24 szep 26, 23:42:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395263 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1620 Dátum: 13 ápr 10, 23:45:23 »

Secret society. Nevet (Gdat érteni fogja)

Én csak beleolvastam eddig, de nem volt olyan vészes. Arra jó, hogy végre belássák az emberek, hogy a nőknek ugyanúgy vannak szexuális vágyaik és ez természetes dolog, nem pedig lenézendő. Sajnos még mindig ez az általános nézőpont (ugye a kulcsos-záras sztori és egyebek...).
Naplózva

jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #1621 Dátum: 13 ápr 29, 19:55:21 »

Hali!
Mostanában rám jött ez a fanatikus olvasni akarás, de nem tudtam mivel enyhíteni, mivel nincs itthon semmi olvasható, vagyis olyan könyv ami nekem tetszene. (3-4 éve sokat olvastam, de "áttértem" a filmekre) Szóval az lenne a kérésem, hogy mondhatnátok pár jó könyvet, amit érdemes elolvasni, leköt, és persze érdekes.
Amilyen témájú könyveket szeretek: Fantasy, sci-fi, horror, esetleg valami humoros mű is szóba jöhet. 
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1622 Dátum: 13 ápr 29, 21:18:38 »

Stephen Kingtől olvasd el a Tűzgyújtót, Halálsoront vagy a Talizmánt. Nekem ezek a kedvenceim tőle. Vagy, ha sok időd van, akkor a Setét toronyba kezdj bele. Csak az a baj vele, hogy hét kötetes és nem tudom, hogy honnan szerezhető be az első része. Az igazság az, hogy S.K.-tól szinte bármelyik könyvet bátran ajánlom, nekem egyedül a Bura alatt nem tetszett eddig, meg a Dolores.
Sci-fiből Asimovtól ajánlanám az Alapítványt, én ugyan nem olvastam, de eddig csak jót halottam róla. Humorból a Galaxis útikalauz stopposoknak-ot ajánlanám, ha szereted a humor ezen fajtáját. Fantasy könyvekből talán a Tűz és jég dalát ajánlanám vagy a Gyűrűk urát (látszik, hogy nem olvasok sok ilyen témájú könyvet smirksweat).
Ezek egy ideig lekötnek  Nevet.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1623 Dátum: 13 ápr 29, 21:21:30 »

Alapítványt én is csak ajánlani tudom, nekem nagy kedvencem, sokszor olvastam, de aki nagyon az akcióra megy annak nem javaslom. Inkább azoknak ajánlom, akik a gondolatébresztő írásokat szeretik, érdeklik olyan témák, mint pl a jövőkutatás lehetőségei, a társadalmi tervezés, a civilizációk hanyatlása, stb.

Fantasyhoz még Robert Jordan: Az Idő Kereke sorozatát hozzátenném az ajánlottakhoz. Nevet
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #1624 Dátum: 13 ápr 29, 22:28:41 »

Sci-fi
Alapítvány sorozat szerintem is remek olvasmány, de talán legjobban úgy éri meg, ha előtte elolvasod a Robot és Birodalom novellákat/regényeket is, úgy viszont már elég szép mennyiség  Nevet

Ha Asimovról szó esett ne maradjon ki Arthur C. Clarke se, tőle amit nagyon tudok ajánlani az az Űrodüsszeia-sorozat, Éden szökőkútjai, Gyermekkor vége, és gyakorlatilag minden más tőle xd. (A kései könyvei amik közül sokat Stephen Baxterrel írt sem rosszak).

A Dűnét is muszáj vagyok még megemlíteni.

Az akcióorientáltabb sci-fik közül amit nagyon tudok ajánlani az Az Ender's Game (Végjáték), valamint a sorozat többi része is, valamint amit most olvasok és szintén angyon jó az Dan Simmonstól a Hyperion, valamint folytatásai.

Különálló művek közül Zelaznytól ajánlanám a Fény Urát, az egyik legjobb amit valaha olvastam, valamint Heinleintől a Time Enough for love-ot (magyarul nem tudom a címét).

Fanatsy:
 Az Idő kereke tényleg hihetetlenül jó (legalább is az első 2 kötet alapján amit olvastam), de azt hallottam a közepétől ellaposodik, sokan pedig nem tartják jó ötletnek, hogy Brian Sanderson fejezi be a sorozatot. De ezekről inkább Aest kérdezd, ő már csak a neve alapján is jobban tájékozott nálam az ügyben  Nevet

Patrick Rothfuss-tól a Királygyilkos krónikája sem rossz sorozat

Amit még nem olvastam, de előkelő helyen szerepel a listámon az a Malazai bukottak sorozat, csak jókat hallottam róla.
Hasonló kategória Glen Cooktól A Black Company sorozat, de ezt sem olvastam még.

Esetleg kicsit könnyedebb kategória Howard-nak Solomon Kane történetei,
ezzel pedig elérkezek Lovecrafthez és a horrorhoz is.

Kicsit hosszú lista lett, de ha érdekel írok még ennyit Mosolyog
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1625 Dátum: 13 ápr 30, 10:22:08 »

Nekem a Düne egy olyan story, amit szerettem volna elolvasni, élvezni stb, de képtelen voltam rá.

Pedig én azt hittem, hogy minden könyvet (regényt) végigolvasok amit egyszer a kezembe veszek.

