24 szep 25, 18:19:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 353 354 [355] 356 357 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1188657 alkalommal)
0 Felhasználó és 49 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5310 Dátum: 13 aug 22, 14:21:18 »

Nem az a gyerek dolga, hogy teli torokból üvöltsön az ember fülébe és zavarjon másokat. A legtöbb gyerek tud normálisan viselkedni, a többit meg valószínűleg a szülei képtelenek voltak megnevelni.

Olvastam egy érdekes véleményt az István a király feldolgozással kapcsolatban. Azt nem mondom, hogy egyetértek vele, a hangnemével sem (plusz mivel nem láttam még a feldolgozást), de a Monty Pythonos hasonlat pl. jogos:

"Nem, csak mi magyarok sértődünk meg minden ilyen apróságon, mert nekünk a történelmünk szent és sérthetetlen. Ez ostobaság konzervatív gondolkodás (de még a mai konzervatívok is modernebbek ennél szerintem). Angliában a Monty Python már a '60-as évek végén nyugodtan kifigurázhatta a történelem akármelyik darabját, mert a közönség elég felnőtt volt hozzá, hogy a helyén kezelje és ne vegye nemzetgyalázásnak. Szerinted az első István a király esetében nem volt mindenkinek fura, hogy rockerek játszanak? Akkor is voltak károgók, hogy ez micsoda gyalázat, de eltelt 20-30 év és semmit sem fejlődtek az emberek azóta."
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 14:22:08 írta MrSaiyan » Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5311 Dátum: 13 aug 22, 14:39:24 »

Megyek bebaszni ,szurkoljatok hogy épségben hazaérjek   Pojén
Hajrá.  Nevet


Két fajtát nem szeretek magam mellett a buszon/vonaton, a kisgyereket és a cigányt, na most ha ez a kettő kombinálódik is....
A gyerek nem minden esetben zavar, főleg akkor nem ha head-szettel vagyok, mert nem hallom a visongatást.  ikszdé
Az utóbbi csak akkor zavar ha tipikus putris:
1. nem ismerik a szappant az orrom pedig érzékeny a szagokra
2. fokozott odafigyelést igényel a zsebeim tekintetében
3. folyamatosan küldöm felé az agyhullámaimat hogy "ne szólíts meg".
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 14:52:26 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #5312 Dátum: 13 aug 22, 14:45:21 »

Engem nem zavarnak a gyerekek. Eddig normálisakkal találkoztam és mivel zenét hallgatok, nem igazán zavar a jelenlétük. Meg amúgy is, én is kisgyerek voltam egyszer.

Az öregek viszont már más tészta. Egy rossz mozdulat és már rád néz a szúrós szemeivel. Még egy-egy hagyján, de tegnap a buszon csak idősek voltak. Úgy néztek rám, mintha valami elítélt fegyenc lennék, vagy terrorista.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #5313 Dátum: 13 aug 22, 14:46:45 »

Oh a legjobb mikor a repülőn vannak üvöltő gyerekek, arrébb menni se nagyon tudsz leszállni meg végképp. volt ilyenben részem.. végig azt hittem hogy egy kislány sikoltozik.. hát nagyon tévedtem.. egy nyeszlett angol kisl.. fiú volt.

Jah és hozzátenném imádom a gyerekeket, az hogy ez zavaró volt nincs ezzel összefüggésben.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 14:47:23 írta Éjfél » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5314 Dátum: 13 aug 22, 14:55:50 »

Olvastam egy érdekes véleményt az István a király feldolgozással kapcsolatban. Azt nem mondom, hogy egyetértek vele, a hangnemével sem (plusz mivel nem láttam még a feldolgozást), de a Monty Pythonos hasonlat pl. jogos:

Ja, még egy személy, aki hajlamos azt hinni, hogy ezt is "csak a magyarok csinálják". Természetesen! Ahogy csak a magyarok húznak szét, csak a magyarok nem foglalkoznak egymással, és csak a magyarok elégedetlenek mindennel.
Te ezt még komolyan elhiszed?

