24 szep 28, 05:16:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 213 214 [215] 216 217 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1170860 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3210 Dátum: 14 márc 24, 16:29:51 »

Szerencsére a sütés tudomány és főzés tudomány itt még él a női ágon. Anya 11 évesen már rákényszerült a főzésre, sütésre, én pedig puszta érdeklődésből kezdtem neki, izgalmas és fontos is (szintén 11 évesen készítettem el az első nagyobb tortámat). Nevet Nem elégszem meg a telefonos kajakészítéssel. Sokan manapság a tinik közül csak azt ismerik, és az nem valami változatos. Egyébként még nem igen volt étel, amit ne tudtam volna elkészíteni, még 3-4 éve lehetett, amikor oda égettem a grízt, de annak már az elején is olyan gyanúsan fura állaga volt. >.<# Majdnem kimászott a lábasból.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 16:31:30 írta Ms. Trager » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3211 Dátum: 14 márc 24, 16:40:01 »

Én nem szeretek főzni, tudok, de nem szeretek, csak akkor, ha nem muszájból teszem azt, tehát pl. otthon szeretek főzéssel szórakozni, ha nincs más dolgom, de koliban nem, amúgy sem szeretem az itteni konyhát.
Gimiben viszont pl. mindig jól esett a kotyvasztás.
Azt szeretem igazán amikor barátom főz rám.  Pirul

Múltkor mondjuk beszóltak, hogy milyen élelmiszermérnök az aki nem főz. T_T De hát olyan aki nem viszi haza a munkát. Nevet Amúgy is elég lenne annyit értenem a főzéshez, mint egy szakácsnak a mikrobiológiai vizsgálatokhoz. Durci
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3212 Dátum: 14 márc 24, 16:51:41 »

Én a kolit sose értettem, hogy hogy lehet szeretni. Távol az otthonunktól egy emberekkel teli zárt környezetben, nekem a rémálmom. Minden más barátnőmnek tetszik, de én sose szerettem az ehhez hasonló dolgokat. Ezért nem járok diszkóba, buliba se, vagy más rendezvényekre. Nem szép dolog, de sajnos ez jellemző rám. Van akik szerint félek az emberektől. Nevet Mondjuk ez nem igaz, inkább csak... túl sok negatív hatás ér velük kapcsolatban. Mármint nem az ami rám irányul, vagy bántó, hanem inkább csak úgy megfigyelés alapon. Bár erre nem lehet fogni a tömegundort, tudom.. Hümm-hümm

Mindenesetre nekünk évente szokott lenni ilyen főzőcske verseny, ott is a koli konyhába csinálnak kaját. De szerintem 3 év édes kevés lesz ahhoz hogy én valaha is eljussak a kolikonyháig. Remélem is.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3213 Dátum: 14 márc 24, 16:58:43 »

Már szerinted a kolit önszántából válassza az ember, pláne egy egyetemen?

Mondjuk én pont szeretem, rengeteg jó tapasztalatot szereztem itt, és tagadhatatlanul, ha az ember kommunikatív számos előnye is van a kolinak, de ha választanék én is jobban örülnék másnak.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3214 Dátum: 14 márc 24, 17:01:24 »

Tudom, hogy nem önszántából válassza. Mindig mikor sétálok hazafelé, vagy legalábbis ki az iskola kapun, látom a kolisokat akik felsétálnak az emeletre, és mint mindig, ilyenkor is átérzem hogy nekik milyen lehet ott. Bár úgy igazán átérezhetni nem tudom, mivel a tapasztalataink, értékrendünk sem azonos, de a helyükbe képzelve magam én... nehezen viselném az biztos. Mindenki máshogy éli át ezt is. Vannak barátnőim akik egyenesen imádják, vannak akik alig várják, hogy kiessenek onnan.
Naplózva
Bra
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 53



« Válasz #3215 Dátum: 14 márc 24, 17:09:19 »

Anyukám szakács és szegény mindig meg akart tanítani főzni, de akkor nem álltam kötélnek. Viszont most hogy saját háztartást vezetek jól jön hogy fél szemmel azért figyeltem rá. ^^

Azt szokták mondani hogy úgy fözök mint az anyák. Nevet
Mármint eltalálom azt az izt amitől a régi vasárnapi ebédek jutnak az ember eszébe.

