24 jún 26, 11:12:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1819790 alkalommal)
0 Felhasználó és 34 vendég van a témában
Fed
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


« Válasz #3165 Dátum: 13 márc 19, 12:35:22 »

Ha jól vettem ki,az a leszúrás egy teleportációs technikából adódott,szóval nem voltak olyan "takarmányok" azért...

A két öreg meg valami eszméletlen undormányul viselkedett,ahelyett hogy egymással harcoltak volna,kapásból a gyerekeket támadták,gyáva férgek,tuti féltették az életüket,persze a gyerekektől elvárták a hősi halált...egyébként milyen vicces,hogy az a naruto féle közmondás,miszerint egy profi ninja egy kővel is győzedelmeskedik egy jól felszerelt kezdő ellen az talán innen indulhatott,a két gyerek már ekkor profibb gyilkos lehetett,mint a két felnőtt.

Nagyon kíváncsi vagyok a mese végére,meg hogy Hashirama is úgy dönt-e mint Naruto,miszerint vagy visszatéríti Madarát,vagy meghal vele együtt,csakhogy Madara meg valahogy túléli,és lop egy kis Hashiramasejtet.





« Utoljára szerkesztve: 13 márc 19, 12:40:59 írta Fed » Naplózva

Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #3166 Dátum: 13 márc 19, 13:23:13 »

Lehet, hogy undormány módon viselkedett a 2 apci, de teljesen logikusan is. Az egész Naruto sztori abba fekteti a hitét, hogy az új generáció felülmúlja az előzőt. Ezáltal pedig máris abszolút evidens az egész. Ha nincs kölyök, nincs jövő.

Mellesleg tudom, hogy itt mindenki nagyon örül, ahogy Hashirama és Madara szerelme teljesen egyedi és fordulatos módon bontakozik ki.... De egyszerűen mocskosul felesleges ez az elhúzott flashback. Tudtuk már eddig is, hogy a Senju és az Uchiha klán mindig is versengett. Tudtuk már eddig is, hogy Madara szerette az öccsét. Tudtuk már eddig is, hogy Izuna meghalt, de előtte önként bátyjának adta a szemeit. Tudtuk már eddig is, hogy Konohát Hashiramaék alapították. Tudtuk már eddig is, hogy Madara és Hashirama is hűdeiszonyatizomállat volt. Tudtuk már eddig is, hogy Madarában van bőven jóság és ambíció is.

Tehát minek is nyögjük végig mindezt?

Igen, tudom. Eddig csak az okozatokat ismertük, most pedig az okokat tárják elénk. Ez még oké is lenne, de mindezek olyan, de olyan szinten egyértelműen kivitelezettek, hogy már évekkel ezelőtt kitalálta minden egyes olvasó.

Lehet szidni, hogy nem értem a manga mondanivalóját. szerintem
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #3167 Dátum: 13 márc 19, 13:28:19 »

Lehet hogy már TUDUNK, sokmindent, mert a történet körvonalazódik. Viszont azt ne felejds el, hogy egy nem egy rejtvényújság, ahol minden héten ki kell találni a megoldást, hanem egy történet. A mostani flashback az eddig elhintett információ morzsáknak ad egy keretet, és kerekké teszi a történetet.
Naplózva
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #3168 Dátum: 13 márc 19, 13:37:05 »

Ha valaki, akkor én biztos abszolút találgatás ellenes vagyok. Sose szoktam tippelgetni, abszolút rábízom magam a mangakára.
Azonban...
Egy sztori akkor igazán érdekes, ha nem rágja az olvasó szájába a mondanivalót. Ha bevonja, a cselekmény részévé teszi az olvasót. Ha kis lyukakat hagyva, a publikumra bízza, és ezáltal sokkal, de sokkal többszínűvé teszi a történetet.
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #3169 Dátum: 13 márc 19, 13:40:12 »

Igazad van. Viszont már többször is ugyan azon gyenge magyarázattal tudok erre szolgálni. Kishi be akarja fejezni a Narutot, és ezt már régóta tudjuk.
Naplózva
mateee-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 325



« Válasz #3170 Dátum: 13 márc 19, 15:43:44 »

Valamelyest egyet kell értenem Danival.
A mai fejezet egy kicsit hogy is mondjam, túlságosan is egyszerű volt. Mondhatni kiegészítették a Tobi által megismert történetet néhány párbeszéddel és harcal, de amúgy ténylegesen nem tett hozzá semmi új vagy érdemleges dolgot.