Amúgy sem értem, miért menő kifigurázni a történelmet. De várj csak, akkor írjunk egy könyvet, amiben kifigurázzuk a holokausztot, kíváncsi vagyok, ahhoz mennyire felnőtt a brit társadalom. Kipróbáljuk?

Egyébként sem a nemzetgyalázás miatt hurrogtak itt az emberek, hanem azért, mert szerintünk egy jó művet elrontottak. Ugyanaz a helyzet, mint a Dragon Ball film esetében.

Ja, és még egyszer:

Idézet
Nem, csak mi magyarok sértődünk meg minden ilyen apróságon

Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5315 Dátum: 13 aug 22, 15:11:15 »

Nem "menő" kifigurázni, de egy felnőtt ember szerintem nem sértődik meg ilyesmin, mert a helyén tudja kezelni a dolgot. Nem az identitása elleni támadásnak veszi, mivel büszke ugyan a nemzet múltjára, de nem abból meríti a személyes identitását, amit már egy ártalmatlan tréfa miatt is fenyegetve érez és ettől dühöngeni kezd. Sajnos úgy tűnik, Magyarországon ilyen szempontból sértődősebbek az emberek, mint máshol.

A Dragon Ball-film miatt sem hurrogok, néha poénból jó rajta bosszankodni, hogy mekkora f.st csináltak belőle (mármint az én ízlésem alapján, másnak ettől függetlenül tetszhet és ez rendben is van), de ettől maga az eredeti mű nem lesz rosszabb vagy kevesebb.

Szerintem csak idő kérdése, hogy mikor figuráznak ki valamit, pl. a Titanic elsüllyedéséről is készülnek karikatúrák, mégse sértődik már meg rajta senki. Pedig a maga idejében nagyon súlyos tragédia volt. Előbb-utóbb valószínűleg a holokauszttal is ez lesz. Sőt, ha jobban belegondolok, most is viccelődnek vele, lásd Family Guy, mégsem okoz világméretű felháborodást.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 15:12:58 írta MrSaiyan » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5316 Dátum: 13 aug 22, 15:16:23 »

Azért annak tényleg nagyon örülnék, ha csinálnának egy egész estés vígjátékot a holokausztról. Onnantól fogom számítani azt, hogy vége van a 90-es éveknek.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #5317 Dátum: 13 aug 22, 15:18:32 »

Valaki írja már meg a Humorkauszt című film forgatókönyvét és már mehet is Mel Gibsonnak!  ikszdé
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5318 Dátum: 13 aug 22, 15:24:57 »

Oh a legjobb mikor a repülőn vannak üvöltő gyerekek, arrébb menni se nagyon tudsz leszállni meg végképp. volt ilyenben részem.. végig azt hittem hogy egy kislány sikoltozik.. hát nagyon tévedtem.. egy nyeszlett angol kisl.. fiú volt.

Jah és hozzátenném, hogy imádom a gyerekeket, az hogy ez zavaró volt nincs ezzel összefüggésben.
Pepülőn... Hát igen, a gazdagok kényesek...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5319 Dátum: 13 aug 22, 15:29:18 »

Idézet
Nem "menő" kifigurázni, de egy felnőtt ember szerintem nem sértődik meg ilyesmin, mert a helyén tudja kezelni a dolgot. Nem az identitása elleni támadásnak veszi, mivel büszke ugyan a nemzet múltjára, de nem abból meríti a személyes identitását, amit már egy ártalmatlan tréfa miatt is fenyegetve érez és ettől dühöngeni kezd.

Minden egészséges társadalom óvja és misztifikálja a múltját. Erre bizonyítékként szolgálnak például az ókori görögök, akik teljes mitológiát fontak köré és minden nemzet történelmét elgörögösítették, úgy beállítva, mintha a sajátjuk lett volna (Héraklész például maga Gilgames).
Csak egy egészségtelen társadalom csinál folyamatosan viccet a múltjából és történelemből, például manapság az európai kultúrkör nemzetei. Hajrá, ha szerinted ez a normális, és még jobban fel akarsz zárkózni. Mert mondhatjátok, hogy még sohasem éltünk ilyen jól, meg most milyen fejlett a világ, de hülye az, aki nem látja meg a bajokat a színfalak mögött.

