24 okt 06, 19:20:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 537 538 [539] 540 541 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1138509 alkalommal)
0 Felhasználó és 68 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8070 Dátum: 12 nov 10, 07:48:15 »

Miért neki köszönöd?
1. Mert te csak egy kancsal vidra vagy.
2. Senkinek sem köszöntem meg semmit.

A Naruto meg egy szappanopera. Szeretet és béke... bah! A szalmakalaposok hadat üzentek a Világkormánynak egyetlen barát miatt.
Naplózva
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #8071 Dátum: 12 nov 10, 08:39:03 »

Az emberek tényleg értelmetlen lények...bár van jó pár életre érdemes személy ha objektíven nézem ,es persze vannak azok akikről azert gondolom ezt mert szeretem,a kettő nem biztos,hogy fedi egymást,de nem  is zárja ki.
Felvilágosult ?!Ha a szóhasználat miatt mondod...attól meg lehet valakinek jo világképe,hogy trágár mondatokkal fejezi ki magát,persze a nehány komment amit stancetől olvastam nem ezt fejezi ki .Ha az gondolod elenérvnek a felvilágosulásra,hogy kibillent a lelkiekben súlyából ...abban az esetben szerintem csak annyit mutat,hogy ember.
Megvilágosodás ,ilyen nincs,ez egy egyéni dolod változó irányokban,ezt inkább tudat fejlődésnek nevezném.
A halálbüntetés pedig jót tehetne,ha csak azok kapnak akik valóban SZÁNDÉKOSAN  öltek ,meg max. 1-2 alkalom utan az emberek nem akarnának(mernének),mert tudnák mi a vege,a pszihologiai okok miatt gyilkoló ember az más,az szimpla elzárás...
Persze felmerül,hogy aki egy másik embert szándékosan megöl azert mert az ölt ,akkor a bíráskodo személy nem e válik gyilkossá...nem érdemes megválaszolni.

(Nem olvastam vissza szal nem tom mit irt a megvezetésrol meg ilyesmi)
Lehet sok embert a gyűlölet hajt a kivégzésére,de biztos van ugy mint en aki csak azert mert igy latja helyesnek ,ami azt jelenti hogy igy nagyobb lenne az országban a rend.
A humanitárius módszerek olyan része mint pl.:
-Nem iteljuk halálra a gyilkost mert o is ember....
Akit megölt nem volt az?!

Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8072 Dátum: 12 nov 10, 08:49:40 »

Tényleg vannak témák, amik sorra, rendre felütik itt a fejüket, és mivel most is épp ilyen van készülőben, már értem, miért lehet unalmas a veterán tagoknak olvasni ezeket. Nevet

Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #8073 Dátum: 12 nov 10, 09:23:40 »

Azta rohadt életbe...nem voltam suliba 3 napja mert "fájt a fejem" elmegyek dokihoz elmondtam neki h fáj a fejem,meg magas lenne a vérnyomásom .Meghallgat ,megméri ,kicsit tényleg magas volt pedig tok nyugodt voltam...mondom neki csut,péntek nem voltam suliba mert fajt a fejem,hogyha adna igazolást ,erre aztmondja ...gyere be hétfõn reggel vérvételre,utána bekuldenek rontgenre meg szemészetre...ez most mi???Szomorú( ikszdé és anyám nem is tud róla ,kicsit szívás nem?
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #8074 Dátum: 12 nov 10, 10:19:43 »

Köszi mindenkinek aki felköszöntött =) És utólag is boldogat Morause/Mugen !

