24 ápr 28, 18:47:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jojo's bizarre adventure / Jojo no kimyou na bouken  (Megtekintve 38601 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 13 aug 30, 17:48:51 »

Sziasztok.

Gondoltam megér ez az anime/manga egy témát. Remélem, hogy vagytok páran akik ismeritek és szeretitek ezt a sztorit, még ha csak az animét láttátok is. Sajnos a manga, amilyen népszerű japánban itthon és úgy unblokk európában szinte teljesen ismeretlen, annak ellenére, hogy jópár ma futó klasszis mangát/animét simán kenterbe ver.

Azoknak akik nem ismerik, mondanék pár szót arról mi is ez.
A Jojo's bizarre adventure / Jojo no kimyou na bouken avagy magyarul Jojo bizarr kalandja egy Araki Hirohiko nevű mangaka tollából született renkívül hosszú mangasorozat. Jelenleg a 9. leghosszabban futó/valaha is futott manga és a 8. leghoszab olyan manga, ami még mindíg fut, egészen pontosan 1987 óta, egészen napjainkig.

A történet a címmel elentétben nem egy főhősre összpontosít, hanem a Joestar család történetét meséli el generációkon át (1988 - 2011).
Maga a sztori is így tagolt, jelenleg 8 generácioból (továbbiakban: "part") áll, amelyek mindegyike 1-1 családtag történetét meséli el élete egy szakaszában. Némelyik fontosabb karakter késöbb újra feltűnik mellékszreplőként.

Külön egy kicsit a partokról.

Part 1: Phantom blood / Fantom vér (1987-1988)

Johnatan Joestar története, akinek a családja befogadja annak a férfinak a fiát Dio Brando-t, aki korábban "megmentette" Johnatan apjának George-nak az életét. Ez a part Dio és Johnatan kapcsolatáról szól, és egy titokzatos ereklyéről, ami merőben megváltoztatja Johnatan életét és elátkozza a Joestar családot generációkra.

Ez a part gyakorlatilag nem tesz mást mint lefekteti a késöbbi part-ok alapjait.

A 2012-es anime 1-9. része ezt dolgozza fel.

Part 2: Battle tendency / Harcra hajlamosság (1988-1989)

Joseph Joestar és a titokzatos kő maszk alkotóinak története. A part 1 második felének is tekinthető. Lényegében arról szól hogyan is száll szembe Joseph a saját és a Joestar család végzetével.

Ez a part is lefektet pár késöbb fontossá váló elemet, ugyanakkor a part 1-el ellentétben itt már nem ezen van a hangsúly.
(Nekem ez a part az egyik személyes kedvencem)

A 2012-es anime 10-26. részig dolgozza fel ezt a részét a sztorinak.

Part 3: Stardust crusaders / Csillagpor keresztesek (1989-1992)

Kujo Jotaro története, aki barátaival és nagyapjával nekivág a világnak, hogy megállítsák a Jojo univerzum visszatérő főellenségét, mielőtt az erejéből született erő és egyben átok (az azt használni képteleneknek) végez az anyjával.

Ez talán a legismertebb jojo part (és szerintem a legrosszabb is egyben, de izlések és pofonok).

Ez a part, nagy változást hoz az egész jojo univerzumba, ugyanis bevezeti a sorozat védjegyévé vált "erőt" a Stand-okat, ezen kívül sok olyan karaktert hoz be, akik késöbb nem kis szerepet fognak játszani még.

A 2014 tavaszán indult Jojo's bizarre adventure - stardust crusaders anime ezt dolgozza föl.
Egy 90 es évekbeli ova sorozat is készült ugyan ebből a partból de a megtekintését csak saját felelősségre ajánlom.

Part 4: Diamond is unbreakable / A gyémánt törhetetlen (1992-1996)

Higashikata Josuke története. A korábbiakkal ellentétben ezúttal nincs nagy világ ellen induló gonosz, sem pedig nemes feladat. Ez a part nagyon külömböző az előzőektől, de nem kevésbé érdekes. Ez egy adag tinédzser mindennapjainak a története, akik a városukban megbúvő fellelhetetlen tömeggyilkost próbálják leleplezni, aki közben ezt nem szeretné és megannyi nehézséget görget Josuke és barátai elé.

Ez a part komoly változást hozott a rajzolásban. Araki-sensei teljesen rajzstílust váltott, ami különösen előnyére vált a sorozatnak.

