24 júl 03, 23:13:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 467 468 [469] 470 471 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1071212 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7020 Dátum: 14 ápr 21, 15:30:31 »

Nem ez volt a lényeg. De a cukor merőben más a szervezetnek, mint a só. Bocs, csokifüggők.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7021 Dátum: 14 ápr 21, 15:30:42 »

A töri tanár biosz órát tart.  Nevet Előfordul az ilyesmi.

Mondjuk nekem szükségem van a cukorra, én meghalok édesség nélkül.  smirksweat

Na most zendített rá az eső.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 21, 15:31:19 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7022 Dátum: 14 ápr 21, 15:34:18 »

Nem kell biológusnak lennie ahhoz, hogy tudja. Vagy ehhez végzettség kell? Hümm-hümm

A cukor jó fertőtlenítő, és más jótékony hatása is van, ha jóra használod, de a só akkor is nélkülözhetetlen. Valamilyen forrásból mindig beszerzed, az édességekben is ott szokott lenni általában, ezért is hoztam fel.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7023 Dátum: 14 ápr 21, 15:36:40 »

Már az elég földhözragadt gondolkozásmódra utal, ha valaki a cukor alatt csak az étkezési cukrot érti.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7024 Dátum: 14 ápr 21, 15:37:06 »

Idézet
Igyekeztem elolvasni az egész cikket, de nem megy, kifújtam ennél a résznél:

Csak félremagyarázza a valóságot. Nem tudom, hogy nem érti-e, amit ír, csak netről összeszedett forrásokat használ, vagy csak annyira le akarta egyszerűsíteni a valóságot, hogy hülyeséget írt.

1. A ráksejtek valóban képesek oxidatív foszforilációval életben maradni, sőt vígan élni, szemben az egészséges sejtekkel. Ezt az állapotot a hypoxia fokozza.

2. A macula densa sejtek a vesében érzékelik a megnövekedett [Na+]-t, és gátolják a reninszekrációt. Az afferens arteroliolák összehúzódnak, megnő a filtrációs ráta, és a vesecsatornácskák több vizet reabszorbeálnak, a vérplazma mennyisége nő, így a hematokrit érték csökken, amit érzékelnek a Lacis-sejtek szintén a juxtaglomerularis apparátusban, erythropoetint termelnek, ami a csontvelőt több vörösvértest képzésére serkenti. Megnő a vvt-k száma, több oxigént tud szállítani a vér.

Eddig rendben is van, de mi az a mondat, hogy "akkor a cirkuláló vérrel az oxigén mindenhova eljut, és az így aktivált és motivált immunsejtek bejutnak a rákszövetbe és elpusztítják azt."? Miért, eddig a vér nem jutott el mindenhová? Vannak helyek, amiket kihagy? Elég nagy gond lenne az a szervezetnek, nagyobb, mint a rák. Nyilván a tumorsejtek maguk rendezik úgy szerény kis környezetüket, hogy az igényeiknek minél jobban megfeleljen, és a vérkeringés nemcsak úgy "kihagyja magától" azt a helyet. Ráadásul az oxigénszaturáció nemcsak a vvt-k számától függ, a vasról például egy szó sem esett.
Az immunsejteket meg manapság nem MHC-komplex vagy antitestek aktiválják, hanem oxigén?

De egyébként mégis miért kéne bizonygatni, hogy sóra szükségünk van? Azért kérdeztem rá, hogy szerintetek miért finom a só. Mert szükségünk van rá. Egy külön ízérzés alakult ki csak neki, mert régesrég, mikor az ember - ahogy az állatok is - nem tudott lépten-nyomon hozzájutni a piacon, keresnie kellett, mert nélküle meghalt. A sókereskedelem mindig fontos szerepet játszott a történelemben, a középkori Magyarország ezen gazdagodott meg, nemcsak az aranybányaszaton. A Na+ a szervezet szinte minden működésében szerepet játszik, hirtelen nem is tudok olyat mondani, amihez ne lehetne nátriumiont kapcsolni, azt meg valahonnan be kell juttatni a szervezetbe.

Idézet
A történelem tanárunk is így mondta:
- Sóra szüksége van a szervezetnek. A csajok megdöbbenésére: cukor nélkül meg lehet élni.

Én nem vagyok történelemtanár, de azt mondom, cukor nélkül nehezen maradsz életben.

Idézet
Bocs, csokifüggők.

Szerinted csak a csokiban van cukor? Ó, mi van a gyümölcsökkel, kenyérrel, tejjel, egyéb pékárukkal? Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 21, 15:38:24 írta Saphira » Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7025 Dátum: 14 ápr 21, 15:38:57 »

Nem mondtam, hogy csak abba van. De közismerten sok a csokifüggők száma, ezért hoztam fel azt elsősorban.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7026 Dátum: 14 ápr 21, 15:39:50 »

Értem. Mondd hát, glikogénraktáridat milyen energiaforrásból töltöd fel?
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7027 Dátum: 14 ápr 21, 15:41:01 »

Fogalmam sincs. Nem figyelek oda arra, mit eszek. Azt eszek amit találok. Vagy tetszik a szervezetemnek, vagy nem.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7028 Dátum: 14 ápr 21, 15:43:40 »

Köszi Saphi, de csak miattam igazán nem volt szükséges a magyarázat. Nevet

X"D

Ms. Trager akkor kérlek ne állítsd, hogy cukorra nincs szüksége a szervezetnek.

A csokoládét sem kell csak klasszikus Milka, Boci csokiként értelmezni.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #7029 Dátum: 14 ápr 21, 15:47:13 »

Jó akkor rakok eléd patkány mérget. Vagy tetszik a szervezetednek, vagy nem. Nevet Ez kb ilyen...
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7030 Dátum: 14 ápr 21, 15:47:31 »

Cukor... cukor... inzulin?
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 21, 15:48:07 írta Ms. Trager » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7031 Dátum: 14 ápr 21, 15:49:31 »

És ezzel most mire utalsz? Arra, hogy inzulinra sincs szükségünk? Vagy szerinted miért létezik egyáltalán inzulin?

Idézet
Köszi Saphi, de csak miattam igazán nem volt szükséges a magyarázat.

Ó, nincs mit. Most megyek, megeszem egy nagy csokitortát, mérgezem vele magam.  Pirul
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #7032 Dátum: 14 ápr 21, 15:51:16 »

Igen lehet az ember cukor beteg, már ha erre akartál ezzel a 3 szóval gondolni. De nem attól a mennyiségű cukortol ami kell a szervezeted működéséhez. Hallotál már arról, hogy le esik a vércukor szinted? Nem vagyok nagy biologus de ezt még én is tudom...
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 21, 15:56:47 írta Hakuu » Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7033 Dátum: 14 ápr 21, 15:54:54 »

Pont erre utaltam. Hogy nem mindig jó a túl sok mennyiségű cukor, de az se jó ha kevés.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #7034 Dátum: 14 ápr 21, 15:57:28 »

Igen, de idáig azt állítottad, hogy enm kell. Komolyan össze tudsz zavarni.  >.<#
Naplózva

Oldalak: 1 ... 467 468 [469] 470 471 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!