24 szep 25, 20:26:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 351 352 [353] 354 355 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1188896 alkalommal)
0 Felhasználó és 63 vendég van a témában
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #5280 Dátum: 13 aug 21, 20:29:37 »

Én elhatároztam, hogy terhességem ideje alatt megtanulok hárfázni és grafológus tanfolyamot is fogok végezni.  Nevet A hárfa szerintem is szép. :3 És tényleg tündés.  Nevet
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5281 Dátum: 13 aug 21, 20:30:27 »

Köszi, tényleg csak kíváncsi voltam, hogy értesz-e ehez is, mert elég sokmindenben jártas vagy. Kedvelem a polihisztorokat és azokat is, akik egy valamihez értenek, de ahoz nagyon. Mosolyog
Én sajnos egyikhez sem tartozom...

Sevanna babát vársz, vagy nagyon félreértettem?
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 21, 20:38:16 írta gman » Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #5282 Dátum: 13 aug 21, 20:51:06 »

Nem várok babát. Ez jövő idő.  Nevet Amúgy én viszont jártam zenesuliba 2 évig. Eredetileg zongoráztam volna, de végülis furulya lett. Még most is megvan itthon.  Nevet
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5283 Dátum: 13 aug 21, 20:53:36 »

beleestem saját csapdámba FAIL


gman : ehhez és ahhoz amúgy
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 21, 21:06:18 írta Syzygy » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5284 Dátum: 13 aug 22, 00:08:13 »

Pont Az ember tragédiája miatt nem tudtam napokig aludni, ha kissé túlzó akarok lenni.

Kedvenc drámám volt, többször is elolvastam, de komolyan mondom, miután láttam Alföldi rendezésében, félévig rá sem tudtam nézni, mert eszembe jutott az a lelki megrázkódtatás, ami a színházban ért. Tiszta poszttraumatikus stressz szindróma...

Pedig az még a legjobb(!) darab volt amit a Nemzeti Színházban láttam Alfölditől, és ebben sajnos semmi irónia nincsen. A másik kettő a Hamlet és a Három nővér volt, az utóbbinál a második felvonás eseményei konkrétan kiestek már akkor a fejemből, később mondták el hogy mi történt... Ja, és mivel osztályjal volt, ezért elég komoly utolóagos felmérést végeztünk hogy ki hogy élte túl a másfél órát.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5285 Dátum: 13 aug 22, 05:31:54 »

gman : ehhez és ahhoz amúgy
Amíg Lámpi nagybetűvel írja a személyes névmásokat, addig nem érdekel.

Amúgy van olyan aktív fórumozó, aki már szülő, vagy én leszek az első?

A tegnapi témához visszatérve: Alfődi vajh hogy rontaná el pl. A Padlást? Remélem, hogy sohasem kerül a keze közé, engem sok szép emlék fűz ahoz a darabhoz. <3
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 07:33:33 írta gman » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #5286 Dátum: 13 aug 22, 09:26:15 »

Voltak már itt olyan fórumozók, akikek van gyerek, csak más kérdés hogy aktívak-e... Gondolkozik
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #5287 Dátum: 13 aug 22, 09:41:25 »

Szerintem nem aktívak már. Én Fekete Dani anyukájára emlékszem, meg volt még egy lány, akinek kisbabája volt. Sorina volt talán a fórumos neve.  Gondolkozik
Naplózva


Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5288 Dátum: 13 aug 22, 09:56:27 »

Szerintem nagyon erős darab lett az új István, a király. Pedig aztán én az eredetit több tucatszor láttam, mind a videóra vett változatot, mind élőt, még az amatőr színészekkel újrajátszott, várjátékos verziókat is.
Érzelmek terén sokkal jobb lett, a színészek élnek és nem csak elénekelik a szövegüket. Emberi darab.
Buci meg szerintem kiváló volt Koppánynak. Mikor porosan, véresen térden állva, esedezve énekli a "Pogánynak tartanak" részt, miközben István remegve kérleli, hogy térjen észhez, abban a jelenetben sokkal jobban érződik az, ami a réginél maximum a jól megírt ének miatt érződött, mégpedig, hogy mindketten az ország érdekeit tartják szem előtt, és valójában nem akarják ezt az egész háborúsdit, csak a kényszer viszi őket bele. Egyszerűen él a darab, élnek a színészek, él a koreográfia.
Mondom ezt úgy, hogy imádom az eredeti feldolgozást.
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 09:57:20 írta Laterneman » Naplózva


Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #5289 Dátum: 13 aug 22, 10:15:34 »

Esküszöm megnézem, csak hogy tudjak miről fórumozni. Minden esetre, Lámpamanusról látszik, hogy Alföldi akármilyen durván szarja-nemszarja el a darabokat, mindig lesznek akik értékelik, vagy csak a botránkozás miatt mennek oda, szóval nem fog csődbe menni egyhamar, az tuti.
Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5290 Dátum: 13 aug 22, 10:48:46 »

Én nem néztem, és egyelőre nem is tervezem a megnézését. Anyám nézte a tévében, én csak a hangot hallottam, ennyi elég volt, tisztelet a kivételnek, de sztem ennél még én is szebben éneklek, részegen is. Ez önmagában elég demoralizáló volt. Magára az előadásra se vagyok túl kíváncsi, ismerve a rendező személyét, valamint a börtöntöltelék főszereplőjét. Persze tudom ez gonosz előítélet, de ez van. (Az előítélet a fogalmi gondolkodásból ered, ez meg ugye az a dolog, ami állítólag megkülönböztet minket az állatoktól.) Valahogy nagyon nem vonz ez az új Roberta-féle verzió.

Színházban megnézni meg biztos nem fogom, amúgy se vagyok nagy színházba járó, de ebben az esetben meg különösen nem akarok becsatlakozni abba a tömegbe, akik "azért nézik meg, hogy utána fikázhassák." (Hiszen ezzel ugyanúgy támogatnám az egészet, mintha tetszene, tök mindegy a készítő brigádnak, hogy miért veszek jegyet, a lényeg maga a pénz megszerzése. xD)
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5291 Dátum: 13 aug 22, 10:53:59 »

Az mekkora aberráció, ha egy kalap alá veszem a musicalt és a rockoperát? Mármint tudom, hogy mi a külömbség köztük, de az agyam valamiért egy rekeszben tárolja őket.

Nyugi Aes, én is alapból elítélem a börtönviselt embereket.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5292 Dátum: 13 aug 22, 10:58:18 »

Aki ártatlanul ült, az kivétel. Nevet De amúgy igen. Az meg különösen felháborító, hogy a bűnbánat legkisebb jelét se lehet felfedezni, hanem tovább sztároltatja magát.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5293 Dátum: 13 aug 22, 11:01:23 »

Most attól függetlenül, hogy természetes elítélem amit tett, úgy általánosságban hol van már olyan hogy bűnbánat? Ez nekem ma már nagyon alibi koncepciónak tűnik, amire a bíróság is legyint, vagy csak az eljárási garanciák miatt végighallgat. Ne legyen igazam.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5294 Dátum: 13 aug 22, 11:26:42 »

Syzygy! A bíróság nem csodálom, hogy legyint rá. Sztem még a legfogyatékosabb elítéltnek is meg tudják ma már tanítani az ügyvédek, hogy "tanúsítson megbánást", és ha én bíró lennék, oda se figyelnék erre az epizódra. xD

Itt most nem is a bíróság előtti bűnbánatra gondoltam, a fentiek miatt. Hanem inkább arra, hogy azért egy ilyen esetben az ember csak magába szállhatna egy kicsit, legalább ne reklámozná meg mutogatná a tévében utána magát annyira. Mert így ez az eset is csak egy jó reklám volt számára, amivel be lehetett kerülni újra a bulvárlapokba.

 Persze, annyiból megértő vagyok vele is, hogy az ő esetében is a korszellem volt  a meghatározó, ami manapság a bűnözők mentegetéséről szól. Vö.: a sok ballib, aki - még a jobbik esetben - megélhetésből mentegeti a bűnözőket, még a minden kétséget kizáró ítéletek esetében is hörög azon, hogy túl súlyos a büntetés, meg lehetne kevesebb is az, mert honnan tudná a bíró, hogy az illető 30 év múlva nem válik e egy Szent Terézzé, vagy mit tudom én. Hát nem tudhatja, de nem is érdekli, a lényeg az, hogy mondjuk egy gyilkos el legyen tökítve a társadalomból.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 351 352 [353] 354 355 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!