24 szep 27, 21:31:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 589 590 [591] 592 593 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1168288 alkalommal)
0 Felhasználó és 52 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #8850 Dátum: 14 máj 11, 13:18:58 »

Ez azért van így Micsudi mert eleve így állsz hozzá, hogy nem ismerhetjük meg azt a mögöttes intelligenciát.  smirksweat

Amúgy nem gondolkodtál esetleg azon, hogy tudós, illetve kutató legyél?  Gondolkozik

Azt az intelligenciát maximum az érzékelésen túli érzékeléssel közelíthetjük meg, mérni biztosan nem lehet Mosolyog szerintem a meditáció a kulcs Mosolyog de ez megint elvont dolog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8851 Dátum: 14 máj 11, 13:24:57 »

Tényekről vitatkozni? Szubjektíven lát az ember mindent. Nem lehet tényekről vitatkozni. Van öt érzékszerve az embernek és  azzal fogja fel a világot. Végtelenül korlátolt dolog azt gondolni, hogy amit nem az öt érzékszervével érez valaki, az már nem létezhet. De most vegyük csak azt, hogy látjuk a piros színt. Vannak színvak emberek. Annak az már más szín. Azt is a ti érzékelésetek teszi pirossá. Akkor ne beszéljetek róla, mert nem objektív.

Az ufós dolog azért elég más kérdés. Mert ufókat vagy látott valaki vagy nem. De az, hogy mi zajlik le az ember testében, aminek aztán fizikai következményei lesznek, más más kérdés.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8852 Dátum: 14 máj 11, 13:28:59 »

Politika pont hogy a kiesett vallást pótolja, azt az űrt tölti fel, látod a fideszdroidok meg a megélhetési rettegők is ugyanolyan hívők.  Brüsszel a zsinat, a Parlament meg a templom.

De amúgy a fény hullámhossza az objektív nem? Az meg a színekért felelős. Lehet hogy te az érzékszerveid miatt másnak látod, de tudod hogy objektíven milyen színnek kellene ott lennie.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8853 Dátum: 14 máj 11, 13:30:05 »

A természettudományban azért elég sok tény akad. Igaz ezek többségéről viszont nem nagyon lehet vitatkozni, pont mert annyira objektívek.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8854 Dátum: 14 máj 11, 13:30:09 »

Gdat: Szerintem itt Saphi arra gondolt, hogy egy vita akkor nevezhető érdemlegesnek, ha az álláspontunk, tényekkel, statisztikákkal alátámasztható. Ha csak érzékelésre alapoznánk akkor akkor órákig lehetne értelmetlenül vitatkozni, vagyis inkább veszekedni azon, hogy lilának látom ami szerinted piros.

Persze az is értelmetlen, hogy azt próbálom kifejteni vajon más mit/mire gondolhat.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 11, 13:31:36 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8855 Dátum: 14 máj 11, 13:32:13 »

Kettő meg kettő az négy, ez tény, nem?
Az, hogy milyennek látod a világot, az szubjektív ugyan, de az, hogy mit mérsz benne, az nem. Van x számú fotoreceptorunk, három színt érzékelő csapunk, és mindegyiknél kimutatható mérésileg, hogy melyik frekvenciájú fényre a legérzékenyebb.

Nem is értem, most mit akarsz bizonyítani, vagy miért támadod a másikat ilyen agresszívan, de lassan már a baptisták szintjére süllyedsz, akik jöttek téríteni, és első szavuk az volt, hogy bezzeg majd könyörgünk Istenhez, amikor "elrákosodik" barátnőm tüdeje a cigitől. Legalább közöld már, hogy pontosan mit akarsz elérni a vitával, mert most nagyon a levegőben lóg.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 11, 13:33:51 írta Saphira » Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8856 Dátum: 14 máj 11, 13:36:41 »

Nem inkább baptisták? Bár nem értem a logikát, miből veszik - mert a Bibliában nincs benne -, hogy gyűlöljük a népeket és, hogy átkozzuk a másikat.
Bocsi, csak durva amit írtál és már régóta bennem van ez a kérdés, de eddig senkitől sem kaptam normális választ. Szomorú
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8857 Dátum: 14 máj 11, 13:42:14 »

Idézet
De amúgy a fény hullámhossza az objektív nem?
Ez egy dolog. De miért tudunk mi erről beszélni? Azért mert hasonló érzékszerveink és hasonló agyunk van és kb. ugyanazt érzékeljük a világból. Lehet, hogy egy más faj olyan aspektusait is látná a fénynek amit mi nem. Illetve olyan absztrakt gondolkodás kellene ahhoz, hogy értsük amire mi nem vagyunk képesek.

Ahogy egy gyerek nem fogja fel, hogy mondjuk mi a kognitív disszonancia, mert nem képes olyan absztrakt gondolkodásra, ugyanúgy olyan a ti érvelésetek. Én ebbe nem tudok belegondolni, mert nincsenek megfelelő eszközeim hozzá, tehát ilyen nincs. Tudom, hogy ez most nagyon sértően hangzik, de amikor ezt a gondolatmenetet vizsgáljátok, akkor azért vegyétek figyelembe ezt az analógiát.

