24 jún 17, 20:48:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1016997 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1680 Dátum: 14 feb 27, 19:04:36 »

Idézet
Bár úgysem az én vezetéknevemet kapják. :F

Nem vagy elég emancipált!
Ha valaha lesz férjem, követelni fogom, hogy ő vegye fel az én nevem, és ha nem teszi meg, elhagyom. Lesütöttszemek
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1681 Dátum: 14 feb 27, 19:06:09 »

Van olyan is, hogy senki nem változtat a nevén.
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #1682 Dátum: 14 feb 27, 19:08:46 »

Mondjuk lehetnek a gyerekek X-Zsembery Y-ok is. Csak az én nevemet nem adnám nekik, mert akkor mindenki azt fogja gondolni, hogy fattyak.  ikszdé
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1683 Dátum: 14 feb 27, 19:09:52 »

Én a kötőjeles megoldás híve vagyok. A gyerek meg az apjuk nevét örökli, mivel ez egy régi hagyomány.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1684 Dátum: 14 feb 27, 19:15:05 »

Nálunk Makainé van, hogy tudja mindenki, hogy kinek a tulajdona a nő.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1685 Dátum: 14 feb 27, 19:20:39 »

Nem lehet valami jó férj, akire ezt rá lehet erőltetni. Nulla büszkeség mellé nulla tisztelet is társul. Az meg régen rossz, ha a feleség nem tudja tisztelni a férjét. Még akkor is gáz, ha az adott nő nem igényel olyan párt, akire felnézhet.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1686 Dátum: 14 feb 27, 19:24:12 »

Imádsz belém rúgni, ugye heo? Megájj, visszakapod ezt még!
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1687 Dátum: 14 feb 27, 19:30:30 »

Nem gondolnám, hogy neked szánta amit írt, de akár a feleségedre is rá lehet húzni.

Van olyan érzésetek, hogy az Én topic az egy duma topic II-ként funkcionál? Akik itt nem jutnak szóhoz, vagy nem tudnak érvényesülni.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1688 Dátum: 14 feb 27, 19:31:24 »

Imádsz belém rúgni, ugye heo? Megájj, visszakapod ezt még!

Nem hiszem hogy rád célzott. Bár ha magadra vetted lehet benne valami...

Syzy ide csak a kemények mernek írni. Meg az ostobák.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 27, 19:32:16 írta Lew » Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1689 Dátum: 14 feb 27, 19:34:15 »

Aes, a legrégebbi hagyomány a -né, mégis a kötőjel híve vagy? Pf, reformpárti!

Egyébként a V-áknál úgy van a név, hogy mind a női, mind a férfi tagja továbbadódik (úgysem beszéltem még erről Nevet). Alapjáraton úgy, hogy mindenki két nemzetségbe tartozik. A név két tagjából az egyik mindig tulajdonságot jelez, a másik variáns, lehet például helynév.

Azaz ha az anya neve Nagy-Lázbérci, az apáé meg Holt-Árvölgyi (éljen a fantázia ikszdé), akkor közmegegyezés szerint a gyerekek lehetnek Nagy-Árvölgyiek vagy Holt-Lázbérciek. Így női ágon sem veszik el egy-egy név, meg kb. úgy megy, mint az izlandiaknál, egy családban sok név van (ugye ott a sson és a dóttír miatt férfiaknak és nőknek más a neve), itt így is vannak szabályok, hogyha nő, akkor az anyja anyai nevét és az apja anyai/vagy apai nevét viszi tovább. De nem megyek jobban bele. ··

De ez egyébként rendben is van, amíg a férj neve "Nagy, Kis stb.", mert akkor én is elfogadnám, hogy kötőjellel írjuk. De ha már az a neve, hogy Weiszhár, Fonyó, Fazekas vagy Kriston, akkor nyilván ez a módszer nem működik. Szóval ennyit a kötőjelről. És nem érdekel, hogy régi hagyomány. Csak azért nem viselhetik a gyerekeim az én nevemet, mert nő vagyok? Pf, hímsovinizmus. Nevet

Az én nevemet fogják kapni, másképp örökre eltűnik, és nem alapíthatok nagy nemzetséget, ami meghódítja a világot.

gman, ezt nekem írta.
Idézet
Nem lehet valami jó férj, akire ezt rá lehet erőltetni. Nulla büszkeség mellé nulla tisztelet is társul. Az meg régen rossz, ha a feleség nem tudja tisztelni a férjét. Még akkor is gáz, ha az adott nő nem igényel olyan párt, akire felnézhet.

Igazad van. Ezért nem kell férj, csak gyerek.
Naplózva

Bra
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 53



« Válasz #1690 Dátum: 14 feb 27, 19:39:02 »

Az  én időmben szììgyen volt megtartani a leánykori nevet. A mai lázadó fiatalság... Nevet

Saphira
Kicsit olyan ez az irásod mintha a majdnem tökéletes című filmből jöttél volna. Mosolyog
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1691 Dátum: 14 feb 27, 19:46:22 »

Syzy ide csak a kemények mernek írni. Meg az ostobák.

Lazábbak vagyunk, mint az a gepárd a reklámban.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1692 Dátum: 14 feb 27, 19:47:19 »

Nem, Bra, kicsit olyan az írásom, mintha jegyzőkönyvet kéne írnom, de helyette fórumon trollkodom, csak hogy ne kelljen rá sem néznem a könyvre.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1693 Dátum: 14 feb 27, 19:54:38 »

Idézz inkább valamit a téren és időn túlról, ami nem nagyobb, mint a fejed! Jobb móka.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1694 Dátum: 14 feb 27, 19:57:34 »


Ez a rendszer nekem is tetszik. Nevet Majd valamikor fejtsd még ki jobban, ha lesz rá időd. ikszdé Meg valóban igazad van, hogy minek vesszen el a női név? Pl arisztokrata családoknál vesszen el mondjuk egy Bethlen? Akár egy Andrássy kedvéért is? ikszdé Jó, nekem azért számít a hagyomány, de k*rvára megfogtál ezzel a "-né" dologgal, mert az is hagyomány, csak nem tetszik. Sőt a munkahelyemen már tiszta idegesítő, hogy a nőknek gyakorlatilag két neve van, az egyik amin hívom, meg szólítja mindenki, az összes írásos helyen meg "ilyenné" meg "olyanné", és sokáig nem tudtam a kettőt összekapcsolni. (A munkám jellege miatt az utóbbival is kellett foglalkoznom.) Még az elmegy, hogy "Kisné Tóth Mária" mondjuk, de a sima "Kis Józsefné" az borzalmas. És ezt a verziót elvárni tényleg hímsovinizmus. ikszdé

Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!