24 okt 07, 21:17:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 492 493 [494] 495 496 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1140867 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #7395 Dátum: 12 okt 27, 23:49:54 »

Én Hollandiába mennék, na de nem rosszra gondolni ikszdé (bár ki tudja ikszdé ) arrafelé él egy barátom akit évek óta nem láttam meglátogatnám. a pénz se rossz ott totál megérné.
A meleg ellen a kulcsszó légkondi. vagy medence
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Morause
Vendég
« Válasz #7396 Dátum: 12 okt 27, 23:54:17 »

Semmivel sem szélsőségesebb az ottani időjárás, sőt. A tél ugye rohadt hideg (mondjuk nem mindenhol), nyáron meg 15-20 fok van (nyilván északabbra egyre hűvösebb).
Itthon van, hogy -20 fokok vannak télen, nyáron meg +40.

Valószínűleg meg is érzed azt a 20-25 foknyi különbséget. Ha már az itteni időjárás kiakasztja a magyar embert akkor egy ottanival mit kezdenétek? Ráadásul nekik nincsek olyan hegységük ami körbe öleli őket, a többivel nem szállok vitába, a takony gyűjtést leszámítva azért én is elmennék oda... ha max nem de legalább sielni.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #7397 Dátum: 12 okt 27, 23:57:37 »

Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. Elmagyaráznád?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7398 Dátum: 12 okt 27, 23:59:11 »

Sör? Norvégiában? Inkább magyar árak*4, brutális jólét és szimpatikus emberek.

Igen, sör. A norvég kultúra fontos része, még ha sokan nem is tudják.

Nekem is elég homályos Morause hozzászólása. A 20-25 foknyi különbségtől a hegyekig.
Naplózva

Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #7399 Dátum: 12 okt 28, 00:05:50 »

Rákerestem. Hallott már valaki az alábbiak bármelyikéről?
Aass Bryggeri, Grans Bryggeri, Hansa Borg Bryggerier ASA, Macks olbryggeri, Nordmorsbrygg, Ringnes

Egyébként annak ellenére, hogy a vikingeket tényleg nagy sörös korsókkal tudnám elképzelni, ahogy üvöltöznek a kocsmában, de tényleg nem jutna eszembe az országról ez a nedű, pedig jártam már ott.
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #7400 Dátum: 12 okt 28, 00:06:21 »

Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. Elmagyaráznád?
Nem is vártam többet... a lényeg annyi hogy mennél Norvégiába, de első lépés után vissza fordulnál a gépre mert befagyna a lukad. Magyarként meg hozzászoktál a Kárpát medence időjárásához ami azért elég light a többi Európaihoz képest mivel minket véd kelet és észak felől a kárpátok nyugatról meg az Alpok. A hidegbe meg már itt folyik az orrom, és szerintem mindenki ugyanúgy szipog már 20 perc kint töltött idő után egy ilyen jó hűvös októberi-novemberi nap után. Ez számomra egy hátrány és zavaró tényező, inkább melegszem a napon a tengerparton.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7401 Dátum: 12 okt 28, 00:10:37 »

Morause:

Magyar hidegrekord: - 35 °C
Oslói hidegrekord: -27,9 °C

Magyar melegrekord: 41,9 °C
Oslói melegrekord:  35 °C

Miről is beszélünk?
(Azért Oslót írtam, mert Norvégia déli része városiasabb, nyilván legtöbben oda mennének. Mivel Magyarországon az országon belül nincs nagy éghajlatkülönbség - szemben Norvégiával - így itt nem várost emeltem ki.)

Igen, Loah, de nyilván Norvégiában sem ismerik a Sopronit meg a Borsodit. Mosolyog

Voltál kint? :O Komoly? :O Hol? Mikor? Mennyiért?
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 28, 00:11:18 írta Saphira » Naplózva

Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #7402 Dátum: 12 okt 28, 00:17:42 »

Családdal voltunk még 2004-ben július vége-augusztus eleje körül, lakókocsival. Mosolyog
Az egyik magyar határőr még kifele menet meg is kérdezte, hogy mi a francot akarunk mi arra menni, ilyenkor "olaszba'" szoktak menni.  smirksweat

Egyébként majdnem 3 hetet voltunk, Trondheimig fel is kocsikáztunk. Ott már este a nővérem hajszárítóval melegítette magát. Nevet

Ez talán a legjellemzőbb "utazós" képem Norvégiáról, az utak túlnyomó többsége így néz ki: http://href.hu/x/ipp4. Egy sáv, egyik oldalon fjord, másik oldalon rohadt magas sziklafal, jó esetben az alagútban van lámpa és burkolat, de előfordult, hogy vártuk már a medvét szemből...

Morause: A nem északon élő népeknek elsősorban nem az időjárással szokott lenni a gondjuk, hanem télen a sötétséggel, nyáron a világossággal. A hőmérséklethez és az időeltolódáshoz iszonyat gyorsan hozzá tud szokni a szervezet.