 
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #3171 Dátum: 13 márc 19, 15:47:52 »

Hmm jó rész volt.
tobiramának  azért van az arcán védő, mert ott seb van neki.
engem már csak annyi érdekel ezek után hogy halt meg hashirama.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
PiFi
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 78



« Válasz #3172 Dátum: 13 márc 19, 16:14:22 »

Duuu na most ez az idő húzás azért van, mert Kishi be akarja fejezni a Narutot ,de sajnos mivel népszerű az utolsó forintot akarom mondani yen-t is ki akarják facsarni a Naruto brandből (a rohadékok) ezért nem lesz rendes be fejezése.

Dani veled meg egyetértek.

Naplózva

\"A jó döntések tapasztalatból jönnek, az pedig rossz döntésekből."\
Kira88
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 17


« Válasz #3173 Dátum: 13 márc 19, 16:20:20 »

De ezt az I. hokage meséli Sasukenak de mivel ő nem tudja hogy azt már Sasuke tudja így elmeséli a saját verzióját szerintem. Nekem összességében tetszett ez a fejezet igaz hogy nagy újdonságot nem tudtunk meg de láthattuk az akkori állapotokat Mosolyog
Naplózva
Banzai
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 561



WWW
« Válasz #3174 Dátum: 13 márc 19, 17:54:15 »

Hát ebből a szülői összecsapásból nem sült ki semmi , ez kapufa volt .
Senjuk ennyivel jobbak voltak az uchiknál ??  ezt azért nem vártam , hogy még át is pártolnak....
Hashi ereje még mindig olyan irreális számomra .
Naplózva
Fed
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


« Válasz #3175 Dátum: 13 márc 19, 18:40:03 »

Nem értem ezt az elégedetlenséget,Sasuke pont azért idézette meg a Kagékat,mert kíváncsi volt az igazi igazságra...hiába tudunk mi dolgokat,mind Itachi,mind Tobi hazudgált össze-vissza,a teljes igazság csak most derül ki,Sasu pedig ez alapján dönt,ő meg azért elég fontos tényező a történetben,Itachi halála óta csak nyűglődik,tudjon csak meg mindent A-tól Z-ig. ikszdé

A manga meg olyan amilyen,a vége felé közeledve élvezzük inkább,ne a hibát keressük benne.

Banzai:Lehet Hashi ereje irreális,de azért a Sharingan is nevetséges erőkkel bírt már néha,annyi képességet birtokol,Kishi legalább kiegyenlíti a dolgot. Nevet
Naplózva

dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #3176 Dátum: 13 márc 19, 18:44:12 »

Számomra ezzel a fejezettel vált érdektelenné a flashback. Újra megtudtuk, amit már eddig is, megint majdnem a félbeszakított brutál harcnál vagyunk. Arról nem is beszélve, hogy Madara egyik pillanatban még meg akarja menteni Hashiramát, a másikban pedig már halálosan mérges rá, mert Senju. Technikai KO
El kellett volna dönteni mi kell: hosszú, gyerekkoral egybekötött emlékezés új infókkal és egy-két fontos fordulatnak is nevezhető dologgal, VAGY pár mondat a régmúltról, utána az epic fight. Ez így olyan korcs lett. Szomorú

Ha az író be akarná fejezni a mangát, akkor nem az ismert dolgokat ismételné különböző képekkel, hanem új dolgokat tárna fel és lezárná a történetet. Remélem még megmenekül ez a visszaemlékezés egy jó kis harccal itt a végén. Mosolyog

@Fed: Nekem csak az a bajom, hogy ezt meg lehetett volna oldani rövidebben is. Ráadásul úgy, hogy felfogjuk, hogy Sasuke csak azt hallotta megint, amit már tudunk.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 19, 18:47:00 írta dtatar » Naplózva
Fed
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


« Válasz #3177 Dátum: 13 márc 19, 19:31:43 »

"Part 1"-Sasuke vs Naruto.
Tökéletesen tisztában volt vele mindenki,hogy Itachi ölte meg a klánt,nagyjából ismertük a képességeit,tudtuk hogy Sasuke bátyja stb elhintett infók alapján,mégis kaptunk egy hosszú visszaemlékezést.
Mondhattuk volna hogy értelme nem sok volt,mert a lényeget tudtuk,de ha végignéztük rögtön megértettük Sasuke indítékait,meg titokzatos szavait,ráadásul még epicebb lett tőle a fight.

