24 ápr 27, 22:58:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Top 5 Legjobb Opening és Top 5 Legjobb Ending  (Megtekintve 3464 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Dátum: 13 aug 07, 17:29:17 »

Üdv!

Gondoltam, hogy itt összelehetne szedni, hogy kinek mely Bleach openingek és endingek vannak benne a top 5-ben.

Íme az én listám.

Top 5 Legjobb Opening

5.D-technoLife - 2-ik Opening

Nagyon jó dal, remek ízelítő az SS Arc-hoz és a jelenetek is jól össze vannak szedve.

4.Melody Of The Wild Dance - 13-ik Opening

Érdekes ötlet, hogy valós helyszíneket mutatnak, majd átöltik az anime rajzolásába. A zene is pont az adott arc-hoz megfelelő, ahogyan képvilág is. Ami miatt viszont nem került feljebb, az a tömény spoiler.

3.ChAngE - 12-ik Opening

Jó a képi világ, a zene is kiváló, az opening kezdődése is igen okos (mintha Orihime énekelné), s habár itt is belejön a spoiler, szerencsére nem annyira, mint a Melody Of The Wild Dance-nél.

2.Asterisk - Első Opening

Annak ellenére, hogy ez a legelső opening a Bleach animének, nagyon betalált, nem csupán zenéjével, látványvilágával és koreográfia terén, de a hangulata is tökéletes volt.

1.Harukaze - 15-ik (utolsó) Opening

Mintha a legelső opening újragondolása lett volna. Remek zene, jól összevágott jelenetetek, szép látványvilág és kellemes hangulat. Emelett külön piros pont, hogy amikor Ichigo közelít a vége felé, a legelső epizódtól kezdődve egészen az utolsóig láthatjuk az összes epizód cím kiírásos képet! Számomra a legjobb opening.

Top 5 Legjobb Ending

5.Last Moment - 25-ik Ending

Eme ending szép zenéjével és látványával fogott meg leginkább, s ugyan elismerem, vannak jobb ending-ek is nála, de nekem akkor is az 5-ik helyen a helye.

4.Echoes - 24-ik Ending

Az itt hallható zene és a hozzá készített látványvilág és jelenetek nagyon jól mutatják be az adott arc hangulatát, még ha picivel talán komolyabb is a kelleténél.

3.Song For - 26-ik Ending

Talán a legszomorúbb ending az összes közül. Szép látványvilág és hangulatos zene pont alkalmas meghozni azt a hangulatot, ami az adott eseményhez (Ichigo elveszti shinigami erejét és elbúcsúzik Rukia-tól) alkalmas.

2.Hokiboshi - Harmadik Ending

Eme ending a zenéje mellett egy ötletes megoldásával érte el nálam a második helyett, méghozzá, hogy ehhez az ending-hez 13 különböző jelenetet készítettek, melyekben külön-külön bemutatja a Gotei 13 katonáit, sőt, picit még közelebbről is megmutatja személyiségüket a nézőknek.

1.Stay Beautiful - 23-ik Ending

Messze a legjobb ending nekem! Remek zene, szép látvány, remek hangulat és az ötlet, hogy teljesen az emberek világába vigyenek minden karaktert és mindenki ember legyen, még az Arrancar-ok is, zseniális! Remek volt az Arrancar-okat emberként is látni.

Na és nektek melyek voltak a top 5-sötök? kacsint
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #1 Dátum: 13 aug 07, 18:20:05 »

A Bleachnek hihetetlen jó zenéi vannak, op, ed, ost, bármely téren.
Mivel engem igazán csak az openingek érdekelnek ( de az nagyon ), az endingekről most nem írnék.

5.: Alones, azaz a 6. opening. Nagyon jó hangulata van, tetszik ahogy bemutatják a jó és rossz szereplőket ( arrancarokat ), ja meg hogy az elején Kon énekli Nevet

4: Change, 12. opening. Tudom, eléggé spoileres, de tetszik a gyors tempója és a képi világa.

3: Harukaze, azaz az utolsó op. Hasonlóan Soreszko10-hez, nekem is látványvilág, hangulat és főleg Ichigo közelítése tetszik.

2: a második opening ikszdé A D-technolife tényleg jó összképet adott a SS ívről. A zene is nagyon jó választás volt alá.

És a number one: 14. opening: Blue Vivid. Igaz filler évad alatt volt ez halható, de ANNYIRA EPIKUS maga a zene is, nem beszélve a képi világáról. Hihetetlen pörgős és akciódús opening, amilyen egy nyitánynak lennie kell 1 shounennél. Több százszor meghallgattam már, nem tudom megunni, egyik kedvenc op-m az összes anime közül.

