24 ápr 27, 15:49:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jojo's bizarre adventure / Jojo no kimyou na bouken  (Megtekintve 38596 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #105 Dátum: 15 jan 10, 23:57:57 »

Őőőőő, ma kezdtem el..vagyis inkább azt mondanám hogy kb 2 órája nézni a Stardust akármi féle verziót és eléggé bejövős. Kell ehhez valami előzetes infó vagy nézhetem egyből ezt? Kezdjem mással vagy most hogy?
Naplózva

iiHALA MADRID!!
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #106 Dátum: 15 jan 11, 00:36:47 »

Én azt mondanám hogy legalább a phantom blood-ot érdemes előtte megnézni/elolvasni ,hogy legyen valami nagyobb fogalmad a fő boss-ról meg ha már azt megnézted akkor a battle tendency-t is, hogy ismerd a főhős nagyapját. De amúgy ezeken kívül nincs nagy szükség rá, meg nem túl alaposan, de kap az ember magyarázatot a múltra, csak azért valahogy ad egy alap ráhangolódást szerintem.

Megnéztem az egypt arc 1. részét és hát, eddig még nem rontották el ikszdé. Az op határozottan jóra sikeredet még így spoileresen is. Az ending nekem egy kicsit túl nyugtató hatású volt, de végén a fénykép eszembe juttatta azt amikor a part 5-ben Jotaro asztalán is volt egy hasonló(vagy pont ez), és az vissza emlékeztetett a "veszteségekre". Ja és az ending-ben van, hogy Jotaron nincs sapka ilyen is csak ritkán fordul elő! Szerintem még alvás közben is hordja smirksweat. Maga ami az op és az ed közöt volt újat nem nyújtót nekem de szépen megcsinálták ikszdé!

És végezetül egy kép Gihaccio-ról, "mindenki kedvenc" mangakájátol, Kubotól!
http://i.imgur.com/M445g.jpg
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 11, 01:12:54 írta virgitto » Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #107 Dátum: 15 jan 11, 13:40:57 »

Ja nem muszáj megnézni előtte gyiket se, de szerintem is úgy a legcélszerűbb, főleg, hogy a Battle Tendency azért jobb a Stardustnál.

Ez a Ghaccio-s kép meg nagyon lol, főleg úgy, hogy a Vento-ban Gahccios harc volt a kedvencem, sőt az egész JoJo-ban iegn előkelő helyet foglal el a listámon.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #108 Dátum: 15 jan 23, 21:32:01 »

Néhány napja fejeztem be a 2012-s, első szezont BD kiadásban, szóval megosztanám a gondolataimat. ^^

Diohéjban: Hol voltál eddig az életemből? Ohh My God

Part 1: Phantom Blood
Bevezetőnek tökéletesen megfelelt, talán gyors is volt egy kicsit. Megismertük a Joestar családot, Diot, Erinát, Speedwagont, valamint a Hamont, Zeppelin keresztül. Úgy éreztem, hogy nem a történeten, hanem sokkal inkább a karaktereken volt a hangsúly. Szemtanúi lehettünk, ahogy Jonathanból férfi és igazi úriember lesz, figyelemmel kísérhettük Dio totális romlottságát, végül láthattuk, ahogy Zeppeli beteljesíti a végzetét. Jonathan rendkívül szimpatikus karakter volt a számomra, de mégis Diot emelném ki. Gyakran látom a "nem születik senki sem gonosznak" kijelentést, amikor egy velejéig sötét karakter tesz valami totál pozitív, karakteridegen dolgot, ami kivágja az embereknél a biztosítékot, szerintem jogosan. Nos, Dio egyszer nem vallotta azt, hogy ő a körülmények áldozata, hanem kijelentette, hogy ő bizony gonosz és így született. Elfogadhatjuk Diot a kijelentés megcáfolójának? Annyi szent, hogy piszkosul jól játszotta a gyűlölhető karakter szerepét. Tökéletes főellenség alapanyag.

