24 szep 21, 05:38:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 484 485 [486] 487 488 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1182765 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #7275 Dátum: 13 okt 15, 21:33:07 »

Na igen az érdekes lesz. Jó lenne már az agyat teljesen is használni, nemcsak ilyen 2-3, 5%-on.

Ahogy a biológia tanárom (és a legtöbb műveltebb ember a környezetemben) mondta volt, ez hülyeség. Kihasználod az agyadat teljesen, csak minden részét máskor, más dolgokra. Erre mellesleg tökéletes bizonyíték, hogy ha az agyad egy kis részét, amit szerinted nem használsz ki, valamilyen sérülés éri, az akkor is kihat rád, pedig elvileg "nem kéne, hisz nem használod".
Néhány éve én is tök jól elszórakoztam ezen, hogy így van, és hú, majd kihasználom az egészet akkor telepata leszek meg ilyesmi. Hát nem. ikszdé
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7276 Dátum: 13 okt 15, 21:35:32 »

Ezt agykontrollon tanultam, szóval nem úgy értettem, hogy nem tudok valamit csinálni vagy hasonló. Annyit mondok, hogy azért vannak még dolgok, amiket még nem tudunk az agyról sem, ami legjobban egy számítógépre hasonlít csak ezerszer jobb.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #7277 Dátum: 13 okt 15, 21:36:53 »

Nem tudom, hogy konkrétan az agyban, mint szervben mi zajlik le. De a tudatát biztos nem használja ki az ember teljesen. Hogy csak a legegyszerűbb példát mondjam, ott van az előbbi tudatos álmodás. Gondolom ennek is van nyoma az agyban, tehát eléggé megkérdőjelezhető a művelt emberek véleménye.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #7278 Dátum: 13 okt 15, 21:37:02 »

Szerintem ez lesz az emberi evolúció új iránya. a testünknek is kell fejlődnie 1-2 szempontból de az elme és a tudat evolúciója következik Nevet és kiba izgalmas lesz Nevet

Hova akarsz már fejlődni? Már így is olyan technológiák birtokában vagyunk, amikre nincs semmi szükségünk.
Naplózva


Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7279 Dátum: 13 okt 15, 21:37:29 »

Az állatok azért nem képesek arra, amire mi, mert más a génállományuk. Eltérő dolgok vannak beléjük kódolva, ergo eltérő dolgok fejlődnek ki bennük. Más az agyuk felépítése, mások a központok benne, eltérő nagysággal és aktivitással.

A döntésed is csak egy kémiai folyamat, ami az agyad egyik részének megnövekedett aktivitása jól mutat. A tudomány inkább az összefüggéseket keresi. Hogy a te döntésed kémiai folyamat miért azt a máik kémiai folyamatot váltja ki és miért nem a harmadikat.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #7280 Dátum: 13 okt 15, 21:52:16 »

Kicsit elüt a témától, de én a falra mászok tőle amikor azt hallom a Tv-ben, hogy nőtt az élet színvonal...

Ennél nagyobb hülyeség a világon nincs Nevet Egyáltalán ez az idióta szó hogy: Élet Színvonal. Kezdhetnénk azzal hogy mi is az élet? Komolyan mondom aki megmondja nekem az egy bölcs de, ez elég súlyos téma.

A másik meg, hogy mennyivel él színvonalasabb életet, egy gazdag magányos bank igazgató, mint egy szegény paraszt az Aföldön, akinek semmi pénze nincs, de van egy szép szerető felesége, gyerekei és megtermeli magának a saját élelmiszereit, maga épít házat stb

Ez egy buta tudatlan kifejezés. A tudomány már az életet is megpróbálja számokkal leírni. Ha így haladunk vad idegen okostojások fogják nekem megmondani hogy: "Na neked 5,6-os életed van szóval te közepesen vagy boldog "

áááá nonszensz az egész. Bocsi hogy eltérek a témától de ezt már ki kellett írnom magamból.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 15, 21:54:10 írta Lew » Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #7281 Dátum: 13 okt 15, 21:54:59 »

Amikor pl. egy drogfüggő be akarja magának lőni a következő adagot. De elhatározza, hogy nem teszi. Akkor pont egy irdatlan nyomásnak áll ellen ami az egész testében jelen van. A kémia nem azt szeretné, hogy így döntsön, de azért dönt így, mert egy gondolati képnek meg akar felelni. De ez nem valami ami irányítja őt. Hanem pont, hogy ő kell átvegye az irányítást. Szenved és minden ellentmond annak, hogy megállja, hogy belője magát, de megteszi. Ezt elég nehéz szerintem kémiára fogni.

Egyértelmű, hogy a kémia hat a gondolkodásra. De elég felelőtlen kijelentés, hogy ez visszafelé nem érvényes. Arra gondolok, hogy létezhet egy a gondolkodás mint olyan, nem fizikai síkon. És a gondolkodás kihat a kémiára.

