24 jún 06, 02:15:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 743 744 [745] 746 747 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1776018 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #11160 Dátum: 14 nov 06, 15:23:04 »

Hét év bakker... HÉT ÉV! Ennyi ideje követtem már a Narutót, még a Jetixes verzió alatt kedveltem meg. A mangára akkor tértem át, mikor a Shippuuden anime részei elfogytak, és átálltak fillerkedésbe. Mennyi minden történt velem azóta...

Ahogy múltak az évek, úgy éreztem egyre jobban együtt a szereplőkkel, aggódtam értük, még akkor is, ha tudtam, hogy minden megoldódik. Nagyon nehéz leírni részletesen, min mentem át egy-egy jelenet után, és örülök, amiért Kishimoto ki tudta igazítani a kuszaságait. Ha a helyében lettem volna, nem biztos, hogy képes lettem volna így manőverezni.

A befejezéssel abszolút elégedett vagyok, és bár az odavezető út elég döcögős volt sokszor, azért örülök, hogy végül megkaptuk a boldog lezárást. Mást el sem akartam képzelni neki. Köszönöm, Kishi! =)
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
blackfire
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 356



« Válasz #11161 Dátum: 14 nov 06, 15:29:26 »

Mik azok a felhőkarcolók a végén? Meg laptop.. Mekkora ugrás volt? Nevet
Naplózva

Zalaegerszeg-Manchester United  http://www.youtube.com/watch?v=cazzSHKkkfI
Aniwa-kun
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Válasz #11162 Dátum: 14 nov 06, 15:34:06 »

"bizonyos béke létrehozva", erre nem kell válasz, simán rá lehet jönni. Az öt nemzet aki egymás támogatva harcolt a közös ellenség ellen, ahogy látták egy mást meghalni, az öt kage akik együtt harcoltak madara ellen és majdnem együtt haltak meg, ők mind egy köteléket teremtettek egymással ezalatt a háború alatt. Mivel nem háborúztam nem tudom milyen érzést, de monthatni azt, hogy barátok lettek. Gyakorlatilag ez a béke. Szerinted ezek a barátok miért harcolnak egymás ellen. A háború úgy műkdöik, hogy x teremt egy okot, hogy háborúzhasson y-al, de egy ilyen háború után ez már nem lehet, mert nem mondhatják, hogy konoha gonosz ki kell őket írtani, mert mindenki tudja, hogy nem igaz. Késöbb talán lehet róbálkozni, de ha a generáció békében nő fel akkor egyként fognak tekinteni mindenkire, elvégre a határ csak képzeletbeli. Ha a kagek utasítanák is őket (miért tennék) akkor lázadás törne ki. Talán a kissebb nemzetek háboúznának,  de a mangatörténetbe nekik csak annyi szerepük volt, hogy ők voltak a csatatér. Ha nincs háború őket se rombolják le. Narutó nem tudatosan és tárgyalásokkal hozta el a békét, hanem a cselekedetei hozták el azt.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 15:36:58 írta Aniwa-kun » Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #11163 Dátum: 14 nov 06, 15:34:51 »

Eddig is volt számítógép a Narutoban.  Csak most modernebb lett  Nevet
Naplózva
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #11164 Dátum: 14 nov 06, 15:36:28 »

Idézet
Elég sablonos befejezés lett, mintha a reborn manga is úgy fejezödött volna be mint ahogy kezdődött... Bezzeg fontosabb dolgokat nem tudta bemutatni Kishi mint ,hogy hogyan lett az a bizonyos béke létrehozva ,de erre valószínűleg ha kérdeznénk se tudna válaszolni helyette a képünkbe kente ezt a kis shippinger fanservist meg a kölyköket amitől most minden fanboy/girl a hetedik mennyországba repült. Nemyóó

Egyetértek! Hát ez részemről igen gáz lett!  Nemyóó Én nem értem, hogy mi a búbánatnak kellett ekkora tömeg-családalapítással befejezni ezt a művet. Ez olyan volt, mint valami családi fotóalbum és képes kifestőkönyv keverékét lapozgattam végig. Most a fél világ veri a nyálát, hogy milyen aranyosak a kis mócsingok. Nem erre kellett volna helyezni a hangsúlyt, az egész szaporodási program eredményei mehettek volna 1 (max 2) oldalra.

