24 jún 17, 06:38:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 558 559 [560] 561 562 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1796477 alkalommal)
0 Felhasználó és 41 vendég van a témában
Rain
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94



« Válasz #8385 Dátum: 14 ápr 04, 13:18:00 »

Megoldás: Naruto és Sasuke annyira badass lesz, hogy a puszta jelenlétükkel meggyógyítanak minden halottat, s a síró gyerek boldog lesz.
Vagy Sakura is kap valami extravagáns epic power up-ot, A Rikodou Famíliai egyik tagjától, s megmenti. Aztán Gai fellázad, megöl mindent és mindenkit, még végül ő is természetes halált hal, és a világnak vége.
The end.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 04, 13:19:58 írta Rain » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8386 Dátum: 14 ápr 04, 13:29:28 »

Vagy inkább maradunk a jól bevált shounen sablonnál. A legutolsó mindig a legerősebb verzió. Ha nem működik ez sem akkor pedig vége a meccsnek számára mert ez azt mutatja, hogy az ellenfél az erősebb, szerencsésebb, stb. Viszont Gai már kitöltötte a feladatát. Nyert annyi időt, hogy a két kölök tudatára ébredjen és megkapták az eligazítást is. Szóval ez lesz Gai utolsó támadása és jönnek ők ketten. Valahogy nem félek attól, hogy Gai meghalna még a 8. kapu nyitásával sem. van egy olyan érzésem, hogy visszahozzák őket akik most meghaltak. Nevet
Naplózva
xXXperix
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Válasz #8387 Dátum: 14 ápr 04, 14:19:54 »

On :
Speciel már örülnék, ha valaki az életével járó, hiperszuper végzetes utolsó támadás után ténylegesen meghalna, mert már annyira elveszítette a súlyát a halál, úgyis jön Naruto-kuuun, meg Szászke-kuuun és megtérítik a gonoszt, aki feltámaszt mindenkit. Rikudo arca azzal a két ránccal meg tök olyan, mintha csíkjai lennének, mint valakinek...

Félig-meddig Off:
És ha Kaguya egyik fia a harcban, míg a másik a gyógyításban jeleskedett? Tehát mi van, ha Rikudo kapta a sok chakrát, sharin('ne)gant, harci jutsukat,  míg a tesója a kevesebb chakrát, nagyobb intelligenciát, brutál gyógyítási képességet, esetlegesen a byakugant a chakra észlelésére? Mert így akkor lehetne húzni egy pusztítás-építés párhuzamot kettőjük között. A nagy harcos lett a legenda, a testvér pedig "az, aki együtt harcolt a legendával". Így be lehetne vonni a dologba a gyógyítókat, meg a Hyuugákat ( nesze Sakurának extra power up : ha így lenne, akkor mégis ki a francban reinkarnálódna a tesó? Nevet). Végülis nem említik, hogy a másik mit is csinált pontosan a harc alatt, és rá lehetne fogni, hogy miért csak Rikudoban zárták el a Juubit. De van egy olyan érzésem, hogy vagy nagyon hülyeséget írtam, vagy ugyanannyira fogjuk ezt megtudni, mint azt, hogy ki szült Rikudonak két gyereket... Nevet
Naplózva

" A fény gyorsabban terjed a hangnál" - ezért van az, hogy egyes emberek ragyogónak tűnnek, amíg meg nem halljuk őket...
barney23
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #8388 Dátum: 14 ápr 04, 15:40:38 »

Az is lehet, hogy Gai azért nem akarta eddig a végső technikáját alkalmazni, mert az nem csak rá (és madarára  Nevet) veszélyes, simán el tudnék képzelni egy nagyobb hatókörű támadást. meglátjuk  Nevet
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8389 Dátum: 14 ápr 04, 20:20:34 »

Rikudou annyit említett, hogy Indra és Ashura chakrája vándorol. Azt nem mondta, éppen ezért szerintem nincs is így, hogy más valaki is örökölt volna, pl. Kaguyától, vagy Rikudoutól, vagy a tesójától. Ezek azért nem olyan lényegtelen dolgok, hogy csak úgy ne essen róluk szó. Sőt úgy beszélt erről rikudou, mint valami kivételről: az ő chakrájuk nem tűnt el ( mint normális esetben), hanem vándorol.
Már feltettem párszor a kérdést, de sebaj, felteszem mégegyszer: itt most a szó szoros értelmében vett reinkarnációról beszélünk? Mert nekem ez inkább ( több okból is) csak chakra öröklésnek jött le.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 04, 20:23:00 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Ebola
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Válasz #8390 Dátum: 14 ápr 04, 21:04:39 »

