24 jún 18, 15:11:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 486 487 [488] 489 490 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1021582 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7305 Dátum: 14 ápr 24, 17:03:42 »

Nekem több ikszdé-m is volt, de ezt szerettem a legjobban. Volt egy animált röhögős is, azt ki nem állhattam. xD
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #7306 Dátum: 14 ápr 24, 17:04:45 »

Nem rég felhívtak telefonon egy történelmi felméréssel.
Rendes voltam és elbeszélgettem vele kb 15percig.
Kellemes volt.Félreérthető kérdéseknél még meg is próbált segíteni. Mosolyog

Biztos jól esett neki is hogy nem csaptam rá. Nevet

Ui:A Hangja is egész kellemes,elég fiatalos volt.

("2")

Ayumi csak nézz rájuk és Lew-re. Nyelvesít
Lehet nekik is le kéne sérülniük?
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #7307 Dátum: 14 ápr 24, 17:05:42 »

Ayumi, remélem ez költői kérdés volt.

Modi nem tud szmájlikat módosítani. Ahhoz egy nagyf*szú admin kell.  smirksweat
Nálatok nincs ilyen a csapatban?Nevet
Naplózva


Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7308 Dátum: 14 ápr 24, 17:07:59 »

Költői kérdés.  Nyelvesít
Ayumi csak nézz rájuk és Lew-re. Nyelvesít
Lehet nekik is le kéne sérülniük?
Lehet hogy azért érzi magát tőlük rosszul mert saját kínosságára (  smirksweat ) és bizonytalaságára (  Gondolkozik ) emlékeztetik.  Ördögi
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #7309 Dátum: 14 ápr 24, 17:09:16 »

Úgy tűnik Mini ezt az adminos kérdést meg is válaszoltad egyből...  Nevet Biztos sokat zuhanyoztak hideg vízzel.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 17:10:05 írta Veracchi » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7310 Dátum: 14 ápr 24, 17:21:18 »

Idézet
Lehet hogy azért érzi magát tőlük rosszul mert saját kínosságára ( smirksweat ) és bizonytalaságára (  :Gondolkozik: ) emlékeztetik.  

Nem akarlak megsérteni, de azért érzi magát tőlük rosszul, mert rád emlékeztetik. Ezt írta is korábban.

Fú, hát iszonyú meglepő, hogy ez lett a címe. Már nem azért, de én is ezt a címet adtam volna gondolkodás nélkül, nem is értem, ezen miért kellett gondolkodni. ikszdé Elég egyértelmű, hogy az Öt hadsereg csatájának kell a középpontban lennie.

PJ:

Inside Information...
Our journey to make The Hobbit Trilogy has been in some ways like Bilbo's own, with hidden paths revealing their secrets to us as we've gone along. “There and Back Again” felt like the right name for the second of a two film telling of the quest to reclaim Erebor, when Bilbo’s arrival there, and departure, were both contained within the second film. But with three movies, it suddenly felt misplaced—after all, Bilbo has already arrived “there” in the "Desolation of Smaug".
When we did the premiere trip late last year, I had a quiet conversation with the studio about the idea of revisiting the title. We decided to keep an open mind until a cut of the film was ready to look at. We reached that point last week, and after viewing the movie, we all agreed there is now one title that feels completely appropriate.
And so: "The Hobbit: The Battle of the Five Armies" it is.
As Professor Tolkien intended, “There and Back Again” encompasses Bilbo’s entire adventure, so don’t be surprised if you see it used on a future box-set of all three movies.
Before then however, we have a film to finish, and much to share with you. It’s been a nice quiet time for us—Jabez and I happily editing away in a dark cave in Wellington—but those halcyon days are quickly coming to an end. It will soon be time to step into the light. Expect to see and hear much about The Hobbit: The Battle of the Five Armies in the coming months.
And there’s also The Hobbit: The Desolation of Smaug Extended Cut, which we’re in the process of finishing, with over 25 mins of new scenes, all scored with original music composed by Howard Shore.
It’ll be a fun year!
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 17:27:17 írta Saphira » Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #7311 Dátum: 14 ápr 24, 17:29:04 »

Úgy tűnik Mini ezt az adminos kérdést meg is válaszoltad egyből...  Nevet Biztos sokat zuhanyoztak hideg vízzel.

