24 ápr 28, 03:04:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 40
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Attack on Titan  (Megtekintve 147875 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Dátum: 13 máj 04, 06:33:44 »

2013-as anime, jelenleg is fut, még csak 4 rész van kész a 25-ből... de nagyon durva Nevet
Én ma daráltam le az első négy részt, és mondom bazze ezt nem fogom tudni kivárni Nevet

Nézi esetleg még vki rajtam kívül?
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
medve91
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Válasz #1 Dátum: 13 máj 04, 08:51:48 »

Na ná hogy nézem:D Atom király opening üt, karakterek is jók, rejtély is a helyén van:D mondjuk ez a 25 rész kevésnek tűnik nekem, mert ahogy olvastam a manga jelenleg is fut szóval több részre számítottam azért:D
Naplózva
Pitor
Vendég
« Válasz #2 Dátum: 13 máj 04, 11:30:25 »

Szvsz nem hiszem ,hogy sok értelme lenne minden animének saját témát nyitni.
Amíg fut simán ki lehet itt beszélni http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=7135.0
utána meg úgy se fog senki se írni ide, és kifogják törölni a témát.

Amúgy megnéztem 1-2 részt belőle mert sokan dicsérték, de eléggé gyerekes szerintem azon kívül, hogy van benne vér.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #3 Dátum: 13 máj 04, 14:35:05 »

Jó ez a téma, van mert manga is belőle Nevet

Annak, aki már beérte a mangát: (=spoiler animéseknek)
Hogy lehet a kolosszus meg a páncélos titán azok, akik? Elvileg majdnem egyidősek Erenékkel, így még a Mária-falnál lévő támadásnál nagyon fiatalok voltak. Nem hinnném, hogy kb. 8-10 évesen megtámadták volna a várost. Persze fizikailag képesek lehettek rá, mert a titán-forma nem nő a a korral együtt(leglábbis ha Ymir esetébe alapján), de így ha nem kapunk rá magyarázatot, elég necces a dolog.

Meg nem tudom, ki hogy volt vele, én arra is rájöttem, hogy Eren a berserker titán kb a 8. fejezetben már, meg az is elég könnyen kitalálható volt, hogy Annie a female type. Nem igazán volt rajta kívül nő szereplő, aki közelharcban el tudná verni Erent, Misaka meg nem igazán volt a 'gyanusíottak' között.

Ki milyen hosszúra tippeli a mangát? Neverending az sose lesz, én maximum 150-200 fejezetet adok neki, ami 40-es lapszámmal egész szép azért. A besorolását (shounen) meg egyszerűen nem értem Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 04, 19:40:38 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #4 Dátum: 13 máj 04, 15:24:38 »

Lehet, hogy több is van, de tényleg elég fura, hogy ők lettek volna azok, ám kitudja? Meg a titánok körül sem minden világos. Spoiler: Volt egy mellékszál, ahol a titán először még beszélt és meghajolt az ember előtt, aztán megvadult és megette. Sőt tudjuk azt is, hogy vannak köztük emberek is titán erővel, meg az a majom titán is ott volt. Nem lehet, hogy valami miatt lettek ezek a titánok, és nem természetesen? Mondjuk egy kísérlettől, vagy valami vírustól és erről Eren apja tud csak, és azért tűnt el.

Szerintem még egy ideig lesz manga legalább 100 fejezet szerintem lesz. Érdekes, de nagyon durva tud lenni néhol. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 04, 18:39:26 írta zitagirl » Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #5 Dátum: 13 máj 04, 16:52:50 »

Nem tudom ki mennyit olvasott el a mangából, szóval megpróbálom spoilerbe írni:

Bevallom én a legelején azt hittem, hogy a Colossal Titan az Eren apja.
De amúgy az a majom/szőrös óriás szerintem a legnagyobb rejtély, mert szerintem az egy valódi óriás, ezt mutatja az is, hogy nem ismerte a 3D geart, sőt ha jól tudom más titán/óriás (még mindig nem döntöttem melyiket hazsnáljam) eddig nem is beszélt rajta kívül.
Ami a colossal és armored típust illeti szerintem az anynira nem probléma, végül is valószínűleg öregebbek, mint Eren pár évvel.
A kísérletet alátámasztják Annie apjának a szava is amit az egyik visszaemlékezésben mondott (hogy utálja a világot meg ilyesmi).