Többet most nem igazán írnék, max annyit hogy pacsi Morause =D Én is berúgtam mint az albán szamár Nevet olyan voltam mint a kínai Tv:D se kép se hang. Most meg olyan ganaj másnapos vagyok hogy mindjárt itt döglök meg Nevet
Naplózva


Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8075 Dátum: 12 nov 10, 18:43:20 »

Berúgtál? Mint a nővérem, aki tegnap karaokézni volt és (saját állítása szerint) másnapos mert úgy beba.. rúgott mint az albán kutya. ("albán szamár" és "kutya részeg" szavak kombója)  Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 10, 18:44:25 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #8076 Dátum: 12 nov 10, 23:05:04 »

Az európai kultúra legérzékenyebb pontja évszázadokon keresztül a gyermekek megóvása volt. A gyerek bántalmazása mindig is tabu volt, és őket bántani régtől fogva az egyik legnagyobb bűn egy európai ember szemében. Aki ezt elnézi, sőt, az ezen felháborodó embereket megjegyzéssel illeti és lebirkázza, az maga a legnagyobb birka a világon, aki mindenkinél jobban belesimul a mai "legyünk humánusak és kedvesek még a gyilkosokkal is" rendszerbe.

És egy gyermek brutális megkínzása ollóval, több tucat késszúrással és ásóval, majd élve elásása, illetve egy-két megjegyzés között minőségbeli különbség van. De te míg felháborodsz mások követelésein (akik, noha tudat alatt, de a társadalmat akarják megóvni az elmebetegektől), addig egyáltalán nem vagy magaddal szemben kritikus, miközben a saját igazságérzeted a bosszúért és a barátnőd védelmezéséért kiált egy - már bocsánat - de sokkal elhanyagolhatóbb, jelentéktelenebb ügyben.

És igen, abban igazad van: a barátnődet védd meg. A szeretted, a családod tagja, márpedig a család megóvja egymást. Csak gondolkozz el azon is, hogy a társadalom is - jobb esetben - egy nagy család, és ilyen brutális gyerekgyilkosság esetén a bosszú nem feltétlenül a gyilkolás utáni vágy, hanem ősi, biológiailag kódolt ösztön, amely arra sarkallja az embereket, hogy félreállítsák a társadalomra káros személyeket, akik továbbra is veszélyesek lehetnek. (Elvégre például a megölt prosti ügyében miért nem kelt fel fél Magyarország, hogy állítsuk vissza a halálbüntetést? Ott nem jelentkezett a gyilkolási vágy, vagy mi?)

Te ugyanezt csinálod, csak kicsiben. Míg az előbbi a társadalomról, a tiéd a családról szólt. Csakhogy előzőt le is szóltad, utóbbi esetében pedig észre sem vetted a hasonlóságot. Ezért álszentség. Nem azért, mert meg akarod védeni a barátnődet - mindenki meg akarná - hanem azért, mert szerinted az bűn, hogy a nálad kevésbé félrevezetett emberek meg akarják védeni a társadalmat.