Lehet hogy van ilyen csak kisebb baja is nagyobb ennél.Jobb dolga is akad. Nevet
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7312 Dátum: 14 ápr 24, 17:39:29 »

Ugyan már, az adminok nem csinálnak semmit és Aes szerint még a f*szuk is nagy.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #7313 Dátum: 14 ápr 24, 17:41:35 »

Es o ezt honnan tudja? Hmm?
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7314 Dátum: 14 ápr 24, 17:43:31 »

Ugyan már, az adminok nem csinálnak semmit és Aes szerint még a f*szuk is nagy.
Ő nem azt mondta pont hogy nem nagy?  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #7315 Dátum: 14 ápr 24, 17:44:05 »

Régi általános iskolás tanárom jól mondta, a tananyagnak ülepednie kell.
https://medium.com/doransky/5e783c642896
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7316 Dátum: 14 ápr 24, 18:22:30 »

Nem értem ezt a cikket. Azt sem értem, mit próbál bizonyítani.

Idézet
"Van egy tévképzet azzal kapcsolatban, hogy a folyamatos megszállot tanulás milyen gyorsan képes fejleszteni a készségeinket bizonyos területen. Az állandóan egy témát magoló, állandóan ugyanazt tanuló, megerőltetett képesség fejlesztésről hisszük azt, hogy ez a legjobb módja a tanulásnak. Bár rövid távon valóban nagyon eredményes ez a megközelítés, a hosszú távú rögzülés és a képességek beépülése szempontjából úgy néz ki, hogy egyáltalán nem."

Hülyeség, amikor egyetemre jöttem, kb. a gimis anyag 100X-át nyomták a pofánkba minden nap. Iszonyat nagy mennyiséget, és csoporttársaimmal folyton csak panaszkodtunk, hogy ezt lehetetlen megtanulni. De muszáj volt, így tanultunk minden nap többet vagy kevesebbet, de naponta minimum 3 órát, úgy, hogy csak arra figyeltünk. Azóta hihetetlen módon fejlődött a memóriám, meg bármely szakszöveget könnyebben értelmezek. Mondhatom azt, hogy az erőltetett tanulás megtanított arra, hogy kell tanulni. Előtte volt, hogy egyszerűen nem tudtam koncentrálni és idegesen vergődtem a könyv fölött, mert ötször el kellett olvasnom egy mondatot. Ma már ilyen nincs, elolvasom, megértem, tudom. Azt, amit elsőben alig tudtam megtanulni egy hét alatt, ma már simán megtanulnám egy nap alatt, és ez az idő folyamatosan csak csökken.

Az egyik professzor is mondta, hogy nekik nem az a céljuk ezen az egyetemen, hogy minden hülye adatot megjegyezzünk, mert úgysem tudunk. Egyszer úgy is el fogjuk felejteni, mennyi az inulin clearence, ha később nem foglalkozunk vele. Ezt a sok hülyeséget azért tanítják (persze valójában nem, nincs rá okuk, csak szívatni akarnak ikszdé), hogy megtanítsanak igazán összetetten gondolkodni, úgy, hogy egészében, és ne részleteiben lássuk a világot, és azért, hogy elérjük a határainkat, ahol már úgy érezzük, hogy nem megy tovább, de rá legyünk kényszerítve, hogy mégis továbblendüljünk. Mert aki nem képes legyőzni ezeket az akadályokat, az nem való erre a pályára, de szerintem ez minden szakra igaz. Meg persze azért, mert ez tipikusan egy olyan hivatás, ahol sosem dőlhetsz hátra, hanem egész életedben képezni kell magad tovább.

Emellett tudok neked olyan kísérleteket is mutatni, ahol a memória növekedését vizsgálták (a hippokampusz az egyetlen hely a központi idegrendszerben, ahol osztódnak a sejtek). Úgy kezdték, hogy az alanyoknak meg kellett jegyezniük először egy 7 jegyű számsort. Naponta kb. 20 percet kellett gyakorolniuk egy hónapon keresztül. Egy hónap múlva ugyanezek az alanyok már 30-70 jegyű számsort voltak képesek megjegyezni személytől függően. Csupán azért, mert folyamatosan gyakoroltak minden nap.