Part 2: Battle Tendency
Folytatódott a kőmaszk és a zenei utalások története. Először meglepődtem, hogy nem Jonathan gyermeke lett a következő főszereplőnk, de Joseph miatt abszolút nem bánom a dolgot. A következő mondatod biztosan az lesz, hogy Joseph nagyon vagány és hatalmas arc volt. Joseph nagyon vagány és hatalmas arc volt. Tetszett a kőmaszk mögötti rejtély és a Pillér Emberek is érdekes ellenfelek voltak. Egyedül Kars volt egy óriási csalódás a számomra. AC/DC eldobta a büszkeségét, hogy sikeresen eljuttassa Aja Vörös Kövét a társaihoz, Wham egy tiszteletreméltó harcos volt a végsőkig, akit sajnáltam is az utolsó pillanataiban, főleg, hogy a Fate/Zero Riderének hangján beszélt és volt Kars. Szerintem a szerző nem tudta normálisan kivitelezni azt, amit vele akart. Kars megóvta a szakadék mélyén lévő virágot, valamint megmentett egy kutyát is, erre mintha totál kicserélték volna, átment egy rohadékba, aki tesz mindenre, aljas trükköket használ és megszegi a szavát. Még Santanát is többre becsültem nála, pedig neki még személyiség sem jutott. Lisa Lisa is egy pillanat alatt lett vagány Hamon mesterből bajbajutott hercegnő a szemétségének köszönhetően. Ennyit Karsról. A pozitív oldalról muszáj még megemlítenem Caesart és Stroheimet. Caesar is egy kedvelhető, vagány karakter volt, akinek halála az egyik legszebben kivitelezett anime halál volt, amit valaha láttam. Ahogy Joseph és Lisa Lisa várja Caesar válaszát azt remélve, hogy megszólal, jelezve nekik, hogy él, de ehelyett meglátják a vért, ami kifolyt a szikla alól, tudván, hogy ott halt meg a bajtársuk. Megható és erőteljes jelenet volt. Végezetül Stroheim. Nem láttam benne többet, mint egy idegesítő karaktert, amikor megjelent, de kegyetlenül odatette magát, amikor szükség volt rá. Szó, ami szó kellemeset csalódtam benne. A német technológia a legjobb a világon!

Egyéb gondolatok/Kérdések
- Joestarnak, vagy Zeppelinek rosszabb-e lenni?
- Jonathan gyakorlatilag annak az anime/manga szabálynak lett az áldozata, hogy "addig nem számít valaki halottnak, amíg a saját szemünkkel meg nem bizonyosodunk róla, vagy nem kerül elő a holttest". Nem ellenőrizte le Diot a Joestar rezidencia felgyújtása és a második ütközetük után sem, csak gondolta, hogy meghalt.
- A széria rejtett sztárja Speedwagon volt, akinek nem volt egyetlenegy komoly harca sem, végig kommentálta az összes fontosabb ütközetet, túlélt minden összecsapást csak azért, hogy agglegényként, szívrohamban haljon meg.
- Tulajdonképpen milyen célt is szolgált Aja Vörös Köve a főszereplőinknek? Joseph felvetette, hogy pusztítsák el, de Lisa Lisa nem engedte, mert elmondása szerint szükséges a Pillér Emberek legyőzéséhez. Sem AC/DC, sem pedig Wham legyőzéséhez nem kellett a kő és Kars is ugyanúgy végezte volna, ha nem szerezte volna meg. Magyarán az egész kő csak az ellenség felerősítésére volt jó, függetlenül attól, hogy segített kilőni Karst az űrbe a végén.
- Honnan a fenéből tudta Kars, hogy ki az a Santana, ha Stroheim adta ezt a nevet a negyedik Pillér Embernek?
- Bár Caesar halála megható volt, gyakorlatilag magának köszönhette. Már, amikor elrugaszkodott fogtam a fejem, hogy most kajak beugrik Wham és a fény elé ahelyett, hogy távolról szedné szét Whamot a buborékjaival. >.<
- A hajóval felhúzott koporsó a Part 2 végén. Gondolom az Dio koporsója akar lenni. Hogyan is lehetséges az, hogy felhúzzák a víz alól azt a koporsót, amiben Erina elvileg megmenekült a robbanás elől a Part 1 végén, ráadásul lelakatolva? Átsiklottam valami felett?
- Mennyire cenzúrázott a Stardust Crusaders? Érzékeny vagyok a cenzúrára, szóval megvárom a BD kiadást, ha nagyon.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #109 Dátum: 15 jan 23, 22:36:19 »

Bastian, a Phantom Blood-ot hol találtad meg BD-be?Nevet
Naplózva

iiHALA MADRID!!
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #110 Dátum: 15 jan 23, 23:13:41 »

http://www.nyaa.se/?page=view&tid=539510
(Bár valamiért most se seeder se leecher nincs, de remélem javulni fog a dolog. 1 hete töltöttem le is akkor bőven volt seed rajta.)

