24 jún 17, 08:20:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 779 780 [781] 782 783 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1796785 alkalommal)
0 Felhasználó és 44 vendég van a témában
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #11700 Dátum: 15 feb 25, 21:19:42 »

FIGYELEM! HIVATALOSAN JÓ HÍR A NARUTO FANOKNAK!

A Naruto mangát hivatalosan is jelölték a 19-ik Tezuka Osamu Cultural Prize díjátadóra, ami japán legnépszerűbb és egyben legbefolyásosabb manga díjátadója! Csak néhány cím amik Tezuka Osamu díjat nyertek:

1.Naoki Urasawa's Monster (1999)
2.Takehiko Inoue's Vagabond (2002)
3.Kentaro Miura's Berserk (2002)
4.Hideo Azuma's Disappearance Diary (2006)
5.Fumi Yoshinaga's Ooku The Inner Chamber (2009)
6.Mari Yamazaki's Thermae Romae (2010)
7.Yoshihiro Tatsumi's A Drifting Life (2009)
8.Hiromu Arakawa's Fullmetal Alchemist (2011)
9.Hitoshi Iwaaki's Historie (2012)

És még más legendás, csupa AAA kategóriás manga!

Eddig a Naruto-t semmilyen komolyabb díjra nem jelölték japánban, viszont most a legnagyobb díjátadón indul! Ha sikerülne egy díjat bezsebelnie, függetlenül, hogy a legnagyobbat (Grand Prize Award) vagy akár csak egy közönség díjat (Reader's Award), akkor a Naruto hivatalosan túlszárnyalja nem csak elődeit, hanem riválisait is.

A 19-ik Tezuma Osaku Cultural Prize díjátadóról további hírek:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2015-02-23/19th-tezuka-osamu-cultural-prize-nominees-announced/.85311

http://en.wikipedia.org/wiki/Tezuka_Osamu_Cultural_Prize

Szerintetek sikerülni fog, vagy örülhet Kishimoto, hogy legalább mint esélyes jelölt indulhat?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #11701 Dátum: 15 feb 25, 21:54:43 »

Hmm, ez bizony jó kérdés. A jelöltek között ugyebár vannak jelenleg még futó és befejezett szériák is. A Narutonál kérdéses, hogy az egészet fogják-e értékelni, vagy csak az utolsó évét. Tagadhatatlan, hogy világszerte hatalmas benyomást tett a manga az olvasóira, de én már sokkal korábban jelöltem volna, amikor még erejének teljében volt. Ha megkapja a díjat, akkor úgy érzem, hogy inkább Special Award szinten fogja megkapni az éveken át nyújtott teljesítményéért.

Részemről a Koe no Katachi(A Silent Voice) a legnagyobb esélyes valamelyik díjra, de a Silver Spoon-ban és az Assassination Classroom-ban is látok fantáziát.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 25, 21:55:31 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11702 Dátum: 15 feb 26, 10:09:23 »

8.Hiromu Arakawa's Fullmetal Alchemist (2011)

Ez volt az az év, amikor a fent említett darab kiütötte  Hoshi no Samidarét   Byebög

Amúgy remélem valamit nyer a Naruto mert megérdemelné. A riválisaival ellentétben a naruto elég speciális darab, mert nem az van a fő központban, hogy "a barátság erejével, minden lehetséges". Persze van ebből is benne valamennyi, de ezen kívül szerintem mindenki talál benne olyan más morális vagy etikai mondanivalót, ami megfogja.

PL:

Nagato -> Sosem késő beismerni, hogy tévedtél, akkor sem, ha minden, amit tettél az volt, és megtenni, amit tudsz, hogy helyrehozd.

Itachi -> Egy ember magában, legyn bármilyen különleges is, sohasem válthatja meg a világot. Ha megpróbálja, az majdnem biztosan katasztrófához vezet. Hagyd, hogy a melletted állók vigyék a terhed egy részéd.

Obito -> Ne hagyd, hogy veszteségeid és a gyötrelmeid vezessék az életedet. Eljöhez az perc, ahol úgy érzed nincs kiút, de ha tovább mész és tűrsz, egy napon biztosan eljön az idő, vagy az a valaki, aki kezet nyújt. Ha elveszted ebben a hitet és hagyod, hogy a rosszabbik oldalad vezessen, nem csak magadnak, de másoknak is csak fájdalmat okozol majd.

stb stb stb.

