24 szep 29, 07:21:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 325 326 [327] 328 329 ... 410
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítség  (Megtekintve 907205 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #4890 Dátum: 12 ápr 17, 23:30:01 »

Nem saját, de egyetértek a sráccal.


No nézzük csak. A fülesek nyitott, iletve zárt építése között a különbség nem az, hogy a párna a füleden fekszik, vagy hogy körülöleli a fület.
Az persze igaz, hogy a zárt építésü fülesek nagyon nagy többsége körülöleli a fület, de zártból is fordul elõ olyan, ami habár olyan alakú, mint a fület körülölelõ, valójában a fülkagylóra fekszik fel. Ez nem túl kényelmes kombináció.

Mert ugye léteznek a fülkagylóra támaszkodó (fülre helyezett) fejhallgatók, és azok, amelyek körülölelik a fület (kagylós fejhallgató). Általánosságban a nyitottak, és a zártak is lehetnek akár fülre helyezettek, vagy kagylósak is, de tény, hogy a zártak ritkán fülre helyezettek, az esetek nagy többségében kagylósak. A nyitott fejhallgató sokszor kagylós építésû, mint pl. az itt említett Sennheiser HD590 Prestige.

Hogy akkor mi a különbség a nyitott és a zárt fejhallgatók között?
Zárt fejhallgató használata esetén a fül teljes mértékben el van zárva a külsõ zajoktól (nyomókamra alapelv). A zárt fejhallgató tipikus jellemzõi a zárt keret, amely megakadályozza a hangáteresztést, és a fület körülölelõ párnázat. A fül körüli szigetelés jelentõsen befolyásolja a zárt fejhallgató hangkibocsátási jellemzõit. Ha nem megfelelõ, akkor a basszus hangok minõsége romlik. Ebbõl kifolyólag a zárt fejhallgató nyomóereje nagyobb, mint a nyitott fejhallgatóké. A hangmérnökök használják yakran a zárt fejhallgatót annak érdekében, hogy a kûlsõ zajok zavaró hatását kiküszöbölve, teljes mértékben a zenére tudjanak koncentrálni.
A fejre gyakorolt nyomóerõ problematikája nem jelentkezik a nyitott fejhallgatók esetében. Ezek úgy lettek kialakítva, hogy a membrán mögött és elõtt található tér átengedi a hangot. A nyitott fejhallgatók egyenesen átengedik a zenét a vevõmembránhoz anélkül, hogy tompítanák a hangot, így a hang nyilvánvalóan sokkal természetesebb. A nyitot fejhallgatók megkülönböztetõ tulajdonságai a kis méret és a minimális súly. Viszont ezek a tulajdonságok teszik a nyitott fejhallgató viseletét rendkívül kényelmessé, és használója még hosszantartó zenehallgatást követõen sem fárad el, illetve érzi magát kényelmetlenül.

Meg kéne még említeni a nyomóerõt.

Az, hogy egy fejhallgató kényelmes-e vagy sem, nemcsak a súlyától függ, hanem a fülre kifejtett nyomóerõtõl is. Ez a nyomóerõ Newton-ban (N) kerül meghatározásra úgy, hogy 1N nyomóerõ kb. egy 100g-os test szilárd felületre kifejtett nyomóerejével egyenlõ. A DIN 45500 szabvány 10. része szerint a nyomóerõ megengedett határértéke 5N. A nyomóerõ szokásos szintje 1,3-4N, az alacsonyabb szint a nyitott fejhallgatók esetében igaz. A magasabb szintek a zárt fejhallgatóknál kerülnek alkalmazásra, mivel itt nagyobb nyomóerõre van szükség a megfelelõ hangszigetelés biztosítása érdekében - különösen az alacsonyabb frekvenciáknál. A nagyobb nyomóerõt egészen egyszerûen úgy hozzák létre, hogy a fejhallgató pántja sokkal merevebb, erõsebb anyagból készül, így jobban összefogja a két kagylót, tehát azokat erõsebben szorítja a fejre.