Ez a Phantom Blood és a Battle Tendency egyben, szóval a 2012-s széria. Úgy általánosságban is elmondhatom, hogy szerintem az "encoded by SEED" verziók az egyik, ha nem a legjobbak BD verziók terén mindenből. ^^
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 23, 23:17:42 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #111 Dátum: 15 jan 24, 00:01:36 »

Egyéb gondolatok/Kérdések
- Joestarnak, vagy Zeppelinek rosszabb-e lenni?
Zeppelinek. Ők szó szerint sosem élik túl. A Part7 ben is van egy Zeppeli és ő se jár jobban.

- Jonathan gyakorlatilag annak az anime/manga szabálynak lett az áldozata, hogy "addig nem számít valaki halottnak, amíg a saját szemünkkel meg nem bizonyosodunk róla, vagy nem kerül elő a holttest". Nem ellenőrizte le Diot a Joestar rezidencia felgyújtása és a második ütközetük után sem, csak gondolta, hogy meghalt.
Őszintén azt én se csekkoltam volna le. A levágott feje kizuhant egy kilóméter magasról lényegében hajnalban. A fene se gondolta volna, hogy túléli.

- A széria rejtett sztárja Speedwagon volt, akinek nem volt egyetlenegy komoly harca sem, végig kommentálta az összes fontosabb ütközetet, túlélt minden összecsapást csak azért, hogy agglegényként, szívrohamban haljon meg.
Ja, szegény...

- Tulajdonképpen milyen célt is szolgált Aja Vörös Köve a főszereplőinknek? Joseph felvetette, hogy pusztítsák el, de Lisa Lisa nem engedte, mert elmondása szerint szükséges a Pillér Emberek legyőzéséhez. Sem AC/DC, sem pedig Wham legyőzéséhez nem kellett a kő és Kars is ugyanúgy végezte volna, ha nem szerezte volna meg. Magyarán az egész kő csak az ellenség felerősítésére volt jó, függetlenül attól, hogy segített kilőni Karst az űrbe a végén.
Nem a legyőzésükhöz kellett, hanem ha elpusztítják, akkor lényegében elvesztik a "túszuk". Ameddig megvan lehet mivel zsarolni őket és nem tombolhatnak féktlenül.

- Honnan a fenéből tudta Kars, hogy ki az a Santana, ha Stroheim adta ezt a nevet a negyedik Pillér Embernek?
Na ez jó kérdés. Elképzelhtő, hogy Stroheim ráhibázott a nevére Nevet. Másik lehetőség, hogy Santana valamilyen mentális kapcsolatban volt a többiekkel.

- Bár Caesar halála megható volt, gyakorlatilag magának köszönhette. Már, amikor elrugaszkodott fogtam a fejem, hogy most kajak beugrik Wham és a fény elé ahelyett, hogy távolról szedné szét Whamot a buborékjaival. >.<
Ja.

- A hajóval felhúzott koporsó a Part 2 végén. Gondolom az Dio koporsója akar lenni. Hogyan is lehetséges az, hogy felhúzzák a víz alól azt a koporsót, amiben Erina elvileg megmenekült a robbanás elől a Part 1 végén, ráadásul lelakatolva? Átsiklottam valami felett?
Erre van egy pár fan teória. A leglogikusabb az, hogy Dio elővigyázatos volt és hozatott egy pót koporsót (amit nem mutattak korábban) is arra az esetre, ha beütne a krakk és az eredeti elpusztulna. Őt ismerve ez nem kizárt.

- Mennyire cenzúrázott a Stardust Crusaders? Érzékeny vagyok a cenzúrára, szóval megvárom a BD kiadást, ha nagyon.
Nem nagyon. Csak itt-ott.

