24 szep 30, 21:19:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 542 543 [544] 545 546 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1196773 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8145 Dátum: 13 nov 01, 09:23:56 »

Egyszerűbb nem gondolkodni. A gondolkodás egy csomó időt elvesz, amit mókás dolgokkal tölhetnénk. Még a fejünk és a lelkünk sem fájdul meg.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8146 Dátum: 13 nov 01, 09:45:28 »

Ha nem gondolkoznék, akkor nem lenne semmi a fejemben, sem a történetek és nekem ez nagyon nem tetszene.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8147 Dátum: 13 nov 01, 09:48:42 »

Saphi! Sose mondd azt, hogy nem létezik a túlvilág. Legfeljebb azt, hogy te nem hiszel benne. Egy valami biztos csak ebben: az, hogy mindenki tuti biztosra meg fogja tudni egyszer.

Én javarészt azért próbálok hinni a túlvilágban, mert hát igazából, ha csak ez van amiben most élek, akkor ez nem nagyon érte meg. Szóval nekem muszáj bízni abban hogy egyszer lesz valami más, valami jobb. De ez persze teljesen egyéni dolog.

Az viszont engem is zavar, és sokszor gondoltam már rá, hogy nem fogom megtudni, hogy mi lett a hazám és a fajtám sorsa. Meg hogy merre ment tovább a világ. Szomorú na meg, hogy sikerül e valaha az emberiségnek eljutnia a csillagokhoz.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8148 Dátum: 13 nov 01, 09:56:35 »

Azt nem értem, miért fűznek az emberek valami jövőbeli elvárást vagy pozitív - negatív elbírálást a vallásokhoz,hithez, amikor minden meg van itt és most ami valóban szükséges az élethez.

A gondolkodásnak is több formája van, más az ha valamilyen felmerült élethelyzetre keresed a megoldást, meg más amikor kényszeresen gondolkodsz múlton és jövőn. Mindegy, mert ez hosszú, csak itt nem azt kell nézni, hogy akkor 0-24-ig gondolatnélküliség állna fent. Illetve ha gman írta, akkor nem is vagyok benne annyira biztos.

Akkor halál esetén az individualizmus elvesztésétől félne mindenki végső soron, talán az ego?

és Aes pont arról beszélsz amit legelőször felvetettem, mi az hogy nem érte meg? Valami jobb? Miért kellene ennél jobb? Másrészt az is érdekelne hogy egy más formájú élet esetén hogyan vinnéd át az információkat, és tárolnád őket ami még te lennél.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 01, 09:57:10 írta Syzygy » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8149 Dátum: 13 nov 01, 10:36:19 »

Az viszont engem is zavar, és sokszor gondoltam már rá, hogy nem fogom megtudni, hogy mi lett a hazám és a fajtám sorsa.
Véget fog érni és csúnyán. Egy nemzet sem tart örökké, de nem is tud szépen elmúlni. Vagy kiírták (szó szerint, vagy képletesen), vagy szétszakad, vagy lassan és szánalmasan kifakul a létből. Egyik sem jobb szerintem. Most, hogy tudod, nyugodj békében!
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 01, 10:37:16 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8150 Dátum: 13 nov 01, 10:53:14 »

Hát gman, ez az amit én sose fogok elfogadni.  Nevet
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #8151 Dátum: 13 nov 01, 11:01:10 »

Bocs, hogy bepofátlankodok a témába, csak pont beleolvastam és erről a túlvilág, meg hit dologról mindig ez jut eszembe:

