24 jún 18, 23:03:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1023095 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2265 Dátum: 14 márc 07, 22:10:56 »

Nem a szekrényt döntötte le, hanem a szekrényen lévő dolgokat.

Seva, én nem vagyok macskaellenes. Akartam egy dagadt ragdollt, hogy ne legyek egyedül az albérletben. De inkább kutya lesz, mert az haszn...  Pojén
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2266 Dátum: 14 márc 07, 22:16:54 »

Hasznos a bérházi kutya?
Mondjuk egy szép nagy véreb a betörőket a bérházaban is megtépázza ha bemennek oda.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #2267 Dátum: 14 márc 07, 22:21:34 »

Pesten a cicakávézóban van ragdoll.  Nevet Kövér és elernyed ha felemeled.  Nevet De sima házimacska aranyosabb szerintem.
Éjjel tudnak idegesítőek lenni. Én pl tegnap egy papucsot vágtam hozzá, mert nem tudtam aludni tőle.
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2268 Dátum: 14 márc 07, 22:30:14 »

Egy csivava vagy egy mopsz mitől hasznosabb egy macskánál?  Nyelvesít
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2269 Dátum: 14 márc 07, 22:44:42 »

http://csokonaiszinhaz.hu/elso-szerelem/

Megnéztem ezt ma, rövid volt, mondjuk a történet nem valami hálás, de jó volt a színész.

A fénypont persze az volt, amikor kevés fény mellett egy nagyon szép csaj meztelenül átsétált a színpadon. De úgy  nagyon rendben volt mindenhol arc/mell/alsó rész.  Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2270 Dátum: 14 márc 07, 22:53:49 »

Idézet
De sima házimacska aranyosabb szerintem.

Nem! A ragdoll a legbambább, édesebb, dagadtabb, puhább, legjobb macska, ami létezik. Nevet De a szent birman is gyönyörű, meg még a havana tetszik nagyon, mert úgy néz ki, mint egy párduc.

Idézet
Hasznos a bérházi kutya?

Igen.
Sokan tévedésben élnek, az igazi kutyatartás nem az, hogy kidobják a kutyát az udvarra, és úgy gondolják, hogy az elvan ott egyedül, és soha sem vágyik a gazdája vagy a séta után. Nem is az, amikor vesznek egy zsebkutyát, amit soha az életben nem visznek le sétálni, mert alomba szaratják.
Ott van például a vizsla (és nem elfogultságból hozom fel, hanem mert ezt ismerem a legjobban). Ha kiteszed télen a -20 fokba, elég kellemetlen meglepetés érhet, ha megfagy. A vizsla nem arra való, hogy kidobd az udvarra, mert ez a fajta testileg és lelkileg is belerokkanna ebbe. A vizslákat nagyon megbecsülték a magyar nemesek, fedett házaik voltak, Bethlen Gáborról köztudott, hogy két vizslája vele aludt a szobájában.

Az, hogy a házban tartanak egy kutyát, soha nem hátrány egyik félnek sem, sőt előny, mert sokkal szorosabb és bensőségesebb kapcsolat alakul ki a kutya és gazda között azáltal, hogy mindig együtt vannak. És a kutya hasznosságából sem vesz el semmit. Két év múlva, ha Tisza hat éves lesz, venni akarok egy kölyköt, és vele már nem akarom elszalasztani a lehetőséget, hogy letegyem a vadász munkavizsgát. Persze vadászni nem fogok járni (én magam nem is tehetném), már csak elvi okokból sem, de mivel szeretném, hogy munkakutyaként dolgozzon, így valószínűleg szarvasgombász-képzésre is elmegyünk, és ha minden jól megy, évekig bújhatjuk majd az erdőket szarvasgomba után vele és Tiszával. Ezenkívül - már csak az egyetem miatt is - a segítőkutyásokkal el akarok majd járni a gyermekonkológiára. Mindebben egyáltalán nem fog gátolni az, hogy a kutya a házban él. Sőt csak segít. Valójában aki azt hiszi, a kutyának csak az udvaron van haszna, az annyit ismer a kutyás társadalomból, amit lát az átlag falusi helyeken, ahol kiteszik a kutyát az udvarra és felé sem néznek.

