24 okt 10, 19:21:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 810 811 [812] 813 814 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1146572 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12165 Dátum: 13 jan 26, 11:58:35 »

Fura, hogy lenézed a 230 pontjáért. Végülis mindenki lenéz valakit, pl. én az irodai alkalmazottakat. Ilyen az élet.
Am nekem négyszázvalahány pontom volt, engem akkor szeretsz? Mosolyog
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #12166 Dátum: 13 jan 26, 12:09:53 »

Nem nézem le a ~230 pontjáért. De ~230 ponttal ne kerülhessen be ember egyetemre. Nem szégyen az, kivéve akkor, ha egyetemre megy vele az ember. Ráadásul Lew még fel is vág azzal, hogy ő most egyetemista, és hogy mennyire nagy iszogatások vannak, meg mennyire nem jár be órákra, meg mennyit (nem) tanul. Ez az, ami zavar.

Nagyon szép szakmák vannak, például asztalos, pincér, szakács, ahova el lehet menni és szép dolgokat lehet csinálni. Az a gáz, ha valaki erőlteti, ami láthatóan nem megy. Azért valljuk be, 300 pontot úgy el lehet érni, hogy rákulázol a papírra, nagyjából. Az egyetem, bármennyire is most az a módi, hogy megnyitjuk mindenki előtt, legyenek alacsonyak a ponthatárok stb., az egy elitképzés, arra találták ki.
Aki közép magyaron 56%-ot ér el, annál valószínűleg szövegértési problémák vannak. Akinél szövegértési problémák vannak, annak nincs, illetve nem lenne keresnivalója az egyetemen. Ilyen egyszerű.

tl;dr: Nem az a baj, hogy ennyi pont, mert hát Istenem. Ennyire ment, nem gáz ez. Az a baj, ha ezen túl bekerül, és még fel is vág vele.
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12167 Dátum: 13 jan 26, 12:31:36 »

Érdekes ez az egyetem-témakör, miközben egy csomó tényleg sikeres ember el sem kezdte vagy be sem fejezte az egyetemet/főiskolát. Sokan kissé túlbecsülik az egyetem és általában véve a felsőoktatás fontosságát.

http://www.hir24.hu/elet-stilus/2011/11/05/milliardosok%28k%29-meg-erettsegijuk-sincs/
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 12:32:47 írta MrSaiyan » Naplózva

Eperke
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 525

A Real Sir!


« Válasz #12168 Dátum: 13 jan 26, 12:32:33 »

Én mehettem volna egyetemre, tolmácsképzésre, de nem mentem mivel Németországi melóra, illetve egy saját étterem az álmom és németbe német tolmács minek? nincs olyan sok magyar turista ott Nevet De igaza van Laternemannak abban hogy az egyetem egy elit oktatási rész ne járjon oda fél Magyarország.... lassan már a diploma is értékét veszti, mint az érettségi Szomorú
szerk.:
Meg meló mellet egyetem hát kösz kihagyom Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 12:33:52 írta Eperke » Naplózva

Egy hang van a világon ami örök és az a halál hangja! Ördögi
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12169 Dátum: 13 jan 26, 12:40:44 »

Csalni könnyebb, mint dolgozni, én pedig lusta vagyok, így az előbbi csábítóbb. Csak azért járok egyetemre, mert akarok két betűt a nevem elé. Persze, ha már megcsinálom, akkor jól csinálom, nehogy elvegyék a betűimet, mint egyes lúzerektől. Tudni kell mérlegelni, hogy mikor és mennyit érdemes csalni.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 12:43:54 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12170 Dátum: 13 jan 26, 12:48:30 »

Idézet
Érdekes ez az egyetem-témakör, miközben egy csomó tényleg sikeres ember el sem kezdte vagy be sem fejezte az egyetemet/főiskolát. Sokan kissé túlbecsülik az egyetem és általában véve a felsőoktatás fontosságát.
Jaja. Anyum például 5 bankfiókot vezet és a bankjánál többször egymás után is megkapta a díjat, ami a legjobb fiókvezetőnek jár az országban (mármint az ő bankjánál persze), és nincs diplomája, alatta meg csak diplomás emberek dolgoznak. Csak a rátermettsége miatt jutott oda ahová, meg ért az emberekhez, jó a szociális intelligenciája és a szakmájában is topon van.
Az, hogy ki mennyit magol nem feltétlenül vezet bárhová is. Sok olyan életképtelen embert ismerek magas ponttal, aki az első adandó alkalommal éhen fog halni.

