24 szep 30, 23:23:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 543 544 [545] 546 547 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1196990 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8160 Dátum: 13 nov 01, 13:33:41 »

Már ha feltételezzük, hogy nincs halál utáni élet.
De még ha nincs is, akkor rossz látni kívülről az olyat.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8161 Dátum: 13 nov 01, 13:35:38 »

Saphi! Sose mondd azt, hogy nem létezik a túlvilág. Legfeljebb azt, hogy te nem hiszel benne. Egy valami biztos csak ebben: az, hogy mindenki tuti biztosra meg fogja tudni egyszer.

Kifejezetten ügyeltem rá, hogy ne mondjam, nem létezik túlvilág, nehogy jöjjön Gdat a szövegével, hogy a tudományok anyja már megint megmondta a tutit.
Csak azt mondtam, hogy én nem hiszek benne, szóval... Mosolyog

Ezzel sem azt mondom, hogy nem hiszek ezzel kapcsolatban semmiben, hanem az átlagosan vett, boldogan élünk tovább a végtelenségig a túlvilágon túlvilágban nem hiszek.

Idézet
Hát gman, ez az amit én sose fogok elfogadni.


Szerintem kivételesen igaza van gmannak.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 01, 13:36:45 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8162 Dátum: 13 nov 01, 13:40:16 »

Kösz, hogy gondoltál rám. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8163 Dátum: 13 nov 01, 13:42:38 »

Értem.  Nevet megnéztem újra az előző hszt amit írtál, kicsit rosszul jött át nekem a dolog, köszi a pontosítást.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8164 Dátum: 13 nov 01, 13:49:49 »

Hazám a Föld, fajtársam az emberek ( kivéve a cigányok bár ugye ez attól függ hogy az embert biológia értelemben vesszük embernek, vagy esetleg valamilyen más tulajdonságokkal, követelményekkel is felruházzuk )  Faceg

Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8165 Dátum: 13 nov 01, 14:01:16 »

Nincs mit, Gdat. Lesütöttszemek

Azt nem értem, miért fűznek az emberek valami jövőbeli elvárást vagy pozitív - negatív elbírálást a vallásokhoz,hithez, amikor minden meg van itt és most ami valóban szükséges az élethez.


Talán azért, mert a vallások alapvető kérdése arra irányul, amit nem értesz. Az kőkorban az emberek felnéztek a Napra, nem tudták mi az, azt hitték egy Isten, egy felsőbb hatalom.
Manapság az emberek (vagyis még manapság sem) nem értik, a világ születését, az élet célját, a halált. Így értelemszerűen ezek a vallások kulcskérdései.
Az meg, hogy miért fűznek pozitív elvárást a halálhoz, jó kérdés. Nyilvánvalóan menekülnek a valóság elől, és ezt a legkönnyebb úgy, ha azt hiszed, a halál után jobb lesz az, ami itt nem volt jó. Részemről én sosem vágytam arra, hogy ott jobb legyen, mert nekem tökéletesen jó az élet is.

Idézet
és Aes pont arról beszélsz amit legelőször felvetettem, mi az hogy nem érte meg? Valami jobb? Miért kellene ennél jobb? Másrészt az is érdekelne hogy egy más formájú élet esetén hogyan vinnéd át az információkat, és tárolnád őket ami még te lennél.

Pontosan erről beszélek én is. Magának az egyénnek nincs ennél jobb. Nevet

Idézet
Akkor halál esetén az individualizmus elvesztésétől félne mindenki végső soron, talán az ego?