És hogy mit értettem az alatt, hogy a macska passzív állat? Ha abból a szempontból nézzük, hogy nagyon jó megsimogatni, kényeztetni egy macskát, és jó érzés, hogy velünk van és szeret, nyilván hasznos. Csakhogy a macska nem késztet változásra. Nem tanít, és nem ad az életedhez ezernyi tapasztalatot. Veszel egy macskát, mert magányos vagy és szeretetre vágysz, és ugyan ő ott lesz melletted, de te egyáltalán nem tettél ezzel egy lépést sem a magány legyőzésére. Ugyanolyan passzív személy maradtál, aki munka után hazamegy, ad enni a macskának és leül a gép elé punnyadni. Ezzel szemben a kutya mindig mozgásra, ismerkedésre késztet, mert elvárja, hogy lemenjetek sétálni, elvárja, hogy hatalmas túrákat tegyetek az erdőben és felfedezd az országot, vagy hogy sportolj.

 Pont ezért akartam neked javasolni, amikor olvastam a depressziós-magányos-öngyilkos hajlamos blogodat, hogy vegyél egy kutyát. Mert egy kutyával ismerkedni is sokkal egyszerűbb. Lemész a parkba, a kutyák rögtön játszani fognak egymással, nem fognak szégyenlősködni, a gazdák meg ilyenkor mégis csak elbeszélgetnek egymással. Emellett számos kutyás program van, túrák stb., ahol emberekkel is megismerkedsz, többségében jó és rendes emberekkel. És még csak nem is beszéltem arról, hogy a kutyaiskolákban/óvodákban is lehet ismerkedni, vagy ha munkakutyád van, az újabb kalandokat nyújt az életben.
Nem egy emberrel találkoztam már, akinek megváltoztatta az életét egy kutya, mert a családja szóban mindig bántotta, ignorálta, lenézte, neki pedig nem volt ereje változtatni ezen, és egyszerűen belefáradt abba, hogy vagy a munkában vagy otthon szólták le, és nem volt senki, aki igazán hazavárja. Aztán lett valaki, aki a legnagyobb szeretettel várta, meg a fent leírt módon új ismerősei, barátai is.

De miután elolvastam, hogy szerinted azért jobb macskát tartani, mert a kutyát le kell vinni sétálni, inkább azt javaslom, ne vegyél kutyát. ha nem örömmel csinálod, és nem ismered fel, hogy erre nemcsak a kutyának, hanem neked is szükséged van, mert bizony egy kis sport nem árt, akkor inkább maradj passzív. Egyébként a mai kutyatartók 80%-ának nem engedném meg, hogy legyen kutyája.

 A fent leírt dolgok például a lovakra is igazak, a lótartás szintén nagyon közösségépítő, egészséges és jellemfejlesztő. Mind a két állatfaj ugye elég rigid hierachiában él, és szerintem aki megtanulja megérteni ezeket az állatokat, az az emberekkel is könnyebben elboldogul.

Idézet
Egy csivava vagy egy mopsz mitől hasznosabb egy macskánál?  

Semmivel.

Tessék, még itt egy nyálas videó is hozzá. Nevet
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fbLxStcTHiM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fbLxStcTHiM</a>

Bár én nem vagyok olyan helyzetben, mint a filmben szereplők, de vajon te sem, Ayumi? Szomorú A blogod alapján. Olvasni is rossz, bár anatómia tanulás közben nekem rosszabbak is jártak a fejemben. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 07, 23:05:41 írta Saphira » Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2271 Dátum: 14 márc 07, 23:15:17 »

Idézet
Bár én nem vagyok olyan helyzetben, mint a filmben szereplők, de vajon te sem, Ayumi?  Szomorú A blogod alapján. Olvasni is rossz, bár anatómia tanulás közben nekem rosszabbak is jártak a fejemben.  ikszdé
Fogalmazzunk úgy hogy ha más mondaná el rólam ahogy látja (mondjuk Arysha) akkor nem vagyok olyan helyzetben csak megközelítem.
Én nem tudom meghatározni hogy olyan helyzetben vagyok e mert nincs 2 egyforma helyzet, de mindig rosszabbul érzem a saját helyzetemet mint más a helyzetemet.
Nem tudom hogy ez mennyire érthető.  smirksweat