Azért van létjogosultsága belső folyamatokról is beszélni, mert különböző emberek akik foglalkoznak a belső világukkal ugyanazt tapasztalják. Gondolok pl. a Jung által megfigyelt kollektív tudattalanra és archetípusokra. Lehet azt mondani, hogy nem tudom megfogni ezt és akkor nem létezik, de nem biztos, hogy ezzel jobban is jár az ember. Ez a különbség pl. a pszichológia és a gyógyszeres kezelések között. Ha egy pszichológus beszélget valakivel és meggyógyul, mert ő felismerte, hogy mit jelentettek annak az embernek a szimbólumai, akkor arra is azt mondjuk, hogy mese az egész? Mert nem kapott gyógyszert. Biztos véletlenül gyógyult meg.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 11, 13:54:04 írta Gdat88 » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #8858 Dátum: 14 máj 11, 13:43:02 »

Kettő meg kettő az négy, ez tény, nem? 

Ha összeöntesz 2x2 kupac földet, abból nem négy kupac lesz, hanem csak egy.  Faceg Coelho flies away.  Nevet
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8859 Dátum: 14 máj 11, 13:48:29 »

Azért vannak olyan anyagok, melyeket nem tudjuk felfogni érzékszerveinkkel, de mérések alapján tudjuk hogy léteznek.

Mindegy nem is tudom hova akarunk kilyukadni már.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8860 Dátum: 14 máj 11, 13:48:54 »

Senki sem állította, hogy nincsenek olyan élőlények, amelyek máshogy látnak. A rovaroknál például több csap található, és több receptor, illetve az ultraibolya sugárzást is érzékelik. De még mindig nem értem, hogy ennek mi köze bármihez, pont azért nem, mert jelenleg senki sem mondott neked ellent, Gdat, olyan, mintha magaddal vitatkoznál, és azt hinnéd, mi mindenképp le akarnánk beszélni a hitedről. Hát nem, nem akarunk, mit láthatod, nem állította senki, hogy nem léteznek "belső folyamatok".

A legszebb az egészben, hogy a kognitív disszonancia cuccal támadsz engem, mikor ezt nem is én mondtam, hanem Aes.

Mondd meg, hogy egyáltalán mit akarsz ezzel bizonyítani, vagy hagyjál békén, mert nem érek rá ilyenekre.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8861 Dátum: 14 máj 11, 13:54:11 »

Idézet
Az, hogy milyennek látod a világot, az szubjektív ugyan, de az, hogy mit mérsz benne, az nem.
Ez nem igaz. Mert csak olyan dolgot tud mérni az ember, amit fel tud fogni. Egy gyerek nem tudná megmérni milyen agyhullámokat bocsát ki az ember agya, mert fel sem merülne ez a probléma benne. Ugyanígy egy tudós is csak azt tudja megmérni. Ami benne, mint egyedi emberben felmerül. Megint csak a Mézga Aladáros példát tudom felhozni, amikor a két dimenziós világon volt. A két dimenziós lények azt mondták, hogy amit ők látnak az objektív. De ők csak a tárgyak szélességét és hosszúságát látták. Pedig van vastagságuk is. Tehát nem objektív. Ha ti csak azt fogadjátok el, amit az öt érzékszervvel lehet tapasztalni, akkor pont ugyanez történik. De végiggondolásig most sem akarsz elmenni Saphira, csak sértegetésig és cinizmusig.

Azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy nincs értelme objektivitásról beszélni, mert csak a belső világunkat figyelembe véve van értelme beszélni a külső világról a fenti gondolatmenetben kifejtettem, hogy ez miért van így. És szívesen fogadnám, ha logikai rést találsz benne, de szerintem csak cinizmus lesz a vége ennek is.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8862 Dátum: 14 máj 11, 13:57:28 »

Most én tényleg nem értem Gdat, hogy mi lett a bajod hirtelen. Nem kötekedésből vagy valami, egyszerűen tényleg nem értem. Mert Saphi nem, de te tényleg sértetten beszélsz, ami nagyon nem tudom miből ered.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8863 Dátum: 14 máj 11, 13:57:44 »

Te azt hol olvastad, hogy azt fogadnánk el amit csak 5 érzékszervünkkel tapasztalhatunk meg? Pont erre írtam hogy amiket nem tudunk felfogni, ám mérésekkel azokra is lehet következtetni.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8864 Dátum: 14 máj 11, 14:05:00 »

Sapni nem sértetten beszél. Ő sérteget. Nevet
Bajom nem lett csak beszélgetek. Arra akartam kilyukadni ezzel az egésszel, hogy anélkül nincs értelme vizsgálni a világot, hogy magunkat értenénk, mert nem lesz pontos a kép.
A kognitív disszonanciás példát csak azért hoztam fel, meg kicsit hozzád is kapcsoltam, mert ugyanabból a nézőpontból ered.

Idézet
Te azt hol olvastad, hogy azt fogadnánk el amit csak 5 érzékszervünkkel tapasztalhatunk meg? Pont erre írtam hogy amiket nem tudunk felfogni, ám mérésekkel azokra is lehet következtetni.
Igen, de azt is csak olyan mértéken tudjuk befogadni, amire mi képesek vagyunk. Azért tudunk beszélni hanghulámról, mert képesek vagyunk felfogni, hogy létezhet ilyen. Ha nem lennénk rá képesek, nem beszélhetnénk róla. Van egy olyan hozzáálás, hogy csak nézzük mi van a világban és majd jó lesz. Ez az a hozzáállás ami ellen indítottam a vitát. Einstein is azért jött rá a relativitás elméletére, mert olyan volt a belső világa, hogy erre rá tudott jönni. Olyan kérdések merültek fel benne, ami másban nem. De mindennek az alapja az, hogy először az emberben mi van és utána tudjuk minél pontosabban leképezni a külvilágot. Tényleg ennyire nem érthető, hogy mire gondolok?
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 11, 14:06:53 írta Gdat88 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 589 590 [591] 592 593 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!