24 szep 26, 23:39:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395251 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1740 Dátum: 13 szep 23, 13:24:28 »

Én most fejeztem be a Robotok és Birodalmat (k*rva jó volt) és ma tervezek nekiállni a Laviatánnak. Nekem is jónak tűnik, ha meg akciódús az külön pozitív. Igazából ami még nagyon szimpatikussá tette nekem, így olvasás előtt, hogy ez is egy oylan szakaszát mutatja be a jövőnek, amikor a Naprendszer már a miénk, de a csillagközi utazás még nem. Nevet Ez mostanában annyira nem divat már, a régi klasszikusoknál volt ez gyakoribb.

Ha megjelenik a könyv, amit említettél utána nézek majd. Sajnos most ugyan voltam otthon, de hiába kerestem Pécsen, sehol se leltem meg Heinlein Örök Háborúját. Pedig arra nagyon készültem.

-----

Szerk.:

Elkezdtem olvasni közben a könyvet. Eddig jónak tűnik. 50 oldal után még nem lehet kritikát mondani persze, de eddig tetszik. Nevet Csak arra számíts, rondár, te is mint sokat látott SF olvasó, hogy erősen klisés a történet. Jó, élvezetes stílussal, sok akcióval, de eddig nem sok újdonságot mutatott. Az eddigiek alapján - és most SPOILER jön - egy kicsit a szokásos, az emberek eddig többé-kevésbé jól elvoltak a kis űrbirodalmukban, voltak persze gondok, de teljesen ufómentesek voltak. Most meg kezd kitörni rajtuk egymás legyilkolása, és természetesen a csáposoknak is pont most jutott eszükbe, hogy előkerüljenek. Ez az első pár fejezetből így látszik, de már majdnem a prológusból is, amikor a csaj megtalálja az embertrutyival vastagon beburkolt fúziós reaktort egy űrhajóban. xD Ez nyilván a sokfelé látott idegen biotech jele, nem valami újszerű, de a jelenet ettől még jó volt. Nevet

GRRM mester hatása egyébként érződik. Nevet Ez persze a szextémában, a káromkodásban, és az erőszakosságban a legszembeötlőbb, de pl a fejezetek címei is mindig az adott POV kari nevei. xD Amit a sorozat témáról írtál, nekem a szöveg alapján is van egy olyan érzésem, hogy a szerzők számítanak a megfilmesítésre. ikszdé Eléggé sorozat-szerű az egész. Jó is lenne, ha megcsinálnák, jó sci-fi sorozatból sose elég, csak ne sajnálják a zöldhasút a CGI-re. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 09:04:05 írta Aes Sedai » Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1741 Dátum: 13 szep 24, 21:15:25 »

Az Örök háború nem Heinleinos, hanem Joe Haldemanos. Nevet

A Leviatán ébredésétől pedig pont azt várom el, hogy szórakoztató és akciódús legyen. Mosolyog Holnap kezdek neki. 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1742 Dátum: 13 szep 25, 08:38:38 »

Írd majd le te is az első élményeidet. Nevet Legalább lesz valami élet ebben a jobb sorsra érdemes topicban. Nevet

Én tegnap nem sokat haladtam vele, sajnos alig volt időm. De jó nagyon. Most már a másik fő történetszál is kezd érdekessé válni. (Eddig az annyira nem volt érdekes számomra) És valóban rendkívül akciódús. Nevet

Egyedül azt sajnálom, hogy most jön egy haverom a hétvégére látogatóba, ami nagyon kedves tőle, viszont emiatt egy nyomorult oldalt se fogok tudni olvasni. Szomorú (Lám, nem csak a számítógép meg az internet tehet antiszociálissá. ikszdé)
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1743 Dátum: 13 szep 25, 08:44:21 »

Legalább lesz valami élet ebben a jobb sorsra érdemes topicban. Nevet

eléggé a fantasy- sci-fi teszi ki a téma 90%-át, szívesen beszélgetnék én Bukowskiról vagy a kapitány és katona könyvsorozatról..na jó ez kurva nagy sznobnak hangzott, bár mondjuk jó lenne egy olyan kezdeményezés, hogy ki mit olvas és szeretne a közeljövőben.
Naplózva
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #1744 Dátum: 13 szep 25, 10:09:44 »

Talán mert manapság ez a két legfelkapottabb téma és szélesebb réteget vonz, mint az általad említett művek. Mosolyog
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1745 Dátum: 13 szep 25, 10:19:08 »

Én meg inkább tényirodalmat olvasok fantasy helyett, főleg pszichológiáról és személyiségfejlesztésről szóló könyveket, gyakran angolul is.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1746 Dátum: 13 szep 25, 12:39:47 »

Sosem értettem, miért teszik egyesek hozzá, hogy "gyakran angolul is". Szerinted érdekel bárkit is, milyen nyelven olvasol? Vagy, ha netalántán azt mondom, én mandarinul meg olaszul szoktam tudományos publikációt olvasni, akkor menőbb leszek? Nevet

Nem kötözködésképpen, csak már többször szemet szúrt.

Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1747 Dátum: 13 szep 25, 12:43:15 »

Nem leszel menőbb. Csak mert én semmit se olvasok el, ami nem szanszkrit nyelven van, kivéve a tudományos cikkeket, ott jó az ógörög is. ikszdé Na jó, a szexmagazinok lehetnek latinul is, ott hajlandó vagyok engedményeket tenni. Nevet

Talán mert manapság ez a két legfelkapottabb téma és szélesebb réteget vonz, mint az általad említett művek. Mosolyog

 Figyelmeztetés

Rondár, tőled meg várom majd az élménybeszámolót. Nevet
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1748 Dátum: 13 szep 25, 13:00:55 »

Hátha más is olvas ilyesmi könyveket idegen nyelven és akkor tudunk róla eszmét cserélni.

Na jó, csak viccelek, tisztában vagyok vele, hogy a nyelvtudás felsőbbrendűvé tesz.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 25, 13:22:02 írta MrSaiyan » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1749 Dátum: 13 szep 25, 18:25:17 »

Jelenleg a Svejket olvasom, bár ez a profilképből lejövős.

Utána Carl Sagan :pale blue dot, de a tudomny topicban már linkeltem a kozmosz sorozatot.
http://www.goodreads.com/book/show/61663.Pale_Blue_Dot

majd ezt követően egy történelmi vaskos könyv következik, a Somme melletti csatáról, úgy általában rohadtul érdekel az első világháború minden nézőpontból szemlélve.
http://www.goodreads.com/book/show/6618473-bloody-victory?from_search=true

Egyelőre ennyi, utána újratervezés következik. ja igen angol nyelvű a két könyv, egyébként nem azért mert kemény vagyok, hanem mert nincsenek magyarul, najó de mert kemény vagyok.
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #1750 Dátum: 13 szep 25, 18:37:35 »

Én is gyakran olvasok angolul, de azok főleg az egyetemen feladott házihoz és/vagy szakdolgozathoz kellenek, szóval nem teljesen önszántamból teszem.

Én is főleg sci-fit olvasok mostanában (utolsó a Spekaer for the Dead/Holtak szószólója), de ennek ellenére szerintem tök jó lenne más témájú könyveket is bevonni a témába. És ha már itt tartunk, Marxtól a Tőkét valaki?
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1751 Dátum: 13 szep 25, 21:32:01 »

Marxtól nem, de Lenin összes műveibe már beleolvasgattam egyszer,főleg a leveleibe, de sosem volt hozzá lelki erőm.  Nevet
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1752 Dátum: 13 szep 29, 14:25:59 »

Rondár, tőled meg várom majd az élménybeszámolót. Nevet

A 152. oldalnál járok, és már ezek alapján lejön, hogy a Leviatán ébredése nem fogja megváltani a világot, de annyi fix, hogy kikapcsolja az embert. Ez pedig nem rossz dolog, tekintettel arra, hogy a kortárs sci-fiknél ez nagyon ritka vonás. Mindegyik nagyon deep és hard akar lenni, erre itt egy akció-űropera, melyet a fiatalok is előbb kézbe fognak venni, mint A felhúzhatós lányt, ami véleményem szerint a valaha volt legtúlértékeltebb SF regény.

A két szál közül a nyomozós tetszik jobban. A könyvről már most meg tudom mondani, hogy nem lesz kedvenc, de legalább nem fogok rá elpocsékolt időként visszagondolni. Továbbiakat majd akkor írók, ha a végére értem.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1753 Dátum: 13 szep 30, 10:23:44 »

Olvasd tovább. Nevet Ez se nem idő- se nem pénzkidobás az biztos. Nevet

Idézet
Mindegyik nagyon deep és hard akar lenni, erre itt egy akció-űropera

Ezzel csak egyet tudok érteni. Érdekes, hogy ennyire tetszik egy minden mondanivaló nélküli akció/kalandregény sci-fi köntösben. Ez tényleg trú űropera. Nevet  Hogy is mondjam, ez a mondanivaló nélküliség előnyére válik ennek a könyvnek, de ha ez lenne  a műfajban az általános, már rég felhagytam volna a science fiction-el. ikszdé Kell néha ilyen igazi kikapcsolódás is, ez csak erről szól, de ebben nagyon jó. Kéne belőle a sorozat, ebből egy új Firefly lehetne, talán még egy új BSG is.

Vizsgafeladat: olvass tovább, kíváncsi vagyok neked feltűnik e az az ordas nagy lopás a Predator2-ből, ami egy kicsit később hangzik majd el. Nevet Csak egy poénos beszólásról van szó, egy lövöldözős jelenetet előz meg közvetlenül. (Pont, mint a Pred2-ben.) Ezt tekintsd műveltségi tesztnek!  Pojén

Amúgy csak én érzem úgy, hogy Amos karaktere teljes egészében a Firefly-os Jayne Cobb-ról lett koppintva? Nevet
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1754 Dátum: 13 szep 30, 15:04:16 »

Nem láttam a Predator 2-t, ezért aligha fog feltűnni. Sci-fi filmek iránt durvábbak az elmaradásaim, mint a regények irányában. Nevet 

Amúgy lesz belőle sorozat, lásd itt: http://variety.com/2013/tv/news/iron-man-writers-enter-sci-fi-mystery-tv-project-for-alcon-the-expanse-1200598499/

Én épp azon mosolyogtam, hogy Amos tök poén lenne csajként. Ilyen káromkodós atomribiket eddig is hiányoltam a könyvekből. Nevet
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Oldalak: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!