Part 5: Vento Aureo / Oogon no kaze / Aranyszél (1996-1999)

Giorno Giovanna története, aki a városának maffiavezére szeretne lenni, hogy helyrepofozhassa a korrupttá korcsosult alvilágot megvédve azokat, akik védelemre szorulnak. Ez a part leginkább a 3. és a 4. keresztezése, egyben nyomozós és utazós/harcolós. Giorno-nak és barátainak el kell juttatniuk a Passionate maffiavezérének lányát a maffiafőnökhöz, akit még senki sem látott és akiről senki sem tudja ki is valójában, vagy hogy mit akar.

Part 6: Stone ocean / Kő óceán (2000-2003)

Kujo Jolyne története, akit a part kezdete előtt több súlyos bűncselekménnyel is meggyanúsítanak, majd bebörtönzik 15 évre. Csakhogy hamar kiderül, hogy Jolyne semmiről sem tehet. De akkor mégis ki akarta börtönbe juttatni és miért?

A Stone ocean szerintem a legjobb jojo part, mert igazából van benne minden, ami kell. Külön érdekeség, hogy a főhős és a karakterek 70%-a az eddigiekkel ellentétben nő (mármint nemre). A part vége alapjaiban változtatja meg a jojo univerzumot, és talán az egyik legjobb lezárás mind közül.

Part 7: Steel ball run / Acélgolyó futam (2004-2011)

Tessék lássék, nevezzenek! A steel ball run egy lovas verseny története (amit Stell ball runnak hívnak), ahol is több ezer induló próbál átvágni amerikán, hegyeken, folyókon, sivatagokon.
Ez a part megintcsak az 1880-as években játszódik a vadnyugaton, főhősből pedig ezúttal 2 van. A kissé egocentrikus, ugyanakkor találékony, de meglehetősen távolságtartó Gyro Zeppeli és a mozgássérült, de mindenre elszánt Johnny Joestar.
És mi a nyeremény? Nem kevesebb mint 50.000.000$.

Part 8: Jojolion (Jojoroszlán? Nevet) (2011-napjainkig)

A főhős ezúttal egy amnéziás fiú, aki az emlékeit keresi. Többet ide nem is írnák, mert minden más spoiler Nevet

---------------------------------------------------

A sorozatról tudni kell, hogy nem sz*rakodnak a sérülésekkel. Itt vérzik mindenki, mint az atom és helyenként lógnak a belek. Röviden: nagyon valóságos és naturalista az ábrázolás. A manga szintén híres arról, hogy itt van a legtöbb, meglehetősen hominak kinéző karakter, de amint megszokja az ember már csak vigyorog rajta.

Befejezésképpen: Belinkelem a 2012-es és a 2014 anime openingjeit és pár fanmade openinget a késöbbi part-okhoz.
Megtekintésüket csak akkor ajánlom, ha valakit nem zavarnak a spoilerek vagy már olvasta/látta az adott part-ot.
(Aki esetleg megnézné őket előre: Az anime normál rajzolása nem olyan, mint az openingeké!)

Part 1 (Sono chi no sadame/E vér végzete  | -TOMMY - with bluff -)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QF54qXoqF6k" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=QF54qXoqF6k</a>

part 2 (Bloody Stream/Vérfolyam | Coda)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XFkPqh0z-_Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XFkPqh0z-_Y</a>

Part 3 -1- (STAND proud/ÁLLJ büszkén/Büszke STAND | Hashimoto Jin)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=j64JegzWf3c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=j64JegzWf3c</a>

Part 3 -2- (JoJo, Sono Chi no Kioku ~end of THE WORLD~/Jojo, E vér emlékei ~THE WORLD vége~ | Hiroaki "Tommy" Tominaga)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9NkQHR56EGs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9NkQHR56EGs</a>

Innentől minden fanmade

Part 4
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=no3VEd7JNzI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=no3VEd7JNzI</a>

Part 5
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=c1TP1zgbrG0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=c1TP1zgbrG0</a>

Part 6
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZHDScdHEUw4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ZHDScdHEUw4</a>
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 25, 21:25:35 írta Exkirion » Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #1 Dátum: 13 aug 30, 22:34:00 »

Na végre egy ilyen is, és ha te csinálsz neki egy topicot akkor talán jobban felkelti az érdeklődést montha én ismeretlen tagként reklámoznék egy ugyancsak ismeretlen (ámde annál jobb) animét.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #2 Dátum: 13 aug 30, 22:39:40 »