Hosszát 100 körülire tippelem, azok alapján amiket ismerek a havi magazinban megjelenőek nem nagyon húzódnak 100 fölé, de persze lehet tévedek.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #6 Dátum: 13 máj 05, 20:23:38 »

Na akkor 5.rész :

Én is egyre biztosabb vagyok , hogy ezek a jószágok nem a természet szülöttjei. Nagy mértékű regeneráció, szinte már gőzölgő testhőmérséklet, nem képes szaporodni, elvan kaja nélkül, és csak hobbiból kajál.  Hmm? Mintha egy emberi kísérlet lenne az egész , valami elmebetegtől.
És akkor magáról a részről, ami ezen kívül újabb kérdéseket vetett fel bennem.
Kedve azzal , hogy miért titkosított az egész kinti világról való információ. Mintha valaki azt akarná , hogy ne akarjanak az emberek kitörni a falak mögül, sőt mintha valaki azt akarná , hogy egyre kevesebb legyen az emberek területe.
A másik: elnézve azt , hogy a titánok ott jelennek meg ahol akarnak . Akkor miért nem veszik komolyan, és foglalják el az emberek területét , egy hónap után meglenne nekik (ezzel lehet sokat mondtam).
Alapjáraton tetszik az egész. Az hogy itt tényleg érezhető egy reménytelen csata érzése elég furcsa nekem , vagyis inkább az , hogy egy főhőst sem láttam még ilyen reménytelen helyzetben. Arra nagyon kíváncsi leszek , hogy mi lesz a befejezése , mert egyenlőre hiába lettek katonák ugyan olyan "gyengék". 
 
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #7 Dátum: 13 máj 05, 22:05:31 »

Attack on titan 5. rész:

Ez egy igen érdekes fejezet volt. Nem hittem volna, hogy a főszereplőt így látom. Shounent nézek én egyáltalán? Nekem is fura ez az egész. Tilos a kinti világról beszélni...egyre szűkösebb élet...kaja nélkül megélő csak embereket zabáló óriások...ez az egész fura. Valaki direkt csinálja? És ha igen, akkor miért?
A kolosszális óriásnak esze is van...meglepő.
Azért eren-t keményen megfosztották az egyik evő és sétáló testrészétől. Badass volt mikor megmentette armint szerintem. Nagyon felpörögtek az események! Nagyon várom mi jön ezután. Nevet
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8 Dátum: 13 máj 06, 14:00:11 »

A besorolását (shounen) meg egyszerűen nem értem Nevet

Hát nem tudom, én teljesen helyéntállónak találom.
Odáig, ahol most tart az Anime(5. Tros ostroma), odáig én is inkább Seinennek sorolnám, de utána már bőven bőven shounen. Csak annyi a külömbség, hogy az átlagosnál többen halnak benne, ennyi.


Kis trivia: A sorozat címe egyébként ezt jelenti: "Az óriások rohama" vagy "Előrenyomuló óriások" tetszés szerint.

***SPOILER***

De az azért igencsak Shounen elem, hogy már minden lassan Óriásokból van benne. Eren fél osztálya óriás, óriásokból vannak a falak stb.

Egyébként szerintem Eren apja vagy valamelyik őse találta fel a szérumot, ami az emberekből óriásokat csinál kb 100 évvel ezelőtt és ha az apja volt, akkor egyszerűen csak nem öregszik olyan gyorsan az óriások regenerációja miatt.
Mellesleg szerintem ő lesz a majom óriás, mármint a szérum kitalálója.
Viszont, ha az érzésem nem csak, akkor a szérum olyasmi, mint a Narutoban az átokpecsét, vagy nem fogadja el a szrvezeted és sima, ostoba, ronda óriás leszel (Lást a kopasz kissrác szülei) vagy befogadja a szervezeted és ezek az emberek tudnak "átváltozni" és irányítani ezt az erőt.
Gondolom eredetileg valami csodaorvosságnak készült a szérum, csak kiderült, hogy csúnya mellékhatásai vannak.