Mivel ezt a tudomány sehogy sem tudja érzékelni kizárja és azt mondja, hogy minden kémia. Mert az ugye egyértelmű, hogy mindennek van nyoma az agyban fizikailag. De arra nincs bizonyíték, hogy a kémia ok és nem pedig okozat.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7282 Dátum: 13 okt 15, 22:00:21 »

De ez is kémia. Jesszusom, az előbb írtam le, hogy nem az kérdés, hogy az-e vagy sem. Minden eshetőségnél elektronok fognak rohangálni az agyadban. A kérdés, hogy miért épp oda rohannak.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7283 Dátum: 13 okt 15, 22:02:21 »

Na igen az érdekes lesz. Jó lenne már az agyat teljesen is használni, nemcsak ilyen 2-3, 5%-on.

Szerintem tanulj még egy kicsit, mielőtt elkezded írni a könyved, nehogy ilyen marhaságok is belekerüljenek. Bár vigazstaljon a tudat, hogy más, híresebb írók is szóltak ehhez hasonló hülyeségeket.

Idézet
Az kémia, hogy szabad döntésem van ami befolyásolja a kémiát a testemben?

Igen.

Idézet
Ezt az állítást mire lehet alapozni?

Leírjam?

Idézet
Mivel ezt a tudomány sehogy sem tudja érzékelni kizárja és azt mondja, hogy minden kémia. Mert az ugye egyértelmű, hogy mindennek van nyoma az agyban fizikailag. De arra nincs bizonyíték, hogy a kémia ok és nem pedig okozat.

Valójában nem minden kémia. Kémia és fizika együtt. Mit írnak le ezek a tudományágak? A világot. Nem tudom, mibe akarsz belekötni, és még milyen dolgot akarsz ezek mögé látni.

De egyébként tényleg leírom neked szívesen a fentebb boncolgatott "döntés, gondolat" stb. tudományos magyarázatát, amire igen is van valamilyen tudományos magyarázat, ami nyilván még fejlődni fog az idők folyamán, de az csak legenda, hogy a kutatók csak találgatnak e téren és semmit sem tudnak felmutatni.
Bár nem könnyű közérthető nyelven megfogalmazni, ha nem tanultál sem fizikát, kémiát, biológiát, élettant, biokémiát...

---

Az a baj, Morita, hogy egyeseknek kicsit nehéz megmagyarázni, hogy a tudomány nem egy mumus, aminek egyetlen célja, hogy eltörölje az emberek hitét a természetfölöttiben. A tudomány egyszerűen meg akarja magyarázni a természetfölöttit, ami nem is létezik, mert minden a természet része. És aki megismeri a tudományt, az végre nemcsak messziről ámuldozhat egy érthetetlen folyamat láttán, hogy "jé, ez megmagyarázhatatlan!", hanem elgondolkodva saját létén és a világ nagyságán megértheti és kijelentheti: milyen csodálatos és összetett a világ. 
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 15, 22:04:13 írta Saphira » Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7284 Dátum: 13 okt 15, 22:07:06 »

A kémiai meg a fizika az meg már csak nézőpont kérdése ezen a szinten.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7285 Dátum: 13 okt 15, 22:07:19 »

"Szerintem tanulj még egy kicsit, mielőtt elkezded írni a könyved, nehogy ilyen marhaságok is belekerüljenek. Bár vigasztaljon a tudat, hogy más, híresebb írók is szóltak ehhez hasonló hülyeségeket."

Mondom, hogy agykontrollon tanultam, de mindegy. Ebből nem akarok vitát. Amúgy ilyet nem akartam használni egyik történetben vagy hasonlót.

Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7286 Dátum: 13 okt 15, 22:09:57 »

Az agykontroll egy jó dolog (minden szarkazmus nélkül), de az a szám, amit mondtak neked, tényleg hülyeség.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7287 Dátum: 13 okt 15, 22:11:03 »

Akkor ezt is megtudtam most. Mosolyog
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #7288 Dátum: 13 okt 15, 22:12:55 »

Erre mondtam, hogy szerintem az egyetlen logikus magyarázat erre, hogy nem fizikai síkon való gondolat az oka ennek. Ami ahogy megtörténik abban a pillanatban megvalósul a fizikai síkon is.

Mert oké, hogy minden eshetőségnél elektronok rohangálnak az agyamban, de azon miért olyan nagy dolog elgondolkodni a tudománynak, hogy ez lehet, hogy valaminek csak az okozata ami nem kémia?

Mert azon gondolom nem kell vitázni, hogy nem véletlenszerű az elektronok mozgása. A kémiában meg nem minden esetben lehet megtalálni az okát.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #7289 Dátum: 13 okt 15, 22:15:46 »

Hát én tudnák vitázni, de nem fogok, mert megyek aludni. Jó éjt mindenkinek!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 484 485 [486] 487 488 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!