Azért 1 szó az ed-kről. Hasonlóan az op-khez, szerintem minden 2. nagyon jó. Nem kezdem el részletezni, mert kapásból 10et feltudnék sorolni, amik nagyon, de nagyon tetszettek. Egyértelműen és bátran állíthatom, a Bleachben vannak a legjobb endingek.
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #2 Dátum: 13 aug 07, 18:44:04 »

Top 5 opening? Az kevés nekem, de leírom.

5. Change (12.op) jó zene és képvilág.
4. Blue Vivid (14.op) nagyon epikus zene és passzol is minden benne.
3. Ichirin no Hana (3.op) imádom ezt. Szoktam is hallgatni a számot magában.
2. Harukaze (15.op) egyszerűen úgy jó ahogy van.
1. Asterisk (1.op)  Nevet
Amúgy érdekes, hogy az első és az utolsó opnak is megváltoztatták a zenét az eredeti számoktól.

Na endingek... hát ez már nehezebb kérdés, mert függ a hangulatomtól is.

5. Blue Bird (27.en) olyan szép lett és szívesen nézem meg mindig.
4. Mad Surfer (20.en) tán a zanpaktouk miatt szeretem csak, de nekem tetszik.
3. Mask (30.en) maga a rendes annyira nem tetszik, de az utolsó résznél nagyon jó miközben a zene megy.
2. Last Moment (25.en) nagyon tetszik minden benne.
1. Haruka Kanata (28.en) szerintem ennél jobb nincs. Zene jó és újra láthatunk jeleneteket a sorozatból, ja meg az IchiRuki is nagyon jó volt az utolsónál.
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #3 Dátum: 13 aug 08, 06:09:32 »

A Bleachnek hihetetlen jó zenéi vannak, op, ed, ost, bármely téren.
Mivel engem igazán csak az openingek érdekelnek ( de az nagyon ), az endingekről most nem írnék.

Azért 1 szó az ed-kről. Hasonlóan az op-khez, szerintem minden 2. nagyon jó. Nem kezdem el részletezni, mert kapásból 10et feltudnék sorolni, amik nagyon, de nagyon tetszettek. Egyértelműen és bátran állíthatom, a Bleachben vannak a legjobb endingek.

Na igen, audi-vizuálisan a Bleach anime nagyon jó volt. Kíváncsi lennék, hogy az akutális manga fejezeteknél vajon milyen opening-ek és ending-ek lennének.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #4 Dátum: 13 aug 08, 13:17:51 »

Maradjunk a témánál.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Papirtigriske
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 485


Milyen Ottó? O.o


« Válasz #5 Dátum: 13 aug 10, 13:19:35 »

Na nézzük, kezdem mondjuk az openingekkel.

5. Aqua Timez Velonica - 9. opening: Szerintem nagyon jó a zenéje, a képi világa sem utolsó, nekem mondjuk igazán az tetszett benne, amikor a kapitányok és hadnagyok jelentek meg.

4. Aqua Timez Alones - 6. opening: Az egész hangulata nagyon beleillett azokba a részekbe, az már csak egy külön kis plusz volt, hogy megjelent benne az eső motívuma és ugyebár az elején Kon.

3. Orange Range Asterisk - 1. opening: Nagyon megfogott ez az opening, ezt láttam először a Bleachből és akkor azt gondoltam, hogy meg kell nézni az animét is, ha már ilyen az opening.

2. SCANDAL Harukaze - 15. opening: Szép képi világ, jó zene, ezen kívül követte az anime vonalát és amit már előttem is írtak, hogy megjelentek benne a régi epizódok címkiírásos képei. "Utolsó" openingnek nagyon jó volt.

1. SID Melody of the Wild Dance - 13. opening: Abszolút kedvencem és azt a töménytelen spoilert is elnézem neki, mert nagyon szép opening.

Ending lista. Na ezzel jól megszenvedtem, mire összeraktam.

5. Takacha Movin!! - 8. ending: Sokan nem szeretik ezt az endinget, nekem viszont az egyik kedvencem, mert olyan könnyed és kissé bolond, mint Kon.

4. Universe Echoes - 24. ending és ROOKiEZ is PUNK'D Song for... - 26. ending: Nem tudtam eldönteni, úgyhogy holtverseny. Előbbi a zenéjével, utóbbi a képi világával fogott meg. A Song fort viszont azért is szeretem, mert egyrészt Rukia szemszögéből volt, másrészt viszont bemutatta azokat a momentumokat, amik fontosak voltak kettejük kapcsolatában.