Forrás
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #4891 Dátum: 12 ápr 18, 20:12:49 »

Most nekem kéne ismét egy segítség, kéne egy program, amivel eredeti dvd-ket át lehet írni üres dvd-kre. Volt egy program, de már a neve nem jut eszembe, csak ilyen rókás ikonja volt.
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #4892 Dátum: 12 ápr 19, 17:47:52 »

A sima Nero nem müxik? Azon lehet lemezt törölni.

Még 1 kis segítség kéne nekem:
Meglett a Civilization 4, telepítettem, magyarítottam(szinkron is), de nem mutatja a Stratégia erőforrásokat és Luxuscikkeket.Na meg persze ha építek egy tanyát, vagy erődítményt azt sem mutatja. Nem tudja valaki hol a hiba? Mosolyog
(1.61 van)
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #4893 Dátum: 12 ápr 19, 17:54:58 »

Nekem nem lemez törlés kell, hanem eredeti dvd-t át tudjak írni üres dvd-re Mosolyog szóval az adat ugye védett és hát neróval nem műxik Neeem
Szóval nekem ilyen program kéne, valaki tud ebben segíteni? Hümm-hümm

Civilization 4-gyel nem játszottam, úgyhogy ebben nem tudok segíteni, sorry.
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Dawe
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1149


Kamui Senketsu!


« Válasz #4894 Dátum: 12 ápr 19, 22:14:16 »

Az én kérdésem adott, és szerintem itt sokan éretek a problémám forrásához. Naaszongya':

Adott egy olyan problémám, hogy tök funból feliratot csinálnék 1-2 sorozathoz. A gáz az, hogy nem tudom milyen programmal lehetne egy 2.66-os, 512-es gépen gyorsan, felirat égető/készítő progit találni. A Subtitle Workshopot ismerem, de a kezeléséről fogalmam nincsen. Egy ilyen tutorial oldal, vagy hasonló jó lenne, ahol erről kaphatnék infót. Előre is köszi!
Naplózva

shidori93
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Fű Falu Rejtett Fű Falu

Hozzászólások: 142

A 7 Tűz Démona


WWW
« Válasz #4895 Dátum: 12 ápr 20, 00:28:48 »

Nekem nem lemez törlés kell, hanem eredeti dvd-t át tudjak írni üres dvd-re Mosolyog szóval az adat ugye védett és hát neróval nem műxik Neeem
Szóval nekem ilyen program kéne, valaki tud ebben segíteni? Hümm-hümm

Nem biztos, hogy jó, de hírtelen a clonedvd jutott az eszembe. Ha esetleg az nem jó, akkor holnap, vagyis ma keresek neked valamit.

[/quote]
Még 1 kis segítség kéne nekem:
Meglett a Civilization 4, telepítettem, magyarítottam(szinkron is), de nem mutatja a Stratégia erőforrásokat és Luxuscikkeket.Na meg persze ha építek egy tanyát, vagy erődítményt azt sem mutatja. Nem tudja valaki hol a hiba? Mosolyog
(1.61 van)

 Telepítsd újra az egészet, hátha az segít, de ha nem akkor próbáld meg másik patchel. Egyébként van mikor a magyarítás is eltudja b*szni én ezért nem is szoktam sehol használni. Esetleg még annyit tudok javasolni, hogy vannak fórumok a civilization game-vel kapcsolatban, azokat keresd fel és írd le nekik is mi a para, biztos lesz valaki aki tudni fogja! Mosolyog
Naplózva

<Mesterem: heo>
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #4896 Dátum: 12 ápr 20, 00:41:40 »

shidori93: köszi, majd ma ki is próbálom, leszedek egyet, aztán majd írok, hogy jó-e, még 1x köszi ^^
-----------------------------------------------
szerk.:
Megnéztem, az nem jó ehhez, de találtam egy szuper progit, nagyon jó :O DVDShrink a neve, könnyű kezelni, egyszerű a menüje és nagyon jó Mosolyog
Ismertető róla: http://dvdshrink.uw.hu/
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 20, 21:56:07 írta samdav » Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Horyx
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 27