Chouji + Karui(?) - Most komolyan?  >.<# Pojén - Mint Bud Spencer + Beyoncé  Pojén Kiröhög Hát vazze...
Gaara olyan ezzel a frizurával, mint egy Waffen SS tiszt, már csak egy kefebajusz kellene neki.
Kiba, mint valami berserker.  Pojén Lee-nek kitől van kölke, tán Tenten-től? Sóska és Sakura lánya pedig mekkora stréber már, kinézet alapján.
És Narancs laptoppal, úgy kell azt.  ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 15:37:45 írta Krisz7199 » Naplózva
Aniwa-kun
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Válasz #11165 Dátum: 14 nov 06, 15:38:56 »

Saukra kölke ezzel a tekintetével inkább Karinra hasonlít, de nem vörös a haja így nem lehet bizonyítani, lehet sasuke félrekufircolt és a zabigyereket nevelik együtt.

Krisz7199, te hogy fejezted volna be a mangát, ha ez nem tetszik?
Naplózva
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #11166 Dátum: 14 nov 06, 15:42:12 »

"bizonyos béke létrehozva", erre nem kell válasz, simán rá lehet jönni. Az öt nemzet aki egymás támogatva harcolt a közös ellenség ellen, ahogy látták egy mást meghalni, az öt kage akik együtt harcoltak madara ellen és majdnem együtt haltak meg, ők mind egy köteléket teremtettek egymással ezalatt a háború alatt. Mivel nem háborúztam nem tudom milyen érzést, de monthatni azt, hogy barátok lettek. Gyakorlatilag ez a béke. Szerinted ezek a barátok miért harcolnak egymás ellen. A háború úgy műkdöik, hogy x teremt egy okot, hogy háborúzhasson y-al, de egy ilyen háború után ez már nem lehet, mert nem mondhatják, hogy konoha gonosz ki kell őket írtani, mert mindenki tudja, hogy nem igaz. Késöbb talán lehet róbálkozni, de ha a generáció békében nő fel akkor egyként fognak tekinteni mindenkire, elvégre a határ csak képzeletbeli. Ha a kagek utasítanák is őket (miért tennék) akkor lázadás törne ki. Talán a kissebb nemzetek háboúznának,  de a mangatörténetbe nekik csak annyi szerepük volt, hogy ők voltak a csatatér. Ha nincs háború őket se rombolják le. Narutó nem tudatosan és tárgyalásokkal hozta el a békét, hanem a cselekedetei hozták el azt.

Nem az öt nemzet közt jött létre a barátság hanem a ninja falvak között és a haderők tevékenységét a nemzet vezetői határozzák meg nem csak a kagek... a kisseb falvak is ott vannak ahogy írtad meg hát maga a last movie is egy ellent mondás ilyen szempontból mert ott is van valami konfliktus és Kishi spin off-t akar csinálni amihez ha érdeks shonen fightot akar az ember akkor kell hozzá  ellenség is. Hmm...

Kishi megint beigazolta ,hogy Sasuke karaktere fél perc alatt  a feje tetejére állítható és mert van egy ember aki megérti és annak a bizonyos személynek gőze sincs arról ,hogy hogyan csináljon békét mint ahogy kishinek se ezért letesz Sasuke  az ambícióiról.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 15:51:52 írta virgitto » Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11167 Dátum: 14 nov 06, 15:46:38 »

A modern technológián senki ne csodálkozzon. A shippuba is láttunk már fülhalgatós kommunikátort meg videóbeszélgetést. A timeskip pedig volt vagy 15 év, ami alatt nem volt háború, így a köznapi technológia fejlődni tudott. Ennyi.

