24 jún 26, 16:46:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 248 249 [250] 251 252 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1059965 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3735 Dátum: 14 márc 29, 23:42:09 »

Visszaolvasni is félek. A szívemet ráteszem hogy DW téma volt megint (ja, hogy az nincs).
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #3736 Dátum: 14 márc 29, 23:45:31 »

Nem teljesen.Ha érdekel mi volt az akkor nézz be a viccekhez az a videó röviden összefoglalja főleg 2:21nél,csak más értelemben.


2020-A NASA holdbázisának eredetileg tervezett felbocsátása

Mostantól ha találok a hsz-hez fontosabb momentumot,azt beírom így.
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3737 Dátum: 14 márc 29, 23:54:43 »

Annál a résznél még itt voltam. Utána mentem fel állatkodni San Andreass-ra egy pár órácskát. Csak a videót nem néztem meg.

Mindenesetre az előző oldalon is volt róla szó, tehát részben talán még igazam is volt. Már kezdtem aggódni hogy film topik lesz a témából, és mennyi oldalt termeltetek.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 29, 23:59:59 írta Ms. Trager » Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #3738 Dátum: 14 márc 30, 02:47:25 »

2020-A NASA holdbázisának eredetileg tervezett felbocsátása
Engem a marsi út érdekel. Vajon megélem hogy ember lép oda?  Gondolkozik


Csodálkoztam hogy miért van ilyen késő nem érzékeltem hogy 3negyed 4 lenne aztán rájöttem hogy az a fránya óraállítás kavart be.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #3739 Dátum: 14 márc 30, 06:42:16 »

Snnira fölösleges amúgy. És most meg kevesrbbet aludhatok 2,5 honapig. T.T
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3740 Dátum: 14 márc 30, 10:16:05 »

Én ezt az óra átállítást sose értettem.... hogy mitől aludnánk kevesebbet, már csak azért sem mert ettől függetlenül ugyanúgy 24 óra lesz egy nap.

"Március 30-án, vasárnap hajnalban 2 óráról 3 órára kell előre állítani az óráinkat. Az óraátállítás kérdése régóta foglalkoztatja a lakosságot. Sokak szerint tele van előnyökkel, mások inkább feleslegesnek érzik. Utánajártunk, mi az igazság!

A módszert egységesen alkalmazzák Európa-szerte, melynek lényege, hogy a tavaszi átállításkor hivatalosan áttérünk a nyári időszámításra, ami óráinkat közelebb igazítja a nap járásához. Célja, hogy a lakosság szokásos reggel hét és este tíz óra közötti ébrenléti ideje a természetes nappali világosság idejével minél jobban egybe essen.

Bobák Andrea, A MAVIR Zrt. kommunikációs munkatársa kérdésünkre elmondta, hogy becsléseik szerint az óraátállítás révén 100-120 Gwh villamos-energia és nagyjából bruttó 5-6 milliárd forint az eredmény.

- Ez 30-40 ezer háztartás éves fogyasztásának felel meg. A fel nem használt energiát természetesen kifizetni sem kell, ami így közel hatmilliárd forinttal csökkenti a villanyszámlát – magyarázta Bobák. – Azonban azt is érdemes megjegyezni, hogy a megtakarítás nem csak a pénztárcát kíméli, hanem a környezet számára is hasznos, ha kevesebb energiát kell az erőművekben termelni.
óraátállítás

Egy órával kevesebb jut vasárnap, de legalább tovább lesz világos…

A hazai villamosenergia-rendszert irányító vállalat szakemberei 1949 óta gyűjtik és elemzik a mindenkori fogyasztási adatokat. Ezekből az látszik, hogy a napéjegyenlőséghez közeli tavaszi óraállításkor látványosan változik az esti órák terhelése.

Magyarországon a nyári időszámítás 1996-ig szeptemberben ért véget, ekkor egy kormányrendelettel igazították a nyári-téli óraátállítást az Európai Unió tagállamaiban érvényes rendszerhez. Így tehát a nyári időszámítás március utolsó vasárnapjától október utolsó vasárnapjáig tart.

- Európában minden időzónában ugyanabban az időpontban állítják át az órákat, Amerikában ez időzónánként változik – tette hozzá Bobák Andrea.

Októberben egyébként készült egy online kutatás, ahol a több mint hatezer válaszadó 85 százaléka nyilatkozott úgy, hogy eltörölné az óraátállítást."

