24 okt 07, 09:18:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 395 396 [397] 398 399 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1139773 alkalommal)
0 Felhasználó és 75 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5940 Dátum: 12 szep 12, 21:11:34 »

Én a kendoban gondolkozok, jó lenne megtanulni hogyankell karddal bánni Mosolyog de valami olyan is kéne ami reális önvédelmi helyzetben kihúzza az embert a bajból.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #5941 Dátum: 12 szep 12, 22:31:07 »

Én nem tudom, de szerintem ha tudnék valami önvédelmi sportot sem tudnám megvédeni magam Pirul hétfő este is mikor a boráros téren szembe jött velünk egy koma és cigit kért tökre megijedtem hogy úristen mit akarhat ez O_O Főleg hogy kb 3x mondtuk el neki hogy nem dohányzunk ikszdé
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5942 Dátum: 12 szep 12, 22:38:34 »

A Kendo nekem is tetszik, igazán érdekes, hogy naphosszat és lassítva gyakorlod azokat a mozdulatokat, amelyeket a lehető legrövidebb ideig akarsz használni éles helyzetben. Az acél kardtól kissé félnék, mindegy milyen képzett lennék. Habár, állítólag minden mester fél tőle, hogy ember ellen kelljen használnia. Érdekes olvasmány a Hagakure. Mosolyog

Lew, holnap biztos nem, mert 8-tól 7-ig órám van, utána meg meló... Technikai KO De pénteken simán, vagy valamikor a kövi héten. (Épp kellően bolond vagy, hogy ne legyen ilyen probléma. ikszdé )
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #5943 Dátum: 12 szep 13, 06:35:41 »

Ha másnem tényleg sportnapon nézz be hozzánk kacsint Főzünk finom babgulyást és iszogatunk =)
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5944 Dátum: 12 szep 13, 07:59:35 »

ma már túl vagyok az edzésen király volt Nevet
am még bár a szó könnyen összekeverhető de mégeis telejesen más a jelentése (ez már nem csak harcművészet, inkább küzdősport) a kempo tetszik Nevet de kétlem hogy beválalnám xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5945 Dátum: 12 szep 13, 08:20:19 »

Okama kenpo. Nevet A női kecsesség és a férfi erő kombinálása. Létezik hasonló harcművészet a valóságban? Szerintem simán ki lehetne alakítani és még hatásos is lenne, csak senki sem művelné, mert túl égő. ikszdé
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5946 Dátum: 12 szep 13, 08:25:01 »

Szerintem ezeknek a sportoknak a lényegét Gdat foglalta össze helyesen. Itt igazából nem az önvédelemről van szó, hanem a harcról, a versenyről, a győzelemről, az erőről. Önvédelemre ezek csak áttételesen alkalmasak. Alkalmasak rá, mert a gyakorlásuk közben megedződsz, erősebb, gyorsabb leszel, valamint jelentős önbizalomra teszel szert. Ezek mind nagyon fontosak az önvédelem szempontjából. Ugyanakkor maguk az elsajátított mozdulatok jóval kevesébe számítanak. Egyszerűen azért mert a támadódban nincs semmi sportszerűség. Ő nem versenyezni akar, hanem kirabolni, megölni, megerőszakolni stb. Egyszerűen mondva, mondjuk egy kocsmai verekedésben hiába tudsz karatézni, mert az ellenfeled nem karatézni fog veled, hanem fejbe vág széklábbal vagy söröskorsóval. Magyarán nem tartja be a játékszabályokat.

noe, mindig jó oylan embert látni, aki tudja, hogy a küzdősport és a harcművészet nem ugyanaz. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 13, 08:25:58 írta Aes Sedai » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5947 Dátum: 12 szep 13, 08:36:25 »

Az első bekezdésről jutott eszembe (bár már nagyon nem aktuális hír):
http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/04/10/19/Holtan_talaltak_Toth_Laszlo_szlovakiai_kick_box_bajnokot.aspx

Aes lehet én vagyok a naiv, de szerintem nehéz összekeverni a 2-t Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5948 Dátum: 12 szep 13, 08:44:28 »

Lányoknak mondom: Ha el akarjátok kerülni, hogy megerőszakoljanak titekek, akkor legyetek ápolatlanok és büdösek, ez a legbiztosabb módszer. Nevet
A másik lehetőség, hogy találtok valakit, aki beleveri a fejetekbe, hogy sötétedés után egyedül csámborogni TILOS!!!

Am lehet részegen karatézni?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5949 Dátum: 12 szep 13, 08:46:21 »

Arról az esetről én is hallottam. Szomorú

Hát nem tudom, azért szokták keverni az emberek a kettőt. Elég sokan ráadásul, legalábbis akiket én ismerek.

gman, az első tipped lol. ikszdé Amúgy nem biztos, hogy ez mindig segít. Egyébként a legjobb önvédelmi eszköz a lőfegyver, persze csak ha tudod használni. (A használat alatt nem a puszta elsütését értem persze.) Csak ugye, ez manapság nem igazán legális dolog.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5950 Dátum: 12 szep 13, 08:55:18 »

Önvédelemhez egy magabiztos kisugárzás a legjobb. Ha látnak rajtad egy "ne kötekedj, mert összetörlek"-attitűdöt (testbeszédből, mozgásból, tekintetből, arckifejezésből), akkor elkerülnek a balhés alakok. Persze ehhez a legkönnyebb, ha valaki tényleg járatos valamilyen küzdősportban, de enélkül is meg lehet csinálni. Ezért is van az, hogy vannak, akiket folyton betalálnak, másoknak meg sosincs ilyen gondja.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #5951 Dátum: 12 szep 13, 10:15:18 »

mondjuk a bors spray se egy utolsó önvédelmi eszköz, ha valaki meg akarja magát védeni hasznosabb mint egy harcművészet gyakorlása, ugyanis a harcművészet a te tartásod fejlesztésére való leginkább... testmozgás... Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5952 Dátum: 12 szep 13, 10:55:39 »

Spray és öngyújtó. Tökéletes önvédelem és még vicces is. Nevet
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #5953 Dátum: 12 szep 13, 15:08:18 »

Az a legjobb módszer,ha van nálad valami fegyver ,ami azért mégsem halálos...Am most olvastam hogy a mosómedvék jönnek magyarországra xd
Naplózva

A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #5954 Dátum: 12 szep 13, 15:58:06 »

A sprayt meg az öngyújtót ne is emlegesd. Egyszer elég volt arra hazaérni, hogy az egész lépcsőház dezodor szagú. Először azt hittem, hogy csak kint tett a szentem egy diadalkört, de amikor megint elővette a sprayt és vígan játszott a tűzzel, szó szerint, leesett, hogy tévedtem. Mondom, ügyi vagy drága... :'D
Naplózva

Oldalak: 1 ... 395 396 [397] 398 399 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!