A hegységes dolgot viszont azóta sem értem, tekintve, hogy a Skandináv-hegység egy elég komoly kiemelkedés, másrészt a tenger hőkiegyenlítő-hatása erősen megváltoztatja az időjárást - és a tengeráramlásokról nem is beszéltünk még.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 28, 00:24:44 írta Loah » Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #7403 Dátum: 12 okt 28, 00:39:16 »

Húha nagy kiegyenlítődés megy aztán norvégiába... a partokon van picikével melegebb az átlagnál, belül meg már turistaként elég nehezen maradnál meg, az egy dolog hogy a helyieknek ez a norma és le se sz@rják, de te turistaként ugyanúgy fogsz fázni, hisz te írtad az előbb hogy a nővéred hajszárítóval melegítette magát, gondolom biztos nem azért kínjába nem tudott mit csinálni.

Meg mi a francot nem értesz a hegyekkel? Az alföld felől még egyszer a büdös p**ába nem jött át egy front sem a Zemplénen keresztül, mindig é-k meg ny felől jön nekünk a front és ha a Zemplén azzal a néhány 100 méterével képes blokkolni akkor a kárpátok a szélsőségesebb hidegebb frontot is megfogja, és ez igaz az Alpokra is.

ui.: és itt ne arra gondolj hogy az egészet megfogja csak a nagy részét, és ez van már régóta.
Na de befejezem mert már a pálesz kezdi megtenni a hatását, úgyhogy most fejezzük be, mert értelmetlen vita válna belőle.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 28, 00:44:21 írta Morause » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #7404 Dátum: 12 okt 28, 01:09:02 »

...a partokon van picikével melegebb az átlagnál, belül meg már turistaként elég nehezen maradnál meg...
Ugye tisztában vagy vele, hogy egy olyan országról beszélünk, aminek a kétharmada durván 50 km széles, a déli rész közepén meg egy vízválasztó hegység fut végig?

hisz te írtad az előbb hogy a nővéred hajszárítóval melegítette magát
Azt írtam, hogy Trondheimnél este (!) hajszárítóval melegítette magát (mert lement 10 fok körülire a hőmérséklet).

Azt nem értem a hegyekkel, hogy miért keverted ide őket. Magyarországon tipikus nedves kontinentális éghajlat van, amihez nem sok közük van a Kárpátoknak.
A logikád szerint pedig pont az Alföld, vagy a Dunántúli-dombság felől kellene érkeznie a frontoknak, nem pedig a hegyek felől.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #7405 Dátum: 12 okt 28, 01:52:13 »

Itt hó még nem esik, de most voltam tesómékért Mezőhegyesen, és zuhog az eső még mindig...

Házipálleszem nekem is van valahol eldugva, de másabb itthon addig inni egyedül, míg le nem fordul az ember a székről, és másabb társaságban "kultúrálódni"..

Esernyő? Nincs is esernyőm.. Sz*rt se ér.. Inkább egy esőkabát... Többet ér...

Naplózva
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #7406 Dátum: 12 okt 28, 03:53:01 »

Nekem semmi bajom a hideggel...jobban szeretem a hideget mint a meleget,persze a 10-15-20 fok az az ideális ,de ha választhatok inkabb hüljon mint melegedjen.
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #7407 Dátum: 12 okt 28, 04:06:27 »

Na. El is kapták a metrós rablót. Csak egy nap kellett. Így működjön mindig a rendőrség.  bow
Mint kiderült a VIII. kerületi kapitányság számára nem volt idegen az elkövető... Nevet
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #7408 Dátum: 12 okt 28, 06:52:26 »

Niki, erről a havas dologról tolhatnál egy képet.
Többet is csináltam volna, csak épp be voltam szarva, amiért sikerült már az első kimerészkedésem alkalmával eltévedni ebben a hülye városban. Nevet Amúgy nagyon szép, de nem hiszem, hogy meg fog maradni sokáig. Ja, és a kép is, természetesen. Mosolyog
Még jó, hogy volt amúgy gps-em, különben már Dachauban lennék azóta. ikszdé
Szabi, azóta kivilágosodott, szóval csináltam még képet neked.

gman, te voltál meglepődve azon, hogy tudok németül, ugye? Miért is meglepő ez olyannyira? Nevet   
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 28, 07:25:35 írta Nikuccia » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7409 Dátum: 12 okt 28, 07:01:21 »

Mert én nem tudok, azért.
Most akkor kiléptél a nagybötűs életbe, mi? Félelmetes lehet, nem is tudom mit éreznék a halyedben... ja, de, tudom, nekem már megvolt.

Fura dolog ez az óraátállítás, hajnalban kel az ember miatta. Már 5 órakor reggeliztünk, pedig egy órával később szoktunk.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 28, 07:04:00 írta gman » Naplózva
Oldalak: 1 ... 492 493 [494] 495 496 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!