Szívesen mondanám, hogy igazad van, de nincs. Illetve igen, de nem veszed számításba, hogy az emberek, akik vakul gyűlölködnek a gyilkosok felé, nem azért teszik, mert a társadalmat akarják megvédeni, hanem a saját boldogtalanságuk, sértettségük, önmaguk felé érzett gyűlöletüket, neurotikusságukat vetítik ki.
Ha egy kódolt ösztön is lenne, akkor miért nem mutatkozik mindenkiben, aki európai? Bennem nem keltett túl nagy zűrzavart a dolog. Persze szomorú dolog ez, mert nem így kéne lennie. Kondicionálva vagyunk. Én már annyi szart hallottam, hogy nem lep meg a dolog. Vagy épp csak nem hagyom, hogy ilyen dolog kirendítsen vagy bármilyen negatívum érzést, érzelmet tápláljon felém. Mert ez a céljuk, hogy demoralizáljanak minket. De konkrétan semmi dolgot nem adott ki a rendőrség, csak rémhírek terjengenek (ollótól kezdve a vasvilláig már minden volt az újságba gyilkolóeszköznek feltüntetve). Plusz az egész ügy bűzlik, de ez más tészta. Amúgy sincs értelme, hogy én egy olyan dolgon idegeskedjek, amin nem tudok változtatni. Maximum csatlakozok a tömeggyűlölethez nemzeti összetartozás révén. Szomorú, hogy minket csak ez tart össze. Na de kicsit eltértem a tárgytól. Szerintem az ilyen híreknek, hogy megkínoztak és élve eltemettek egy gyermeket még a rendőrségen is csak PLETYKÁNAK kéne lennie. De mint írtam, a céljuk az uszítás, a megvezetés, a félelemkeltés, a figyelemelterelés, így ebbe nincs semmi meglepő. Visszatérve, hogyha ez egy kódolt ösztön is, ami benne van a vérünkbe, akkor nagyon mélyen lakozik és az emberek minimum kilencven százalékában elnyomja az éntudat. Szóval mint írtam, én nagyon örülnék, ha igazad lenne, de legyünk reálisak: a társadalmunk romlott és (sokkal) nagyobb arányában a felháborodás nem nemes irányból jön. A tömegnek pedig nincs intelligenciája, nem lehet neki.
Hogy tisztázzuk, szerintem mindkettőnknek igaza van a saját megvilágításába helyezve. Mert hülye lennék azt mondani, hogy társadalmi szempontból nézve a barátnőmnek való "megbasználak, leszopsz?" jellegű beszólogatások nagyobb prioritásúnak kéne lennie, mint a gyerekgyilkosságoknak. Viszont szintén hülye lennék azt mondani, hogy előbb foglalkozok Szita Bence ügyével, minthogy hagyjam, hogy szexuális áldozattá váljon a barátnőm, mert az kevésbé fontos...

Én nem csinálhatom ugyanezt, mert azt írtad, hogy minőségbeli különbség van a két incidens között. Ha ugyanezt csinálnám, akkor mértékbeli különbség lenne.

Elfelejtettem írni, hogy én amikor elítélek egy embert vagy épp egy viselkedésformáról beszélek, akkor soha nem veszem el az illetőtől a változás jogát, lehetőségét! Így az egész mondanivalóm más értelmezésbe kerül. De azt hiszem ez leszűrhető volt a korábbi hozzászólásaimból, csak a felszínes olvasó számára annyi jön le, hogy álszent vagyok.

A kultúráról pedig annyit, hogy a rabszolgatartás is a kultúra része (volt).



Idézetet írta: heo
Egy kérdés. Mi volt az első gondolatod és az első tiszta érzelmed amint megtudtad a zaklatás tényét?
Ha egy békés beszélgetés és szivárvány, akkor nem szóltam.

Nem értetted meg a lényeget.
Ha pozitív érzelmek öntöttek volna el, mikor meghallottam, hogy a barátnőmet zaklatják valószínűleg elsőnek magam basztam volna pofán.



Ilyen kommentek után még mindig "felvilágosultnak" tartod magad? Pont te? Mégis mi a franc váltotta ki ezt belőled?  Hümm-hümm

Szerinted ezt komolyan írtam?... Vagy te is csak ironizálsz?  x)
Amúgy meg egyszer nem mondtam, hogy felvilágosult lennék. Javíts ki ha tévedek.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 10, 23:09:22 írta Stance » Naplózva



heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8077 Dátum: 12 nov 10, 23:23:57 »

Stance, olyan szinten elbeszélsz mellettem, hogy inkább ennyit mondok: Ez volt a véleményem, tanácsom, "ha nem kell, nem gond, ja, pacsi oszt viszlát.".
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8078 Dátum: 12 nov 10, 23:52:25 »

Gyilkosok sajnos mindig lesznek.  smirksweat
Én viszont kérdeznék valamit. Az aláírásomban lévő szöveg betűtípusát megváltoztattam olyanra h "segoe script", ami amúgy így néz ki:
http://kepfeltoltes.hu/121110/alairas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
a kérdésem az lenne h másoknak ez megjelenik e ilyen betűkkel vagy nem? Vagyis ahhoz h megjelenítse az kell e h rajta legyen az illető saját gépén a betűtípus, vagy mindenkinek megjelenik mert magán a fórumon jelenik meg.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8079 Dátum: 12 nov 11, 07:11:23 »