Elképzelhető, hogy valakinek azért nincs elég pontja, mert teljesen figyelmen kívül hagyja annak a nagy része amit az iskolában oktatnak. De van ami érdekli. Ahhoz meg elvárnak diplomát és nem a rátermettséget nézik. Akkor "jó" dolog felmutatni a diplomát. Ezt követeli meg általában a rendszer. Ahová akartam menni és egyedüli egyetem ami érdekelt volna oda nem vettek fel. Így most én azért csinálom a főiskolát, hogy legyen egy papír amit az ember pofájába tudok nyomni és amint lehet más szakmában akarok majd dolgozni, mint amit most végzek. Az meg, hogy ilyen a rendszer nem az én hibám. Ha diploma kell az embereknek megkapják.

Nem lehet mindenki asztalos, pincér, szakács. Én beleőrülnék egy olyan munkába, ahol nincs szellemi kihívás. Ugyanakkor borzasztóan unom és fölöslegesnek tartom az egyetemet. De amíg minden munkához megkövetelik ami nem egy monoton, unalmas katasztrófa, addig szükség van rá.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 12:51:06 írta Gdat88 » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #12171 Dátum: 13 jan 26, 12:58:06 »

Sosem értettem, az iskolában miért tartják fontosnak rengeteg önkényesen kiválasztott, felesleges tényadat bemagolását (pl. melyik alkoholista, lelkibeteg költő éppen kivel ba..., izé "ismerkedett", két versírás között), amikor ezeknek bármikor utána lehet nézni. Így azok lesznek a legjobb tanulók, akik a legtöbb felesleges adatot be tudják magolni (nem panaszkodás, mert én is ilyen voltam, bár elég lusta Nevet), csak ezzel nem sokra mennek az életben.

Egy asztalos vagy szakács munkájában el tudom képzelni, hogy van szellemi kihívás, nem is kevés (kitalálni új dolgokat, megtervezni, megvalósítani, tökéletesíteni...).
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:02:15 írta MrSaiyan » Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #12172 Dátum: 13 jan 26, 13:01:34 »

Azok az emberek nem azért lettek sikeresek, mert nem jártak egyetemre, hanem annak ellenére. Na meg, általában azért zsenikről beszélünk, akik képesek voltak paradigmát váltani.

Elképzelhető, hogy valakinek azért nincs elég pontja, mert teljesen figyelmen kívül hagyja annak a nagy része amit az iskolában oktatnak.

Akkor még szerencse, hogy egy magyar közepet le lehet tenni úgy, hogy egy magyarórára sem jártál be a gimnáziumba.  Mosolyog Az első rész csak szövegértés, az esszé részénél is van olyan, ahol verset kell elemezni, vagy érvelni kell, ami tiszta logika. Ha ezt sikerül megcsinálni jól, akkor már a szóbeli, ami tényleg az x év magyarórán múlik, sem húzhatja le annyira, hogy 56% lehessen.
Meg azért ne mondjuk már, hogy az érettségihez magolás kéne.  Nevet

És igen, megkövetelik minden munkához a diplomát, vagy valamilyen papírt. Miért is rossz ez?  Mosolyog Ha valaki olyan zseni, ahogy mondod, de nem kezdhet el érdemi munkát, amíg nincs papírja, annak akkor gondolom nem is lesz nagy nehézség megszerezni az okmányt. Anyukád is valószínűleg simán meg tudná szerezni, hisz nem azért annyira jó a munkájában, mert nem végzett egyetemet, hanem annak ellenére, ahogy már írtam.

De egyébként vicces, hogy azt relativizáljuk, hogy miért szerez valaki ~230 pontot érettségin.  Nevet Még csak nem is arról van szó, hogy 350-et mondjuk, ami 100 ponttal több, és lehetséges, hogy csomó dolgot elrontott, és nincs nyelvvizsgája se. Hanem ~230 pontról beszélünk emberek középszintű érettségiken! Azon a típuson, ahol ha már helyesen felírod a nevedet a papírra, az már +10 pont.  Nevet

Sosem értettem, az iskolában miért tartják fontosnak rengeteg önkényesen kiválasztott, felesleges tényadat bemagolását (pl. melyik alkoholista, lelkibeteg költő éppen kivel ba..., izé "ismerkedett", két versírás között), amikor ezeknek bármikor utána lehet nézni. Így azok lesznek a legjobb tanulók, akik a legtöbb felesleges adatot be tudják magolni (nem panaszkodás, mert én is ilyen voltam, bár elég lusta Nevet), csak ezzel nem sokra mennek az életben.

Egy asztalos vagy szakács munkájában el tudom képzelni, hogy van szellemi kihívás, nem is kevés (kitalálni új dolgokat, megtervezni, megvalósítani, tökéletesíteni...).