Nekem kb ez a tippem a sztorira.

Annak, aki már beérte a mangát: (=spoiler animéseknek)
Hogy lehet a kolosszus meg a páncélos titán azok, akik? Elvileg majdnem egyidősek Erenékkel, így még a Mária-falnál lévő támadásnál nagyon fiatalok voltak. Nem hinnném, hogy kb. 8-10 évesen megtámadták volna a várost.

Mondták, hogy van egy falujuk. -> A falunak nyilván van vezetője (Majom?) -> A falu vezetője parancsot ad -> 1. rész.
#Szerintem
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 06, 14:08:38 írta Exkirion » Naplózva

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #9 Dátum: 13 máj 09, 16:58:02 »

Nem bííííroooom,letöltöm a mangát ikszdé Lehet hogy később megbánom ,de nem tudom magam tovább tűrtöztetni.Gondolom magyarul még sehol sem lehet olvasni (?)
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 09, 17:15:29 írta dreamfolow » Naplózva

zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #10 Dátum: 13 máj 10, 14:08:33 »

Ó, hogy nem hagyjátok az embert tanulni :p

Jó kis anime, próbálom kibírni a manga nélkül. Már az első rész után is az volt az érzésem, hogy ezek valami robotok, és a sztori előrehaladtával ez ugyan inkább bio-robotra módosult, de tuti, hogy emberalkotta izék. Azt kicsit furcsállom, hogy nem sikerült többet kideríteni még róluk, biztosan zsákmányoltak már néhány példányt.

Valami összeesküvést sejtek a háttérben, először Eren faterjára gyanakodtam, most már a királyra. Felmerült ugye az tenyészállat hasonlat többször, szóval talán épp az a cél, hogy az embereket (legalábbis azokat, akik a fal mögött vannak, tuti, hogy élnek azon kívül is) kordában tartsák, esetleg éppen a titánok etetésére.

A 4. rész vége ütött, és jó kis Trónok harca fíling volt kicsinálni a főszereplőt 5 rész után. Várom a következő részt Mosolyog
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #11 Dátum: 13 máj 10, 15:10:53 »

Akik haboznak elkezdeni a mangát, azoknak azt tanácsolom ne fogják vissza magukat, a manga sokkal jobb Nevet Még egy kicsivel véresebb az animénél, és a rajzolása nagyon látványos, sokkal jobban megadja az egésznek a hangulatot.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #12 Dátum: 13 máj 10, 15:52:29 »

Betszem ide is, vigyorogjon mindenki egy jót Nevet
Íme az efélévé talán két legjobb Anime "fúziója" Nevet (Shingeki no Kyoujin + Hataraku Maou-sama! = Work on Satan!)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rtIhwruyydc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rtIhwruyydc</a>

Azért az el kell ismernetek, hogy, aminyen megtévesztő, annyira faszántosan néz ki. Egyszer valaki csinálhatna egy ilyen grafikával majd egy ténylegesen ilyen darkos fantasyt. Szuper lenne.
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13 Dátum: 13 máj 10, 18:17:17 »

Szerintem aki még nem kezdett bele a mangába, az ne is kezdjen. Az anime sokkal jobb mint a manga. Tény hogy van 1 kis cenzúra de az anime rajzolása elképesztően jó. A mangában ( főleg az elején ) az is gondot okozott hogy megkülönbőztessem a karaktereket. A Páncélos Titán is menőbb az animében. Meg ugye a jó kis zenék.
Naplózva


dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #14 Dátum: 13 máj 10, 19:17:16 »

Lew ,hiszek neked ,meg amúgy is az animét jobban csípem mint a mangát,szerencsére letudtam magam mással is foglalni tegnap,és nem töltöttem le...Várom a köv részt,hnap jön ki remélhetőleg.Most az van hogy megeszi az óriás Eren-t és ... Alig várom.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 40
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!