24 szep 26, 23:36:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395238 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Rem
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 20



« Válasz #1605 Dátum: 13 márc 04, 19:35:35 »

Syzygy:a gépen való olvasással nincs gond de az angol még nem megy úgy ahogy szeretném  smirksweat
zitagirl:köszi én is remélem hogy tetszeni fog  Nevet

Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1606 Dátum: 13 márc 15, 07:40:17 »

Az angol nyelvű olvasással pont az fejleszthető, hogy jobban menyjen a nyelv Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1607 Dátum: 13 márc 15, 12:40:28 »

Hát, én elég sok könyvet olvastam angolul, ami azt eredményezte, hogy olvasni jól tudok, beszélni meg nem. Nevet A kettő nem ugyanaz. Nevet
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1608 Dátum: 13 márc 15, 13:24:15 »

De nem is a beszédre gondoltam, és mivel olvasásról volt szó szerintem logikus erre gondolni, valamint a nyelv felettébb fontos része a szövegértés (én a beszédet kézzel lábbal megoldom, a nyelvtan nem ismert a számomra)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Rem
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 20



« Válasz #1609 Dátum: 13 márc 15, 20:38:20 »

Próbálkoztam régebben angol könyvek olvasásával azért hogy jobban menjen de csak azt eredményezte hogy megutáltam az angolt  smirksweat
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1610 Dátum: 13 ápr 07, 20:02:00 »

Nekem pont fordítva volt, általa szerettem meg. Főleg, hogy lassan többet használom az angolt, pont az olvasás miatt, mint a magyart meg a szerbet együttvéve.

Valaki tudna nekem mondani pár szót a következő két könyvről? Egy barátnőm a képembe nyomta a címüket, hogy el kell olvasnom őket, és érdekel mások véleménye is.
Neil Gaiman - American Gods
Clive Barker - The thief of always
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1611 Dátum: 13 ápr 08, 11:13:24 »

Hát, én elég sok könyvet olvastam angolul, ami azt eredményezte, hogy olvasni jól tudok, beszélni meg nem. Nevet A kettő nem ugyanaz. Nevet

Azért nem tudsz beszélni, mert a meglévő tudásodat nem tudod gyakorlatba fektetni..
Attól még tudod azt amit elolvasol rendszeresen, csak meg kell tanulni megszólalni.

Egyébként meg szerintem a könyv olvasás mind nyelvtanilag mind szókincs ügyileg fejleszti a tudást.
A nyelvtant nem úgy kell érteni, hogy leülsz és elmondod a 12 igeidőt.

Egyszerűen tapasztalat alapon.

Jahhh... amúgy csak úgy mondtam, még mielőtt valaki nekiugrik a nyakamnak. kacsint
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1612 Dátum: 13 ápr 08, 17:23:12 »

Neil Gaiman - American Gods
Clive Barker - The thief of always

Barkertől még nem olvastam, de szerintem az Amerikai istenek Gaiman leggyengébb műve. Engem majdnem elaltatott. Szinte nincs is központi cselekmény.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1613 Dátum: 13 ápr 08, 18:48:22 »

Értem, köszönöm. ^^ Esetleg ajánlanál valamit Gaimantől?
A The thief of always-t eredetileg gyerekeknek szánta az író, de persze a felnőttek sem halnak bele, ha elolvassák, sőt. Én is el fogom, csak rátegyem a kezem egy angol példányára.
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1614 Dátum: 13 ápr 10, 14:32:22 »

Gaimantől? Naná!

Ajánlom a Csillagport (Stardust), és A temető könyvét (The Graveyard's Book). Ezen kívül érdemes kísérletezni a novelláival is. A Csillagproból egyébként készült egy közepes film is. Mosolyog
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #1615 Dátum: 13 ápr 10, 15:04:37 »


Azért nem tudsz beszélni, mert a meglévő tudásodat nem tudod gyakorlatba fektetni..
Attól még tudod azt amit elolvasol rendszeresen, csak meg kell tanulni megszólalni.

A nyelvtant nem úgy kell érteni, hogy leülsz és elmondod a 12 igeidőt.