Amúgy a lelki állapotom ingadozik (valamikor jobb valamikor rosszabb), most pl jobban vagyok mint pl akkor amikor az utolsó blogbejegyzést írtam.  Gondolkozik


Egyik barátnőmnek volt egy magyar vizslája. Szép világosbarna szőre volt és nagyon aranyos volt amikor leült, felemelte a mancsát és így kérte a kaját amit éppen evett valaki.  Nevet
Csak sajnos már nem él (mármint a kutya).  Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 07, 23:23:02 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2272 Dátum: 14 márc 07, 23:59:41 »

Ez az ami igazán édes:

https://www.youtube.com/watch?v=NdcZrdvh24E

Egyemmeg Nevet

Amúgy kislányok a fehér mezes 4 a kék 3 éves *-*
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 08, 00:05:04 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2273 Dátum: 14 márc 08, 01:09:00 »

De aranyosak! A kis 12-est már kinéztem magamnak már mielőtt odament segíteni.  Pirul

http://imageshack.com/a/img268/5665/87pi.jpg

Már megint honvágyam lett e napverte pusztán. Szomorú
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2274 Dátum: 14 márc 08, 06:16:21 »

Azért a kutyasétáltatásban én csak akkor lelek örömöt, ha nem hajnali 4kor kell levinni télen. Hanem, mondjuk egy kellemesebb hőmérsékletű hónapban és mondjuk, olyan emberibb órában.  De amúgy a kisebb kutyák butábbak és nehezebb megtanítani őket bármire is. Kértem egy Német dogot, nagyon szeretem azokat a kutyusokat. Anyum már kevésbé, minden álma egy kis fehér kutya, ezért hát ballagásra meglepett egy kis fehér kutyával.  smirksweat
De amúgy nagyon szerethetőek, én például vele alszom, és nagyon ragaszkodó kiskutya, lehet néha nagyon idegesítő meg buta de akármikor szomorú vagyok, sírok mindig oda jött és megnyalt. Mondjuk a cicákkal az a baj, hogy az ő természetük nem ennyire barátságos, szelíd. De őket is nagyon szeretem, mert amikor dorombolnak az nagyon megnyugtató.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2275 Dátum: 14 márc 08, 07:36:28 »

Boldog nőnapot lányok és Lew!
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2276 Dátum: 14 márc 08, 08:28:44 »



Minden fórumos lánynak boldog nőnapot. Mosolyog

Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2277 Dátum: 14 márc 08, 08:42:50 »

Sokan tévedésben élnek, az igazi kutyatartás nem az, hogy kidobják a kutyát az udvarra, és úgy gondolják, hogy az elvan ott egyedül, és soha sem vágyik a gazdája vagy a séta után.
Végre valaki. Eszméletlenül rossz ez a mentalitás, hogy "szerzünk egy kutyát, b*sszuk ki a kertbe, majd nem foglalkozunk vele."
Anyukám ezért ijedt meg nagyon. Nekünk jelenleg egy szálkás szőrű tacskónk van és persze nagyon cuki. Régebben mindenki mondogatta, hogy ha születnek kiskölykei akkor kérnének. Egyik ismerősünk is kért volna, de közben olyanokat mondott, hogy csak kirakta volna a kertbe és vigyázott volna a házra. "Nem kell a kutyával törődni, el van az egyedül."

Akkor ilyen minek tart kutyát?

Nos, egy tacskó és egy nagyobb kutya, ha a nagy szerelemben megfogan sok kicsi szerelem gyerek, lehet, sőt, biztos, hogy nem élte volna túl, így el kellett vetetni azokat a mini tacskókat.