Rikudou annyit említett, hogy Indra és Ashura chakrája vándorol. Azt nem mondta, éppen ezért szerintem nincs is így, hogy más valaki is örökölt volna, pl. Kaguyától, vagy Rikudoutól, vagy a tesójától. Ezek azért nem olyan lényegtelen dolgok, hogy csak úgy ne essen róluk szó. Sőt úgy beszélt erről rikudou, mint valami kivételről: az ő chakrájuk nem tűnt el ( mint normális esetben), hanem vándorol.
Már feltettem párszor a kérdést, de sebaj, felteszem mégegyszer: itt most a szó szoros értelmében vett reinkarnációról beszélünk? Mert nekem ez inkább ( több okból is) csak chakra öröklésnek jött le.

Csak a chakra vándorol, legalábbis az angol fordításban szó nincs a szó szoros értelmében vett reinkarnációról, csak a chakra vándorlásáról.
Naplózva

Ha mindent megtettél, amire képességeidből telik, ember vagy. Ha mindent megtettél, amit akartál, akkor isten.
wandor
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Válasz #8391 Dátum: 14 ápr 04, 21:22:00 »

Rikudou annyit említett, hogy Indra és Ashura chakrája vándorol. Azt nem mondta, éppen ezért szerintem nincs is így, hogy más valaki is örökölt volna, pl. Kaguyától, vagy Rikudoutól, vagy a tesójától. Ezek azért nem olyan lényegtelen dolgok, hogy csak úgy ne essen róluk szó. Sőt úgy beszélt erről rikudou, mint valami kivételről: az ő chakrájuk nem tűnt el ( mint normális esetben), hanem vándorol.
Már feltettem párszor a kérdést, de sebaj, felteszem mégegyszer: itt most a szó szoros értelmében vett reinkarnációról beszélünk? Mert nekem ez inkább ( több okból is) csak chakra öröklésnek jött le.

Ez benne van a mangában is, a chakrájuk születik csak újjá.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/670/19
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8392 Dátum: 14 ápr 04, 22:53:41 »

Igen, szerintem is, a szövegkörnyezetből legalábbis ezt szűrtem le. Míg a readeres angol a transmigration szót használja, ami tényleg elsősorban lélekvándorlást jelent, de tudtommal simán jelenthet csak vándorlást is, a mangastreames meg csak annyit mond, hogy successor, vagyis utód.
http://www.mangareader.net/naruto/671/6
http://readms.com/r/naruto/671/2319/9
http://www.mangareader.net/naruto/671/8
http://readms.com/r/naruto/671/2319/11
És még egy csomó példa. A magyar viszont következetesen lélekvándorlást használ.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/671/9
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/671/10
Stb.
Szóval nem akarok kukacoskodni, pláne nem kritizálni, csak szeretném tudni, hogy akkor most mi is a helyzet. Tudtommal a streames verzió áll közelebb a japánhoz, de most ezt a szót úgy tűnik, hogy a readeres verzió alapján fordítottátok. Biztos meg van az oka, de miért? Szerintem elég nagy különbség van a két lehetőség között. A szövegkörnyezetből nekem egyértelműen a streames verzió tűnik helyesnek, de én nem értek annyira hozzá.
Ez a komment egy nagy kérdés akart lenni a fordítóknak, csak rosszul fogalmaztam meg. Nevet Előre is kösz.

« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 04, 22:55:05 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
fynlyx
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 47



« Válasz #8393 Dátum: 14 ápr 05, 15:05:56 »

Szóval nem akarok kukacoskodni, pláne nem kritizálni, csak szeretném tudni, hogy akkor most mi is a helyzet. Tudtommal a streames verzió áll közelebb a japánhoz, de most ezt a szót úgy tűnik, hogy a readeres verzió alapján fordítottátok. Biztos meg van az oka, de miért? Szerintem elég nagy különbség van a két lehetőség között. A szövegkörnyezetből nekem egyértelműen a streames verzió tűnik helyesnek, de én nem értek annyira hozzá.

A streames verziót én nem úgy fogalmaznám meg, hogy közelebb áll, inkább úgy hogy jobban fogalmazza meg a mondatokat (nem annyira "gyerekes"). Habár hozzá kell tenni, hogy az utóbbi 2 fejezetben volt egy két fordítási baki (japánról angolra). Én azt tudom javasolni neked, hogy ha jól tudsz angolul, akkor a narutowikin nézz utána a dolgoknak, ha valamit nem értesz (ők a japán rawból dolgoznak, ha jól tudom).