« Válasz #4897 Dátum: 12 ápr 21, 18:21:14 »

Helo mindenki én is szeretnék egy számomra nagy dologban segítséget kérni! Indavideoról lenne szó: 3 napja kezdett el rendellenesen működni ami annyit takar, hogy elindít minden videót ahogy eddig is látom a csíkot is ahogy tölt meg minden de nem enged rákattintani a vezérlőfelületre ott alul! hiába katingatok mint egy őrült se megáálítani/elindítani, se nagyképernyőre nem tudom kirakni és a hangot sem tudom állítani! olyan mintha ott se lenne! ha az egeret fölé viszem akkor sem reagál! Próbáltam másik böngészőkkel is sőt még az adobe flash playert is lecseréltem mind régebbi mind ujabb verziókra de egyik sem segített! Ha valakinek van valamilyen mentőötlete az kérem ossza meg velem. Nevet
Naplózva

Fairy Tail nincs Natsuék nélkül!!
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4898 Dátum: 12 ápr 21, 19:03:55 »

Néha nálam is ezt csinálja, nem tudom miért, de ha újraindítom a gépet, utána megy rendesen.
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #4899 Dátum: 12 ápr 21, 19:11:08 »

Nálam működik a vezérfelület, csak a hangszabályozó nem. Amikor fölé viszem az egeret, kijön a csúszka, amin ugye a hangot lehet erősíteni, de amikor áthúzom arra a kurzort, eltűnik. Úgy viselkedik, mint azok a hülye applikációk, amik nem engedik, hogy az egeret valami fölé vidd. Nagyon idegesítő. ikszdé Amúgy nem lenne baj, csak majdnem totál le van halkítva és fejhallgatóval is alig hallom.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4900 Dátum: 12 ápr 21, 19:21:08 »

Akkor rakd feljebb a gépen az alap hangerőt a volume controlban, és probléma megoldva.
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #4901 Dátum: 12 ápr 21, 19:40:52 »

Ne nézz tök hülyének, az maximumon van. Durci
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4902 Dátum: 12 ápr 21, 21:38:30 »

Bocsi, nem nézlek hülyének, csak gondoltam, hátha nem jutott eszedbe, vagy nem tudom.
Amúgy mrét van lehallkítva? RÉgebben működött? Talán próbáld meg msáik böngészővel, vagy töröld a sütiket. (ezt én amúgy sosem teszem, törölni valamit, amit sütnienk hívnak?! O_o )
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 21, 21:39:54 írta STM » Naplózva
Dawe
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1149


Kamui Senketsu!


« Válasz #4903 Dátum: 12 ápr 21, 21:43:02 »

Ez megint retard egy válasz lesz, de a Flash playered tedd újra, avagy:

(Megj: Töröljétek, modik, ha így se oké a dolog, amit linkelek)

Megkerestem neked, más játékoknál, Flash alapú tartalmaknál ez szokott a megoldás lenni.

http://tinyurl.com/7njv2mz Külső hivatkozás, ezért mondtam, ha baj van, töröljétek, és maximum elküldöm pm-ben.

Hope This Helps.
Naplózva

A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #4904 Dátum: 12 ápr 21, 21:56:51 »

Nem tudom, miért van lehalkítva, mert nem szoktam használni. Csak akkor, amikor valakitől kapok egy indás linket. Geek Ja, régen működött, de most másik böngészővel sem. Sütiket meg én sem szoktam törölni.
Köszi Dawe. Mosolyog Akkor megpróbálom újratenni, hátha bejön. Ha nem, jövök vissza sírni. ikszdé
(amúgy a többi FlashPlayeres dolognak, amit használok, semmi baja)
Naplózva

Oldalak: 1 ... 325 326 [327] 328 329 ... 410
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!