Ez csak itt (meg még szerte Európában) van így. Amerikában, ami sorra le van nézve mindenki által, már nagyon korán, gimnáziumban megválogathatod, hogy milyen órákat veszel fel. Ott nagyon specifikus az oktatás. Szóval azok a videók, ahol nem tudják, hogy például hol van Németország, azok az emberek lehet, hogy egyébként nagyon jó fizikusok, csak nem vett fel soha földrajzórát, így nem tanulta meg az országokat sem. Ők általában nem rendelkeznek általános műveltséggel, viszont specifikusan nagyon jók a szakmájukban.
Mondjuk amúgy, aki általában azon röhög, hogy a hülye amerikai Irán helyére tette Szlovákiát a vaktérképen, attól azért megkérdezném, hogy ugyancsak egy vaktérképen el tudja-e helyezni Wisconsin államot.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:07:20 írta Laterneman » Naplózva


Eperke
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 525

A Real Sir!


« Válasz #12173 Dátum: 13 jan 26, 13:02:28 »

Persze nem mindenkinek kell asztalosnak, pincérnek vagy szakácsnak lennie, de annak sincs értelme hogy mindenki irodai munkát akar még az olyan is akinek szellemi teljesítménye egy nulla. Legyen mindenki tisztában saját korlátaival...de ha az az álma hogy egy adott szakmában dolgozzon akkor igenis tegye oda magát és ne bulizzon meg lógjon órákról...de csak annyit hogy a pincér szakmának is megvan a maga nehézsége pl állíts össze egy étrendet (előétel, leves, főfogás, desszert, italok ezekhez. Az ételeknek illeniük kell egymáshoz, ismerned kell a borfajtákat azok minden jellemzőjét. Mivel engem előléptettek most már oktatnom is kell a gyakornokokat mind ezekre) szóval nem mond azt sose egy szakmára hogy nem kell tudás hozzá.
Azok az általános műveltséghez tartoznak Sayan....
Naplózva

Egy hang van a világon ami örök és az a halál hangja! Ördögi
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #12174 Dátum: 13 jan 26, 13:06:24 »

Gdat, én is hasonló helyzetben vagyok/voltam.. szóval igen elképzelhető.

Annyira bírom az ilyen fekete/fehér világnézeteket amit néhányan letolnak itt.

Én minden munkát nagyra tartok.. ha nem lennének pincérek, takarítók, asztalosok és a többi szépen néznénk ki. Munka/munka el kell tudni végezni.. sokszor a fizikai munkában is van kihívás.. nem olyan rossz dolog ám legalul kezdeni és felverekedni magad.

Mindenki már a közepétől vagy a tetejétől akarja kezdeni.. sokan ezért hajtják a diplomát.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12175 Dátum: 13 jan 26, 13:09:18 »

Akkor még szerencse, hogy egy magyar közepet le lehet tenni úgy, hogy egy magyarórára sem jártál be a gimnáziumba.
Kétlem, mert akkor túl sok hiányzásod van.

Beszélgethetnénk az időjásásról? A jobbak a sok idétlen okoskodás miatt lesznek egyre inaktívabbak.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:13:12 írta gman » Naplózva
Eperke
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 525

A Real Sir!


« Válasz #12176 Dátum: 13 jan 26, 13:11:37 »

Ez így van Éjfél Mosolyog végre egy olyan amiben valamilyen szinten egyet értünk pl te jó vagy az informatikában programozó leszel egy autószerelő lehet nem fog neked programokat írni mert nem ért hozzá de te meg az autódat nem fogod tudni megcsinálni és akkor csak egy típusról beszélünk autóban.
Én speciel nem bánom ha csak 40éves koromra tudok éttermet nyitni addigra lesz elegendő tapasztalatom hogy akár sikeres is legyek és ne csak a vendégért imádkozzak..
az én magyarom középfokon 85% lett úgy hogy csak az órán elhangzottakat tanultam meg pluszba sose készültem rá
Naplózva

Egy hang van a világon ami örök és az a halál hangja! Ördögi
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12177 Dátum: 13 jan 26, 13:11:57 »

De miért tartoznak az általános műveltséghez? Bohrról, Szent-Györgyiről, Auger-ről vagy Lewisról miért nem kell tudni, hogy kik voltak életük szerelmei, vagy mikor hogyan akarták kinyírni magukat, szemben Adyval vagy Victor Hugoval?
Naplózva

Eperke
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 525

A Real Sir!


« Válasz #12178 Dátum: 13 jan 26, 13:15:35 »

Azért hogy ne csak a saját országod kultúráját ismerd és ne legyél olyan, mint az amcsi legyen ön is milliomosban a csaj a játék közepén mikor megkérdezték tőle hogy mi MO. fővárosa és ő azt hitte hogy kamu a kérdés, mert szerinte nem is létezik olyan ország....
Naplózva

Egy hang van a világon ami örök és az a halál hangja! Ördögi
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12179 Dátum: 13 jan 26, 13:16:47 »

Saphi kérlek, Ady menőbb, mint C-vitaminos manus. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 810 811 [812] 813 814 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!