Nem csak harcból áll a manga,sőt a harcokat akkor érhetjük meg igazán,ha pontosan tudjuk miből adódik.
A Madara-Hashimara kapcsolatról meg még csak most kezdtünk informálódni...oké hogy csicsásak a jutsuk,meg menő a harc,de azt sem tudjuk pontosan miért vívták,akkor hova sietünk?

Nyilván elnyeri az egész az értelmét a végén,az meg,hogy 1 képet Kishi rá mert szánni a harcra...azért sokat nem vesztettünk,a párbeszédeknek meg lehet még jelentősége(pláne,ha a mesélés után Hashiék Madarához nyargalnak a háborúba). : p
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 19, 19:37:11 írta Fed » Naplózva

trojakeva
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 95



« Válasz #3178 Dátum: 13 márc 19, 20:04:21 »

Hát én már csak Hasi halálára meg Madara  halálára vagyok kiváncsi azt beszéljenek már mások is utána meg legyen valami akció.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3179 Dátum: 13 márc 19, 20:20:06 »

Ez a fejezet teljesen logikátlan volt.

Egyszer Madara meg Hashirama még jó barátok, segítik egymást, próbálják a másikat megmenteni, majd hirtelen Madara bekattan, mert az öccse felé dobtak egy kunait. Lehetett volna egy kicsit reálisabb is, miért változott meg ilyen gyorsan a véleménye. Először arra gondoltam, hogy Madara túl egyszerűen beismerte gyerekkorukban, hogy ő gyengébb, így csak arra ment ki a játék, hogy az apja is elfogadja, hogy nem tudnak győzni és vérontás nélkül távozzanak. Ez még logikus is lenne, sőt még az is, hogy erről Hashirama nem beszél, hiszen nem tudja, mi játszódhatott le Madara fejében.

Utána viszont Madara ugyanúgy folytatta a harcot, (talán) meg sem fordult a fejében a béke. Bár lehet csak az öccse befolyásolta, kissé elgondolkodott, mikor Hashirama felajánlotta neki a tűzszünetet. Ugyanakkor az öccsét is meg lehetett érteni, egy csata és rengeteg mészárlás után én sem bíznék meg a Senjukban, szóval a békekérő ajánlat is elég bénára sikeredett.

A másik, hogy nevetséges, ahogy a Senju és Uchiha erőviszonyokat ábrázolják. Érdekes, az Uchihákat évtizedekig a legerősebb klánként tartották számon, a Senjuk meg sokáig sehol sem jelentek meg a mangában, meg sem említették őket, csak az utóbbi pártucat fejezetben emelkedtek ilyen isteni magasságokba. Ezek után azonban hol vannak? Ismerünk egy-két Senjut, de amúgy semmi. A hihetetlen erős klán elég szépen beolvadt és eltűnt a süllyesztőben... Legalább az Uchiháknak szép végük lett, és kinyírták mindet, de akkor is tartással pusztultak el.

Az is nevetséges, hogy Izuna egy ilyen sérülésbe halt bele. Jó, biztos keményen megvágták, de akkor legalább kelthettek volna egy kis drámai hatást. A képek a végén, ahol Madara fekszik, elég félresikerült rajzok a térviszonyok figyelembevételével, emellett Madara kérése is hülyeség, inkább düh és elkeseredés, mint egy megfontolt vezető szavai.

Szóval summa summarum, nem igazán jött be ez a fejezet. Remélem a következő jobb lesz, és Konoha alapítását és a két nagy shinobi harcát nem fogják ennyire elszúrni.

Lefogadom még egyszer Madara is el fogja mesélni ezt a történetet a saját szemszögéből, amit valamilyen szinten várok, valamilyen szinten nem, de remélem, hogy akkor legalább kiderül, miért viselkedett ilyen teljesen érthetetlen módon. Bár eléggé egyértelmű, miért, egyszerűen Kishi mostanában nem tud mit kezdeni a "gonoszaival". Mindegyik idegbeteg, indok nélküli őrültnek van beállítva, és elintézi azzal, hogy meghalt valakije. Meg sem próbálja a lelki folyamatokat lefesteni... Bár lehet Tobinál megpróbálta, de nem nagyon érdekeltek azok a fejezetek. Nevet Sasukénél legalább még láttuk az egész folyamatot, bár a végén már ott is megmagyarázhatatlan viselkedésbe fordult át a dolog.
Ja, és mindemellett Hashirama egy szentséges isten, akinek sosem fordult meg a fejében a bosszú, sosem gyűlölte az Uchihákat, ő mindig kitartott a gyerekkori álmai mellett blabla, szóval egy tipikus Naruto, aki sosem hibázik.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!