Tulajdonképpen szerintem semmi értelme nincs, és nekem ugyanúgy megvan a napi 3-4 óra alvásom, szóval nem oszt, nem szoroz. Vagy aki problémázik rajta, az feküdjön "hamarabb".

Ezt soha de soha nem értettem, ahogy azokat se, akik folyton azzal tömték a fejem, hogy nyáron hosszabbak az éjszakák. smirksweat (Már hogy a viharba lehetnének hosszabbak, amikor később sötétedik, és hamarabb világosodik...)
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3741 Dátum: 14 márc 30, 10:31:20 »

Télen hosszabbak az éjszakák, nem nyáron. És ha hajnali 2-kor átállítják az órát 3-ra, akkor tényleg veszítünk egy órát. De szerintem is hülyeség az óraállítgatás, el kéne már törölni végre.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #3742 Dátum: 14 márc 30, 10:35:44 »

Ez egy hagyomány. Olyan, mintha el akarnád törölni a névnapot, mert annak sincs értelme.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3743 Dátum: 14 márc 30, 10:44:36 »

Én azt sem tartom számon, de azért jól esik, ha felköszöntenek. Nevet
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3744 Dátum: 14 márc 30, 10:51:58 »

Se a szülinapnak, se a névnapnak nincs értelme, de az ember mégis farag valami jelentőséget neki. Az óraátállítás is hasonló. De legalább a macska "később" kel... bár azt hiszem egy emberöltő is kevés lesz ahhoz, hogy felfogjam, miért is van ez így.

Én nem szeretem a telet. Általában hideg és havas, latyakos. Egy dolog jó benne, a sötétség. A hosszú éjszakák nagyon tetszenek, meg az, hogy hazamenetel közbe is sötét van már viszonylag. A nyárnak más hangulata van, de őszintén szólva imádom a 40-45 fokokat, remélem idén melegebb is lesz. És végül is... ha így haladunk, előbb-utóbb biztosan.

Nincs is szebb dolog annál, mint kifeküdni a fűre, egy domb oldalára, és bámulni a csillagokat. Annyi érdekes dolgot lehet felfedezni. Már alig várom, hogy ismét megtehessem... Az éjszakai égbolt, a Hold pont úgy vonz engem, mint illatozó virág a méhet.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3745 Dátum: 14 márc 30, 10:55:55 »

Jó, hát ez már értékrend kérdése. Le lehetne egyszerűsíteni az életet, hogy csak annak van értelme, ami a túlélés szempontjából hasznos, de akkor elég szar lenne.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3746 Dátum: 14 márc 30, 10:59:03 »

A születésnap ünneplést én nem igazán értem. A felköszöntés az jól esik, meg nyilván gyerekkorban az ajándékozás is jó. De az, hogy ilyen fergeteges bulival ünnepelje meg az ember, hogy egy újabb évvel közelebb van a halálhoz, hát nem tudom, mi a jó ebben. A születésnap az halálünnep. Megemlékezni róla, felköszönteni a másikat, annak van értelme, na de ünnepelni?
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #3747 Dátum: 14 márc 30, 11:13:24 »

Jó, hát ez már értékrend kérdése. Le lehetne egyszerűsíteni az életet, hogy csak annak van értelme, ami a túlélés szempontjából hasznos, de akkor elég szar lenne.
Ezért lenne jó, ha tétje lenne mindennek. Pl. felrobban házad, ha nem mosol fogat, vagy legálisan küldhet rád bérgyilkosokat bármely ismerősöd, ha nem köszöntöd fel a névnapján.
Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3748 Dátum: 14 márc 30, 11:19:27 »

Hát... 1 év... Aes, úgy is hozzá lehetne állni, hogy örülnek annak, hogy 1 év telt el úgy, hogy nem szúrták le 100Ft-ért az utcán, és ezt ünnepelik. Vagy hogy nem halt meg alkoholmérgezésben, rákban, AIDS-ben és diabéteszben. Lehetne sorolni. Ez is hozzáállás kérdése.

De a tortát ne hanyagolják, azt szeretem. Pirul
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3749 Dátum: 14 márc 30, 11:22:29 »

Na ja, ebben is van valami. ikszdé
Naplózva
Oldalak: 1 ... 248 249 [250] 251 252 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!