Igen láttam is már korábban, hogy Johnny az avatárod. Meg is örültem neki, hogy jééé, valaki ismeri rajtam kívül Nevet

Mennyit ismersz a szériából? Vagy olvastad a Jojolion (jelenlegi) végéig?
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 30, 22:40:23 írta Exkirion » Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #3 Dátum: 13 aug 31, 09:23:24 »

Olvastam hát, kár hogy a Jojolionban már megint szünet van, ahogy számolom, már vagy 10 hónapot kihagyott Araiki, enm lesz ez így jó. Agy nem is csodálom, hogy 2 év alatt csak 23 fejezet jött össze (ja akkor lehet többet is kihagyott).
De nem baj, jó munkához idő kell!
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #4 Dátum: 13 aug 31, 14:13:35 »

A steel ball run is 7 évig ment a maga 96-97 fejezetével szal jah...
Pedig érdekelne mi lesz, mert amilyen furán néz ki a főhős legalább annyira érdekes sztem eddig a jojolion.
Naplózva

pecas85
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Válasz #5 Dátum: 13 szep 01, 10:34:18 »

Hali!
Felcsigáztál az anime + manga kombóval.
Most kezdenék bele, segítenél milyen sorrendben kezdjek manga és anime közi váltogatásokkal.
Előre is köszi  Nevet
Naplózva

Attól hogy okoskodsz, még hülye maradsz!!!!!!!!!!
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #6 Dátum: 13 szep 01, 12:35:53 »

Helló!
Ha jobban szereted a mangát, akkor szerintem azt olvasd a legelejétől fogva, ha pedig inkább animés vagy, akkor a tavaly kezdődött anime adaptáció lefedi a manga első két részét (a Phantom Blood-ot valamint a Battle Tendency-t). Az anime annyiban más, hogy a durvább részeket cenzúrázzák, de semmi fontosat nem hagy ki.

Az anime után meg megnézheted a 90-es években készült OVA-t, ami a 3. részt, a Stardust Crusaderst dolgozza fel, vagy pedig folytatod a mangát a Stardust Crusaders-el.
Csak ha az OVA-t nézed, akkor figyelj arra, hogy az OVA 2 részletben készült el, ugyanis először csak a 3 résznek csak a végét készítették el (előzményekre nem volt szükség, Japánban úgy is tudta szinte mindenki mi történik), és csak pár év múlva, talán már a 2000-es évek elején csinálták meg a 3. résznek az elejét, úgyhogy ha azt nézed akkor ezekkel kezdd.

De én inkább a mangát ajánlanám a Stardust Crusaders-ből, hiszen úgy tudom az OVA-ból ki is maradt pár dolog, valamint nem is mindenki rajong érte. Habár elvileg abból is jön majd az új anime sorozat, csak nem tudom mikor.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 01, 12:37:50 írta Jama-Dharma » Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #7 Dátum: 13 szep 01, 13:33:13 »

Az Ova az veszélyes dolog Nevet Egyrészt a szinkronhangok nem éppen profi választások, főleg a főellenség hangja rettenetes, és néhol a rajzolás sem az igazi, leginkább Jotaro esetében. Az OVA-t amúgy nehéz lesz megtalálni ha nincs Usteam accod (mármint az FTP-s Usteam).

De a legnagyobb baj az Ovával az, hogy változtattak a sztorin szal nem 1:1 ben ugyan az mint a manga.
A manga viszont sajnos néhol a part 3 alatt nem az igazi, és nincs belőle igazán jó scan egy darabig.

Szóval jah, ezeket figyelembe véve ugyan azt tudom mondani, mint Jama-Dharma.
Viszont valamelyiket mindenképp megéri megnézni/elolvasni vagy mind kettő. Én mondjuk ha már nekikezdek egy mangának, akkor általában az elejétől kezdem, de megértem ha valaki inkább animés, és megnézi addig, amíg van anime.
Még annyit, hogy a Phantom blood még azért nem az igazi, szóval ha az annyira nem tetszik ne menjen el tőle a kedved, a Battle tendency-t tuti imádni fogod.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 01, 13:38:33 írta Exkirion » Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #8 Dátum: 13 szep 01, 15:57:09 »

Vagy kezdésnek akár a 2007-es filmet is meg lehet nézni, az még rövidebben összefoglalja a Phantom Blood-ot, ha valaki gyorsan át akarja ugrani. Habár a rajzolása miatt ennél is panaszkodtak, meg ha jól tudom nincs is benne vámpír Hasfelmetsző Jack. De a zenéje legalább jó.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
pecas85
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Válasz #9 Dátum: 13 szep 01, 17:02:20 »