3. Younha Hōkiboshi - 3. ending és Aqua Timez MASK - 30. ending: Itt sem nagyon tudtam dönteni, úgyhogy mindkettő ment egyszerre. A 3. ending még annó nagyon a szívemhez nőtt, sajnáltam is, hogy lecserélték, mert a zenéje nagyon tetszett, az meg egy bónusz jó megoldás volt, hogy bemutatták a 13 Őrosztagot. A MASK nem is igazán az eredeti ending változat miatt került bele, bár az sem rossz, hanem az utolsó rész miatt, amikor a 3.-hoz hasonlóan megjelenik benne a 13 Őrosztag, tulajdonképpen ezzel búcsúzva az animétől.

2. Aimer Re:pray - 29. ending: Nyugis kis ending és bemutatja az élet, főleg Ichigo "szürke" hétköznapjait.

1. Unlimits Haruka Kanata - 28. ending: Szeretem a zenéjét és az utolsó ilyen ending, amiben Ichigo és Rukia volt... a miatt nyerte el a tetszésemet.
Naplózva

A stressz akkor jön létre, amikor az agy megtiltja a testnek, hogy seggbe rúgjon valakit, aki amúgy megérdemelné.
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #6 Dátum: 13 aug 13, 15:41:53 »

Bleachben top 5-5-t összeszedni kimondottan nehéz szerintem, mivel az összes nagyon jól illeszkedett az éppen aktuális történéshez, remekül átadva, hogy mit is várhat a néző. Azért megpróbálom én is összeszedni az enyémeket,,,,

Nyitányok:

5. - Ichi No Hana (3.):

Mert HIGH and MIGHT Color azért! Pontosabban a szám gyorsasága és a ténye, hogy ez a legzúzdább Bleach nyitánydal és erre (szinte) tökéletesen meg is animált rész nagyon egyben van. Főleg az elején, minden akkor fontosabb szereplő szerepelt benne egy árnyékolt sötét beállítással, ami mindig jól néz ki. És Ichigo itt volt utoljára epic shikaial.

4. - Change (12.):

Mert pörgős, mert tényleg pörgős, mert nagyon szépen (ha nem a legszebben) van rajzolva, mert az arrancarok is normálisan vannak benne. Csak Ichigo Superman beütése az elején kicsit fura nekem mai napig.

3. - Shoujo S (10.):

Lecsupaszított, és eszméletlen hangulatos. Mesteri fokon van benne az önreklámozás (amit valljuk be a Bleach remekül csinált mindig is) ami csak még hangulatosabbá teszi. A tánc meg tényleg egy tánc és nem ostoba fanservice, ami szerintem ilyen esetben nagy dolog.

2. - Ranbu No Melody (13):

Na ez már kicsit összetettebb. A Randu No Melody egy hosszas kísérletezgetés eredménye Bleach nyitányok terén. Először is volt nekünk a Rolling Starunk (5.), ami csak nyitogatta szárnyait az összemosás és efektelés terén, de az Alones (6.) sokkal tovább vitte azt és ott már ténylegesen remek munkát láthattunk, ami majdnem tökéletes volt leszámítva, hogy szinte nem történt benne semmi. No de 6 évad után jött a Ranbu No Melody ami visszanyúlt ezekhez és valami eszement epicséget hozott magával mivel pontosan a manga eseményeiből operálta össze a történéseit. Azt már gondolom mondanom sem kell, hogy a zene tökéletes, a hangulat nem tud nem bevonzani. Az meg, hogy "spoileres"...arra azt mondom, hogy sosem értettem meg azokat, akik csak animét néznek és a mangát nem olvassák.

(Igen, ha nem lett volna egyértelmű, a Roling Start, az Alonest és a Ranbu No Melodyt így egy csokorban tettem a második helyre, nekem túlságosan egyben vannak, ahhoz hogy külön daraboknak tekintsem őket.)

1. - Asterisk  (1.):

Miért jobb mint a Ranbu no Melody ? Vagy akármelyik más? Nos azért, mert én ennél lazább nyitányt még az életben nem láttam és szerintem nem is fogok. Ténylegesen talán ez áll a legközelebb a Bleach mentalitásához: Én egy shonen vagyok, ilyen vagyok, ha tetszek nézzél, ha nem akkor nem érdekellek, de ne várj tőlem mást, ami vagyok. Nem beszélve arról, hogy az Asterisk dolgozott fel a legtöbbet a borítóképekből ésvagy dolgozott át.

Eredetileg egybe akartam venni a Shoujo S-el és a Velonicával mert azok is hasonló lazák akarnak lenni, de azok nem többek a nagyon hangulatos vagy épphogy csak lazánál, így közel nem találtam annyira egyezőnek őket, mint az előbbi hármast.


Zárások meg majd később egy másik hsz formájában jönnek. Mosolyog
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!