24 szep 27, 23:17:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 379 380 [381] 382 383 ... 410
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítség  (Megtekintve 905775 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5700 Dátum: 14 jan 20, 22:39:07 »

Nem akarom.  Sír
Am a zörej onnan jön ahol a szerintem a ventillátor van (ott van ilyen szellőzőrács).  A táp nem tudom melyik részén van, gondolom ott ahol az elektromos kábel bemenete (az a másik oldal).  Gondolkozik
Egy laptopról van szó.

Na most abba hagyta a kattogást (nem mindig kattog).
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 20, 22:43:55 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5701 Dátum: 14 jan 20, 22:54:56 »

Ha a laptop túlmelegszik, akkor kikapcsol, ha meg leolvad, többet be se kapcsol... Nevet Szerintem nézesd meg a ventilátort vagy vegyél laptop hűtőt. Sajnos én nem igazán értek ezekhez, néhány dolog megmaradt tapasztalatból (sajnos...), de ennyit tudok most mondani.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5702 Dátum: 14 jan 20, 23:05:48 »

Le is olvadhat? Azt azért csak nem.  smirksweat
De ha a proci ott van akkor túl is melegedhetett, vagy maga a proci is szarakodhat (ez talán magyarázatot is adhat a múltkori cpu megzakkanásra is de remélem nem így van).  Gondolkozik
Nem tudom szétszedni, de majd utána járok ennek, minden esetre kösz a segítséget.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5703 Dátum: 14 jan 21, 10:54:46 »

Most én kérdeznék: van nekem egy laptopom, Packard Bell EasyNote (a pontos szériaszámot most nem tudom), kicsivel több, mint egy éves. Körülbelül fél éve kezdte el azt a mókáját, hogy random pillanatokban lefagy. Ez lehet számítógép indítása után közvetlen, vagy használat közben, vagy miután már 2 napja be van kapcsolva... váratlan időpontokban, sokszor akkor, mikor nem is éri túl nagy megerőltetés. Ez amúgy nem olyan gyakori dolog, de olyan 2-3 hetente megtörténik, és akkor többször is általában. Valakinek van ötlete, mit lehetne ezzel kezdeni?
Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #5704 Dátum: 14 jan 21, 15:49:08 »

Eddigi tapasztalataim szerint erre egy ideiglenes megoldás van: másik Windows. Általában megoldja a helyzetet, s egy ideig nem lesz több bajod.
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5705 Dátum: 14 jan 21, 18:16:48 »

Először is hogy fagy meg (mennyire)? Restart kell hozzá olyankor vagy magától helyrejön miután x ideje úgy van?
Lehet az op redszer hibája is, vagy valamiféle szoftver ami a háttérben dolgozik bekavar (amit esetleg fél évvel ezelőtt telepítettél) vagy nem jól működik/telepítésnél gubanc lett, vagy inkompatibilis valami mással amivel ha együtt fut akkor csinálja ezt.  Gondolkozik
De még azt is el bírom képzelni hogy vírus/féreg okoz ilyet.
Jobb ötletem nincs, de talán majd beír ide 1-2 hiperkocka.

Szerintem futtass le vírusirtást (és féreg irtást is), ezek amúgy sem ártanak ha néha megteszed. Illetve próbálkoztál e hibajavítással (chkdsk/f), esetleg egy rendszer visszaállítás fél évvel ezelőttre (bár akkor minden szoftver amit azóta telepítettél elvész)
Ha szoftveres a probléma ami fél éve lépett fel akkor elvileg rendszer visszaállításnak működnie kell (kivéve ha maga az op nem jó).
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5706 Dátum: 14 jan 21, 18:28:42 »

Úgy fagy le, hogy teljesen. Restart kell neki. Eddig nem próbáltam meg megvárni, hogy hátha helyrejön x idő után, mert... mert nem. Nevet
Visszaállítani meg nem szeretném a rendszert pont azokból az okokból, amiket leírtál, + nem tudom egészen pontosan mikor kezdődött a lefagyás, szóval lehet, az csak egy csúnya öngól lenne.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5707 Dátum: 14 jan 21, 18:31:25 »

