24 szep 21, 11:35:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 614 615 [616] 617 618 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1183035 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9225 Dátum: 13 nov 28, 21:30:52 »

Az szerintem mindenképp használna a gazdaságnak, ha visszahoznák a sorkatonaságot. Kérdezd meg azokat, akik voltak katonák, legtöbbjük ott tanulta meg a fegyelmet és a tiszteletet

Valóban nagy fegyelmet és tiszteletet mutat a külvilág felé a 60-40 éves korosztály.

Igen, irónia volt.
Naplózva

kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #9226 Dátum: 13 nov 28, 21:36:31 »

Jó vannak kivételek, am a 60-40 évesek nem azért olyanok, mert katonák voltak, hanem mert ilyenné teszi őket a környezetük illetve saját természetük. De akik "normálisak" abból a korosztályból és volt katona azzal kell elbeszélgetni. Nekem apum volt katona, gyűlölte, de utólag bele gondol akkor bánja, hogy miután letelt neki a kötelező év otthagyta, és így is sokat köszönhet a katonaságnak, az alatt a pár év alatt megalapozta az életét, lett ott C jogosítványa páv 1 stb. és azóta is sofőr ként dolgozik és 58 éves korára nulla napot volt munka nélkül. Soha az életbe nem kapott még munkanélküli segélyt. Én 22-23 éves vagyok és már voltam munkanélkülin. Ez szerintem nagy különbség.
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9227 Dátum: 13 nov 28, 21:40:01 »

Miért, aki nem volt sorkatona, azzal nem lehet elbeszélgetni? Nevet

Ne hasonlítsd magad apukádhoz, két teljesen különböző kor. Az akkoriban dolgozni kezdő emberek nem néztek szembe ekkora kilátástalansággal és munkanélküliséggel, mint a mai fiatalok.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9228 Dátum: 13 nov 28, 21:51:18 »

Az szerintem mindenképp használna a gazdaságnak, ha visszahoznák a sorkatonaságot. Kérdezd meg azokat, akik voltak katonák, legtöbbjük ott tanulta meg a fegyelmet és a tiszteletet

Valóban nagy fegyelmet és tiszteletet mutat a külvilág felé a 60-40 éves korosztály.

Igen, irónia volt.

Hasonló dolog jutott az eszembe arról, mennyire volt hasznos a sorkatonaság az idősebb generációk számára.

Szerintem akit gyerekkorától kezdve nem úgy nevelnek, hogy például éljen aktív életet, mozogjon és sportoljon, azt egy fél-egy éves állandó megaláztatás és lelki terror sem fog jobb útra terelni. Jobb esetben a maradék kedve is elmegy az egésztől, rosszabb esetben meg egy lelki roncs lesz belőle (lásd az Acéllövedék című filmet). Az ilyesmit inkább kisgyerekkortól kellene elkezdeni nevelni a gyerekekbe és nem üvöltöző alkoholista őrmesterekkel, hanem gondoskodó és odafigyelő emberekkel, akikre akár még példaképként is tekinthetnek (tudom, ez elég utópisztikus Nyelvesít)

Katonai szempontból sem hiszem, hogy a technikai hadviselés korában hasznos lenne sok pénzért kiképezni pár Pistikét, aki a féléves kiképzés alatt talán annyit tanul meg, hogy melyik végén kell megfogni az AK-47-est, aztán háborúban meg fél másodperc alatt lekaszálják drónokkal.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 28, 21:55:39 írta MrSaiyan Coelho » Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #9229 Dátum: 13 nov 28, 21:55:33 »

A tartalékosok számának az emelése van tervben... Mondjuk az a pár hét kiképzés nem tudom mit ér...
Naplózva
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #9230 Dátum: 13 nov 28, 22:02:09 »

Na de, akkor azért sem volt akkora a munkanélküliség mert mindenki aki elment katonának (besorozták) annak volt munkája. A katonaság nem csak arra tanít meg, hogyan fogd az AK-t. Az meg, hogy lelki roncs lesz az olyat kicsapják a katonaságtól. Vagy alapból alkalmatlan. Ennek nem az lenne a célja, hogy a hazát védjék, hanem hogy egyfajta nevelést kapjanak. Szerintem a semminél mindenképp többet ér, mert, hogy ha alapból ugye gyerek korában nem úgy nevelték stb. akkor is megmutatnak neki egy másfajta életet, hátha megtetszik neki, ha a 10%-nak megtetszik ezen emberek közül már megérte Nevet. Én a nőknél is bevezetném. Főleg amúgy a mostani fiatal csikókkal van a bajom, annyira alkalmatlanok az életre, hogy szörnyű. Én szívesebben élnék egy olyan világban, amiben apum nőtt fel. Igaz nem éltem akkor nem tudhatom milyen is volt igazán, de az tudom, hogy ez a mostani nem olyan amilyennek lennie kéne, rossz irányba haladnak a dolgok, ha haladnak Nevet

Még végül annyit, hogy én nem féléves katonaságra gondolok, hanem minimum 2 évesre.

Gabesz az semmit, majd mennek oda azok, akikből lesznek a polgárőrök.
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9231 Dátum: 13 nov 28, 22:09:16 »

Gyorsan telik az idő. Megint letelt egy fél év, hogy ismét szóba jöjjön a sorkatonaság. Májusban ismét előjön majd a téma. Gyűjtsünk addig érveket.  Katona
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9232 Dátum: 13 nov 28, 22:14:16 »

És szerinted is még mindig szuper ötlet a sorkatonaság, ugye, Gdat?  Nyelvesít  Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9233 Dátum: 13 nov 28, 22:15:25 »

Jaja. Végre férfit csinálnának belőled.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9234 Dátum: 13 nov 28, 22:16:25 »

Miért, műtétet is vállalnak?  Nevet
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #9235 Dátum: 13 nov 28, 22:17:15 »

Nyugodjatok már le!  Nevet Ha feljön a téma mindig dzsihád van belőle a fórumon! ikszdé
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9236 Dátum: 13 nov 28, 22:38:16 »

Soha nem fogom megérteni, miért lenne jó, ha visszajönne a sorkatonaság bárki is. Mi? Mármint ha visszajönne a sorkatonaság, és ez jó ötlet legyen bárki szerint is. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9237 Dátum: 13 nov 28, 22:39:17 »

Van a manga témákban egy rini67 nevű felhasználó. 3 éve regisztrált, sosem írt a csevegőbe, és 3100 hozzászólása van.

A mangás-animés témákban össze lehet szedni ennyi hozzászólást?

Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #9238 Dátum: 13 nov 28, 22:40:31 »

Össze bizony, szinte alig van olyan topic a bleach, naruto és one piece témák között, ahova nem írt. Nevet

De amúgy meg ott van Chakra, ő sem nagyon ír ide. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 28, 22:41:06 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9239 Dátum: 13 nov 28, 22:43:18 »

De Chakrának legalább 6000 hozzászólása a figyelmeztetések topicban keresendő. Nevet

Jó, mondjuk nekem is lenne akár 4000 vagy több hozzászólásom, ha nem törlik a régi dumákat. De hála istennek, törölték. Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 614 615 [616] 617 618 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!