Mindemellett, én nem vagyok az ártalmatlan viccek ellen, ahogy nem szólaltam fel a régi és az új István, a király történelmet célzó viccei ellen sem. Mert itt mind magát a művet bíráltuk az előző mű fényében. Ennyi.

De amikor már ok nélkül teszik nevetségessé a történelmet, vagy állítják be szánalmasnak, azt azért nem csoda, hogy sokan nem tolerálják (most nem, nem a rockoperáról beszélek). Csak nézz szét a neten, a magyar fiatalok nagy százaléka nem is ismeri a történelmét, így több aggályt is felvet az, amit te írsz.
1. Görbe tükrön keresztül ismerik meg, és azt hiszik, ez a valós.
2. Mivel a magyar történelemről nem készül 300 meg Spartacus-féle film, így még szánalmasabbnak hiszik a magyarok történelmét, mint eddig.
3. Eddig is úgy gondolják, hogy a magyar nemzet "a nagy lófaszt" (igen, most idéztem) adta a világnak, gyerünk, erősítsd csak bennük ezt a tévhitet.

Nem azt mondom, hogy a történelmet csak dicsőítve szabad bemutatni. Pont, hogy az egyensúlyt megtartva kéne, csakhogy a magyar történelem sehogy sincs bemutatva a közönségnek, ha most hirtelen elkezdenénk kifigurázni és nevetségessé tenni, az eléggé a negatív oldalra billentené a mércét.
És még a Báthory filmet sem mi készítettük, hanem a szlovákok meg csehek (tényleg, egy kritikával még tartozom Noénak).

Na,most mindjárt jön Lámpás, és kioszt, hogy ez mind hülyeség. Lesütöttszemek
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5320 Dátum: 13 aug 22, 15:31:31 »

gman ha kinyitnád a szemed, látnád hogy ma már fapadossal pár ezer forintért is lehet repülni akár oda-vissza, meg még tegnapról annyit, hogy színházba meg kedvezményes bérlettel megyek ( nem is névreszólóan  Nevet ), érted nekem sincs pénzem de ha van lehetőség olcsóbban kijönni, azt megragadom.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 15:35:06 írta Syzygy » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5321 Dátum: 13 aug 22, 15:34:56 »

A repülőúttal az a baj, hogy oda is kell pénz, ahova visz...

Színházban van mozgássérült kedvezmény, kísérővel?
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5322 Dátum: 13 aug 22, 15:35:19 »

Nem, nem jövök, mert az alábbi idézet tökéletes lezárása számomra a vitának. Szóval csak gratulálok MrSaiyannak  Kúl

Nem az identitása elleni támadásnak veszi, mivel büszke ugyan a nemzet múltjára, de nem abból meríti a személyes identitását, amit már egy ártalmatlan tréfa miatt is fenyegetve érez és ettől dühöngeni kezd.


Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5323 Dátum: 13 aug 22, 15:36:29 »

Nem azt mondom, hogy a történelmet csak dicsőítve szabad bemutatni. Pont, hogy az egyensúlyt megtartva kéne, csakhogy a magyar történelem sehogy sincs bemutatva a közönségnek, ha most hirtelen elkezdenénk kifigurázni és nevetségessé tenni, az eléggé a negatív oldalra billentené a mércét.

Oké, az egyensúly megtartását illetően egyetértünk.

Egyébként vicces lenne egy 300 stílusú film mondjuk Eger ostromáról, kigyúrt várvédőkkel és szörnyszülött törökökkel.  Nevet
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5324 Dátum: 13 aug 22, 15:38:19 »

Jól van, ezzel a logikáddal nem kívánom tovább felvenni a versenyt.

Ha nem veszed azt a minimális fáradtságot, és nem jársz utána, sosem fogod megtudni. ^^

Várjatok bedobok ide egy bombát még:

Az én egyetlen! hazám a Föld.  Faceg
Naplózva
Oldalak: 1 ... 353 354 [355] 356 357 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!