24 júl 01, 21:13:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 465 466 [467] 468 469 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1067654 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #6990 Dátum: 14 ápr 21, 14:20:37 »

Nos, igazság szerint mindig megpróbálok olyan ételeket enni ami egészséges, sok vitamint tartalmaz. Persze fűt-fát nem hiszek el, viszont a sós-s dolog is olyan, hogy nem szabad tulzásba vinni. Viszont, vannak olyanokmint pl a hagymával. Amik új infók és igyekszem, betartani őket mert mivan ha igaz? Mert tényleg sokan kerülnek korházba ételmérgezés miatt. És ha már az ember a környezete miatt amúgy is sok egészségtelen dolgot szív be, akkor megpróbálom az étrendemmel ellensúlyozni. A mekiről is annyir rém sztori van, és ezért nem is eszek ott. Na meg könnyen hihető, hogy egészségtelen. Durci

Én azt nem tudom gman, hogy talált meg. Nevet
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6991 Dátum: 14 ápr 21, 14:24:51 »

Én meg szeretem ha "normális" íze van a kajának és nem sótlan, nem szeretem a sótlan kaját.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #6992 Dátum: 14 ápr 21, 14:26:05 »

De nem is arról van szó, hogy nem szabad sózni. Butaság ennyire komolyan venni. Csak nem jó azt se tulzásba vinni. Persze ez is az én elvem.
Naplózva

Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #6993 Dátum: 14 ápr 21, 14:26:39 »

Emlékszem még talán 1-2 éve amikor Kingával nagy focilázban égtünk kommenteltünk és ott találtak be minket rengetegen az arabok, kelet-ázsiaiak meg a fekák, mennyi lánykérés meg ilyenek voltak atyaég. ikszdé gman nekem azt írta, hogy tudta a nevem és megtalált. Röviden tömören.

Noé az a locsolkodós akkor nem lehet rossz, valahogy én is úgy képzeltem el mint Szandi, bár nekem ez a megfulladsz a sonkától meg a szádba fújják véletlen a kölnit stbstb...

Sós kaját legutoljára a moziban ettem szerintem kedden. Anyám szeret azon kiakadni, hogy miért eszem sótlanul a kajákat legtöbbször. Amit kell azt megszoktam de valaminek jobb az íze anélkül.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 21, 14:28:14 írta Veracchi » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6994 Dátum: 14 ápr 21, 14:30:10 »

Egyetemen azt szokták mondani, hogy "Nem létezik a világon egészséges élelmiszer, csak egészséges táplálkozás". Mértéktartónak kell lenni mindennel. Valamelyik élelmiszer biztonságos órán mondta a tanárnő, hogy az élelmiszer biztonság ugye a gyógyszeriparból vette át a szabályozási rendszerét, de nekünk mégis sokkal körültekintőbbnek kell lennünk, hiszen gyógyszert (normál esetben) orvosi felügyelet mellett, pontosan adagolva szed az ember, az élelmiszerrel viszont ez nem eljátszható. Nagyon várom, hogy bevezessék az alaptantervbe az élelmiszer biztonsággal kapcsolatos dolgok oktatását, így talán a táplálkozás is biztonságosabbá, egészségesebbé válik.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6995 Dátum: 14 ápr 21, 14:31:48 »

De nem is arról van szó, hogy nem szabad sózni. Butaság ennyire komolyan venni. Csak nem jó azt se tulzásba vinni. Persze ez is az én elvem.
Nem is arra gondoltam hogy nem szabad sózni, nyilván kell,  Nevet de én nagyon szeretem ha valamin sok a só lehet mondani hogy "sós az ízlésem", jó azért nem annyira hogy ehetetlenné váljon de én mindent túl sózok alapból.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #6996 Dátum: 14 ápr 21, 14:33:54 »

Ez a mai szentelt ebéd nagyon jó volt.

Finom pászka, töltött káposzta kolbászos lében, és remek szentelt disznósonka, amiről kiderült, hogy őzike. Nevet A likőrről nem is beszélve, ami szintén isteni volt (csak jutna eszembe a neve, valami F betűvel kezdődött és F.......y's a vége..