Ami a fő repertoárom az a rántott hús sült krumplival és salátaval vagy savanyúsággal.
Gyros sült krumplival zöldségekkel.
Bableves, babfőzelék, ugyanez lencsében, nyáron lecsó ( tojással ), fasirt, paradicsomos húsgomboc, milánoi, cigány pecsenye ( husi, sült krumpli, sült hagyma és sült bacon ), brassoi.

Édességből meg a somlói a favorit, de huh nem sorolom inkább mutatom. Mosolyog
https://m.facebook.com/zs.andrea.5/albums/326844117355732/

Persze a gyümölcs sem maradhat ki. Tudom nem kellene az étellel játszanom de ezt anno nem lehetett kihagyni. ^^
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=581323315241143&id=100000904381188&set=a.326844117355732.77285.100000904381188&source=43
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 17:14:25 írta Bra » Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #3216 Dátum: 14 márc 24, 17:19:47 »

A somlói pont egy olyan édesség, amit gyerekkorom óta utálok. Valahogy sose tudták megszerettetni velem, pedig én próbálkoztam. Szomorú

Ah, néha olyan jó kolis sztorikat hallgatni haveroktól, de amikor mehettem volna át nem él(het)tem a lehetőséggel. :/
(Na Noémi, tegnap tudtál valami kajához jutni még vagy éhes maradtál? ikszdé)
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 17:24:33 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3217 Dátum: 14 márc 24, 17:24:57 »

Édességből meg a somlói a favorit, de huh nem sorolom inkább mutatom.
Én szeretem, de csak akkor, ha nincs benne mazsola. Fú, gyűlölöm a mazsolát. Rossz érzés ráharapni arra az aszott kis golyóra miközben élvezed a somlóit vagy más finomságot. Brrr... kiráz tőle a hideg is.  Nevet

Gyrostálat még mi is örömmel csinálunk, nem nehéz szerencsére, és gyorsan meg is van. De még gyorsabb minden ha mindenki külön feladatot lát el. Bár mostanában sajnos nem csináltunk...

Én a creme brulee akartam elkészíteni valahogy mindig is, de még sose sikerült időt szakítani rá. :/

Egyébként ma angol órán épp a különleges ételekről volt szó. Az ott meg említett sárkánygyümölcsöt szívesen megkóstolnám. De szó volt skorpióról és szöcskéről is. Én őket is megkóstolnám, nem lehet rossz ízük. Csak lehetőségem nincs rá. Egyedül a békacombra volt, de azt azóta is imádom. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3218 Dátum: 14 márc 24, 17:26:57 »

Meg akarom nézni egy vadászbolt honlapját, és erre ez fogad:

Idézet
Szakmai célú tájékoztató!
Honlapunk fegyverekrol tartalmaz tájékoztatást kizárólag arra jogosultaknak!
Tisztelt szakmai célú látogató, viszonteladó, illetoleg fegyverek felhasználásával jogszeruen, hivatásszeruen foglalkozó érdeklodo, leendo vásárlónk!

Kérjük, hogy csak úgy és akkor lépjen be honlapunkra, amennyiben Ön a fenti feltételeknek megfelel. Tájékoztatónk csak és kizárólag szakmai célú információkat tartalmaz. Mindenkit, aki nem tartozik a fenti körbe, felhívunk, hogy nem jogosult e tájékoztató megtekintésére, hagyja el ezt az oldalt! A BELÉPÉS feliratra való kattintással Ön kijelenti, hogy kizárólag szakmai célú látogató (tehát kizárólag fegyver vásárlásával, tartásával, kereskedelmével, hivatás-vagy sportcélból keresi fel honlapunkat) és hogy a lapon található információkra szakmai célból van szüksége. Felhívjuk figyelmét, hogy a BELÉPÉS feliratra való kattintással Ön hivatalosan árajánlatot kér társaságunktól.