Szerintem is a legjobb megoldás az rendszer újra telepítés (és ezt a tanácsomat én is megfogadhatnám, de lusta vagyok hozzá T_T)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #5708 Dátum: 14 jan 21, 19:12:27 »

Most én kérdeznék: van nekem egy laptopom, Packard Bell EasyNote (a pontos szériaszámot most nem tudom), kicsivel több, mint egy éves. Körülbelül fél éve kezdte el azt a mókáját, hogy random pillanatokban lefagy. Ez lehet számítógép indítása után közvetlen, vagy használat közben, vagy miután már 2 napja be van kapcsolva... váratlan időpontokban, sokszor akkor, mikor nem is éri túl nagy megerőltetés. Ez amúgy nem olyan gyakori dolog, de olyan 2-3 hetente megtörténik, és akkor többször is általában. Valakinek van ötlete, mit lehetne ezzel kezdeni?

Lehet memóriagond is. memtest86+ progi a barátod. Kékhalál is szokott lenni?  Persze rendkívül kényelmes rögtön win CD után nyúlni, de mégsem az a első.

Le is olvadhat? Azt azért csak nem.  smirksweat
De ha a proci ott van akkor túl is melegedhetett, vagy maga a proci is szarakodhat (ez talán magyarázatot is adhat a múltkori cpu megzakkanásra is de remélem nem így van).  Gondolkozik
Nem tudom szétszedni, de majd utána járok ennek, minden esetre kösz a segítséget.  Nevet


Nem az a megoldás, hogy a plusz hűtőt veszel a gép alá, attól ugyanolyan sz*r lesz a hűtése.  Szét kell kapni a laptopot, a sok éves port ami a hűtőrácsra rá van tapadva leszedni (am. komoly por-szövet képződik ott) a proci hűtő alá új pasztát kell kenni. (előregszik pár év alatt a régi, és rosszabb lesz a hővezetése) Pasztából nem a tacskó-gazdaságos 300Ft/tubust kell használni, hanem valami jobb számtechboltba a 1800Ft-osat.  Ha nem szedtél még szét laptopot, nem ajánlom hogy egyből nekiess. szükséges eszközök: PH1, PH0, PH00 csavarhúzó, vagy ha valamelyik szemét gyártó rakta össze, akkor torx fejű csavarnyúzó, bicska, gitárpengető.
És túlmelegedő gépnek a müanyagjai megvetemedhetnek/megolvadhatnak... gyártótól függ, hogy milyen anyagokból csinálja.  (A proci meg szerintem a legkevésbbé valószínű, hogy megzakkant.)
« Utoljára szerkesztve: 14 jan 21, 19:13:23 írta Dancsa » Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5709 Dátum: 14 jan 21, 19:19:55 »

Persze rendkívül kényelmes rögtön win CD után nyúlni, de mégsem az a első.

Kényelmes? xD Hát nem tudom. Jó, laptop az más eset talán, de szerintem asztali gépnél még az is sokkal kényelmesebb elsőre, hogy szétszedd, és kipucold a belsejét. ikszdé
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5710 Dátum: 14 jan 21, 19:22:02 »

De ha valamin a kipucolás segít mert szennyezett akkor azt a koszt az op rendszer újrarakása nem tünteti el.  ikszdé
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5711 Dátum: 14 jan 21, 19:35:30 »

Kékhalál nem szokott lenni, a memóriahibának meg utánanézek hamarosan.
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5712 Dátum: 14 jan 22, 20:09:21 »

Honlaphoz melyik betűtípusok illenek?
Szeretném megváltoztatni az alap Times New Roman-ról valami dizájnosabbra, csak ötletem sincs a sok közül, melyik lenne jó... Tudnátok mondani? (Lehetőleg olyat ami magyar)
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #5713 Dátum: 14 jan 22, 21:06:34 »

Comic Sans. Ha van 1 kis esztétikai érzéked azt használod  Faceg

Egyébként attól függ milyen honlap.
Naplózva


dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5714 Dátum: 14 jan 22, 21:35:49 »

Fansub oldalhoz kéne, először is a fejlécet...
Naplózva

Oldalak: 1 ... 379 380 [381] 382 383 ... 410
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!