24 szep 28, 00:11:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 249 250 [251] 252 253 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1169827 alkalommal)
0 Felhasználó és 58 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3750 Dátum: 14 márc 30, 11:42:07 »

Érdekes elméletek, de mivel a nevében is benne van, hogy születésnap, azt jelenti, hogy a születés napját ünnepeljük. Megünnepeljük azt a napot, amikor a világra jött ünnepeltünk, mert tök jó, hogy itt van.
Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3751 Dátum: 14 márc 30, 11:57:38 »

"Születésnap" ... csak egyszer születhetünk meg, egyszer és egy napon, és az a nap másodjára nem fog bekövetkezni, függetlenül attól hogy minden évben ünnepeljük. Maximum ilyen évforduló szerűség. 17 vagyok, nem 2014 február 27-én, nem 2013-12-11-10-09-08-07-06-05-04-03-02-01-00-99-98-én/án születtem hanem 97 február 27-én. Tehát maga a szokás is teljesen alaptalan, mert, egy a születésünktől csaknem teljesen független napot ünneplünk. Azt meg nem tudom, hogy a szökőév mennyire tolja el ezeket a napokat, lehet hogy épp emiatt már nem is azon a napon ünneplünk, sőt... Ahogy a házassági évfordulók is. Bár ott legfeljebb annak örülnek, hogy... képesek voltak xy időt kibírni egymás mellett.

Az idővel kapcsolatos dolgokat felesleges ünnepelni, mert maga az idő is egy.... elég érdekes dolog, mondhatni, hogy ilyen formában nem is létezik.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 30, 11:58:34 írta Ms. Trager » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #3752 Dátum: 14 márc 30, 12:40:50 »

Érdekes elméletek, de mivel a nevében is benne van, hogy születésnap, azt jelenti, hogy a születés napját ünnepeljük. Megünnepeljük azt a napot, amikor a világra jött ünnepeltünk, mert tök jó, hogy itt van.
Pár ember szülinapja gyásznap is lehetne ilyen logika mentén.
Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3753 Dátum: 14 márc 30, 12:58:08 »

Példát nem mondasz? (rajtam kívül....)
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3754 Dátum: 14 márc 30, 13:04:21 »

A születésnap jó dolog, nem is jutott eddig eszembe, hogy a halálhoz való közeledést "ünnepelnénk". A névnap értelmét nem értem, bár egy kedves gesztus és ahogyan írtam, jól esik az embernek, ha felköszöntik.
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3755 Dátum: 14 márc 30, 13:06:42 »

Mert nem is azt ünnepeljük. Csak nem vesszük észre, hogy ahogy az életünk pereg és egyre többet átélünk, a halálhoz is közelebb kerülünk. Szerintem inkább azt ünnepeljük, amit cinikusan megfogalmaztam a mások oldalon.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #3756 Dátum: 14 márc 30, 13:12:46 »

Pedig ponthogy az általad "cinikusan" megfogalmazott felét ünnepeljük.Azt hogy egy újabb évet megérhettünk.
Nem a visszaszámláló a lényeg,hanem a stopper."Lepergő Homok mennyisége".
Névnapot én sem tartom annyira fontosnak,főleg ha valakinek már több is van.Akár 6-8 >.<#
Ellen ellenére ennek is megvan a jelentősége.Az ember azt ünnepli hogy elnevezték,és nem kell név nélkül élnie,akár árvaként.Egyik az első ajándék is a szülőktől,ami megmarad.(Kivéve aki nevet vált) Mosolyog

2024-Mars One hopes to establish the first human settlement on Mars.[
April 8 – Total solar eclipse
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 30, 13:14:58 írta K ichigo » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3757 Dátum: 14 márc 30, 13:14:51 »

jól esik az embernek, ha felköszöntik.

De csak akkor, ha ezt a hamis önigazolásnak szánt jóleső érzést másoktól várod el.  Szomorú

Az ego játéka a formákban ölt testet, ha örömöd és bánatod mások interakciójából vezeted le, akkor az egész nem más, mint az elme rablánca. Minden nap a létezés ünnepe.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3758 Dátum: 14 márc 30, 13:18:48 »

Lebuktam, hogy a Mester is egós és szereti a külső validációt. Ezért most elvonulok 40 napra a sivatagba meditálni.  Nyelvesít

Névnapot én sem tartom annyira fontosnak,főleg ha valakinek már több is van.Akár 6-8 >.<#
Ellen ellenére ennek is megvan a jelentősége.Az ember azt ünnepli hogy elnevezték,és nem kell név nélkül élnie,akár árvaként.Egyik az első ajándék is a szülőktől,ami megmarad.(Kivéve aki nevet vált) Mosolyog

Erre nem is gondoltam még eddig, de van benne valami.
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #3759 Dátum: 14 márc 30, 13:21:23 »

Olyan jó gondolataim voltak, aztán kiverte az egészet a fejemből a tény, hogy valaki aki '97-ben született már 17 éves.

A születésnapjaimat én mindig csak kis családi körben ünnepeltem meg. Jól esett, hogy felköszöntöttek, az is mikor Noe elhívott magához a koliba és iszogattunk egy kicsit, de az igazi ünneplés az mindig otthon van és jó is nekem így.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3760 Dátum: 14 márc 30, 13:28:07 »

Az ember azt ünnepli hogy elnevezték,és nem kell név nélkül élnie,akár árvaként

Látom nem láttad még a Monster c. animét. Ez a jelent pont a mondatod ellenkezőjéről is szól.
https://www.youtube.com/watch?v=AE9qPRIt1vU



Olyan jó gondolataim voltak, aztán kiverte az egészet a fejemből a tény, hogy valaki aki '97-ben született már 17 éves.

Jah öregszel. =/  és 10 évvel ezelőtt kezdetű mondatok sem a 90-es évekre vonatkoznak.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #3761 Dátum: 14 márc 30, 13:35:24 »

Számomra meg az fura, hogy aki 2000 után született az nem 3-4 eves hanem 13-14.  >.<#
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3762 Dátum: 14 márc 30, 13:36:26 »

Syzy. Komolyan, ennek mi értelme van? A japánok valahogy olyan problémák miatt aggódnak, ami az erurópaiaknak eszükbe sem jutna. Nevet
Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3763 Dátum: 14 márc 30, 13:42:08 »

Pedig ponthogy az általad "cinikusan" megfogalmazott felét ünnepeljük.Azt hogy egy újabb évet megérhettünk.

Valahogy így gondoltam én is.

Amúgy ez a Hold bázisos dolog is érdekes lesz...

Jaj ez is milyen aranyos: http://www.youtube.com/watch?v=CtyFQRkhW9g
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3764 Dátum: 14 márc 30, 13:50:35 »

"Néha az ki nem néz, lát a legtisztábban. El kéne kicsit feledkezni az anyagi világunkról és kitárni elménk az univerzum egészének. Ekkor érnénk el azt a nagyszerű életérzést, melyet úgy hívunk: Élni az életet"
Molnár Levente
2014.03.30

Gondolatok ebéd után
Naplózva


Oldalak: 1 ... 249 250 [251] 252 253 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!