Végső soron igen.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8166 Dátum: 13 nov 01, 14:12:44 »

Most miért kell azon morfondírozni, hogy mi lesz, miután meghalunk, ha egyszer úgy is megtudjuk? Van egy db. igazság, amit mindenki meg fog látni egyszer, akkor meg mi értelme van hinni?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8167 Dátum: 13 nov 01, 14:16:09 »

Szerintem a tudás agyi funkciókhoz kapcsolódik. Ha nincs agyi funkció, nem tudunk meg semmit.  Nyelvesít

Inkább azt mondjátok meg, hogy miért van az, hogy a farsang gyerekes hülyeség, amit minden egyetemistakorú zsigerből elutasít, mert milyen szánalmas jelmezekbe öltözni; a Halloween meg menő buli, amit minden egyetemistakorú imád, mert milyen menő jelmezekbe öltözni? Nevet
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8168 Dátum: 13 nov 01, 14:33:27 »

Azért a Velencei Karnevált sokan szeretik, nyilván nem veheti fel a versenyt az angolszász mainstreamebb Halloweennel. Meg hát mekkora fogyasztói piac épült már ki körülötte, sokkal eladhatóbb. Sokkal több sorozat film súlykolja a Halloween menőségét amikre az egyetemisták vevőbbek, mint beöltözni velencei maszkokban pedig pont nem. *-*

Az érdekelne milyen lehet egy kollektív tudat hangyák, méhek esetében. Mármint ha emberekkel is működne.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 01, 14:36:44 írta Syzygy » Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8169 Dátum: 13 nov 01, 15:05:33 »

Érdekes kis téma kerekedett ki pont Halottak napján.
 
Cart a magzatos példa tetszett.
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8170 Dátum: 13 nov 01, 16:27:48 »

Főleg, hogy ma Mindenszentek van. De no problem.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8171 Dátum: 13 nov 01, 16:46:31 »

Nem bírnék ünnepnapokon dolgozni. A cukrászat pont olyan munka, ahol kell, mert ilyenkor több a megrendelés.
Én meg annyira lusta féreg vagyok, hogy tőletek kérdezem meg, hogy mit csináljak vacsira? ikszdé
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8172 Dátum: 13 nov 01, 17:00:11 »

Bundás kenyér forró gőzölgő gyümölcsteával szerintem egészen kellemes vacsora ötlet. Én speciel rántottát fogok csinálni kolbásszal és majd eszek hozzá egy-két paradicsomot. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8173 Dátum: 13 nov 01, 17:13:08 »

Magzatos analógia szerintem azért nem teljesen jó, mert azt feltételezhetjük hogy születés után pozitívabb élethelyzetbe kerül a magzat és fejlődik és él és így tovább, míg halál után nem tudjuk, hogy pozitívabb vagy negatívabb élethelyzetbe kerülünk. Szóval van benne egy kevés csúsztatás, de az igazi hogy ha mondjuk 2 dimenziósok lennénk fogalmunk nem lenne hogy 3 dimenzióban hogy lehetne élni.  Nevet

Reggelire bundás kenyeret ettem, tegnap meg rántottát csináltam mangalica szalonnával meg chilis babbal olyan jól sikerált, hogy délután 3-tól este 9-ig nem voltam éhes, így kéne minden étkezésnél.  Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8174 Dátum: 13 nov 01, 18:08:06 »

Előadáson megemlítették az alfa2-adrenerg-receptor és a yohimbin kapcsán, hogy ez egy afrodiziákum, és volt hozzá egy ilyen dia:

APHRODITE
 Ókori görög istennő, a nemi vágy és a szépség istennője (így azonos funkciójú a római Vénusszal).
A görög aphros jelentése „a tenger habja".
 A név abból származik, hogy Aphrodite abból a fehér habból született, amit a tengerek produkáltak,
miután Uranus (az istenek atyja) fia (Cronus) kasztrálta apját és a levágott szervet a tengerbe
vetette.
 Cronust az anyja Gaia kérte fel a feladatra, mert a 12. gyerek után kezdett elege lenni a szüléssel
járó fájdalmakból... (Cronus a legfiatalabb a 12 közül, akiket az utókor a Titánok néven említ...)


Komolyan, ezt mindenképp el kellett mondaniuk, hogy megértsük az adrenerg-receptorok szívre ható működését... Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 543 544 [545] 546 547 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!