Idézet
Két magzat beszélget az anyja hasában:
- Mondd, te hiszel a születés utáni életben?
- Persze. A születés után jön az élet. Talán azért vagyunk itt, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Lárifári! A születés után nincs semmi: onnan még senki sem tért vissza! S különben is, hogy nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de úgy érzem, hogy ott mindenhol fények vannak... S talán a saját lábunkon fogunk járni, és a saját szánkkal eszünk.
- Ez már végképp ostobaság! Járni nem lehet! S még hogy szájjal enni?
- Nevetséges! Hát nem látod a köldökzsinórt? S ha már itt tartunk, gondolkodj egy picit: azért nem lehetséges a születés utáni élet, mert a köldökzsinór túl rövid.
- Igen, de szerintem valami biztosan lesz, épp csak máshogy, mint amit itt életnek nevezünk.
- Ostoba vagy. A születéssel az élet véget ér, és kész.
- Figyelj, nem tudom pontosan, mi lesz, de majd a Mama segít nekünk...
- A Mama? Te hiszel a Mamában?
- Igen.
- Ne nevettesd ki magad! Láttad már valahol? Egyáltalán, látta már valaki?
- Nem, mert itt van körülöttünk. Benne élünk. S bizony pont neki köszönhetjük, hogy vagyunk.
- Na, most már hagyj békén ezzel az ostobasággal, jó? Majd akkor hiszem el a Mamát, ha látom.
- Látni nem tudod, de ha elcsendesedsz, akkor hallhatod az énekét, érezheted a szeretetét. Ha elcsendesedsz, érezni fogod simogatását, érezni fogod óvó kezét.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #8152 Dátum: 13 nov 01, 11:06:31 »

Na a temetőjárás is megvolt... Kihordani egy rakás gazt, csak azért, hogy 3 nap múlva megint ki kelljen menni kidobni az elhervadt virágokat, és kerülgetni a több százezerért emelt betontömböket... Nekem tetszenek csak az amerikai katonai temetők? Egy betonkereszt, és csá.. Bőven elég is lenne... Az egyetlen szépsége az egésznek, hogy este fele k*va jól mutat a sok világító mécses meg gyertya...
Ja.. Az egészet jellemzi, hogy most dobtam ki egy rakás mécsest, meg koszorút pár távoli rokon, olyan rokonok sírjáról, akit soha nem is ismertem, amikre a közeli hozzátartozók 2-3 éve helyezték ki azokat...
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8153 Dátum: 13 nov 01, 11:07:35 »

Márpedig tény, hogy a világon semminek sincs "szép" vége. Mondjuk mindegy is, semmit nem fog zavarni a saját vége, miután véget ért, addig meg mit izguljon rajta?
Bármi értelmet próbálunk keresni bárminek, a végén úgy is oda jutunk, hogy minden mindegy. Kivéve, ami épp most van.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #8154 Dátum: 13 nov 01, 11:11:56 »

És nem csak a sír kerül több százezer forintba.Meg persze totál értelmetlen márványpalotát csinálni a sír fölé,dehát meg kell mutatni hogy van pénz.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #8155 Dátum: 13 nov 01, 11:53:40 »

Ja ja.. Az öreg nyanya rákölt fél millát a halott ura sírjára, jó majd beleteszik őt is, de 25 év múlva úgy eldózerolják majd az egészet, mint a huzat... Inkább költenék a zsetont az unokákra, a gyerekekre... De nem... A sír az első, utána az unoka meg oldja meg maga, az öreglány meg zsíroskenyéren él élete végéig, mert az utolsó spórolt pénzét is elvitte a sírköves...
Ráadásul voltam munkanélküli, dolgoztam közmunkán tudom milyen az amikor az ilyen márványcsodák mellett kell ledúrni a félméteres gazt, és vigyázz nehogy összecsapd a sírt...
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8156 Dátum: 13 nov 01, 12:52:16 »

Lesz trollbarlang 3 hét múlva, pont mikor a DW is lesz. Nevet
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8157 Dátum: 13 nov 01, 13:04:59 »

Szegény Lew csak nézheti, ugyanis ő örökre ki lett tiltva erről az eseményről. Szomorú
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8158 Dátum: 13 nov 01, 13:26:01 »

Idézet
Márpedig tény, hogy a világon semminek sincs "szép" vége. Mondjuk mindegy is, semmit nem fog zavarni a saját vége, miután véget ért, addig meg mit izguljon rajta?
Addig van értelme valaminek szerintem amíg van célja. Ha pl. egy idős ember mindent elért amit akart és meghal az úgy szép dolog. Ezért nem szép dolog ha egy csecsemő hal meg és elvesztegeti a sok lehetőséget.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8159 Dátum: 13 nov 01, 13:29:44 »

Egy halottat nem izgat az, hogy nem tudott, vagy nem akart élni a lehetőségeivel.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 542 543 [544] 545 546 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!