Kiemeltem a válaszokat.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #112 Dátum: 15 jan 24, 15:55:26 »

Köszi! ^^

Valószínű, hogy belekezdek a Stardustba. Mosolyog
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #113 Dátum: 15 jan 26, 18:16:27 »

Na, látom azért elég sokan tértek át a szent és sérthetetlen JoJoizmusra. Nevet
Anno engem Jama-Dharma húzott bele. Nevet

Az első P3S2 részt láttam, valamivel izgalmasabbra sikerült, mint a P3S1.
Srácok, mennyi arra az esély, hogy a Part 3 utáni részeknek is lesz anime adaptációja?

Nem lennék meglepve, ha a Part 3 után abbahagynák, vagy egy jóideig jegelnék az egészet.
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #114 Dátum: 15 jan 26, 19:24:23 »

Amugy nekem mindig fura, hogy a mangaban Caesar halalat nem kezeltek semmilyen kulonos modon, Wham egyszeruen csak kicsinalta, es kesz. Az animeben pedig ezzel ellenben egesz meghato veget kapott. Mondjuk engem kulonosen nem zavar a dolog, hogy mikent is hal meg, csak a3. Kedvenc  zeppelim Caesar. Sajnos, amig a kedvencem animeben is lathatom eleg sok ido telik meg el. Kicsit mondjuk sajnalom is, hogy nincs sok Zeppeli a sorozatban, de a halandosagi ratjukat tekintve nem is csoda.

A koporsos dolog meg szerintem egyszeruen csak baki, csinalt meg parat melle Araki, de elnezem neki Nevet

Szerintem van eselye a tobbi resz meganimalasanak is, ugy tudom viszonylag nepszeru Japanban, szoval remelem viszik tovabb.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #115 Dátum: 15 jan 26, 20:14:48 »

Srácok, mennyi arra az esély, hogy a Part 3 utáni részeknek is lesz anime adaptációja?
Nem lennék meglepve, ha a Part 3 után abbahagynák, vagy egy jóideig jegelnék az egészet.

Nem látom értelmét abbahagyni. Úgy tudom elég népszerű az animéje és van még 4 partnyi manga, ami dúrván 700 fejezet (hetiben mérve), amiből dolgozhatnak.

Bár őszinte leszek a Diamond is unbreakable (part 4) sem éppen a szívem csücske, bár (lényegesen jobban kedvelem, mint a Part3-at és) a főellenség nagyon jó, csak a többi valahogy úgy elég meh...

A Vento Aureo-tól kezdve (part 5) viszont borzasztó jó megint és visszajön a jó kis Part 2 feeling, szóval ha folytatják, akkor remélem gyorsan ledarálják a dimamondot.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 26, 20:18:06 írta Exkirion » Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #116 Dátum: 15 jan 27, 16:03:32 »

Igen, japánban népszerű és ez a lényeg. Nevet
Mondjuk én még azt is lehetségesnek látom - vagyis nem lenne rossz xD - ha Part 3 után megcsinálnák a Part 7-et, végül is alternatív univerzum. Nevet

Part 4-et annyira nem várom, de Giorgioékra már kíváncsi vagyok, Jolynera pedig végképp. Nevet

csak a 3. Kedvenc  zeppelim Caesar.

Nem összesen 3 fő Zeppeli van a sorozatban? Nevet
Will, Ceasar, Gyro, és Ceasar apja, de róla nem sok szó esett. Nevet
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #117 Dátum: 15 jan 27, 18:20:01 »

Haku: de, igen, ezert i mondtam, hogy a 3. Kedvenc zeppelim  Nevet
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #118 Dátum: 15 okt 24, 13:50:45 »

Sheer Heart Attack-ot kaptam. Sír

Bejelentették a Part 4 animéjét!
https://www.youtube.com/watch?v=OrTaVV0Hkng
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #119 Dátum: 15 okt 24, 14:21:03 »

Húúúú köszi a hírt!
Igazábó várható volt, de örülök, hogy meg lett erősítve. Mondjuk szerintem a 3 meg a 4 talán a két leggyengébb arc, de ha más nem arra jó lesz, hogy heti 1x elröhögcsélek rajta, aztán ha letolják a többit is azok már zúznak mint állat.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!