Szóval én, aki tényleg 2 éve nagyon durván rá vagyok kényszerítve a folyamatos tanulásra, azt mondom, hogy hülyeség, hogy a "megszállott tanulás" nem segít. A megszállott tanulás nagyon durván segít. Kivéve, ha lelkileg tönkretesz, nyilván nem úgy kell beosztani az időd. ikszdé

Idézet
A testedzésben egy ideje megjelent a felismerés, hogy egy bizonyos izomcsoport folyamatos erőltetett edzése sokkal kevésbé hatékony, mint a különböző fizikai gyakorlatok gyors egymásutáni váltogatása.

Ez megint hülyeség, a testedzésnek meg a tanulásnak semmi köze egymáshoz.

Érdekes amúgy a cikk, de egyrészt semmi forrás, másrészt egyszer azt állítja, hogy a folyamatos tanulás rossz, máskor azt, hogy a változatos tanulás jó, de nem írja le, hogy most a változatosan tanuló is folyamatosan tanult-e, vagy csak mindig mást. A memóriát és a tanulási készséget mindkettő ugyanúgy fejleszti, a különbség csak annyi, hogy az első személy már unottan fog visszatérni a feladathoz, míg a másiknak sikerélményt fog jelenteni, hogy fel tudja idézni azt, amit napokkal korábban tanult. De hidd el, ha 7 napig a pajzsmirigyről fogok tanulni, te meg 1 napig a pajzsmirigyhormonról tanulsz, a további 6 napban meg más hormonokról, akkor én többet fogok tudni a pajzsmirigyhormonról. ikszdé

Amúgy az a tudás nem "ülepedik", később azért érted jobban, mert más helyzetekben, más feladatoknál és szituációban ugyanúgy elő kell hívnod, például nálunk az akciós potenciálról és idegrendszer folyamatokról már hatezer tantárgyból volt szó. Mindegyiknél elő kell hívni ugyanazt a tudást, de mindegyik ad hozzá valami újat is, amivel egyre bonyolultabb, de egyben tisztább lesz a kép. Az, aki gimi első osztályban azt sem tudta, mi az a szimpatikus, paraszimpatikus, enterális idegrendszer, ma már el sem gondolkodik rajta, mert annyiszor átismételte különböző szituációkban. De például nekem a 30 éves háború hiába ülepedett jó sokat az elmúlt években, tuti, hogy kevesebbet tudok belőle, mint mikor tanultam.  Nyelvesít Mert sosem kell használnom a róla összeszedett információkat.

Amúgy nem tudom, ezt miért írtam le, hosszú hozzászólást úgy sem olvas senki. Szerintem csak azért, mert nincs kedvem élettant tanulni. ikszdé
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7317 Dátum: 14 ápr 24, 18:32:55 »

Kikérem magamnak én elolvastam az egészet és tetszett is. Főleg a "minden szakra igaz" megjegyzés. *-*

Utálom magam, mert lusta ember vagyok, de ez egy olyan kényelmes dolog. *.*
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 18:33:44 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #7318 Dátum: 14 ápr 24, 18:37:30 »

Idézet
Amúgy nem tudom, ezt miért írtam le, hosszú hozzászólást úgy sem olvas senki.
Ez olyan, mint mikor valaki kirak egy képet, azzal a hozzászólással, hogy csúnya, aztán megkapja, hogy nem! Szóval, mivel mások sem akarnak esetleg tanulni ( mint most pl én) így elolvassák. Meg alapjáraton hülyeség, jók a hosszú hozzászólások, főleg, ha jól fel van építve. Úgy, hogy, de "szép vagy". Nevet

Amúgy a cikk,véleményem szerint arra utalt, hoyg nagyon sok ember magol-magol-magol a vizsgákra, eljön a vizsga időszak, elmond valamit és később már a 3/4-ét elfelejti annak amit eddig magolt.  Amúgy meg, szerintem mind kettő beválik, s ahogy látom te az intenzív magolás híve vagy. Sajnos legtöbbször én is, viszont mikor néha hagytam "ülepedni" (vagyis nem tanultam) és kihagytam 1 napot két tanulás között, jobban vissza tudtam adni a dolgokat magamnak. Viszont nagyon tetszik ez a felismerés, hogy ennyi idő alatt, ennyi tanulás közben, mennyire fejlesztetted magad, mennyit fejlődtél.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 18:38:04 írta Minagi » Naplózva


dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #7319 Dátum: 14 ápr 24, 18:37:50 »

Én is elolvastam az egészet, de csak mert napi 3órát tanulok én is  Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 486 487 [488] 489 490 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!