24 jún 02, 01:17:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 333 334 [335] 336 337 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 962122 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5010 Dátum: 14 ápr 09, 07:12:43 »

Gyakran a kemény törvények formálták igazán "tisztává" az adott országot. Pár száz évre visszamenőleg gondolkodjunk. Ha loptál, levágták az egyik kezed. Ha ezek után is lenne kedved hozzá, lecsapnák a másikat.

lehet nagyon gonosz ember vagyok de az ilyenekkel miért kell kesztyűs kézzel bánni? Sose fogom megérteni, sokkal keményebben kéne megfélemlítés, kényszermunka, kenyér és víz, az arab módszerben csak az nem tetszik hogy utána nem lehet dolgoztatni fél kézzel de mondjuk ha visszaeső akkor a kezét is vágják le az ilyeneknek! Még a lopás gondolatától is el kéne venni a kedvüket nemhogy mások megtámadásától! Saphira te biztos tudod hogy lehet valakit úgy megkínozni hogy tartósan ne károsodjon de egy életre elmenjen a kedve az ilyesmitől.

Szép gondolatmenet, de az emberi természet nem így működik. A középkorban sem vált be ez a megközelítésmód, most sem válna be és soha nem is fog működni. Coelhós gondolatmenet, de egy adott probléma nem oldható meg azon a tudatszinten, amelyen létrejött. A gyűlölet és a tudatlanság nem oldható meg gyűlölettel és tudatlansággal meghozott törvényekkel és ítéletekkel (ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne büntethetnék meg a bűnelkövetőket, de a büntetés mögöttes célja ne a bosszúállás és megtorlás legyen). Másrészt egy ilyen társadalomban előbb-utóbb azért is levágnák az ujjaidat, mert torrenteztél vagy eldobtál egy cigicsikket, esetleg fél órával korábban jöttél el a munkahelyedről.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 07:17:58 írta MrSaiyan Coelho » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5011 Dátum: 14 ápr 09, 08:30:04 »

Attól még vicces addig kínozni egy gyilkost, amíg halálért könyörög. A bosszú igenis megoldás, enyhíti a fájdalmat.
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #5012 Dátum: 14 ápr 09, 08:30:47 »

Én igazából az emberek fejére tennék egy készüléket, ami méri a "jó" és a "rossz" gondolatokat és ha az ember rosszra gondol, akkor azonnal levágatnám a fejét. Mert aki rosszra gondol, annál már csak egy hajszál, hogy megtegye. Tanulják meg a rohadékok, hogy ez így működik. Így mindenki hamar megtanulná, hogy csak jóra szabad gondolni. Nem lenne bűnözés sem, mert ahogy eszébe jutna az ilyen gondolat, már nem lenne feje.
És hogy mi legyen a jó, meg a rossz, meg a bűnözés, meg a tisztesség, azt meg én határoznám meg: Pl. részegen vezetni jó, mert k-va nagy feeling; a lopás rohadt király, mert fejleszti az ember különböző érzékeit és tisztességesen lopni is lehet; épületeket robbantgatni nagyon sirály, mert ahogy dőlnek, meg minden... áh...
Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #5013 Dátum: 14 ápr 09, 08:36:29 »

Fene beléd Cart', már kezdtem azt hinni, hogy rossz útra tértél, erre beírsz egy ilyet a végére... ikszdé Nem csalódtam benned.

Olyan jó kiélvezni, hogy van egy szabadnapom, mert megyek megkérdezni a szakmai gyakorlatot, erre kb fél órája majdnem ki is törtem a bal bokámat. Így jár az, aki rossz lábbal kel ki az ágyból. ööööö
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 09, 08:40:26 írta Veracchi » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5014 Dátum: 14 ápr 09, 08:47:37 »

Ez kicsit Hitleres, de jó értelemben. Én hányszor csinálnám ezt, biztos jobb lenne az emberiség is. De akkor igazából ez is gyilkosság, mégha a jó cél érdekében is tenné az ember.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5015 Dátum: 14 ápr 09, 08:55:01 »

Kb. értelmi fogyatékosok és megvilágosodott emberek maradnának csak a világon, akik tudatosan/tudattalanul nem gondolnak semmi rosszra.  ikszdé
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5016 Dátum: 14 ápr 09, 08:56:18 »

A gyilkosokat sem érdekli, hogy gyilkosság, amit tesznek. Téged se zavarjon Hakuuuuuu.
Naplózva
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #5017 Dátum: 14 ápr 09, 08:57:13 »

Én igazából az emberek fejére tennék egy készüléket, ami méri a "jó" és a "rossz" gondolatokat és ha az ember rosszra gondol, akkor azonnal levágatnám a fejét.