Ne hazudj Stance, még egy velem folytatott vitában írtad azt, hogy te igenis megvilágosodott vagy, mert pártatlanul állsz  mindenhez, meg képtelen vagy ítálkezni, mindenkit elfogadsz, mindenkit Kozsóként szeretsz.
Nem keresek vissza, aki akarja úgyis megteszi.
Naplózva
Gekkou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 45


« Válasz #8080 Dátum: 12 nov 11, 08:44:05 »

Én viszont kérdeznék valamit. Az aláírásomban lévő szöveg betűtípusát megváltoztattam olyanra h "segoe script", ami amúgy így néz ki:
http://kepfeltoltes.hu/121110/alairas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
a kérdésem az lenne h másoknak ez megjelenik e ilyen betűkkel vagy nem?

Nálam is így jelenik meg ^^
Naplózva

"A titok ajtaját nem olyan nehéz kinyitni, mint ahogyan azt az emberek gondolják. Ellenkezőleg, az a szörnyű, milyen nehéz bezárni."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8081 Dátum: 12 nov 11, 08:52:52 »

Szívesen mondanám, hogy igazad van, de nincs. Illetve igen, de nem veszed számításba, hogy az emberek, akik vakul gyűlölködnek a gyilkosok felé, nem azért teszik, mert a társadalmat akarják megvédeni, hanem a saját boldogtalanságuk, sértettségük, önmaguk felé érzett gyűlöletüket, neurotikusságukat vetítik ki.

Ezt már annyiszor hallottam, és annyira unalmas, hogy fel sem veszem. De azért valami bizonyíték, esetleg? Olyat még nem láttam.

Idézet
Szerintem az ilyen híreknek, hogy megkínoztak és élve eltemettek egy gyermeket még a rendőrségen is csak PLETYKÁNAK kéne lennie.

Ezt most komolyan így gondolod? Én azért jobban szeretem azt, ha a rendőrök az ilyen bűncselekményekről nem pletykálnak, hanem inkább felderítik őket, a tetteseket pedig átadják az igazságszolgáltatásnak.

Idézet
De mint írtam, a céljuk az uszítás, a megvezetés, a félelemkeltés, a figyelemelterelés, így ebbe nincs semmi meglepő.

Nem hiszem, hogy a gyilkosoknak ilyesmik jártak a fejükben, amikor agyonvágták azt a  szerencsétlen gyereket. Szerintem csak simán elmebetegek voltak. A média célja pedig a nézettség növelése, azért hiénáznak ennyit ezen az ügyön.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #8082 Dátum: 12 nov 11, 11:44:07 »

1. Én már rég túl vagyok azon, hogy valakire is haragudni tudjak.
2. Senkit nem ítélek meg, legalábbis fogalmak szintjén biztos nem. Persze szoktak nekem is "bazmegolós" pillanataim lenni, hisz emberek vagyunk. De az nem én vagyok. Ez olyan nosense, hogy én bárkiről bármit is gondoljak.

1.
Amúgy mind a 3 ott dolgozó pincért ismerem. Kétszínű rohadékok.

2.
Tulajdonképpen mindkét fél ugyanannyira ostoba. Puszta gyűlölet, indulat, harag, düh... szégyen. 2 napja se lehetett, hogy idéztem, mennyire birka a népünk és mennyire szarrá lehet minket vezetni. Uszítás uszítás hátán.


(na most már tényleg kötözködök  Nevet)
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 11, 11:45:18 írta Laterneman » Naplózva


Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #8083 Dátum: 12 nov 11, 13:01:28 »

Na mielőtt verbálisan egymásra támadtok(jobban) , itt egy kis példa arra, hogy az életben semmit sem lehet túl korán elkezdeni!
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #8084 Dátum: 12 nov 11, 13:17:46 »

Nem is gondoltam h van ilyen (gyerek box)  >.<#
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: 1 ... 537 538 [539] 540 541 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!