik énekelve, ha illik a dallamra és esetleg rímel. Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 15, 16:52:03 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #12425 Dátum: 14 jún 15, 17:03:09 »

Nekem a Hercules a kedvenc Disney mesém =D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=X2n8oHXOoBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=X2n8oHXOoBQ</a>
Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #12426 Dátum: 14 jún 15, 17:12:38 »

Lehet Noémi, bár szerintem a Disney hamar rájött, hogy a meséit nem csak a gyerekek nézi. Viszont itt ez a szöveg, elég fontos volt és úgy, hogy rímeljen írhattak volna egy olyat ami hű a szöveghez valamennyire, mert azért ez egy elég ... fontos momentum volt a mesében, hogy végre felszabadult Elsa, nem pedig, csak havat akar. Nevet
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12427 Dátum: 14 jún 15, 17:14:51 »

Nekem pont ez volt a bajom a szövegek átírásával: hogy a dalok gyakran részei voltak a párbeszédeknek is, a cselekménynek is. És emiatt a rossz fordítás értelmetlenné tette (volna) az egészet helyenként.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12428 Dátum: 14 jún 15, 18:04:10 »

Nagyon édes ez a kutya!  Pirul Ridgebackkal még nem is találkoztam, csak távolról láttam őket kiállításokon, de tuti áttanulmányoznám a hátán a szőrt. ikszdé

Van ez a szellemkastély, ahol egy csomó ember meghalt:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=C7B05h0KR2w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=C7B05h0KR2w</a>

És naná, hogy itt is ilyen hozzászólások vannak:
Nagyon sajnálom, hogy ezt a valamikori szép kastélyt ilyen állapotban látom viszont. Én még az ötvenes években, gyerekként nyaraltam itt. Emlékszem a földszinti szép, hatalmas ebédlőre és a gyönyörű nagy parkra. Gyalog jártunk a községen keresztül fürödni a strandra. Elég hosszú út volt az országút mellett. Romantikus szerelmi történetet meséltek nekünk arról, hogy miért volt fekete a kastély.

Annyira utálom az ilyen kommenteket. "Én itt nyaraltam" blablabla, kit érdekel, semmi keresnivalód sem volt ott.

Amúgy a Mackótestvérben is pont az a rossz, hogy átírták a szöveget, hogy egyáltalán nem illik a történethez. Mert ott a Nagy Szellemről énekelnek, aki az egész mesét mozgatja, a magyarban meg arról, hogy "minden ember testvér", ami elég hippi szöveg, és pont nem erről szól a mese, hanem arról, hogy minden élőlény az.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12429 Dátum: 14 jún 15, 18:09:37 »

Gmannek még egy apák napjás kép, de csak mert nem nézi a GOT-ot  ikszdé

Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12430 Dátum: 14 jún 15, 18:14:39 »

Annyira utálom az ilyen kommenteket. "Én itt nyaraltam" blablabla, kit érdekel, semmi keresnivalód sem volt ott.

Ennél már csak az "Itt voltunk KISZ táborban", meg SZOT üdülésen, stb. idegesítőbb. ikszdé Bár ez pont nem olyan hely, de más esetekben jellemző ez a magatartás.

Ha már apák napja:



ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 15, 18:17:16 írta Aes Sedai » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #12431 Dátum: 14 jún 15, 18:45:47 »

"Romantikus szerelmi történetet meséltek nekünk arról, hogy miért volt fekete a kastély."

Azok a történetek amiket én olvastam, nem túl romantikusak.

Az első gyilkosság 1912 nyarán történt, amikor is egy edericsi gulyás féltékenységből megölte kedvesét, a kastély szakácsnőjét. A második haláleset öngyilkosság volt: Nedeczky Jenő 1914 tavaszán 74. születésnapján önkezével vetett véget az életének.
A kastély ezt követően többször gazdát cserélt. 1928-ban Vág Jenő pesti ügyvéd és felesége költözött ide. Amikor az ügyvéd rajtakapta nejét egy másik férfival, öngyilkos lett. Az özvegy új vőlegénye egy kútfúró, szintén öngyilkos lett, amikor megtudta, hogy a nő szíve már másé. A fekete özvegy következő kalandja Kaály Nagy Adorján, aki alföldi földbirtokosnak és tengerésztisztnek adta ki magát, már ismert volt a rendőrség előtt. Tizenháromszoros bigámia vádjával körözték. Miután az özvegy vagyonának nagy részét elköltötte, kereket oldott.
Az özvegy a kastélyt egy nyugalmazott miniszteri főtanácsosnak adta el, aki a II. világháborúban román feleségével élt itt. Kettős hírszerző volt, látszólag a németeknek dolgozott, de valójában a szovjetek és angolok hírszerzője volt. Erről valószínűleg tudomást szereztek a németek, mivel a front átvonulása előtti napokban, 1945 februárjában öngyilkos lett.


Amúgy imádom a kutyus hátán simizni a csíkját, meg a fején is van egy folt. Most, hogy otthon voltam agyon ölelgettem, vissza akarok menni. T_T

Tanulni kéne. -.-"
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10481387_665608013493501_3957803764054826628_n.jpg
Nem egy nappal vizsga előtt van így hanem egész vizsgaidőszakban.

"Aztán a vizsga előtti pár napban az elkeseredett egyetemista turbó sebességgel, hajnalig tartó jegyzet-és könyvátnyálazással, valamint azzal a koffeinmennyiséggel a szervezetében, ami még nem halálos, jut el a vizsgáztató elé. Ott pedig Fortuna kezeibe adja magát..."
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 15, 18:49:04 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12432 Dátum: 14 jún 15, 19:21:32 »

Ha az emberek elsajátítanák a helyes időbeosztást (neadjisten még a hatékony tanulás fogásait is), akkor nem lenne vizsgadrukk.  Faceg
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12433 Dátum: 14 jún 15, 19:31:43 »

Egyszerűen csak tehetségesnek kell lenni.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #12434 Dátum: 14 jún 15, 19:44:54 »

Ha az emberek elsajátítanák a helyes időbeosztást...
Na ez az ami még vizsgaidőszak meg suli nélkül is nehezen megy.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: 1 ... 827 828 [829] 830 831 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!