Idézet
Egyébként a mai kutyatartók 80%-ának nem engedném meg, hogy legyen kutyája.
Én is így vagyok vele. Rossz látni mit művelnek a kutyákkal, hogy kb azon kívül, hogy adnak neki kaját és vizet, nem törődnek velük.
A szomszéd kutyája, egy gyönyörű kutya, iszonyatosan aranyos. Egy benga állat amúgy is, de nem foglalkoznak vele. Kirakták a kertbe, ami egyébként jó nagy. Nevet Hozzánk jön játszani, hozzánk hozza a labdát, hiába foltozza be a szomszéd a kerítést, folyamatosan, mégis átjön, az ajtónk előtt alszik, s velünk akar lenni, mert mikor csak néha simogatjuk meg, vagy szólunk rá/hozzá kedvesen, neki jobban tetszik, mint mikor csak azt üvölti valaki "Arthur, menj az útból. Arthur, tűnés innen. ARTHUR....!"

Nem értem, miért nem képesek szeretetet adni a kutyának, miért kell kikötni és soha el nem engedni. Hogy miért nem engedik be a házba. Attól még hogy a házban van, nem lesz szoba cica.

Viszont minden állatnál úgy van, hogy ha nem tudsz gondoskodni róla szeretettel és oda figyeléssel (értsd úgy, hogy pl, a kutyával sokat kell sétálni) akkor inkább ne fogadjon be az az ember állatot.

Mondjuk a cicákkal az a baj, hogy az ő természetük nem ennyire barátságos, szelíd.
Miért nem az? Vagy miből gondolod, hogy nem azok? Egy macska lehet ugyan úgy a legjobb barátod, mint egy kutya. Üdvözöl konkrétan mikor haza térsz (és nem azért mert kaját akar, hanem mert szeret) mikor szomorú vagy s esetleg sírsz, vigasztal ahogy képest, képes úgy játszani, mint egy "kutya". Szóval, de, az ő természetük is nagyon barátságos és szelíd.

Ayumi, látod, a fél fórum olvassa a blogod. Nevet Nem tölt el örömmel? Nyelvesít
(Vagyis bele olvass.)


Ma van Nőnap? Köszönjük! Pirul
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 08, 08:58:19 írta Minagi » Naplózva


Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #2278 Dátum: 14 márc 08, 09:34:35 »

Hát nekem akár hányszor volt cicám, nem volt ilyen. Pedig ha van kisállatom azt tényleg rendezem és játszok vele. Durci
Mármint úgy értem, nagyon felelősség teljes vagyok a kisállatokkal szemben mivel élőlények és nekik is sok szeretetet kell adni. De a legtöbb cicám ezt akkor viszonyozta amikor éhes, nem volt túl sok pozitív tapasztalatom a cicákkal. Aranyosabbnak tartom őket mint a kutyákat, de számomra vitathatatlan, hogy a kutyusomtól több szeretetet kapok.

Mondjuk lehet azért is mert megmentettem az életét, ugyanis amikor anyum hozta akkor kiderült, hogy nem volt még egy hónapos sem. De persze akitől vette anyum az utazni készült és kellett a pénz, így hát eléggé depressziós lett a kutyus, ráadásul evett csirkehúst amitől nagyon beteg lett. 3 napig nem evett és az állatorvos sem ígért túl sok jót. Egyik barátnőmnek a kutyusa szült és hozzá vittük a kutyust. Meg volt, hogy vettünk neki ilyen cica tejet és cumisüvegből itattam. Aztán pár nap után már lassan elkezdett enni. De abban a pár napban nagyon sokat foglalkoztam vele. De akkor a szívemhez nőtt.

De a cicáimnál semmi hűséget nem tapasztaltam, az egyik kandúrom elment és csak enni járt haza meg néha aludni,pedig sose bántam vele rosszul.

Én sem tudtam, hogy nőnap van. Bár hajlamos vagyok elveszíteni az idő érzékem néha.  Ohh My God Köszönjük ^^
Naplózva

Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #2279 Dátum: 14 márc 08, 12:56:55 »

Hakuu, a legtöbb kandúr eléggé territoriális életet folytat, emiatt ugyebár sokat kell csatangolniuk, így érthető, hogy előbb-utóbb a legtöbb kandúr új otthont talál magának közben. Szóval nem feltétlen hűtlenségből teszik.

Az meg, hogy kutyától vagy macskától kap az ember több szeretetet, nem azon múlik, melyik fajba sorolható, hanem kiről-miről van szó.

Köszi a virágot, Aes. Ma még az első. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 08, 12:58:00 írta Nikuccia » Naplózva
Oldalak: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!