De

Én a Shippuden 2. részének kijövetele óta olvasom a mangát, amikor is elkezdtem előlről, hogy teljes legyen a képem a mangával.
Talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy bár természetesen nem volt tökéletes mindenhol a sorozat, ahogy egyik sem az (Aki bármelyik mangára azt állítja, hogy az az elfogult), de nem tudnék másik olyan hosszú shounen harc mangát mondani, amiben ennyi szív szorult volna a világ megalakításába, a karakterek jellemébe, vagy épp az érzelmi és filozófiai mondanivalóba. Szerintem mindannyiunk megtalálta benne azt a karaktert, akivel azonosulni, tudott, vagy aki úgymond felnézhetett, akivel együtt érezhetett és azt a gonosztevőt, akit utálhatott, kedvelhetett.
Ha mélyebben belegondolunk ez a manga nem is annyira a ninjákról szól, hanem sokkal inkább arról, hogy ez a pár kis ninja kölyök, hogyan bírkózik meg az elélyük gördített akadályokkal, és miként vélekednek, vagy miként tesznek olyan ellenfelekkel szemben, akik az elveik vagy az életútjuk miatt más, sokszor jóval sötétebb sorsot szánt az élet.

A jelenleg futott hosszú shounen mangák közül viszont egyértelműen ez az egyetlen, ahol muszály volt elgondolkodni a karaktereken és ki mit miért tesz (amire nem mindenki volt hajlandó), miközben próbáltunk közösen tippelgetni, hogy na ezt vagy azt hogy oldják meg a karakterek.

Amint láthatjátok kicst nehéz még szavakba öntenem az érzéseim, szóval lezárólag had mondjak még 2 dolgot:

1. Kishimoto egy igazi kincs. Nem sok olyan mangaka van, aki vezsi a fáradtságot, hogy rendes befejezést adjon a karaktereinek. A sok sok manga közül, amit olvastam a legtöbb vagy befejzetlenül ér véget, vagy valami buta fejezéssel, vagy valamennyire okés módon, de még mindig az "életünk folytatódik" címszóval anélkül, hogy bármi szolid lezárást kapnának a karakterek. Ezt pedig utálom. Sokszor mondtam már itt is, de egy történet akkor történet, ha van eleje, tartalma és befejezése, ezért elmondhatatlanül köszönöm Kishimoto-sensei, hogy meg merted lépni azt, amit sok mangaka nem és vállaltad a veszélyét, hogy még egyszer utoljára megoszto a fanbázist és igenis lezárod a karaktereket és a shipping háborút a manga végére.
Szóval könyörgöm ne problémázzatok apróságokon inkább becsüljétek meg, amit kaptatok. és pont az miatt, amit írtam eza  befejezés (sajnos és szerencsére) minden csak nem sablonos.

2. Jövő tavasszal jöne gy mini széria, ami a gyerekekről szól majd. Egyesek már Part 3-at kiabálnak, de semmi ilysmiről nincs szó. Egy 20-30 fejezetes rövid szériáról beszélünk, ami kiterjeszti az epilógust.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 15:49:32 írta Exkirion » Naplózva

Aniwa-kun
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Válasz #11168 Dátum: 14 nov 06, 15:58:17 »

"ninja falvak között", ez igaz, de kik vívták eddig a űborúkat? a nonja falvak, ha ők nem háborúznak akkor a vezetők max párnacsatázni tudnak, vagy ha ezekután még háborúzni akarnak akkor valószínű trónfozstás lesz. A hétköznapi ember meg nemhiszem, hogy háborút akar, lehet gyűlölni fog valakit, de nem háborúval fogja majd elintézni a konfliktust (ráadásul a paraszt nem is hiszem, hogy tudna, mayimum pár emberrel és vasvillával)
Naplózva
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #11169 Dátum: 14 nov 06, 15:58:28 »

Exkirion a te egyes pontodat nyugodtan átvihette volna a spinoffba és itt csak annyit mutathatott volna hogy megszületik naruto gyereke. A másik meg minden naruto kortársának kiadták parancsba hogy melyik évben kell megszületnie a gyerekeknek vagy mi, mennyi az esélye annak hogy minden évfolyam társunknak egy időben legyen gyereke
Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
blackfire
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 356