Ezek azok a dolgok, amik miatt én mindig többre tartottam a Naruto-t mint a legtöbb shounent. Mert le lehet ülni és mélázni a karaktereken, hogy ki mit mért csinál. Mert mindenki morálisan szürke. Ellenben a F.T-el, O.P-el, Bleachel, ahol az ellenfelek egy igen jó része azért gonosz, mert mért ne és mert vicces nevetés hangokat lehet nekik adni.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 26, 10:10:04 írta Exkirion » Naplózva

Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #11703 Dátum: 15 feb 26, 17:31:31 »

Ezen kívül nekem például baromira tetszett amikor Nagato,Madara,Obito is mondta hogy milyen egy elátkozott sinobi világban élnek hogy mindent a gyűlölet irányít és teljes képtelenség hogy az emberek összefogjanak valami közös célért,hogy béke legyen.
Nekem ez az egyik  a kedvenc párhuzamom...a saját történelmünk is teljesen alátámasztja.Amilyen úton haladunk a teljes pusztulás felé...háborúk,éhínség,bizalmatlanság stb.Viszont nekünk nincs akkora mázlink hogy jön egy Naruto féle kiválasztott aki majd a helyes útra térít minket.Én legalábbis nem hiszek ilyenekben hogy Jézus eljövetele,jönnek a Vulkániak...Esetleg ha már tényleg a kihalás fenyeget akkor összefogunk...de akkor sem a magunk fajta átlag emberek maradnak életben.
Nekem ez az egyik kedvenc párhuzamom és nálam ez teszi egyedivé ezt a történetet.
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #11704 Dátum: 15 feb 26, 17:52:18 »


Nagato -> Sosem késő beismerni, hogy tévedtél, akkor sem, ha minden, amit tettél az volt, és megtenni, amit tudsz, hogy helyrehozd.

Itachi -> Egy ember magában, legyn bármilyen különleges is, sohasem válthatja meg a világot. Ha megpróbálja, az majdnem biztosan katasztrófához vezet. Hagyd, hogy a melletted állók vigyék a terhed egy részéd.

Obito -> Ne hagyd, hogy veszteségeid és a gyötrelmeid vezessék az életedet. Eljöhez az perc, ahol úgy érzed nincs kiút, de ha tovább mész és tűrsz, egy napon biztosan eljön az idő, vagy az a valaki, aki kezet nyújt. Ha elveszted ebben a hitet és hagyod, hogy a rosszabbik oldalad vezessen, nem csak magadnak, de másoknak is csak fájdalmat okozol majd.

Nem akarok flame wart, de
Nagato -> Egy erős akaratú ember, hiába él az elvei szerint egy életen keresztül, ha szembe jön vele egy főszereplő, két perc alatt megváltozik.

Itachi ->  Na ez pont a "barátság ereje" maszlag. Egyedül senki nem hozhat változást, de a változás elindítója lehet.

Obito -> Ha mész előre az életben, előbb-utóbb valaki segíteni fog. Hát egy mesében biztosan.

Szürkék voltak a karakterek. Hát ha a  "mindenki a legnagyobb jó érdekében cselekszik, de csak a főszereplőnek lehet igaza" elvet szürkének nevezzük.

Én nagyon szeret(t)em a Naruto mangát. Igencsak szórakoztató volt sok éven keresztül. De azért filozófiai mélységet tulajdonítani neki erős túlzás. Illetve tulajdoníthatunk, csak ilyen szempontból csak a saját műfajában nem értéktelen.
A másik oldalról viszont a történetvezetés elég lineáris volt, így még nem is emelkedik egyértelműen pl. a OP fölé.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11705 Dátum: 15 feb 26, 19:22:05 »