Érettségi előtt állok, az Odaátot végig néztem és még jó pár sorozatot, filmet angolul, animét angol felirattal, értettem, de beszélni még mindig nem tudok. :/ Olvasni is olvastam már, könyvtárban, A halálsoront, de mivel megvenni nem tudtam, időm meg alig van leülni olvasni, ezért megint ott vagyok, hogy hogyan is fog menni ez a beszédkészség inglisül, illetve a 12 igeidővel mi a fene lesz.... smirksweat

Tavaly rákattantam amúgy Becca Fitzpatric Hush, Hush, Crescendo, illetve idén az utsó kötetre, a Silentre (kb. havonta olvasok 4 oldalt, mert kínoznak a tanárok ikszdé), aztán még ott a Szürke 50 árnyalata is, porosodik a könyvespolcomon. :/ Amúgy Becca könyveit érdemes elolvasni!!! ^^
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1616 Dátum: 13 ápr 10, 19:14:19 »

Ajánlom a Csillagport (Stardust), és A temető könyvét (The Graveyard's Book).
Köszi szépen. ^^ Remélem, megtalálom őket Szegeden valamelyik könyvesboltban, lehetőleg angolul, de ha úgy nem is, magyarul biztosan. A filmet meg talán előveszem, ha a könyv már megvolt. Még egyszer, köszönöm. Nevet

Hát, nem tudom, én még nem találkoztam a Szürke 50 árnyalatával, de a barátnőm, aki olvasta, azt mondja, hogy nem nagy szám, és az író szókincse is elég gyér, ami miatt a történet végéhez közeledve egyre unalmasabbak és monotonabbak a leírásai. Azt mondta, hogy csak azok tudják élvezni, akik még nem olvastak túl sok rendes könyvet és ezáltal nem tudják, hogy milyennek kell lennie egy jó regénynek.
Naplózva

Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #1617 Dátum: 13 ápr 10, 21:18:04 »

Nekem anyum elolvasta - igazi könyvmoly -, elkezdi, hogy nem az én egy híján huszas koromnak való, mert hogy sok a szexuális jelenet vagy hogy fogalmazzam. Nyelvesít Minden harmardik oldal arról szól. És igen, pont ezt is mondta, hogy az író szókincse elég gyér. Csak hát akkor azt nem értem: miért olvassa ilyen sok nő? Miért vannak mind megőrülve érte? Neeeem értem. Neeem Mindenesetre, nyáron nekivetődök, én már olvastam sok-sok-sok rendes könyvet, szóval érdekel, mennyire lesz szimpi. Mosolyog
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1618 Dátum: 13 ápr 10, 23:39:44 »

Én férfi szemmel olvastam a Szürke Ötvön Árnyalatát és az egyik legrosszabb könyv volt, amit valaha a kezembe vettem. Kb a feléig bírtam, illetve még a végébe belolvastam, és már akkor is égető vágyat éreztem a gaty... hogy elégessem a könyvet. Kezdjük azzal a könyv eleje halál unalmas és kissé szürreális is, aztán ahogy kibontakozik ez a két... valami és a szűz kislányból szado-mazos kis rbanc lesz aki egyszer kéjeleg máskor siránkozik. Hát ez sok(k). És hogy ebből trilógiát írni... borzalom.
Azért az jellemző, hogy a nők általában prűdebbek, mint a férfiak és mégis ők veszik halomszámra ezt. Egyszerűen nem értem miért. A twilightot és az Éhezők viadala sorozatot még megértettem(bár szerintem azok is szörnyűek), de ezt nem.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1619 Dátum: 13 ápr 10, 23:42:16 »

Erre tudom küldeni ezt a számot. Nevet
http://www.youtube.com/watch?v=bN0YV-g9fpM

Hogy ne legyen teljesen off, ma olvastam a Kóbor lovagot a Trónok harca szerzőjétől képregény formájában. Aki szereti a sorozatot annak ajánlom, hogy szerezze be ezt is, mert nagyon érdekes látni azt a világot 90 évvel ezelőtt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!