« Válasz #11170 Dátum: 14 nov 06, 16:01:27 »

Lehet megbeszélték előre, hogy együtt tudják őket beíratni a suliba.
Naplózva

Zalaegerszeg-Manchester United  http://www.youtube.com/watch?v=cazzSHKkkfI
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11171 Dátum: 14 nov 06, 16:06:12 »

Igazából attól függ hogy honnan nézzük.
Ha csak a részeket nézzük meg amik történtek,akkor őszintén megmondom,eléggé összecsapottnak tűnhet.
Viszont ha számításba vesszük,hogy ez mennyi idő alatt is történt,az karakterek fejlődéseit meg az ilyen egyebeket,akkor viszont vehető jó befejezésnek.Viszont az,hogy mindenki összejött mindenkivel,inkább csak Kishi jótette a fangirlök felé. ikszdé
Amit nem igazán értek,hogy Sasuke pontosan mikor kezdődött el érdeklődni Sakura iránt?? Gondolkozik
Szerk.:Nagyon kíváncsi lennék a japánok véleményére is. Pojén Nekik hogy tetszik a befejezés?
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 16:07:44 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #11172 Dátum: 14 nov 06, 16:06:41 »

Hát eljött ez a pillanat is. Tudom, hogy hiba lett volna tovább húzni a story-t meg ilyenek, de én mégis azt kívánom, bárcsak soha se lenne vége a Narutonak. Tegnap még azt gondoltam, hogy megkönnyezem majd a végét, de nem így lett. Pont az ellenkezője, végig mosolyogtam. Mosolyog Nagyon jó volt látni, hogy mindenki felnőtt, és mindenki megtalálta a maga párját. Mikor megláttam a kis szöszit, eszembe jutott, hogy Naruto is pont ilyen kis szeleburdi kölyök volt, és most mégis belőle vált a világ megmentője. Szerettem minden kalandját, sokszor szerintem jobban aggódtam, hogy mi lesz a folytatás mint maga Naruto  >.<# Rengeteg szép, emlékem van róla, amiket soha sem fogok elfelejteni, és ha valaha lesz(nek) gyerekeim, nekik is ajánlani fogom, hogy olvassák el a narancs ninja történetét!

Bár nem olyan régen vagyok a fórumon, mint egyesek, mégis nagyon sokat jelent nekem, hogy volt kikkel megbeszélnem, hogy éppen mi is zajlott, sokszor nagyon sok segítséget nyújtott, ha nem értettem valamit. Egyébként meddig lesz még nyitva a topic? (azt se bánnám ha be se zárnák)  Pirul

Szerk:
Amit nem igazán értek,hogy Sasuke pontosan mikor kezdődött el érdeklődni Sakura iránt?? Gondolkozik
Szerintem mindig is érdekelte Sakura, csak ugye nem akart senkivel köteléket kialakítani, éppen ezért mostanáig visszafojtotta az érzéseit.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 16:09:22 írta animefanta » Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11173 Dátum: 14 nov 06, 16:18:20 »

animefanta
Köszi, nagyjából kifejzetted, ami nekem nekem nem ment.
és ige, a Sakurás dologgal kapcsolatban teljesen egyetértek.

A topicot szerintem nincs értelme lezárni, pláne, hogy ugye a Minisorozatot jövőre is meg kell majd beszélni valahol. ^^
Naplózva

tyber22
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Válasz #11174 Dátum: 14 nov 06, 16:28:11 »

Na eez gyönyörű befejezés lesz,kesobb kifejtem,viszont a bijuuknak meg karinékat es yamatot mutathatták volna 1-1 kocka erejéig h mi lett velük plusz én biztam benne h ino shikamaruval jon ossze de igy se lett rossz csak az ino-sai elég meredek nekem xD
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 06, 16:48:25 írta tyber22 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 743 744 [745] 746 747 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!