Mivel szinte az elejétől kezdve nagyon komoly, filozófiai kérdéseket tett fel a manga, ezért szerintem igenis tulajdoníthatunk neki mélységet. Más kérdés, hogy egyetértesz-e a kérdésekre adott válaszokkal, de magát a kérdések létét nem érdemes tagadni.
Nagato nem erős akaratú ember volt, hanem kihasznált, akinek téves (nem  feltétlenül rossz, bár ez esetben az is, hanem elsősorban téves) eszméket mesélt be valaki, majd amikor rájött, hogy talán létezhet egy más, jobb megoldás, mindenét rátette, és hitt a főhősben.
Itachi rendkívül összetett karakter, nem hiszem, hogy pár sorban össze lehetne foglalni, de élete végén (vagyis inkább utána Nevet )
realizálta, hogy mások nélkül nem megy. És tényleg nem.
Obitoval kapcsolatban is elmondtunk már mindent, számomra egy kicsit túlzó Rin szerepe az életében, bár meg tudom érteni, 12 évesen, van valaki akit szeretsz, és törődik veled (ráadásul árva az illető, akinek az életében nincs túl sok olyan ember, aki szeretné), de ezen túlmenve, rendkívül emberi. Gyenge, befolyásolható, feltette az életét egy téves (itt kifejezetten téves, hiszen az örök béke megoldás nem igazán nevezhető rossznak, csak tévesnek) eszmére, illúzióra, majd (és igen, itt a főhősnek sokkal nagyobb szerepe volt, mint Nagatónál) valaki megmutatta, hogy mit érhetett volna el, milyen ember lehetett volna, ha nem adja fel, rájön arra, hogy téves úton járt, és mindent megtesz, hogy be ne következzen az, amiért évekig harcolt.
Nem mindegy, hogy hogyan mész előre az életben, de ha nem egy önző, magadnak való seggfej vagy, akkor hiszem, hogy előbb-utóbb valaki segíteni fog.
Rengeteg jó karakter, nagyon érdekes világ, lenyűgöző harcok, és egy folyamatosan előre haladó történet jellemzi a Narutot, amiben végül a főhős elhozza a békét. (Amúgy ezt, hogy hogyan hozta el a békét, hiányoltam a legjobban a befejezésből. De hátha megmutatja majd a Borutoban.)
Most olvasom újra az elejétől, épp a háború kitörésénél tartok. Ez majdnem 500 rész, és eddig egyszerűen lenyűgöző, alig-alig lehet belekötni valamibe. Sajnos a háborúból nem lett kihozva az, ami benne van, de számomra a manga utolsó 50 része visszahozta azt a szintet, ahol az első 500 rész volt. És még így is, a hatása a mangának magáért beszél, valószínűleg örök kedvenc marad (bár a One Piece....majd meglátjuk Nevet ). Nagyon örülök, hogy jelölték, nem olvasok olyan sok mangát, de biztos vagyok benne, hogy megérdemli. Remélem összejön majd neki valami.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 26, 19:26:49 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #11706 Dátum: 15 feb 26, 20:02:47 »

Nagyon komoly filozófiai kérdéseket? Hmm? Kinek mi az érdekes. Bocsáss meg, de szerintem Kant, vagy akár Dosztojevszkij, sőt még a ponyvaíró Jókai is sokkal érdekesebb filozófiai kérdéseket tesz fel.

Egyébként pedig ha nem új kérdést tesz fel, akkor meg csak az adott válaszok számítanak. Mivel ezek viszont sablonosak (Obito), legtöbbször nélkülöznek báfmiféle alátámasztást (Nagato), vagy csak szimplán hiányoznak (Naruto gondolatai), bátran mondható, hogy ilyen téren sem kimagasló alakítás.
Az már lehet csak engem zavar, hogy a kérdésekre nem csak kevésbé értékes, de még sokszor még abszolút valóságtól elrugaszkodott válaszok is születtek.

Szóval ja. A Naruto egy sokáig (akár végig, akinem tetszik) kimagaslóan sikeres, érdekesen elmesélt, izgalmas shonen. Se több, se kevesebb. Mosolyog
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11707 Dátum: 15 feb 26, 20:21:15 »

Jah, azért Dosztojevszkijjel összehasonlítani Nevet Nevet
Magány (Naruto) és elfogadás (Iruka), önmagad elismertetése (Konohamaru), "hasznosság" (Haku), újfent magány, ha nem találkozik elfogadással (Gaara), Kimimaro esete, az életed értelmének az elveszítése az életedért (Lee), bosszú (Sasuke), barátság, felnőtté válás (Shikamaru), és végül az örökös háború-béke körforgás, rengeteg felfogással, válasszal (Jiraiya, Nagato, Obito, Madara, Naruto). Ennyi ami kapásból eszembe jutott. És figyelembe véve, hogy Dosztojevszkij művei kinek íródtak, ill. a Naruto kiknek íródott, szerintem ezek fontos kérdések, különösen annak a korosztálynak, aminek íródott.

Számomra azonban, legalábbis mindig ezeket szoktuk felemlegetni, ha szóba jön a Naruto, a harcairól és a rengeteg szép, egyszerűen szép pillanatairól marad emlékezetes (amiket szinte lehetetlen itt felsorolni).
Szerintem akkor... a Naruto egy nagyon szép történet, egy shounen, rendkívül érdekesen elmesélve és egy rendkívül érdekes és izgalmas világba helyezve, elgondolkodtató kérdésekkel teletűzdelve.
« Utoljára szerkesztve: 15 feb 26, 20:24:23 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #11708 Dátum: 15 feb 26, 20:27:03 »

Színtiszta önzetlen szerelem,elfogadás,támasz,segítség abban hogy megtaláld önmagad----> Hinata Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11709 Dátum: 15 feb 26, 20:32:26 »