Ez is onnan származik: "According to Hagoromo, Asura's chakra remained even after his body was destroyed, and it was reincarnated though various individuals throughout history which inherited his will, the most recent being Naruto Uzumaki and Hashirama Senju before him."

Vagyis röviden Ashura (illetve Indra) chakrája megmaradt miután a testük megsemmisült, majd reinkarnálódott tartalmazva az akaratukat. Tehát a streames verzió, hogy "utód" megállja a helyét mivel konkrétan "örökölte" Ashura/Indra chakráját/akaratát, még a "lélekvándorlás" sem áll olyan messze az igazságtól, de itt azt figyelembe kell venni, hogy nem Ashura/Indra született újjá (tudtommal ekkor van lélekvándorlás, de lehet én vagyok a hülye Mosolyog ), hanem teljesen új emberek születtek, akiket "megszált" az akaratuk (chakrájuk) és ezek az ember máshogy viselkedtek tőlük, de valószínűleg vagy elfogadva vagy észre se véve a bennük levő "másik akaratot".
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8394 Dátum: 14 ápr 05, 16:09:48 »

Kösz szépen, ez most segített, bár alapjáraton is valami hasonlóra gondoltam. Most megerősítettél ebben. Nem nagyon tetszett volna, pontosabban nem illett volna bele a sztoriba, ha nem Naruto az eredeti, egyedüli, hanem csak egy újabb reinkarnáció.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/671/16
Eljött az ideje, hogy a megjövendölt fiú megváltoztassa a világot. Ez lett az egyik kedvenc mondatom  a mangából Nevet
Különösen ebből a mondatból jön le nekem az, ill. hogy alapvetően Ashura útja a követendő út, hogy itt Naruto fogja játszani a főszerepet, nem Sasuke. Annyi változott, hogy Rikudou rájött, hogy nem bízhat rá mindent egyetlen emberre, úgy hogy másokat eltol. Mar nagyon várom, hogy ketten egy igazi, nagy, grandiózus, változatos ( az sem baj, hogy ha egy csapásukra hegyek dőlnek le Nevet) csatában küzdjenek meg az ereje teljében lévő Madarával. Ha Kishi tartja a formáját, akkor meglessz.

Komolyan csodálkozom azon, hogy hogyan tudott az elmúlt két rész ennyire felpörgetni.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 05, 16:18:01 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chilliboy
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 66



« Válasz #8395 Dátum: 14 ápr 05, 16:39:57 »

Idézet
Különösen ebből a mondatból jön le nekem az, ill. hogy alapvetően Ashura útja a követendő út, hogy itt Naruto fogja játszani a főszerepet, nem Sasuke.
Egyetértek! Szerintem a kövi fejezetben Gai rendesen megpuhítja Madarát. De ez már csak jövő csütörtökön tudjuk meg.
Naplózva

Ez az Én ninja utam!
Rain
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94



« Válasz #8396 Dátum: 14 ápr 05, 21:03:34 »

Szerintem egyenesen nevetséges, hogy hopp, 600+ fejezet után, csak úgy random megjelenik Riku-bácsi.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8397 Dátum: 14 ápr 05, 22:22:31 »

Szerintem egyenesen nevetséges, hogy hopp, 600+ fejezet után, csak úgy random megjelenik Riku-bácsi.
Szerintem meg teljesen logikus, hogy 600+ fejezet után Rikudou szépen előkészítve megjelenik, levág egy epic beszédet, ami által teljesen új lendületet kapott/kaphat a történet. Rikudou behozatala egyenesen égetően szükséges volt, mivel azok által az információk által, amiket CSAK tőle tudhattunk meg, nyílt meg az út Madara legyőzésére. Sok mindenre magyarázatot adott, sok mindennek megágyazott. És a bejövetele sok minden volt, csak nem random.
De ha be tudod bizonyitani, hogy tévedek ( amit teljesen komolyan el tudok képzelni), akkor mondjad.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 05, 22:24:50 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Rain
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94



« Válasz #8398 Dátum: 14 ápr 05, 22:35:46 »

Nem kívánok egy ember miatt kutatásba, régi fejezetek fellapozásába kezdeni.
Ez a véleményed. Pont.

Hogy ne legyen off: (egyik fejezetben még Gai harcol, aztán hirtelen ugrunk Rikuhoz..)
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8399 Dátum: 14 ápr 05, 22:42:19 »

 Nevet én nem kértem semmilyen kutatást. Biztos nem csak úgy a hasadra csaptál, és írtál, hanem volt, van véleményed. Én csak azt kérdeztem. Illetve a véleményed megindoklását, mert én megindokoltam.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 558 559 [560] 561 562 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!