Ezt a dolgot buktam.
Naplózva
jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #1626 Dátum: 13 ápr 30, 13:02:09 »

Köszönöm szépen mindenkinek a könyvajánlásokat!  Nevet Jó nagy a választék, de ami tulajdonképpen biztos, hogy az Alapítvány sorozatot minél hamarabb beszerzem és neki is állok olvasni, mivel azt többen is ajánlottátok, de előtte valami különálló könyvvel indítok, talán a Fény Urával. Őszintén nem tudom, mert sok jó könyvet ajánlottatok... nem baj, legalább elleszek velük egy ideig!  Mosolyog
Naplózva

viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1627 Dátum: 13 ápr 30, 13:58:00 »

A 10kötetes Malazai Bukottak regénysorozatot valaki olvasta már?

Én nekikezdtem, de egyáltalán nem fogott meg, legalább annyi szereplő és történetszál van benne, mint a tűz és a jég dalában és mégis baromira untam, még az első könyvet sem bírtam végigolvasni, mert elaludtam rajta. Bár az is igaz Steven Erikson és George R R Martin írói képessége között ég és föld a különbség.
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1628 Dátum: 13 ápr 30, 23:35:50 »

Sci-fi
Alapítvány sorozat szerintem is remek olvasmány, de talán legjobban úgy éri meg, ha előtte elolvasod a Robot és Birodalom novellákat/regényeket is, úgy viszont már elég szép mennyiség  Nevet

Pláne, hogy a Robot-sorozat (Acélbarlangok, Mezítelen nap, A Hajnal bolygó robotjai, Robotok és Birodalom) a mai napig remek nyomozós történetek. 

Idézet
Ha Asimovról szó esett ne maradjon ki Arthur C. Clarke se, tőle amit nagyon tudok ajánlani az az Űrodüsszeia-sorozat, Éden szökőkútjai, Gyermekkor vége, és gyakorlatilag minden más tőle xd. (A kései könyvei amik közül sokat Stephen Baxterrel írt sem rosszak).

Ha Clarke, akkor a Világűr sorozattal (A Mars titka, Szigetek az égben, Földfény) érdemes kezdeni, de ott van még a Város és a csillagok, A gyermekkor vége, Mélység, és valóban, a Baxterrel (aki önállóan is remek szerző) közös regényei.

Idézet
A Dűnét is muszáj vagyok még megemlíteni.

Azt szerintem későbbre érdemes halasztani, ha az ember már túl van a sorozatokon, és valami irodalmibbra vágyik. Túl tömény lenne kezdésnek. Ha pedig folytatni akarja az ember ezt az irányt, a jóval rövidebb Khtonnal tegyen próbát, Piers Anthony tollából.

Idézet
Az akcióorientáltabb sci-fik közül amit nagyon tudok ajánlani az Az Ender's Game (Végjáték), valamint a sorozat többi része is, valamint amit most olvasok és szintén angyon jó az Dan Simmonstól a Hyperion, valamint folytatásai.

Ha akció orientált, akkor ott van a Vének háborúja is. A Végjátékhoz is kell egy kis érettség, kezdésnek semmiképpen sem ajánlanám senkinek, ahogy a Hyperiont sem. Utóbbi eltúlzottan irodalmi, és megfekteti a kezdők gyomrát.

Idézet
Különálló művek közül Zelaznytól ajánlanám a Fény Urát, az egyik legjobb amit valaha olvastam, valamint Heinleintől a Time Enough for love-ot (magyarul nem tudom a címét).

Nem emlékszem, hogy megjelent volna magyarul. Ha Robert A. Heinlein, akkor Angyali üdvözlet, Csillagközi invázió és A Hold börtönében. Ha pedig az ember valami igazán egyedi sci-fit akar olvasni, olvassa el Philip K. Dick munkáit, vagy Neal Stephenson regényeit. 

Fantasy téren pedig érdemes elolvasni Az utolsó egyszarvút is, amiből azonos címmel forgattak rajzfilmet. Nagyon kedves, megható történet, és mindenkinek csak ajánlani tudom.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
kisama
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 253


Made in China :P ("Basszus")


« Válasz #1629 Dátum: 13 máj 10, 16:30:58 »

Szeretnék egy képregényt csinálni.
Valami manga félére gondoltam, és keresnék egy embert, aki tudna segíteni rajzokban, vagy valamiben Nevet
A lényeg, hogy Nyíregyházi legyen ikszdé
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1630 Dátum: 13 máj 10, 16:32:59 »

Szerintem leginkább a naruto-kun.huról és ingyen. Nevet
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1631 Dátum: 13 máj 10, 16:38:43 »

Könyvesboltokban szoktam látni mangát köztük a Narutot is, de nem az elejétől. Alexandrában van, meg tán még Libriben és Bookline-ban, de nem vagyok ebben biztos.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1632 Dátum: 13 máj 10, 16:39:53 »

Felesleges válaszolni rá, éppen vehemensen hozzászólásokat gyűjt, azért böffent be minden témába valami hülyeséget. Mosolyog
Naplózva

kisama
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 253


Made in China :P ("Basszus")


« Válasz #1633 Dátum: 13 máj 10, 16:41:49 »

Nem talált!
Abba untam bele, hogy mindig egy hetet kell várnom, mire megjelenik youtube-on a kövi videó... Nyelvesít
Naplózva

viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1634 Dátum: 13 máj 10, 16:45:32 »

Épp most voltam Alexandrában, ott volt az első tizenvalahány kötet a manga részlegnél.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!