Hát igen, sokaknak ez a megfogó Nevet Ezen az alapon sokat lehetne még írni.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #11710 Dátum: 15 feb 27, 00:22:07 »

De akkor a Harry Potter is fontos filozófiai kérdéseket feszeget?
Vagy a Die Hard az önfeladás kérdését tárgyalja?
Vagy a Cars rajzfilm a barátság erejéről szóló mestermű.
Nem azt mondom, hogy a történetből nem tanulhatunk semmit. Csak nem mond semmi olyat, ami eddig ne jelent volna meg a mainstream médiában (sokszor jobban feldolgozva), pláne nem vet fel érdekes új kérdéseket.

Egy nagyon szép, tanulságos történet. Én továbbra is csak azt mondom, hogy ne essünk túlzásokba, és ne tulajdonítsunk neki komoly értéket a felvetett kérdések mélysége miatt.

PS: 1. Minden annak íródott, aki elolvassa, és valamennyire megérti. (Gondolom te is elmúltál már 14, így könnyedén olvashatod akármelyik említett író könyvét.)
       2. A "figyelembe véve, hogy kinek íródott" alapján még a Thomas, a gőzmozdony is felvet érdekes kérdéseket, csak mert hároméveseknek íródott.u
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11711 Dátum: 15 feb 27, 08:17:16 »

dtatar, egy kicsit te is túlzásokba esel. ^^ Ez nem egy célzottan filozófiai mű. A felvetett kérdéseken kívül a történetnek még igen sok mindennel foglalkoznia kell (a szereplők bemutatása, harcok, jutsuk, a világuk, viccesség, szórakoztatónak kell lennie a célközönség számára, stb.). Ezekhez mérten viszont ezekkel a kérdésekkel szerintem egész részletesen foglakozott a mangaka. A többi jelenlegi "nagy" shounen nem igazán van ilyesmi. És most nem a "nakama power"-ről beszélek.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #11712 Dátum: 15 feb 27, 09:36:28 »

Na, most, hogy kialudtam magamat: Nevet
Arra akartam kilyukadni, hogy a saját kategóriájában ezzel kiemelkedhet a Naruto, de szerintem nem ezért érdemes elolvasni. Érdemes elolvasni, mert egy izgalmas és jó történet a barátságról, kitaszítottságról. Számomra (Exkirionnal ellentétben, akinek a kommentjére eredetileg reagáltam) a morális kérdések minimálisat adtak hozzá, és ennek ellenére is élveztem az olvasását. Ezért is furcsálltam, hogy ez így ki lett emelve. Ahogy mondtad, nem ezért íródott. Én nagyon sok embernek szívesen ajánlanám az elolvasását, mert tényleg érdemes, de nem ez teszi érdemessé, még talán a többi shonennél jobbá sem.
Vannak képregények, filmek, könyvek stb., amiket tényleg a felvetett kérdések érdekessége emel ki a többi alkotás közül, de a Narutoban ez szerintem legfeljebb egy kis hab a tortán, nem ettől kiemelkedő. Csak ennyit akartam mondani. Mosolyog


PS: Köszönöm, hogy mindenki értelmesen reagált. bow
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11713 Dátum: 15 feb 27, 14:49:34 »

Igen, ezzel egyet tudok érteni, én sem a morális kérdései miatt ajánlanám bárkinek is, hanem elsősorban a története miatt.
Szóval ja, végül is egyetértek veled Mosolyog
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #11714 Dátum: 15 feb 27, 17:52:12 »

Szerintem a Naruto annak a korosztálynak, amelynek eredetileg íródott igenis felvethet filozófiai kérdéseket. Alapvetően tényleg nem ez áll a középpontban, viszont a történet nagyon jó. Számos értékre hívja fel a figyelmet, ami időnként elvész az emberek tudatából. Azontúl én ösztönzést látok benne arra is, hogy nem számít ki vagy, hová születtél, akkor is tehetsz/ tenned kell azért, hogy előrébb juss és  légy valaki az emberek szemében. Folyamatosan kell küzdeni, mindig mindenért, de gyakran nem sikerülnek úgy a dolgaink, ahogy elterveztük, azonban ezzel meg kell békülnünk és mennünk kell tovább. A legnemesebb célunkért pedig minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk. Tapasztalnunk kell, cselekednünk ahhoz, hogy fejlődhessünk. Hiszen az embernek cselekvő lénynek kell lennie, mert úgy van igazán értelme az életnek.
Én ezt a tanulságot vontam le belőle.  Mosolyog
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Oldalak: 1 ... 779 780 [781] 782 783 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!