Hali!
Köszönöm a gyors válaszokat  Nevet
Azt hiszem kezdem a mangával és amit elolvastam megnézem anime adaptációban is.  Gondolkozik
Így jobban átjön a vizuális élmény.
Legalább leköt egy időre, még egyszer köszi.  bow

Naplózva

Attól hogy okoskodsz, még hülye maradsz!!!!!!!!!!
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #10 Dátum: 13 szep 01, 17:18:48 »

"Egy időre" Nevet
Én Július közepén kezdtem olvasni a mangát és kb 1 hete fejeztem be Nevet
Befejezett Part-ok szerint sztem amúgy így vannak véleményem szerint "jósági" sorredben, kezdve a kedvencemmel a végén a legkevésbé kedvenccel.

Stone ocean (6) -> Steel ball run (7) -> Battle tendency (2) -> Vento Aureo (5) -> Diamond is Unbreakable (4) -> Phantom blood (1) -> Stardust crusaders (3)
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 01, 17:21:20 írta Exkirion » Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #11 Dátum: 13 szep 01, 18:23:16 »

Ja a Phantom Blood-ot azt mondhatni egy kicsit"át kell vészelni", ami messze nem jelenti azt, hogy nem jó, csupán csak még ebben nem annyira ütköznek ki a sorozat erősségei.

Exkirion:
A listáddal egyetértek, kivéve annyiban, hoyg természetesen a 7 a legjobb  Nevet
Meg igen, a Stardust Crusaders eléggé lineáris szerkezetű, de ettől még jó az nemhiába az a legismertebb az összes közül.

Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 13 szep 02, 04:02:56 »

A SDC-el nem az a baj, hogy lineáris, hanem, hogy (szerintem) rettentően vontatott és ez miatt hamar unalmas lesz (a többi jojohoz képest. Pár mai mangát attól még simán kenterbe ver). A főellenség nem nagyon csinál semmit és a sok harc miatt az ő csatája semmivel sem tűnik kiemelkedőbbnek mint a többi, ami miatt nem éreztem igazán, hogy megérte volna várni a végső ütközetre.

Igazából J. Geil után az idősebb D'arby-ig kb át lehet ugrani az egészet mert semmi olyan nem történik, ami releváns lenne.

A SDC nagy érdeme az újításai és a visszatérő karakterei, és ennél szerintem még a PB is többet mutat, ezért van ott ahol.

A SBR nálam is csak egy kevéssel marad el a SO mögött és többnyire azért mert a SBR főellensége egyszerűen nem érződik annyira veszélyesnek és "rémisztőnek" mint a SO-é, plusz a SO sztorija is úgy unblokk jobban összerakott. A SBR igazi ereje a két főhősben és az interakciójukban van és hogy miként reagálnak a kalandokra, amit átélnek, ja és ott van még Diego képessége ami nagy plusz pont Nevet

Szóval kb nálam ilyen lenne pontban:
Stone Ocean - 87
Steel Ball run - 83

Közeli, de picit jobban szertem a part 6 ot.
Naplózva

xindrix
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Válasz #13 Dátum: 13 okt 16, 11:27:02 »

Jön a folytatás: http://www.crunchyroll.com/anime-news/2013/10/15-1/jojos-bizarre-adventure-stardust-crusaders-anime-listing-spotted
Mivel eddig ide nem írtam, szeretném leírni, hogy kellemes meglepetés volt ez az anime, valami átlag shounenre számítottam és sokkal többet kaptam. A hangulata nagyon ott van, főleg a Part 2-nek, ami nagy kedvenc is lett Nevet
Hallottam a Part 3-ról hideget is, meleget is, ennek ellenére nagyon örülök, hogy jön a folytatás, mivel én inkább animes vagyok, mint mangás Nevet  Remélem ez is magával fog ragadni, mint az előző kettő Part.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 16, 11:28:20 írta xindrix » Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #14 Dátum: 13 okt 16, 16:14:03 »

Lényegesen másabb lesz mint az előző 2 part. Bevezetésre kerül egy új erő, ami a sorozat védjegyévé vált az óta, visszatér mindenki kedvenc csonthéjas gyümölcse Dio és a part 2 főhőse is. Az egész amolyan indiana Johnes-os sztem, és remélem jócskán meg lesz vágva mert a mangában naaaaagyon vontatott egy idő után.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!