Persze az aznapi politizálás, viccmesélés és a háborúk, rendszer kitárgyalása megvolt, mint általában. Ja, és a sárga túró, valami feledhetetlen. A vörös préselt szőlőlé mellett. Nevet

A facebook meg egy ritka szemét állatfaj: http://www.kephost.com/images4/2014/4/21/a1_2014_4_21_z8k3nizjod.png
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6997 Dátum: 14 ápr 21, 14:37:43 »

Szerintetek miért finom a sós étel?  Ohh My God
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6998 Dátum: 14 ápr 21, 14:39:22 »

Ezért nem is nagyon járok oda.  smirksweat

Igen csak ami csirkét te megveszel az mondjuk tele van tömve mindenféle méreggel, csak hogy úgy lásd, mennyire kövér, nagy meg finom, és ez ugye a te szervezetedbe kerül. Az igazi házi csirke főve sülve pedig szép sárga. Nem ilyen. Lássuk be, nem egészséges a városi élet. Van előnye, de ha te leválsz ezektől, és valamilyen módon fenntartod saját magad, akkor sokkal egészségesebb és nyugodtabb életet tudsz élni, a városban erre nem lesz lehetőséged, ha csak nincs ismerősöd, aki az általa gondozott, normális élelemmel ellátott állatkákkal kínál vagy általa termesztett növényeket ad.
Hát ha valaki hajlandó levágni és a sütésre/főzésre már alkalmas nyers hús állapotába hozni helyettem (mert nekem az állatfeldolgozás nem megy  smirksweat ) akkor állok elébe a falusi életnek.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #6999 Dátum: 14 ápr 21, 14:41:46 »

Valakinek meg kell csinálnia Ayumi, én mindig is szerettem volna megtudni, milyen az ilyen élet. Amíg nem veszek el többet a természettől, mint ami kell, a lelkiismeretem nyugodt. Nevet

De sajnos csirke bontást sose engedtek például, mindig féltenek, pedig hülyeség... egy dologgal vágtam el a kezem, az is a krumplipucoló biszbasz volt, amit azért adtak hogy ne vágjam el késsel a kezem, és mindaddig jó is volt amíg ide nem adták azt.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7000 Dátum: 14 ápr 21, 14:43:06 »

Szerintetek miért finom a sós étel?  Ohh My God

Hát nem egyértelmű, hogy a felső hatalom, már csecsemő korunk óta mindenféle alávaló módszerrel szoktat rá a sós íz szeretetére? Hogy aztán mihamarabb elpatkoljunk szív és érrendszeri megbetegedésekben.

Ugyanez a helyzet a cukorral is. Durci
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 21, 14:45:02 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7001 Dátum: 14 ápr 21, 14:47:45 »

Nem beszélve a húsokról. Csak azt akarják, hogy minél több legyen a szarvasmarha, és termeljük a szén-dioxidot, hogy aztán elpusztuljon mindenki a közelgő katasztrófában.

A gyümölcsökre is csak úgy rászoktatják az embert, pedig tök károsak. Nem vettétek még észre, hogy a szőlőlé milyen hatással van az emberi viselkedésre?
Naplózva

Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #7002 Dátum: 14 ápr 21, 14:53:14 »

Szerintem, nem jó a sós étel. Szinte semmit sem sózok meg. Alig van olyan étel amit megszoktam, egy időben sósan csinálta Nyunci az ételeket mert alig ittam és eléggé kiszáradtam. De alapjáraton valahogy nem jön be a túl sós íz.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7003 Dátum: 14 ápr 21, 14:54:10 »

Idézet
De sajnos csirke bontást sose engedtek
Csirke bontásból én simán kimaradok/kimaradnék egész hátralevő életemben (sőt még a következőkben is), hiába nem fordulok fel a látványtól ha a szagok kicsinálnak, plusz már a tollak kitépésénél technikai gondok vannak.
Idézet
egy dologgal vágtam el a kezem, az is a krumplipucoló biszbasz volt
Az életlen kések meg még rosszabbak mint az élesek.
Olyan alattomosan el tudják vágni a kezed miközben amit vágni kéne azon egy karcolás sincs szinte.  smirksweat
Az éles legalább normálisan vág és nem az embert (kivéve ha az a célom hogy hogy ez tegyem valakivel)
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #7004 Dátum: 14 ápr 21, 14:56:46 »

Pedig tudtommal minden ételbe tesznek valamennyi sót, még a sütikbe is. Ezt az íz miatt teszik. A sóra meg amúgy is szükség van a szervezetnek, a cukorral ellentétben.

Idézet
De sajnos csirke bontást sose engedtek
Az éles legalább normálisan vág és nem az embert (kivéve ha az a célom hogy hogy ez tegyem valakivel)

Emlékszem, egyszer épp a kávés zacskót bontotta anya, szokásos módon kanyarította a végét, amikor észre vette, hogy az ujjbegye egy része benne maradt az ujjai között, egyetemben a zacskó csücskével. Erre a doki barátja:
- Jól vág? Most éleztük!
- Vettem észre...
Szóval igen, van előnye, főleg ezeknek a... hm... nem is tudom hirtelen milyen kések és eszközök ezek, amik nem igen kopnak és nagyon élesek. Majd eszembe jut. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 465 466 [467] 468 469 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!