De ezt először a tervezőn is kipróbáljuk  Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5018 Dátum: 14 ápr 09, 09:01:45 »

A kínzásnak tényleg nem tudom mi értelme lenne. A halálbüntetést támogatnám, valamint a kivégzések nyilvánosságát is, egyes minősített esetekben, de a kínzásnak mi értelme van?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5019 Dátum: 14 ápr 09, 09:03:57 »

A nyilvános kivégzés is csak arra lenne jó, hogy ingyenműsor a bámészkodó plebsnek (plusz a popcornárusok is meggazdagodnak belőle Nevet).
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5020 Dátum: 14 ápr 09, 09:09:17 »

Minden ember, gondol arra, hogy de meg tudna folytani valakit. De ezek gondolatok csak, nem biztos, hogy meg is teszi. A másik meg, hogy a legtöbb gyilkos azért az mert sok negatív tapasztalat érte. Egy hierarhia, lehet lázadást szítana és még több rosszat. Egy ilyen rendszert én rafináltabban építenék fel. Először a bűnözőkkel kell kezdeni. Akkor az emberek jó példaként veszik. Utánna azokkal akik elnyomnak másokat, hogy ne szükessenek gyilkosok. De azt kell elérni, hogy csak a rosszak féljenek.  Gondolkozik  Mondjuk gman, az biztos ha az ember nem azért akar ölni mert olyanja van, hanem mert meg akarja "Tisztítani' a rendszert, lehet mégsem baj.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5021 Dátum: 14 ápr 09, 09:09:30 »

A gyors halálra fel lehet készülni lélekben, tehát kisebb büntetés, valamint a hozzátartozóknak is jobb, ha szenved  a szeretett személy gyilkosa.
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #5022 Dátum: 14 ápr 09, 09:09:50 »

Hitler is jó ember volt, úgyhogy csak jó értelemben lehet! Ő is hitt a korlátokban. Minél jobban lekoráltozzuk a többi ember elméjét és megadjuk nekik, hogy ki/mi a "jó" és a "rossz", annál tökéletesebb Univerzumot alkothatunk saját magunk számára. Ő is ebben hitt. Kúl Neki sajnos csak materiális szinten sikerült ezt majdnem véghez vinnie. Az én megoldásom ennél tökéletesebb. Már a gondolati síkra is láncot tudnék verni! Egyszerűen zseniális! Kúl

A tervező csak jóra gondol, mert a tervező az alap, akihez történik a viszonyítás mindenki máshoz képest. Szóval ha én úgy gondolom, hogy a lopás jó és valaki máshogy gondolja, akkor lecsapatom a fejét. Mert a saját fejemben az én Univerzumom a tökéletes. Kúl Bwuhahahahaha.

Bár így belegondolva, csak én maradnék életben a bolygón... hm...
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #5023 Dátum: 14 ápr 09, 09:18:39 »

Hát igen, kedves tervező ezért kéne egy olyan rendszer, ahol nem mindenki hal meg ha másra gondol.  Nevet  Ő ártatlanokat is ölt meg, persze ez szerinte nem így volt mivel a hátrányos életében, csak azt szapulták belé, hogy ez a népcsoport rossz. Ha csak a rosszakat irtotta volna, teljesen egyet értenék az elmélettel. De az a baj, hogy a legtöbb emberben a "rossz" fogalom máshogy alakul ki.   Gondolkozik
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5024 Dátum: 14 ápr 09, 09:22:25 »

Az én megoldásom egy egyszerű mezeik kis műtét lenne amivel egyenesen az agy fájdalomközpontját lehet ingerelni. ÉS igenis a legtöbb bűnöző megtörne nagyon rövid idő alatt kényszermunka plusz kínzás, elég abból 1 év is ha igazán kemény pláne ha 5 re rakjuk a minimumot, nem szüntetné meg a bűnözést az lehetetlen, de a visszaesést lekorlátozná egy ilyen szabadság Nevet Pláne ha a kütyü bent marad és baj esetén távolról aktiválható Nevet a biztonság kedvéért. A rendőrséget meg inkább picit a Dredd bíró filmben látottakhoz igazítanám, mondjuk nem hozhatna ítéletet de törvénybe iktatnám ha valaki a rendőrre kezet-fegyvert emel azt a rendőrnek kötelessége lenne pépesíteni kicsit akár fegyverrel is. Mert ahogy hallottam még a figyelmeztetőlövés sem javallott jelen állás szerint a csúzli az oldalukon csak dísz mert ha csak ráemelik valakire az már komoly következményekkel járhat. Amerikában bezzeg más a szitu, nem szeretem majmolni az USA-t de ott a rendőrök mernek cselekedni, megvannak rá a megfelelő törvényi keretek. Amik itt nincsenek, illetve ki vannak forgatva a bűnözők védelmére. De a hazai dolgokban nem mehetek bele sajnos mert egy figyelmeztetést nem ér a dolog.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Oldalak: 1 ... 333 334 [335] 336 337 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!