Áraink tájékoztató jelleguek, kizárólag raktárkészletünk erejéig érvényesek és nem minosülnek kötelezo nyilvános ajánlattételnek.

Szánalom, szégyen, gyalázat. Ennyire fél a Rendszer a néptől, hogy egy sz*r honlapot se lehetne jogszerűen megtekinteni, mert ott csúnya fegyverek (= az egyetlen valóban hatékony önvédelmi eszköz) is látható? Na nem mintha ez bárkit is bármiben megakadályozna persze. xD

Btw, külön ironikus, hogy csak a távcsöveket akarom megnézni ott.
Naplózva
Bra
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 53



« Válasz #3219 Dátum: 14 márc 24, 17:31:38 »

Viir
Az én somloimat még te is megennéd kacsint

Ms. Trager
Én a konyhában mindent egyedül csinálok így el is megy 3-4 órát. ^^"
Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3220 Dátum: 14 márc 24, 17:33:54 »

Ennyire nincs segítő kéz a lakásban? Nevet Egyébként nem gond az, ha telik rá idő még izgalmas is. Meg nem szólnak bele, mit hogy csinálj. Ennek köszönhetően egy csomó más érdekes finomságot ki tudsz alakítani a nyugiban. Főleg zenehallgatás közben. Csak ne környékezné meg a két jószág... egy szál rántott húst nem hagyhatok egyedül, mert bár a macska nem eszi meg, de csapatmunka van, szóval lelöki a kutyának ha kéri. smirksweat
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #3221 Dátum: 14 márc 24, 17:59:50 »

A somlói pont egy olyan édesség, amit gyerekkorom óta utálok.
Nekem se a kedvencem, de egy helyen baromira szeretem. A két szerecsenben. Kicsit (nem kicsit) átgondolták a Somlóit, és mennyei finom, én nagyon szeretem. Pirul Oda majd nézz be és kóstold meg szerintem. Pirul A Király utca és az Oktogon közelébe van, A Nagymező utcában.
Naplózva


Bra
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 53



« Válasz #3222 Dátum: 14 márc 24, 18:01:52 »

Ms. Trager
A pátom nen igazán tudna miben segíteni, attol függetlenül hogy Gordon Ramsey fan. Nevet
De igazad van, legalább kisérletezhetem. kacsint
A zene is alap, de az idő sokszor nem elég :/

A kutya macska kombó meg kemény lehet. Nevet együtt biztos sokmindenre képesek. Mosolyog

Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #3223 Dátum: 14 márc 24, 18:10:04 »

Mini ez meggondolandó. Nem vagyok onnan messze Wesselényi utcánál, egyszer suli után lehet berángatom oda valamelyik osztálytársamat, hogy nasizzunk egyet. Nevet Úgyis régen voltam cukrászdában. Köszi a tippet. Mosolyog Bár egy fekete-erdő tortáért jelen pillanatban ölni tudnék.

Most esik le, 3 hétig nem lesz jogórám jövőhéttől kezdve, tanárom kiutazik Japánba a férjével. Néztem rá nagy szemekkel hátha elvisz magával, de nem egyezett bele pedig a kiskedvence vagyok. Szomorú

« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 18:15:24 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #3224 Dátum: 14 márc 24, 18:15:37 »

szerintetek komolyan írtam?  Nevet  Amúgy a rendőrök perverzek...

Ez saját tapasztalat,vagy egyszerű általánosítás? smirksweat

VALAKI mesélte, hogy a rendőr bácsi valamilyen szobában nézik ahogy a fiatal 16 éveseket levetkőztetik... Csak eszembe jutott ma. Nevet

Naplózva

Oldalak: 1 ... 213 214 [215] 216 217 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!